Poprzedni temat «» Następny temat
załatw sprawę w urzędzie
Autor Wiadomość
miś_uszatek
Kopacz


Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 4
Wysłany: 09-06-2010, 19:38   

Osobiście wydaje mi się, że trochę niektórzy "przesadzili". Nie miałem dotychczas jakiś specjalnych problemów w urzędach w Wieliczce, a jak kto jest ubrany średnio mnie interesuje.
Auto rejestrowałem w Starostwie - trochę ludzi było i kolejka niezła, no ale bez problemów zarejestrowałem. Fakt, że pewnie wolałbym bez kolejki, ale cóż zrobić skoro ma się pecha i dużo osób akurat tego dnia było.
W gminie też byłem po dowód - bez problemów.
Natomiast do listy "+" dorzuciłbym gościa od środków z UE w Powiecie. Dobrze mi wszystko wyjaśnił i dał nawet jakieś tam broszurki - co prawda kasy nie dostałem na założenie firmy, ale informacja była rzetelna. A przy okazji motywująca :)

Niech te 3 przykłady pokażą, że chyba nie jest tak źle...
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 19:58   

nacomito napisał/a:
Krakuska, miast pytlować o wyższości krocza nad owłosioną pachą wypełnij ankietę zamieszczoną na oficjalnej stronie M. i G.,
a jej kopię zamieść na forum.

Cytat:
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

W celu poprawy jakości usług świadczonych w naszym Urzędzie oraz sprawnej i profesjonalnej obsługi mieszkańców Miasta i Gminy Wieliczka, zwracamy się z prośbą o wypełnienie niniejszej anonimowej ankiety.

Państwa oceny, uwagi i wnioski zostaną uwzględnione przy doskonaleniu usług publicznych świadczonych przez Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce.

Prosimy o zostawienie wypełnionej ankiety w dowolnym Wydziale. Ankieta jest także dostępna na stronie internetowej www.wieliczka.eu.

Z poważaniem,
Artur Kozioł
Burmistrz Wieliczki

WYPEŁNIJ ANKIETĘ http://spreadsheets.googl...X8JNh3dCsjYjwBg
źródło: http://www.wieliczka.eu/p...uslug_UMIG.html


Wypełniałam już, papierową wersję, na którą natknęłam się w budynku urzędu. Jakoś najmniejszych zmian w ankietowanym wydziale nie zauważyłam ;) urzędasy nadal w obecności petentów siedzą na biurku, siorbiąc kawę i plotkując o sprawach zupełnie nie związanych z ich pracą.

Widzę, że poziom wielickich urzędników jest odpowiedzią na niezbyt wygórowane potrzeby mieszkańców gminy. W takim razie rozumiem dlaczego nic się nie zmienia na lepsze, a wręcz przeciwnie... Zwłaszcza jeśli w ankietach sypną się teraz laurki :/
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 09-06-2010, 20:06   

Też kilka spraw załatwiałem - nigdy nie było jakiś problemów.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-06-2010, 20:23   

Krakuska napisał/a:
I mam wrażenie, że na wielu bohaterów takich "karier" natykam się w tym "pięknym" miasteczku. I boli mnie, że żyją także za moje pieniądze.
Nepotyzm w urzędach to powszechna praktyka w Polsce, a nie tylko w Wieliczce. Tyle że w miastach wielkości Wieliczki, gdzie (prawie) wszyscy się znają, ale niekoniecznie są skoligaceni, razi to bardziej niż w mniejszych miejscowościach gdzie (prawie) wszyscy są skoligaceni, lub w większych miejscowościach gdzie (prawie) wszyscy się nie znają. Ot cała tajemnica.
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 20:34   

Z oficjalnej strony UMiG Wieliczka:
"Strażacy i mieszkańcy znów w akcji

W godzinach rannych w piątek 4 czerwca rzeka Podłężanka ponownie zalała polder w okolicach Trzech Mostów. Rozpoczęła się akcja mająca na celu utrzymanie zapór z worków z piaskiem i ochronę części Grabia przed powtórnym zalaniem. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, a także uruchomieniu pomp, udało się uchronić te tereny przez zalaniem, doszło jedynie do kilku podtopień. W sobotę rozpoczęła się akcja zabezpieczania przepustu na Podłężance i naprawy wyrwy w wale w rejonie Trzech Mostów. Prace zakończyły się niedziele w godzinach wieczornych. Kilkudziesięciu strażaków i tyle samo mieszkańców, ze względu na trudny dostęp, zmuszonych było do noszenia przez kilkaset metrów na rękach worków z piaskiem. Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w dniu dzisiejszym rozpoczął prace zabezpieczające na Podłężance, które powinny zostać zakończone w dniu jutrzejszym. Ponadto podtopienia wystąpiły w Wieliczce na ul. Sadowej, w Małej Wsi, Kokotowie i Czarnochowicach, gdzie akcja zabezpieczenia przed zalaniem trwała kilkanaście godzin".

Tylko jakoś nie wspominają, że tego dnia cały UMiG Wieliczka zrobił sobie długi weekend i guzik ich obchodziło, że idzie zapowiadana druga fala powodziowa :(: Na stronie bodajże z datą 03 czerwca wisiał cyniczny komunikat, że 04 czerwca nie pracują i za utrudnienia przepraszają. Ale w końcu najważniejsze żeby wieliccy urzędnicy byli wypoczęci, tak ciężko pracują odbębniając osiem godzin płacone z naszych podatków...
Tego co na swój temat mogli się dowiedzieć od mieszkańców Czarnochowic, których ponownie podtopiło i nie mogli dodzwonić się do zamkniętego na głucho urzędu gminy, w żadnej ankiecie nie znajdą ;)
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-06-2010, 21:01   

Krakuska, a może Ty chcesz na burmistrza startować?
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 21:22   

raphalsky napisał/a:
Krakuska, a może Ty chcesz na burmistrza startować?


Słaby żart, ale zapytam poważnie: z czego to wnioskujesz?
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-06-2010, 21:30   

Krakuska napisał/a:
Nigdy nie spotkałam się z informacjami dot. naboru na stanowiska. A pracowników ciągle przybywa. Skąd się dowiadują o wolnych etatach, skąd się biorą?

Jeśli jesteś zainteresowana podjęciem intratnej pracy w UMiG Wieliczka szukaj w BIP-ie na stronie http://www.wrotamalopolsk...ska+urzednicze/
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 21:41   

nacomito napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Nigdy nie spotkałam się z informacjami dot. naboru na stanowiska. A pracowników ciągle przybywa. Skąd się dowiadują o wolnych etatach, skąd się biorą?

Jeśli jesteś zainteresowana podjęciem intratnej pracy w UMiG Wieliczka szukaj w BIP-ie na stronie http://www.wrotamalopolsk...ska+urzednicze/


Nie jestem :) Ale byłoby zasadnym żeby takie informacje znajdowały się na stronie urzędu (powinna służyć nie tylko propagandzie nieistniejącego sukcesu), a nie niewydolnego i rzadko aktualizowanego BIP-u, który mimo szumnych zapowiedzi i ogromnych nakładów w efekcie okazał się wielkim niewypałem. Zresztą link który podałeś dobitnie o tym świadczy. Przestałam z tego portalu korzystać dawno temu, większość numerów telefonów także jest nieaktualna.
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 09-06-2010, 22:00   

Krakuska, sugerujesz, że burmistrz powinien konsultować z synoptykami kiedy może wydać zarządzenie o dniu wolnym?
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 22:17   

Pretekst napisał/a:
Krakuska, sugerujesz, że burmistrz powinien konsultować z synoptykami kiedy może wydać zarządzenie o dniu wolnym?


Nie, uważam, że kiedy w gminie dzieją się rzeczy tak poważne, ogłoszone jest pogotowie przeciwpowodziowe (w dodatku były już wcześniej poważne podtopienia) a w dodatku na jej oficjalnej na stronie wiszą komunikaty opisujące niesamowite straty i zagrożenia związane z powodzią , to ogólna laba w urzędzie jest głęboko niestosowna - najdelikatniej rzecz ujmując. Burmistrz dobitnie pokazał gdzie ma mieszkańców i ich problemy.

Nie znam tego pana, mieszkam tu krótko, ale bardzo mi się nie podoba jego postępowanie. Słyszałam że poprzedni burmistrz też był fatalny, dlatego obecny miał u mnie jakiś kredyt zaufania. Ale chyba już prawie wyczerpany.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-06-2010, 22:46   

pablo napisał/a:
po prostu Twój post mi się jednoznacznie skojarzył


Hehe już myślałem że została mi jeszcze jedna szansa na przeniesienie moich postów do działu Humor.

Krakuska napisał/a:
urzędasy nadal w obecności petentów siedzą na biurku, siorbiąc kawę i plotkując o sprawach zupełnie nie związanych z ich pracą.


Nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem osobiście.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 23:11   

nietopesh napisał/a:
pablo napisał/a:
po prostu Twój post mi się jednoznacznie skojarzył


Hehe już myślałem że została mi jeszcze jedna szansa na przeniesienie moich postów do działu Humor.

Krakuska napisał/a:
urzędasy nadal w obecności petentów siedzą na biurku, siorbiąc kawę i plotkując o sprawach zupełnie nie związanych z ich pracą.


Nigdy się z taką sytuacją nie spotkałem osobiście.


Ul. Limanowskiego, wydział podatków i opłat lokalnych. Powiedziałam żeby jeszcze nogi na te biurka wywalili i postawili pół litra, to dopiero będzie cool.
Państwo urzędniccy jazgot podnieśli taki, że szkoda słów. Dowiedziałam się jacy oni biedni, muszą posilać się przy petentach bo w starym budynku pracują, nie mają jadalni ani zaplecza socjalnego. Stąd na biurkach talerze z resztkami sałatek i sernika, filiżanki z kawą. A ja przychodzę i jeszcze przeszkadzam, bo chcę wyjaśnić sprawę, którą koncertowo schrzanili.
Aż mi się żal ich zrobiło po prostu ;)
Ale chyba bardziej faceta, który stał pokornie za drzwiami, a jak wyszłam to zaczepił mnie na korytarzu i pogratulował odwagi, że uważa tak samo Szkoda, że jemu jej brakło żeby wejść do pokoju i też powiedzieć co myśli.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-06-2010, 23:17   

Krakuska napisał/a:
Ul. Limanowskiego, wydział podatków i opłat lokalnych


Bywałem i jak już powiedziałem po prostu mam chyba wyjątkowe szczęście, bo nigdy nie spotkałem się z chamstwem, ani restauracją utrudniającą załatwienie mojej sprawy. Do urzędników podchodzę tak jak to wcześniej Bartek powiedział, miło i kulturalnie - to też ludzie.

Krakuska napisał/a:
ak wyszłam to zaczepił mnie na korytarzu i pogratulował odwagi, że uważa tak samo Szkoda, że jemu jej brakło żeby wejść do pokoju i też powiedzieć co myśli.


Ciekawi mnie jedna rzecz. Kto załatwił swoją sprawę szybciej i sprawniej - Ty czy On :?:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 09-06-2010, 23:29   

nietopesh napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Ul. Limanowskiego, wydział podatków i opłat lokalnych


Bywałem i jak już powiedziałem po prostu mam chyba wyjątkowe szczęście, bo nigdy nie spotkałem się z chamstwem, ani restauracją utrudniającą załatwienie mojej sprawy. Do urzędników podchodzę tak jak to wcześniej Bartek powiedział, miło i kulturalnie - to też ludzie.

A petenci już nie...

Krakuska napisał/a:
ak wyszłam to zaczepił mnie na korytarzu i pogratulował odwagi, że uważa tak samo Szkoda, że jemu jej brakło żeby wejść do pokoju i też powiedzieć co myśli.


Ciekawi mnie jedna rzecz. Kto załatwił swoją sprawę szybciej i sprawniej - Ty czy On :?: [/quote]
Pytanie nie do mnie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17