Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana dowodu - porażka
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-08-2007, 21:56   

"- Tego nie można ustalić, ale zapewniam, że to spora suma. Opłata za dowód to forma ukrytego podatku, na którym zyskuje państwo - mówi wiceminister Piętak."

Jak miło mieć rację ;) A niektórzy tutaj chcieli mnie za to linczować :) Ale nie ma cudów, opłat nie odpuszczą, a takie gadanie to jak pisało wyżej - kiełbasa wyborcza...
 
     
piotr
Kopacz


Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 8
Wysłany: 28-08-2007, 08:17   

Wiadomość z ostatniej chwili!!!!!!!!!
Po wydaniu numerków po raz pierwszy pozostało 10 numerków na dzień dzisiejszy tj. 2007.08.28. Informacja na godz. 8.15.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-08-2007, 09:30   

No prosze minelo przesilenie ?
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 09:46   

Raczej nie. Poprostu skoro przedłużyli o 3 miesiące to po co sie spieszyć. Jak to wygląda po decyzji przedłużającej termin wydawania dowodów można poczytać tutaj: Dowód lenistwa
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-08-2007, 18:27   

Lepiej wszyscy wracać do kolejek :diabel2:

Cytat:
Wnioski o nowe dowody jednak tylko do końca roku

Termin składania wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego nie uległ zmianie i upływa 31 grudnia. Poinformował o tym wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Piętak.

W specjalnym oświadczeniu wyjaśnił on, że wydłużenie do 31 marca przyszłego roku czasu obowiązywania starych, "książeczkowych" dowodów, nie oznacza wydłużenia terminu składania wniosków. Okres ważności starych dowodów wydłużono po to, aby osoby oczekujące na wydanie nowego dokumentu nie były pozbawione możliwości załatwienia różnych spraw. Osoby, które złożą wniosek o wymianę dowodu przed końcem roku, mogą dłużej czekać na nowy dokument z powodu dużej ilości takich wniosków.
(..)

Źródło: Gazeta.pl Wiadomości
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 03-09-2007, 17:10   

:): ):)

cytując byłego premiera "yes, yes, yes"

po staniu w kolejce po numerek od godziny 5:45, około 10 z minutami oddając bloczek z nr 9 załatwiłem powinność .......

to było moje 4 podejście i powiem, że kolejki są mniejsze niż były kilka tygodni temu
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
Kanth 
Sztygar
Szukam...



Osiedle: Lekarka
Wiek: 42
Dołączył: 07 Sie 2007
Posty: 63
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-09-2007, 13:06   

byłem tam wczoraj o 6 30 i wyszedłem o 10 30, zauważyłem ciekawą rzecz. Co najmniej 50% problemów z załatwieniem tej sprawy nie wynika z ilości ludzi którzy tam przychodzą ale ze sposobu działania urzędników. Nawet nie tyle ich jakiejś osobistej niechęci(tej jakoś specjalnie nie zauważyłem, przyznaję) ale sposobu organizacji pracy. Odniosłem wrażenie ogólnego chaosu. Mogę się mylić ale mają chyba tylko jeden komputer do którego mogą lub tylko do tego jednego chcą wpisywać te wnioski, robi to jedna osoba?!? wnioski przyjmują 3. Od samego złożenia do momentu kiedy wołają petenta do podpisu na wydrukowanym odcinku mija naprawdę sporo czasu, w moim przypadku 40 min?!? i takich małych poślizgów jest sporo.

na szczęście ja mam z głowy, chociaż termin na tym karteluszku który mi dali jest ustalony na konkretną datę ale od razu mi powiedzieli żebym przyszedł później bo na pewno się nie wyrobią

Zepsuła się też rano kasa więc to był dodatkowy bonus ale to się nie czepiam, to mogło się stać od tak.
_________________
Kieruj swoim interesem, bo inaczej on tobą pokieruje.
Benjamin Franklin
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 28-09-2007, 08:19   

ciekawostka z wieliczka.eu


Wojewoda Małopolski Maciej Klima odebrał wczoraj w wielickim urzędzie nowy dowód. Zachęcał przy tej okazji wszystkich mieszkańców, by nie zwlekali z załatwieniem wszelkich formalności, gdyż termin składania wniosków upływa z końcem tego roku.Władze Wieliczki nieustannie przypominają o terminie składania wniosków o wymianę dowodów książeczkowych, który zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie uległ zmianie i mija z końcem bieżącego roku. Wielu mieszkańców - po ogłoszeniu informacji o wydłużeniu ważności dowodów książeczkowych do marca przyszłego roku - odłożyło wizytę w Wydziale Spraw Obywatelskich na później. Nie wszyscy maja świadomość, że termin składania wniosków mija z końcem grudnia i nie należy zwlekać z załatwianiem formalności z tym związanych. W związku z malejącą liczbą interesantów, Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł zwrócił sie z prośba do proboszczów wielickich parafii, aby podczas niedzielnych mszy przypomnieli o konieczności wymiany dowodów i upływającym z końcem tego roku terminie. Od września zatrudnione dwie dodatkowe osoby wzmocniły zespół Wydziału Spraw Obywatelskiego, co pozwala na przyjmowanie codziennie większej ilości wniosków. Od września został również wydłużony czas pracy Wydziału. W poniedziałki i czwartki będzie on czynny od 08:00 do 17:00. Środa to dzień głównie przeznaczony na obsługę ludzi chorych i niepełnosprawnych w ich domach oraz wydawanie już gotowych dokumentów tożsamości. Aby mieszkańcy nie musieli tłoczyć się w wąskim korytarzu przed Wydziałem Spraw Obywatelskich, udostępniono salę „Magistrat”. Tam można spokojnie usiąść przy jednym ze stolików i wypełnić wniosek. Aby usprawnić i zorganizować przepływ petentów wymieniających dowód, już w lipcu wprowadzono „numerki”, które znacznie ułatwiły obsługę. Posiadacz numerka ma pewność, że załatwi sprawę w danym dniu (do odbioru gotowego dokumentu nie ma konieczności uzyskania numerka). Poza systemem „numerkowym” dowód mogą wyrobić 18-latkowie. Posiadacze nowych (plastikowych dowodów), którzy się przemeldowali lub ich dokument został ukradziony lub zniszczony również zostaną obsłużeni poza kolejką. Numerki wydawane są od godziny 08:00. Władze gminy apelują o szybką decyzję i nie zostawianie wymiany dowodów na ostatnią chwilę.
WYMAGANE DOKUMENTY
Ubiegający się o nowy dowód osobisty musi najpierw złożyć w Urzędzie Gminy:
1.Wniosek o wydanie dowodu osobistego,
2.dwie aktualne fotografie,
3.dowód uiszczenia opłaty za wydanie dowodu osobistego w wysokości 30 zł. (można zapłacić w kasie w Urzędzie),
4.odpis skrócony aktu urodzenia – w przypadku osób, które nie wstąpiły w związek małżeński,
5.odpis skrócony aktu małżeństwa wraz z adnotacją o aktualnie używanym nazwisku.

SPOSÓB ZAŁATWIENIA SPRAWY
1.Wniosek o wydanie dowodu osobistego składa sie i odbiera osobiście.
2.Stary dowód po odebraniu nowego jest unieważniany przez obcięcie lewego rogu i zwracany wnioskodawcy.
3.Posiadacz nowego dowodu jest zobowiązany powiadomić urząd skarbowy o serii i numerze dowodu przez przekazanie formularza NIP-3 lub NIP-1.


ufffff na szczęście zdązył ..... :diabel:
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-09-2007, 08:52   

Nord napisał/a:
ufffff na szczęście zdązył ..... :diabel:

Ciekawe czy stał w tej porannej kolejce po numerek :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
mrock
Gość
Wysłany: 09-10-2007, 09:32   

Jaki numerek?... Ja byłem wczoraj i praktycznie nie było żadnej kolejki po numerek. Niepotrzebnie pojawiłem się o godzinie 6:50, bo wtedy przed budynkiem nie było w ogóle nikogo. Czekałem chwilę w samochodzie aż się ktoś pojawi. Do godziny 8:00 zebrało się może jakieś 6..7 osób. Panie po otwarciu drzwi nawet nie wydawały numerków, tylko od razu zaczęły przyjmować wnioski - poszedłem na pierwszy ogień i po złożeniu wniosku jeszcze musiałem czekać 10 minut do 8:15 na otwarcie kasy.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-10-2007, 22:44   

Temat odżyje, ale w ... grudniu :D
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-12-2007, 08:35   

http://www.wieliczka.eu/index.php?id=427

wieliczka.eu napisał/a:
Dowody w sobotę
15 grudnia 2007 roku (sobota) w godzinach 8.00 - 15.30 w Wydziale Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka będzie można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego i odebrać dowód osobisty. W tym dniu czynna będzie również kasa oraz Urząd Stanu Cywilnego.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
galka anonimka
Gość
Wysłany: 09-12-2007, 13:32   

Ja na prawde nie rozumiem. O wymianie dowodow wiadomo juz od dawna. Wprowadzono numerki,zeby ulatwic zaltwienie sprawy (inacze jedna osoba stala i zajmowala kolejke dla 10). ze 40 numerkow (wnoskow) dziennie? myslicie ze to sie wzielo z niczego? Tak zaraz najmadrzejsi powiedza ,ze z lenistwa. A ja odpowiem - tak działa system. Wiecej fizycznie sie nie da. Ilosc czasu poswieconego na petenta(strone/ klienta czy jak to tam nazwac), ilosc osob pracujacych, ilosc stanowisk do wprowadzania danych. Sprobujcie spedzic 8 godzin pracy z ludzmi, ktorzy maja tylko zal, pretensje, sa niegrzeczni i zobaczymy.
I przypominam,z ewniosek o dowod nalezy zlozyc do konca biezacego roku.

PS. nie jestem pracownikiem UMiG, po prostu mysle.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-12-2007, 20:26   

galka anonimka napisał/a:
Ja na prawde nie rozumiem. O wymianie dowodow wiadomo juz od dawna. Wprowadzono numerki,zeby ulatwic zaltwienie sprawy (inacze jedna osoba stala i zajmowala kolejke dla 10). ze 40 numerkow (wnoskow) dziennie? myslicie ze to sie wzielo z niczego? Tak zaraz najmadrzejsi powiedza ,ze z lenistwa. A ja odpowiem - tak działa system. Wiecej fizycznie sie nie da. Ilosc czasu poswieconego na petenta(strone/ klienta czy jak to tam nazwac), ilosc osob pracujacych, ilosc stanowisk do wprowadzania danych. Sprobujcie spedzic 8 godzin pracy z ludzmi, ktorzy maja tylko zal, pretensje, sa niegrzeczni i zobaczymy.
I przypominam,z ewniosek o dowod nalezy zlozyc do konca biezacego roku.

PS. nie jestem pracownikiem UMiG, po prostu mysle.


Na razie problem chyba minął.
Ale w razie czego chyba spokojnie można dawać terminy dalsze, niż ten sam dzień.


PS. ja też nie jestem pracownikiem UMiG, po prostu myślę.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 11-12-2007, 20:29   

A czy pamiętacie, że dowód osobisty jest ważny 10 lat i już w 2017 roku znowu będzie wielka operacja wymiany dla tysięcy osób :diabel2:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16