Poprzedni temat «» Następny temat
"Jedź bezpiecznie"
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 18:10   

haha.. dobre.. tego goscia z audi powinni spokojnie skasowac na ponad 24 punkty..

a koles od motoru tez super.. nie wiedzial ze trzeba prawo jazdy na motor.. to swiadczy albo o zacofaniu polskiej wsi albo ze chcial zrobic balona z policjanta.. tymniemniej wyszlo ze glupi jak but ten koles.. zenua poprostu
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 18:59   

To są takie tłumaczenia ludzi, niezależnie od tego czy to miasto czy wieś;) Niektórzy muszą ich słuchać non stop ;)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 22:21   

miki napisał/a:
czeka nas podróż
smutne to, a nasi politycy zamiast tak zmienić przepisy zeby temu "dobremu" było lepiej to się cały czas przepychają. Nie kazdy jest ministrem Zbigniewem Z. żeby go helikopter za zupełną darmochę na przesłuchanie "dowiózł".
Nie mniej dziekuję za wyczerpującą odpowiedz.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 10:13   

No niezłe jaja w tym filmiku. W głowie się nie mieści...
BTW: a kiedy był ten odcinek z Wieliczki :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 18:25   

Jeśli dobrze pamiętam to widziałem go w poniedziałek w TV, w piątek chyba będzie powtórka około 22. :) Powiem, że szybko puszczają w TV, nagrywali niecałe dwa tygodnie wcześniej.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 22:26   

czy ten ostatni Pan z BMW dostał jakąś mniejszą karę w zamian za występ przed kamerą?
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 22:43   

Dobrze, że piętnowana jest bezmyślność.

Czekam chwili, gdy policja weźmie się za pseudocwaniaczków, którzy wykorzystują każdą nadarzającą się okazję by zaprezentować powiedzonko
"ja jeden mądry, a stu głupich niech czeka w korku".

Przykład? Proszę:
- piątkowe popołudnie, dwa pasy w kierunku Wieliczki zajęte i co widzimy? Jeden za drugim cwaniaczek na trzeciego zasuwa poboczem (pas awaryjny za linią ciągłą). Ten, który ma jeszcze odrobinę (sam nie wiem czego?) przejeżdża prze BP, a pozostali dalej prosto nie zważając na wymalowane znaki poziome na jezdni. Przy rozjeździe przepychanko przez dwa pasy i na Tarnów :diabel2:
- codzienny widok przy wjeżdzie na Piłsudskiego od Dobczyc. I co widzimy - jedzie cwaniaczek, skręca w prawo na Niepołomice, omija wysepkę... i w lewoskręt w kierunku cmentarza. :diabel2:
Przykładów można mnożyć.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 22:44   

http://ww2.tvp.pl/6287,20070820545377.strona

Kapitalny facet cyt. "nie wiedziałem że trzeba posiadać prawo jazdy na motocykl"
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 22:53   

jerzy.jan napisał/a:
- codzienny widok przy wjeżdzie na Piłsudskiego od Dobczyc. I co widzimy - jedzie cwaniaczek, skręca w prawo na Niepołomice, omija wysepkę... i w lewoskręt w kierunku cmentarza.


Dzisiaj wracałam busem z Gdowa i właśnie był korek przy wyjeździe i facet tak jak mówisz w lewo na Niepołomice i w kierunku Krakowa ja tam jestem konfliktowa fakt i się wydarłam na capa to o mało nie wyrzucił z tego busa mało tego jeszcze mi mówił że go czas goni :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 23:16   

oseczka napisał/a:
jeszcze mi mówił że go czas goni

Następnym razem powiedz mu, żeby zasuwał pieszo - będzie szybciej.

Fakt, że kierowcy busów to odrębne zagadnienie, oni mają własny kodeks drogowy, własne ścieżki, a wszystkich
pozostałych użytkowników dróg i swoich klientów mają w d....
Mam konkretne pytanie do Mikiego - czy posługiwanie się CB-radiem w czasie jazdy to nie to samo, co używanie telefonu komórkowego?
Przy okazji "wymiany doświadczeń" - ich łaciny przez głośniki zmuszeni są słuchać wszyscy pasażerowie - nie wyłączając dzieci.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 23:22   

jerzy.jan, to w takim razie Pogotowie Ratunkowe czy Policjanci też nie mogą gadać :D nie wiem czy widzieliście odcinek W11 gdzie Wątroba jadąc gada przez telefon po czym po chwili dopiero daje go Aśce i ona coś tam notuje :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 23:31   

Wydaje mi się, że czasie wykonywania obowiązków służbowych muszą być z tego zwolnieni.
Analogicznie, jak z używaniem pasów bezpieczeństwa.
A poza tym załoga radiowozu jest min. 2-osobowa.

W-11, Kryminalni? ;) ... muszą wprowadzać trochę dramaturgii.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 23:32   

jerzy.jan, tak było w w11 na serio ;/ ale to chyba powinno kazdego obowiazywac ;/ to jednak jest jakies nie bezpieczenstwo! :P
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-08-2007, 23:42   

jerzy.jan napisał/a:
Mam konkretne pytanie do Mikiego


Poczekajmy na głos naszego eksperta.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 23-08-2007, 07:30   

Pozwólcie drodzy Państwo iż Ja też przez chwilę zostanę ekspertem... :)

Ustawa...Prawo o Ruchu Drogowym stanowi :

Cytat:
Art. 45. 1. Zabrania się:
1) kierowania pojazdem, prowadzenia kolumny pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt osobie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu,
2) holowania pojazdu kierowanego przez osobę, o której mowa w pkt 1,
3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia,
4) wykorzystywania drogi lub poszczególnych jej części w sposób niezgodny z przeznaczeniem, chyba że przepisy szczegółowe stanowią inaczej,
5) wjeżdżania na pas między jezdniami,
6) pozostawiania na drodze przedmiotów, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu ruchu; jeżeli jednak usunięcie ich nie jest możliwe, należy je oznaczyć w sposób widoczny w dzień i w nocy,
7) umieszczania na drodze lub w jej pobliżu urządzeń wysyłających lub odbijających światło w sposób powodujący oślepienie albo wprowadzających w błąd uczestników ruchu,
8) samowolnego umieszczania lub włączania albo usuwania lub wyłączania znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających lub kontrolnych na drodze, jak również zmiany ich położenia lub ich zasłaniania,
9) zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi,
10) samowolnego umieszczania na drodze jakichkolwiek znaków, napisów lub symboli.
2. Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego, chyba że korzysta z urządzenia głośno mówiącego,
2) przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku,
3) przewożenia pasażera w sposób niezgodny z art. 39, 40 lub 63 ust. 1,
4) przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera,
5) przewożenia poza specjalnym fotelikiem ochronnym dziecka w wieku do 10 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.


Jak zauważymy w cytowanym zapisie nie ma niestety słowa o urządzeniach typu "CB Radio"...więc z definicji..."co nie jest zabronione jest...".
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17