Poprzedni temat «» Następny temat
"Jedź bezpiecznie"
Autor Wiadomość
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-07-2007, 21:54   "Jedź bezpiecznie"

Program emitowany na antenie TVP3 pod tytułem "Jedź bezpiecznie" tym razem zawitał do Wieliczki.
Zostało w nim min. pokazane skrzyżowanie ul. Krakowskiej z trasą E4 i poruszono problem drogowych cwaniaków wpychających się w prawo z lewego pasa, nawet kilka mandatów wystawiła wielicka Policja. W rolę oprowadzajacego po zawilościach komunikacyjnych naszego miasta wcielił się sierż Adam Gradek. Dla wszytskich którzy nie widzieli a chcieli by zobaczyć zamieszczam link http://ww6.tvp.pl/6287,20070712523716.strona. Niestety plik trzeba ściągnąć na kompa (zajmuje 15,8MB) bo inaczej nie chce iść (przynajmniej u mnie).
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-07-2007, 23:26   

no coz.. jeszcze pare przykladow by sie znalazlo
- jadac w kierunku Gdowa jest ta nowa przelaczka na E4 i oczywiscie zakaz skretu nagminnie lamany przez kierowcow;
- jadac od os. Asnyka przy wjezdzie na Pilsudskiego kierowcy busow cwaniakuja i w lewo skrecaja z prawego pasa;

takich przykladow mozna mnozyc ale niestety jest to spowodowane drastycznym wzrostem ilosci przejezdzajacych przez Wieliczke samochodow.. ja jak jezdze po Wieliczce to staram sie unikac ulicy Pilsudskiego bo tam nieraz jest koszmar...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 16:08   

Każdy sposób mający na celu uświadomienie , edukowanie społeczeństwa wydaje mi się za dobry, dlatego też współpracujemy z TV.:)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 20:59   

Tsubasa napisał/a:
staram sie unikac ulicy Pilsudskiego bo tam nieraz jest koszmar.
zwłaszcza w poniedziałek rano i w piątek po południu
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:03   

Drogi sa jakie są i trudno coś tutaj pomóc, nawet ręczna regulacja nie poprawi sytuacji! :/
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:09   

miki napisał/a:
, nawet ręczna regulacja nie poprawi sytuacji! :/


nie wiem dlaczego ale jest ogolne przekonanie iz jak na skrzyzowaniu ruchem kieruje policjant to korki sa dwa razy wieksze ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:10   

miki napisał/a:
ręczna regulacja nie poprawi sytuacji
czasem nawet stwarza większe zamieszanie bo ludzie nie wiedzą co robić. Korzystając z okazji zapytam bo ostatnio też zgłupialem bo nie wiedziałem czy sugerować się wskazówkami policjanta czy patrzyć na światła. A było to tak - jechałem od ronda mogilskiego do grzegórzeckiego, chcąc przejechać na wprost. Na pierwszych światlach stał policjant i pomimo czewronego pokazywal zeby jechać więc ja i inni kierwocy przejeżdżamy a tu niespodzianka czerwone pali sie równiez przy torach przecinających rondo, częś ludzi jedzie z prawej napiera tramwaj, jadący od hali targowej równiez ruszają (ja osobiście stanąłem przed sygnalizatorem i o mało ktoś by mi nie zaparkował w ...). I teraz skoro policjant puszcza na pierwszych światłach to czy na drugich też można jechać czy nalezy sie zatrzymać. A tak w ogole to nie powinno być w tej sytuacji dwóch policjantów?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:12   

no akurat na tamtym skrzyzowaniu to juz jest wietnam.. nikt nie wie jak jechac.. moze tam sie szkola policjanci dopiero...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:21   

To jest skrzyżowanie, gdzie by zapewnić właściwa regulację potrzeba przynajmniej 4 policjantów. Jest to Rondo o bardzo dużym natężeniu ruchu kołowego. Zam to skrzyżowanie bardzo dobrze. Dlatego dziwie się, że był tam jeden policjant. Może drugiego nie zauważyłeś, sam nie wiem- nie potrafię tego wytłumaczyć. Zgadzam się również, iż ręczna regulacja jest najcięższa przy włączonej sygnalizacji świetlnej. Polecenia policjanta kierującego ruchem mają pierwszeństwo przez sygnalizacją świetlną. A przyznają, że niektórzy ludzie to " głupieją", gdy widzą policjanta kierującego ruchem. Niektórym przydałoby się przypomnieć pzepisy ruchu drogowego.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:33   

miki napisał/a:
Może drugiego nie zauważyłeś
na 100% na moim kierunku jazdy drugiego nie było, ponieważ zatrzymalem sie na czeronym (przed torami tramwajowymi) miałem trochę czasu aby rozglądnąć się po rondzie.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 16-07-2007, 21:43   

No to jakiś Matrix sobie urządzieli ;) Albo w nagrodę ;) jednego wysłali.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-07-2007, 13:47   

Program TV3 wielce pouczający.
Jeźdżąc po Wieliczce można wskazać wiele miejsc, gdzie szerzy się cwaniactwo.
Dobrze byłoby, aby takie akcje policjantów częściej stosować w różnych miejscach. Gwatantuję, że można lepiej zarobić na mandatach niż stojąc z radarem.
Na radar jest wg mnie jedno dobre miejsce - wjazd na dwupasmówkę za światłami w kierunku Krakowa. Po męczących korkach wreszcie można dać czadu. I wyścigi. Finał dość smutny był wczoraj rano na światłach przy skręcie na Barycz. A dodać jeszcze wcześniejsze kilkanaście przypadków najechań na hamujące przed światłami auta. Codzienny koszmar.
Sygnalizowany przeze mnie problem świateł przy Reformackiej z A4 też był dość mocno wypunktowany. Światła w dalszym ciągu nieregularnie się włączają, częste są przypadki zmiany świateł na czerwone na A4 i pozostawienie czerwonych na Reformackiej.
Miki, może zainteresujesz tym tematem panów z inżynierii ruchu a wraz z kolegami częściej tam będziecie zaglądać?
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 17-07-2007, 17:09   

Oczywiście zasygnalizujemy ten problem , a przy okazji my też tam " rzucimy okiem". Niestety nie możemy być wszędzie, a okazuje się, że nasza obecność byłaby pożądana. :)
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 17-07-2007, 17:52   

Pożądana to mało powiedziane...myślę iż tak lekko licząc...300 osób pracujących nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym załatwiło by sprawę...
A tak serio,gdy Państwo podróżujecie po "świecie",zauważcie iż spotkanie na "trasie" radiowozu graniczy z cudem...a proszę czy ktoś się wychyli przy ograniczeniu prędkości i pozwoli Sobie na szaleństwo...czeka Nas kilka lat świetlnych pracy nad świadomością prawną obywateli.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
Ostatnio zmieniony przez Madafaker 18-07-2007, 06:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 17-07-2007, 19:41   

A Madafaker jak zwykle skromny :diabel: 300 osób na jedną zmianę :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16