Poprzedni temat «» Następny temat
załatw sprawę w urzędzie
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-03-2007, 11:09   załatw sprawę w urzędzie

Witam.
W związku z pracą nad grantem stawiam pytanie.

1. Na stronie www. Wieliczki – jest link ‘’ załatw sprawę w Urzędzie’’. Proszę o informacjię, kto korzystał z tej formy współpracy. Z jakim skutkiem końcowym. (podać przykład).
 
     
KozaX 
Warzelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Koźmice Wielkie
Wysłany: 17-03-2007, 23:04   

Ja korzystałem i nie powiem, z dobrym skutkiem końcowym.

Sprawy dotyczyły Urzędu Stanu Cywilnego, dowodu osobistego i działalności gospodarczej.

Jakby jeszcze było napisane co i w jakim pokoju można załatwić to byłoby miodzio. :P
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-03-2007, 23:24   

KozaX napisał/a:
Jakby jeszcze było napisane co i w jakim pokoju można załatwić to byłoby miodzio. :P

No póki co podobno mają nosić identyfikatory - zawsze jakiś postęp ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 15-09-2008, 18:11   Koniec z aroganckimi urzędnikami patrzącymi na interesantów

Koniec z aroganckimi urzędnikami patrzącymi na interesantów spode łba.
Cytat:
Od przyszłego roku politycy chcą ich zmienić w osoby pomocne i użyteczne - urzędnicy mają nas przyjmować do późnych godzin wieczornych i pomagać w załatwianiu nawet najprostszych spraw. Muszą się starać, bo jeśli nam podpadną i wydadzą błędną decyzję, poniosą dotkliwą karę finansową.

Jak dowiedział się dziennik "Polska", od połowy 2009 r. pracownicy magistratów, starostw i urzędów marszałkowskich będą obsługiwali interesantów nawet do godz. 20. W Europie elastyczne godziny pracy urzędników to norma. Od przyszłego roku polscy urzędnicy mają zostawać dłużej w pracy na początku i pod koniec tygodnia. Wtedy do urzędów przychodzi najwięcej interesantów.

Ministerstwo Gospodarki obiecuje, że od kwietnia przyszłego roku będziemy wreszcie mogli zarejestrować działalność gospodarczą w jednym miejscu - urzędzie miasta lub gminy. - A od 2011 r. chcemy wprowadzić informatyczny system rejestracji firm, który w ogóle umożliwia ominięcie urzędników
Wszyscy Polacy odczują zniesienie, prawdopodobnie już od 1 stycznia, obowiązku meldunkowego.
Od połowy przyszłego roku zamierza się karać wszystkich urzędników, którzy wydadzą błędne decyzje - np. o źle naliczą kwotę podatku. Błędna decyzja będzie kosztowała urzędnika nawet 12 miesięcznych pensji.

- źródło: http://www.polskatimes.pl...t.html#material

Pożyjemy, zobaczymy.
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 07-06-2010, 21:19   Re: Koniec z aroganckimi urzędnikami patrzącymi na interesan

nacomito napisał/a:
Koniec z aroganckimi urzędnikami patrzącymi na interesantów spode łba.
Cytat:
Od przyszłego roku politycy chcą ich zmienić w osoby pomocne i użyteczne - urzędnicy mają nas przyjmować do późnych godzin wieczornych i pomagać w załatwianiu nawet najprostszych spraw. Muszą się starać, bo jeśli nam podpadną i wydadzą błędną decyzję, poniosą dotkliwą karę finansową.

Jak dowiedział się dziennik "Polska", od połowy 2009 r. pracownicy magistratów, starostw i urzędów marszałkowskich będą obsługiwali interesantów nawet do godz. 20. W Europie elastyczne godziny pracy urzędników to norma. Od przyszłego roku polscy urzędnicy mają zostawać dłużej w pracy na początku i pod koniec tygodnia. Wtedy do urzędów przychodzi najwięcej interesantów.

Ministerstwo Gospodarki obiecuje, że od kwietnia przyszłego roku będziemy wreszcie mogli zarejestrować działalność gospodarczą w jednym miejscu - urzędzie miasta lub gminy. - A od 2011 r. chcemy wprowadzić informatyczny system rejestracji firm, który w ogóle umożliwia ominięcie urzędników
Wszyscy Polacy odczują zniesienie, prawdopodobnie już od 1 stycznia, obowiązku meldunkowego.
Od połowy przyszłego roku zamierza się karać wszystkich urzędników, którzy wydadzą błędne decyzje - np. o źle naliczą kwotę podatku. Błędna decyzja będzie kosztowała urzędnika nawet 12 miesięcznych pensji.

- źródło: http://www.polskatimes.pl...t.html#material

Pożyjemy, zobaczymy.


No to Wieliczka będzie drugą Japonią :diabel2:
Mnie jeszcze trzepie po dzisiejszej wizycie w UMiG i rozmowie z kolejną inteligentną inaczej, arogancką urzędniczką :(:
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-06-2010, 21:49   

uwierzę, jak zobaczę
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 08-06-2010, 01:57   

Cytat:
Mnie jeszcze trzepie po dzisiejszej wizycie w UMiG i rozmowie z kolejną inteligentną inaczej, arogancką urzędniczką :(:


E spoko, najlepsze są w Wydziale komunikacji, rok temu żona musiała brac dzień wolny żeby stawic się jak się okazało wogole niepotrzebnie załatwic formalność.
Wiem że jest problem bo mieszkancy ościennych miejscowości maja w dowodzie osobistym wbity adres zameldowania w taki sposób:
32020 Siercza
52
Oczywiscie adres fikcyjny, no ale można szału dostać, jak ktoś w WK mówi komus że nie może zarejestrowac auta bo przykładowa miejscowość Siercza nie ma takiego kodu albo ten kod nie odpowiada tej miejscowości i nie wiadomo czemu odpowiada numer mieszkania...
Zakładam że adres jest wpisany idealnie jak na dowodzie, bo sprzedający czesto przepisuja toczka w toczkę to co na dowodzie jest ...
Ktos przerabiał ten temat ?

Zresztą z tymi dowodami to pasowało by zrobic porzadek.


Ciekaw jestem czy brał ktos na piśmie jakąś decyzję urzedniczki w Wieliczce..?
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 08-06-2010, 07:39   

Jak prosisz o decyzję (najczęściej odmowną) na piśmie to w WK automagicznie pani znika na 10-30 minut i okazuje się, że wszystko jest OK.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2010, 07:53   

ja właśnie składałam wniosek o prawo jazdy....i bardzo sobie chwalę Panie, które tam obsługują, pomogły, wypełniły (częściowo za mnie), zrobiły ksero (za darmo !), 3 minuty i po sprawie... :)
...a swojego czasu w Krakowie to musiałam brać urlop, żeby coś takiego załatwić...
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 08-06-2010, 07:56   

atam, masz racje - zapomniałem o tym napisać w poprzednim poście. Jak załatwiałem sprawy z otwarciem DG (jakieś 5 lat tamu) to też Panie były bardzo pomocne. Tak samo nie miałem problemów w US jak (były) pracodawca stwierdził, że otrzymałem PITa.

Co do WK - to niestety bywa różnie - jeżeli jest sprawa rutynowa to nie ma problemu, jeżeli nie to już zaczyna się zabawa...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-06-2010, 08:20   

Osobiście muszę stwierdzić, iż wszystkie moje spotkania z urzędnikami zarówno w gminie, jak i w powiatowym wydziale komunikacji, oraz urzędzie skarbowym wspominam mile. Dodam również, iż wszystkie sprawy załatwiłem bezproblemowo, a w razie niewiedzy byłem informowany bez żadnych problemów i fochów ze strony Pań tam pracujących.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2010, 09:42   

Cytat:
Osobiście muszę stwierdzić, iż wszystkie moje spotkania z urzędnikami zarówno w gminie, jak i w powiatowym wydziale komunikacji, oraz urzędzie skarbowym wspominam mile. Dodam również, iż wszystkie sprawy załatwiłem bezproblemowo, a w razie niewiedzy byłem informowany bez żadnych problemów i fochów ze strony Pań tam pracujących.

jednocześnie chce się usprawiedliwić, że nie nagrałem się w zeszłym tygodniu, ale byłem chory ;)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-06-2010, 10:39   

Ja zostalem zalatwiony 'na stojaka', mimo, ze chwile tam spedzilem. Sprawa dotyczyla zaginionej korespondencji z urzedem. Niestety przy zmianie biura gdzies mi sie papiery zapodzialy i w urzedzie tez nie znaleziono. Trudno. Ale bardzo 'podobalo' mi sie podejscie urzednika w kwesti zalatwienia sprawy zaczynajace sie od slow 'skoro pan ZGUBIL dokument a u nas sie ZAPODZIAL....' Na moja sugestie, ze jest przeciez ksiazka korespodndencji i moznaby sprawdzic, dowiedzialem sie, ze kto by to przegladal, tyle jest pism wysylanych :) No i juz nie dowiedzialem sie po co jest ta ksiazka
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-06-2010, 21:22   

pablo, Musisz mieś wyjątkowego pecha że trafiasz na jakieś niemiłe urzędniczki :P

Ja tam załatwiam wszystko od ręki :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-06-2010, 23:15   

w sumie w Wieliczce faktycznie urzędnicy są O.K.
po prostu Twój post mi się jednoznacznie skojarzył :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16