Poprzedni temat «» Następny temat
"Jedź bezpiecznie"
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2007, 07:20   

ja sie zglebialem w temat CB radia bo sam z niego korzystam..

nie odnosi sie to do tego przepisu o telefonach komorkowych bo CB to jest RADIOTELEFON.. na forum cb-radio ten problem zostal dokladnie roztrzasniety..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 23-08-2007, 07:47   

almayer napisał/a:
czy ten ostatni Pan z BMW dostał jakąś mniejszą karę w zamian za występ przed kamerą?

Hehe, tak samo sobie pomyślałem, promocja za wypowiedź pouczającą ;)

oseczka napisał/a:
tak było w w11 na serio

Oseczka, życie to nie jest film. W życiu niecodziennie spotykasz tak fantastycznych chłopców i tak szałowe dziewczęta jak w serialach telewizyjnych :D
Idąc twoim tokiem rozumowania ten pan co to nie wiedział, że musi mieć prawko na motocykl mógł powiedzieć: W Terminatorze Arnold Szwarceneger też nie miał prawka a zasuwał jak stary wyjadacz :P No ale wtedy - jak w wielu filmach - policjant by wyciągnął giwerę i pif paf :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2007, 09:26   

Tardas, ale mi chodziło o to że Wątroba w W11 prowadząc auto gadał przez telefon a pan z motocykla to inna bajka :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2007, 21:01   

jerzy.jan napisał/a:
Przy okazji "wymiany doświadczeń" - ich łaciny przez głośniki zmuszeni są słuchać wszyscy pasażerowie - nie wyłączając dzieci.
z tego co się orientuję to honorowy kodeks CB zabrania używania słów ogólnie uznanych za wulgarne. Jendk jak ktoś jeździ jak niektorzy busiarze (w trakcie moich wojarzy po Krakowi szczególnie narazili mi się kierowcy SK-BUS) to co wymagać odnośnie ich słownictwa.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2007, 21:10   

a ja dzisiaj jechałam Contrą i koreczek oczywiście na Piłsudskiego z Asnyka facet w lewo na Niepołomice jedzie patrol policji facet miał już skręcać w lewo a tu nagle w prawo zaraz było zatrzymanie faceta mandacik bo nie jechał po tzw "swojej trasie" :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 24-08-2007, 08:05   

jerzy.jan napisał/a:



- piątkowe popołudnie, dwa pasy w kierunku Wieliczki zajęte i co widzimy? Jeden za drugim cwaniaczek na trzeciego zasuwa poboczem (pas awaryjny za linią ciągłą). Ten, który ma jeszcze odrobinę (sam nie wiem czego?) przejeżdża prze BP, a pozostali dalej prosto nie zważając na wymalowane znaki poziome na jezdni. Przy rozjeździe przepychanko przez dwa pasy i na Tarnów :diabel2:
- codzienny widok przy wjeżdzie na Piłsudskiego od Dobczyc. I co widzimy - jedzie cwaniaczek, skręca w prawo na Niepołomice, omija wysepkę... i w lewoskręt w kierunku cmentarza. :diabel2:


Pierwszy przypadek- bezwzględnie kierujący do ukarania, nie dość że łamie przepisy ruchu drogowego to jeszcze brak jakiegokolwiek szacunku dla innych kierujących.

Drugi przypadek- faktycznie okaz cwaniactwa- bo jeśli chodzi o przepisy ruchu drogowego nie znajduję przepisu, który by to zabraniał.
W dniu dzisiejszym sprawdziłem skrzyżowanie- uzupełniono oznakowanie i znajduje sie tam znak- nakaz jazdy w prawo. Tak więc kierujący do ukarania ;)
Odnośnie rozmów przez CB w czasie jazdy- brak zakazu w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowego, a więc można korzystać;) , choć moim zdaniem równie niebezpieczne jak rozmowa przez telefon komórkowy.
Ostatnio zmieniony przez miki 24-08-2007, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 24-08-2007, 08:10   

Odnośnie filmu W11- miałem styczność z aktorami, ekipą filmową. Scenariusz czysta fikcja. Odnośnie procedur policyjnych, działania- góra 50% realu. Tak więc oglądajmy to z przymrużeniem oka;) Rozumiem też, że w przypadku czystego realu, niewielu by to chciało oglądać, musi być przecież akcja, a sprawca zawsze wykryty.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-08-2007, 10:21   

coś bym powiedziała na temat tego filmu ale to raczej nie ten film i temat :D :D :D rozmawiałam z paroma osobami na temat audycji tego programu, niektórzy nic nie wiedzieli że w ogóle jest coś takiego jak "Jedź bezpiecznie" a że w ogóle 2 odc. były w Wieliczce to tylko linki do archiwum chcieli by oglądać :D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 25-08-2007, 06:02   

Prawie jak element humorystyczny... :)

Cytat:
Słowo honoru, nie mamy nic przeciwko kobietom za kierownicą. Nie mamy też nic do blondynek. Ale do jednego musimy się przyznać. Mamy (lekkie) obawy w przypadku połączenia tych dwóch spraw. Blondynka za kierownicą budzi nasz niepokój. Wtedy zdwajamy naszą czujność.
O tym, że jest "coś na rzeczy" świadczy zdarzenie jakie obserwowaliśmy na ul. Starowiślnej w Krakowie, tuż koło Pałacu Prasy.
Oto kierująca toyotą corollą zaparkowała swoje auto tak niefortunnie, że zatarasowała tory. Konsekwencją był ogromny korek tramwajów i złorzeczenie ich pasażerów. Kiedy po kilkunastu minutach kierująca samochodem wreszcie pojawiła się przy swoim aucie agresja tłumu dosięgnęła zenitu. Na szczęście do linczu nie doszło - zapewne nie dopuściliby do tego dwaj nieco przestraszeni sytuacją młodzi policjanci - ale to co usłyszała na swój temat na pewno zapamięta na długo. Nam najbardziej spodobał się pomysł pewnej damy, która zaproponowała, aby ta - tu cytujemy "opalona łachudra" dostała 10 tysięcy mandatu, a jej samochód powinien być zarekwirowany i oddany na rzecz Domu Dziecka.


_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 25-08-2007, 13:48   

oseczka napisał/a:
coś bym powiedziała na temat tego filmu ale to raczej nie ten film i temat :D :D :D rozmawiałam z paroma osobami na temat audycji tego programu, niektórzy nic nie wiedzieli że w ogóle jest coś takiego jak "Jedź bezpiecznie" a że w ogóle 2 odc. były w Wieliczce to tylko linki do archiwum chcieli by oglądać :D


Dlatego należy promować ten temat wsród znajomych ;)
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2007, 15:28   

miki, wystawienie w opisie na gg adresu forum czy bardziej linków do archiwum "jedź bezpiecznie"??:D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 47
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 26-08-2007, 09:06   

http://www.jedz-bezpiecznie.pl/

Też coś o bezpieczeństwie w ruchu drogowym;)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-08-2007, 20:47   

nawiązując do postu jerzy.jan o cwaniakach drogowych, chccialbym dodać to co zaobserwowoałem dzisiaj. Stoję sobie w niedużym korku na światłach przy Hertzu w stronę Wieliczki. Stałem jakieś dwa samochody przed drogą wjazdową do Hertza, za mną może 5 aut. Nagle całą kolumnę wyprzedza jakiś stary grat i na staje na pierwszego. Nie minęło 15 sekund wyprzedza wszytkich czerwony TK BUS i na pierszego staje prawie na obwodnicy. Widziałem już wielu XXX drogowych, nie ukrywam że ci dwaj są w czubie mojej listy.
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 31-08-2007, 22:48   

hej, a ja mam pytanie do mikiego odnośnie parkowania na ulicy Chopina.
Pytanie dotyczy historii prawdziwej i czasów gdy Chopina był objazd zamkniętej Słowackiego.

Wzdłuż Chopina po obydwu stronach drogi ciągną się chodniki ale dość wąskie mniej więcej na 1 m szerokie. Czyli według przepisów zaparkować na chodniku nie można. Na Chopina brak zakazu parowania, czyli można stanąć na drodze, ale to spowodowało by totalne zakorkowanie ulicy.

Człowiek który mi remontuje dom stanął jednym kołem na chodniku, zostawiając jego połowę przechodnią, a drugim na ulicy - dzięki czemu ułatwił przejazd ulicą i umożliwił przejście przez chodnik. Za niedługi czas zjawiła się straż miejska z mandatem, a na tłumaczenie kierowcy, że pojedyncza osoba miała jak przejść, a jeżeli by szedł ktoś z wózkiem to po przeciwnej stronie ulicy był wolny cały chodni, powiedzieli że należało zaparkować auto na ulicy a inni kierowcy powinni się zająć omijaniem pojazdu.

Ciekawy jestem interpretacji policji w tej sytuacji, sprawa jest dla mnie o tyle istotna, że jak się już wprowadzę na stałe do Wieliczki to i mnie może się podobna sytuacja przytrafić.
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 07-12-2008, 10:02   

Wystarczyła chwila nieuwagi i bezmyślność tzw. kibiców a stała się tragedia.Pewnie Leszek Kuzaj już się z tego do końca życia psychicznie nie otrząśnie...mimo iż nie ma w tym teoretycznie jego winy.
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16