Poprzedni temat «» Następny temat
plac zabaw dla dzieci
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-06-2008, 07:04   

Cytat:
Maty są trochę drogie, wiec chyba lepiej kupić kilka hustawek więcej i nosić piasek w butach do domu, niż zabudować cały plac tworzywem sztucznym.
nie do końca się z tobą zgodzę twierdzę że przy huśtawkach jak i karuzelach dla małych dzieci powinny być maty. Jak się coś robi to raz i porządnie i nie żałuje się kasy na maty. Teraz jest ok bo nogi można wytrzeć ale w okresie wiosennym jak i jesiennym jest to spory kłopot dla dzieci jak i dla rodziców. Dzieci noszą rajstopy a chodzenie z kg piasku w rajtkach nie jest przyjemne szczególnie dla dziecka które uczy sie chodzić ( dla mam również :/ ). Piasek jest trudny w utrzymaniu czystości można w nim znaleźć szkło, kapsle, pomijając bakterie, żeby spełniał wymogi sanitarne trzeba go wymieniać co rok. Więc za parę lat może się okazać że tańsze są maty. Porównajcie sobie kolor piasku z zeszłego roku a na terenie nowej części. Nowa część mnie też nie do końca przypadła do gustu, spodobały mi się wieże do wspinania i właściwie tyle ale nie mnie ma on służyć...
Mam parę uwag odnośnie placu mianowicie za mało jest ławek dla rodziców to co jest to jakaś kpina, pomijając liczbę koszy szt 2. Brak ogrodzenia placu myślę że powinną być sprawą priorytetową.
Cytat:
A moze zapytajcie swoje dzieci co sądzą o tym placu zabaw bo moja 18 miesieczna córka nie patrzy na to co znajduje się na placu zabaw j
dzika79 poczekaj parę lat :) 18 miesięcznemu maleństwu podoba sie wszystko. To że nie patrzy na około jest przywilejem wieku ale jak każda matka zwracasz uwagę żeby skądś nie spadła nie wbiła sobie szkła w stópkę itd i od pilnowania takich rzeczy jesteśmy właśnie my :)
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 16-06-2008, 18:56   

no własnie nie bądzmy nadwrazliwi, jak bylismy mali nie mielismy takich atrakcji jak teraz , owszem na Sienkiewicza plac zabaw był mega wypasiony jak na 80 lata i nikt nie narzekał a dzieciaki miały ubaw na całego. A piasek? to sama radość pod warunkiem ze nie zaczna dzieciaczki sobie sypać w oczy i :diabel: ze naniesie do domu to nic od czegos sa odkurzacze. :diabel:
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-06-2008, 20:36   

Cytat:
no własnie nie bądzmy nadwrazliwi, jak bylismy mali nie mielismy takich atrakcji jak teraz ,
no własnie dlatego że nie mieliście zadowalacie się tym co jest to nie jest żadna rewelacja. W skali kraju kiepściutko.. w skali powiatu rewelacja ale i co z tego jak i tak jest skromnie
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 16-06-2008, 21:31   

Myślę, że piasek i plac jest ok. Trzeba na to spojrzeć oczami dzieci, one mają wyobraźnie lepsza niz my staruszki. Do zabawy nie potrzeba mega wypaśnych urządzeń - im coś jest prostsze tym lepsze - wyobraźnia podpowie w co sie to cos może zamienić. Niektórzy juz chyba zapomnieli jak były "wyposażone" kiedyś place zabaw - trzepak, ławka, jakas hustawka - a ile było radochy i zabawy. I piasek tez jest w porządku - wolę to niż wszędobylski plastik (widział ktos okręt na plastikowym morzu :) ) ja przychodzilem do domu upaprany to dlaczego mam zabraniać tego moim dzieciom.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-06-2008, 06:49   

Cytat:
a przychodzilem do domu upaprany to dlaczego mam zabraniać tego moim dzieciom.
Nikt nie pisze tutaj o zabranianiu dyskutujemy o tym że można lepiej.

Cytat:
(widział ktos okręt na plastikowym morzu
nie chodzi o to że cały plac miał by być plastikowy tylko pewna część jego karuzele, hustawki
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-06-2008, 08:04   

Zawsze można lepiej - dla mnie lepiej by było gdyby plac był we wschodniej cześci miasta, a nie w zachodniej. Ale cieszę się, że wogóle jest. A zamiast robic jednen wielki, wypasiowy (np. z matami) mega plac zabaw, lepiej zrobić dwa ale trochę skromniejsze (z piaskiem). A z tego co widziałem to urządzenia są na całym placu, jak więc wybrać pod którymi ma być mata, a gdzie piach. Przecież nie będę nakazywał dziecku gdzie ma się bawić a gdzie nie.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-06-2008, 09:00   

Tomek73 polecam wizyte w Parku Jordana w krkaowie, wtedy doswiadczysz na wlasne oczy jak rozlozyc maty a jak piasek :)
Pozadro
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-06-2008, 09:29   

Tomek73,
Cytat:
A zamiast robic jednen wielki, wypasiowy (np. z matami) mega plac zabaw, lepiej zrobić dwa ale trochę skromniejsze (z piaskiem).
Burmistrz nie wykłada na place zabaw kasy z własnej kieszeni więc o czym mowa??

Tomek73,
Cytat:
A z tego co widziałem to urządzenia są na całym placu, jak więc wybrać pod którymi ma być mata, a gdzie piach. Przecież nie będę nakazywał dziecku gdzie ma się bawić a gdzie nie.
Proszę Cię... Tomek rusz głową
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-06-2008, 11:02   

tak jak pisałem powyżej mi do szczęścia maty nie są potrzebne - wolałbym drugi pożądny plac zabaw we wschodniej części miasta - bo na razie to kasa idzie w centrum i okolice i tam się poprawia standard życia. A na osiedlach nic - cisza - pomimo tego że nie tylko mieszkańcy osiedli korzystają z tych starych urządzeń.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 17-06-2008, 11:03   

Taa bo ciekawe ile nowe by przetrwaly na Wincentego Pola albo asnyka - ja daje gora czy dni to zamalowania super haslami.
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-06-2008, 12:20   

Cytat:
A na osiedlach nic - cisza - pomimo tego że nie tylko mieszkańcy osiedli korzystają z tych starych urządzeń.
_________________
a od kiedy osiedlowe place zabaw funduje miasto proszę się zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej i zapytać dlaczego ocieplają budynki a nie stawiają i nie remontują placów zabaw
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-06-2008, 12:46   

agga napisał/a:
a od kiedy osiedlowe place zabaw funduje miasto

A od kiedy z tych placów korzystają tylko spółdzielcy? Jak przez kilkanaście lat place były tylko na terenach spółdzielni to wszyscy z nich korzystali.
Dlaczego mieszkańcy osiedla Lekarka, Boża Wola nie budują sami - buduje im miasto. Powiedz w czym są gorsi mieszkańcy Pola, Sienkiewicza, Asnyka...
przemo napisał/a:

Taa bo ciekawe ile nowe by przetrwaly na Wincentego Pola albo asnyka

Najlepiej ukryjmy wszystko głeboko w lesie i wiewiórki niech się bawią.
Dopóki mundurowi nie wyjdą z samochodów i nie przejdą się nocną porą przez osiedla, to różne rzeczy mogą się dziać. A wybudowanie placu w Parku nie gwarantuje że plac nie będzie niszczony - już był pomalowany super hasłami.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-06-2008, 13:17   

Tomek73,
Cytat:
A od kiedy z tych placów korzystają tylko spółdzielcy? Jak przez kilkanaście lat place były tylko na terenach spółdzielni to wszyscy z nich korzystali.
Dlaczego mieszkańcy osiedla Lekarka, Boża Wola nie budują sami - buduje im miasto. Powiedz w czym są gorsi mieszkańcy Pola, Sienkiewicza, Asnyka...


Oczywiście nie ma tutaj ani gorszych ani lepszych. Chodzi o to że tereny podległe Osiedlą np Sienkiewicza podlegają tamtejszym spółdzielnia bo do nich te tereny należą i one finansują place zabaw ( bynajmniej zawsze tak było niech mnie ktoś poprawi jak coś się w tej kwestii zmieniło ). Spółdzielnia może sie starać o dofinansowanie z miasta ale powinna z tym wyjść spółdzielnia do miasta a nie odwrotnie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-06-2008, 13:26   

Z tego co mnie informowano to Sp-nia kiedyś prosiła o dofinansowanie - i cisza.
A na placach urządzeń ubywa bo są coraz bardziej wyeksplatowane.
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-06-2008, 15:35   

Cytat:
A na placach urządzeń ubywa bo są coraz bardziej wyeksplatowane.

Tomek73, może do muzeum komunizmu je przenoszą ;) bo to chyba ta epoka
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17