Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana dowodu - porażka
Autor Wiadomość
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 21:00   

Ach te dowody;)

http://wiadomosci.onet.pl/1590611,11,item.html
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 21:52   

W Krakowie ruszyła akcja umawiania się na godzinę z wnioskiem o dowód :P

http://miasta.gazeta.pl/k...7.html?skad=rss
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-08-2007, 22:21   

osobiście swój dowód wymienilem już kilka lat temu i teraz tylko przypatruję się calemu temu zamieszaniu. Popieram glosy tych którzy piszą iż Ci co zostawili wymiane na "ostatni dzwonek" sami są sobie winni. Nie pamiętam dokładnie ale chyba już od 2000 roku były wyznaczane kolejne terminy na wymianę dowodu ale nikomu się nie spieszyło a teraz wielkie halo bo trzeba stać w kolejce. To jeszcze nie koniec bo co 10 lat 9tyle wazny jest dowod) scenariusz bedzie się powtarzał. Taka nowa świecka tradycja!
 
     
Gość
Gość
Wysłany: 17-08-2007, 22:54   

pablo napisał/a:
Właśnie, Panie Gość. Dlaczego skoro numerki kończą się tak błyskawicznie, nie możecie od nich odejść?


Witam!
Zostałem wywołany do tablicy, więc muszę się ustosunkować.
Oczywiście najlepiej byłoby zrezygnować z numerków. Ale po pierwsze, kolejka stałaby cały dzień i około 14-15 wychodziła by pani i "... pan jest ostatni a reszty już nie obsłużymy..." i co by wtedy było......
Po drugie do wymiany ustawowej pozostało jeszcze ok. 10 000 (lub może trochę mniej) dowodów, co łatwo przeliczyć wypada ok. 100 dziennie, ale to tylko wymiana ustawowa, a gdzie pozostali..... I jak tu zmusić kogoś żeby przyszedł do urzędu np. w środę na 12.30, a on jest na urlopie i ten termin mu nie pasuje i chciałby inny... itd. Tak właśnie skończyło by się wyznaczanie terminów przez Urząd...
Numerki nie są najszczęśliwszym rozwiązaniem, ale coś trzeba wybrać. Można by wprowadzić umawianie się telefoniczne, ale wówczas zmniejszyłaby się liczba wydawanych numerków, no i oczywiście liczba osób umawianych telefonicznie na dany dzień też byłaby ograniczona. A kto miałby pierwszeństwo w przyjęciu wniosku: osoba umówiona telefonicznie, czy posiadająca numerek??? (przyp. numerki nie są wydawane na określoną godzinę, są jedynie gwarancją obsłużenia nas w danym dniu).
Nie ma złotego środka. Z tego co mi wiadomo Urząd rozważa różne sposoby polepszenia sytuacji.... Zobaczymy w najbliższym okresie czy się to uda.....

Odnośnie osób przyjmujących wnioski, bardzo przepraszam może sie ktoś obrazi ale do obsługi systemu dowodowego nie mogą być ludzie "z łapanki" lu "od łopaty", nie ubliżający im.
To że ktoś pracuje w Urzędzie nie znaczy że może pracować w dowodach. "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" - tak mówiła kiedyś jedna z reklam.

Po informacji na forum o zatrudnieniu nowych osób przy obsłudze wniosków, zaraz padły pytania co z tymi osobami po Nowym Roku, gdy już zmniejszy się nawał pracy, czy dalej będą pracować i co robić.......

A na koniec gwoli wyjaśnienia, obsługa dowodów NIE JEST ZADANIEM WŁASNYM GMINY, jest zadaniem zleconym gminie przez administrację rządową i jest jak w przysłowiu "Kowal zawinił a Cygana powiesili"

Pozdrawiam!
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 18-08-2007, 21:06   

Tardas napisał/a:
Marcin1 napisał/a:
jeżeli ustawa która nakłada obowiązek wymiany dowodu w określonym terminie nie zakałada jednocześnie kar za przekroczenie terminu to dzieje sie tak jak piszesz


Ustawa zakłada kary.

Gazeta Prawna napisał/a:

Brak nowego dowodu osobistego po 1 stycznia 2008 r. będzie wykroczeniem, za które można zostać ukaranym grzywną. Proces wymiany starych dowodów trwa od 2001 roku, ale nadal aż 8 milionów Polaków nie ma nowych. Termin wymiany mija 31 grudnia. Od następnego dnia stare książeczki nie będą już honorowane w urzędach, bankach i na poczcie.

http://www.gazetaprawna.p...39.14.1.0.1.htm



ale logicznie jest to sprzeczność,
bo jeżeli mam czas do 31.12.2007 roku na wymianę dowodu to zgodnie z prawem, mam prawo przyjść 30.12 i grzecznie złożyć dokumenty, a potem miesiąc czekam na kawałek plastiku.... czyż nie ? chyba, że sie myle
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 08:55   

Byłem po sławny numerek w piątek czyli 17.08. Byłem w urzędzie o 07:00 czyli godzinę przed otwarciem, oczywiście wziąłem wolny dzień żeby to załatwić...
niestety ludzi było już z setkę a gość który przyszedł o 05:20(!) był dziesiąty(!)... także zmarnowany dzień urlopowy, ani sobie nigdzie nie pojechałem ani nie załatwiłem nic tutaj. Pani w urzędzie oświadczyła z wyższością, że jest teraz sezon urlopowy i dziennie nie przyjmą więcej niż 40 osób.
_________________
Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje.
Benjamin Franklin
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 09:40   

Kanth napisał/a:
niestety ludzi było już z setkę a gość który przyszedł o 05:20(!) był dziesiąty(!)

No to czekać tylko jak sie pojawią "zawodowi stacze kolejkowi"...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 12:00   

qrde to ja chyba w środę tam już od 4 będę okupować budynek żeby mamie numerek zabrać :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Marcin1 
Gwarek


Osiedle: Mardimex
Wiek: 46
Dołączył: 14 Mar 2007
Posty: 16
Wysłany: 20-08-2007, 13:54   

Ludzie sami nakręcają te terminy w kolejkach, przyjdziesz na 4 to za chwile znajdzie się taki co o 3 przyjedzie :P I tym sposobem każdy który przyjdzie o normalnej porze nie dostanie numerka i oczywiście psy będzie wieszał na urzędzie :one: Patrząc na to z boku tzn, mając już dowód, można ciekawe wnioski wyciągnać :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 14:46   

no to ja chyba sobie zaczekam bo slyszalem ze i tak maja przedluzyc terminy skladania wnioskow...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 14:51   

Tsubasa, i płacisz kare :P
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 14:57   

Ja spróbuję przyjść we wrześniu, mam nadzieję, że wtedy jak "okres urlopowy" się skończy to może będzie trochę lepiej, wszystkie rzeczy już mam, zdjęcia, wypełniony wniosek i odp. skr. aktu urodzenia, więc przynajmniej nic nie muszę przygotowywać.

Chociaż kto wie... pewnie zaczną przyjmować 41 osób dziennie a nie 40;)

no dobra patrzę trochę pesymistycznie, ale powiedzcie sami, czy wiele jest osób które pozytywnie patrzą na urzędy? :D
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 15:00   

Kanth, ja tam UMiG byłam zaledwie 6 razy :P raz po wniosek dwa do U Stanu Cywilnego o akt urodzenia trzy z wnioskiem ale okazało się że nie mam jeszcze 18-nastu i muszę przyjść z mamą to zaczekałam tydzień i poszłam sama a piąty raz to po odbiór dowodu i dzisiaj po wniosek dla mamy :D ale jak tak się przepychałam między tymi ludziskami to myślałam że mnie zjedzą :P jedna stara kobita się targała że kolejka każdego obowiązuje a ja że tylko po wniosek :D
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 15:06   

oseczka napisał/a:
Kanth, ja tam UMiG byłam zaledwie 6 razy :P raz po wniosek dwa do U Stanu Cywilnego o akt urodzenia trzy z wnioskiem ale okazało się że nie mam jeszcze 18-nastu i muszę przyjść z mamą to zaczekałam tydzień i poszłam sama a piąty raz to po odbiór dowodu i dzisiaj po wniosek dla mamy :D ale jak tak się przepychałam między tymi ludziskami to myślałam że mnie zjedzą :P jedna stara kobita się targała że kolejka każdego obowiązuje a ja że tylko po wniosek :D


teraz jeszcze trzeba go złożyć;) a tak wogóle to ja chyba byłem w naszym urzędzie jeszcze mniej razy:) (wniosek wydrukowałem ze strony internetowej)
_________________
Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje.
Benjamin Franklin
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-08-2007, 15:11   

Kanth, w sumie ja tylko raz będę musiała lecieć żeby jej numerka zarezerwować a później ona po pracy sobie szybko podleci i wniosek odda :]
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16