Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana dowodu - porażka
Autor Wiadomość
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 23:15   

powiem Ci że nie czuje się ani góralką ani hanysem ani nikim takim ;/ nie kiedy mam wrażenie że mnie w ogóle na świecie nie ma ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 23:18   

no ale jestes skoro masz wlasny odpis aktu urodzenia.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 23:19   

w sumie tylko to mnie o tym przekonuje ;/ z reguły jestem zamknięta w sobie i jakoś bywanie w Urzędach i pokazywanie sie publicznie mnie dziwnie nie pasjonuje :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 23:25   

no jak na osobe zamknieta w sobie 109 postow na forum to juz duzy postep jest.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2007, 23:26   

hmm :D :D:D może ja publicznie o sobie nie będę mówić to w końcu nie temat o mnie tylko o dowodach :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 08-08-2007, 14:16   

Wracajmy wiec do tematu, a pootwieramy się może na spotkaniu :) :diabel2:
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 21:56   

I znów kaska do wydania :) Mam nadzieję, że te staro nowe zachowają ważność zgodnie z terminem ich przydatności do spożycia ;)

Ja bym na to nie liczył :) Obecnie nikt się tym nie przejmował, że dowody ważne tylko kasują 30, więc z jakiej racji za rok miałoby być inaczej. Spoko, za rok wymieni się na nowy z chipem, jak to ktoś tu mówił to zaledwie 30zł, i lepiej je na dowód wydać niż na jakieś durne piwo na przykład :P
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 22:21   

Moze przeniesiemy ten temat do hobby bo to 30 PLN nie daje ci zyc :)
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 09:23   

Będzie wymiana- wymienimy:) Jak to mądrzy wymyślili- jakoś to będzie ;)
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-08-2007, 00:26   

master7 napisał/a:
Coś się może jednak zmienia w tej kwestii w Urzędzie Gminy

http://www.wrotamalopolsk..._D&newsnumber=1

BIP UMiG napisał/a:
Nabór na stanowisko podinspektora w Wydziale Spraw Obywatelskich (2 etaty)
2007-08-01 Ogłoszenie o naborze


Zastanawiam się tylko czy zostanie zwiększona liczba "numerków" czy może jednak praca zostanie zorganizowana jakoś inaczej np. poprzez zwiększenie wydajności urzędników.

No i jeszcze pytanie, które sobie zadać należy, co z tymi etatami w następnym roku kalendarzowym. Jest przecież jasne, że potem ruch będzie mniejszy :?:


Dzieje się dzieje, wbrew opiniom wyrażanym przez większość osób....

Gwoli wyjaśnienia, samo przyjęcie wniosku tj. sprawdzenie przez urzędniczkę wniosku i dokumentów, wprowadzenie do komputera, wydruk formularza, sprawdzenie przez petenta, podpis, skanowanie i zatwierdzanie to ok. 15-20 minut. Potem jeszcze dodatkowa papierkologia związana z rejestracją wniosku, opisem itd....

40 numerków jest wydawane osobom z wymiany tz. "ustawowej", osoby przemeldowujące się, 18-to latkowie, zmieniający nazwisko, są "załatwiani" poza kolejnością, nie muszą mieć numerków i takich osób jest średnio drugie tyle co z numerkami.

W chwili obecnej jest sezon urlopowy i przyjmuje tylko 3 panie i dlatego wszystko idzie wolniej więc nie trudno sobie policzyć ile wniosków przyjmuje każda.

A zapomnieliście Państwo że jeszcze trzeba te dowody wydać i też to ktoś musi zrobić....

W każdą środę panie jeżdżą do osób chorych i niepełnosprawnych i wypełniają i przyjmują wnioski i dostarczają gotowe dowody. I nie jest to tak jak w Niepołomicach "...planowane..." tylko jest to normalna praktyka.

Urząd sam z siebie nie może uruchomić dodatkowych stanowisk do przyjmowania wniosków, potrzebna jest na to zgoda MSWiA. MSWiA również konfiguruje sprzęt oraz instaluje oprogramowanie.
Urząd już o taką zgodę wystąpił i niedługo zostaną uruchomione dodatkowe stanowiska, stąd też nabór pracowników.

Pozdrawiam!
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 13-08-2007, 08:02   

Cytat:
Gwoli wyjaśnienia

Bardzo się cieszę, że takie wyjaśnienie się wreszcie pojawiło. Dziękuję :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-08-2007, 09:05   

Tardas napisał/a:
Bardzo się cieszę, że takie wyjaśnienie się wreszcie pojawiło. Dziękuję :)

Tak to wyjaśnia kwestię numerków, bo to przy podanych w poście danych obecnie oznacza około 18 minut na jedną sprawę. Nie wypowiadam się czy to dużo czy mało.

Niemniej jednak skoro obecnie da się obsłużyć średnio około 80 osób, z czego 40 to numerki przy 3 osobach, to czy oznacza to że przy wzroście zatrudnienia o kolejne 3 osoby tych numerków będzie 80 :?:

No i co jeśli boom dowodowy przewali się po Nowym Roku :?: Będzie redukcja zatrudnienia :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 13-08-2007, 13:17   

Czy nie można oddelegować do dowodów innych pracowników Urzędu zanim pojawią się nowi pracownicy? Wszyscy są tak zajęci do granic możliwości?

Każdy Urząd powinien mieć 1-2 "elastycznych" pracowników, którzy są delegowani na front na którym akurat najwięcej się dzieje.

Trochę załamujące, że o potrzebach danego urzędu decyduje MSWiA, ale cóż, to Polska, czyli im wyżej decyzja, tym Władzy się wydaje, że będzie lepiej.

Z innej beczki: post Gościa, który gruntownie nam wyjaśnił jak funkcjonuje "procedura dowodowa" powinien zawisnąć na ścianie UM.
Czekając godzinami na swoją kolej, petenci zajmą się czytaniem i wykażą większe zrozumienie dla sytuacji, nabiorą optymizmu (2 dodatkowych pracowników!) i wejdą do sali z radosnym "Dzień dobry. Co dzisiaj tak szybko?"
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-08-2007, 21:09   

solniak napisał/a:
Czy nie można oddelegować do dowodów innych pracowników Urzędu zanim pojawią się nowi pracownicy? Wszyscy są tak zajęci do granic możliwości?


Witam ponownie!
No i tutaj znowu jest kłopot. :(
Nie można do dowodów "od tak" oddelegować pracowników. System dowodowy mogą obsługiwać osoby tylko uprawnione, tj. zarejestrowane w MSWiA. Osobom takim właśnie w nieszczęsnym MSWiA wyrabiane są karty chip-owe (do złudzenia przypominające nowe dowody). Kart te są imienne dla pracowników, z ich danymi. Kart te służą do autoryzacji pracownika w systemie oraz jako podpis elektroniczny do każdego wniosku. No więc jak pracownika nie ma na danym stanowisku nikt inny nie popracuje bo nie ma karty.
Oczywiście zaraz pewnie podniosą się głosy że takich kart powinno być więcej...
Niestety do kart mają prawo osoby zatrudnione bezpośrednio przy dowodach i mający to w zakresie czynności.
Wyrobienie takiej karty trwa ok. 2-3 tygodni.

Odnośnie nowych pracowników, to z tego co sie orientuję to mają być zatrudnieni na czas określony.

Nawał dowodowy będzie trwał podejrzewam gdzieś do lutego, marca....

No i już są problemy z wydłużającym się czasem oczekiwania na wyrobienie dowodu, niestety PWPW (gdzie drukuje się dowody) zaczyna już mieć opóźnienia i nie dotrzymuje terminów 30-to dniowych. Narazie opóźnienia są ok. tygodniowe.

Ale zawsze można się pocieszyć że w Krakowie jest jeszcze gorzej ..... :)

Pozdrawiam!
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 13-08-2007, 21:16   

Jak już mówiłem, im później się przyszło tym dłużej się czeka ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16