Poprzedni temat «» Następny temat
plac zabaw dla dzieci
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 21-04-2007, 12:58   

ale ja chciałbym aby coś takiego było bezpłatne
może by ć jedynie wydzielna płatna część ;-)
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-04-2007, 21:45   bezpłatny.

Witam
Uważam, że plac zabaw nawet bardzo wyszukany w atrakcjie i urozmaicający dzieciakom czas spędzony powinien być bezpłatny. Jest zbudowany z pieniędzy społecznych.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 25-04-2007, 22:10   

spokojnie "płatny plac zabaw" tylko w marketach
miejski-publiczny i na świezym powietrzu w żadnym razie nie moze być płatny
co nie oznacza, że jest bezpłatny gdyż podatnicy go sfinansowali i oni go utrzymują (przeglady i konserwacje)
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 26-04-2007, 15:50   

Ja sobie tylko myślę, że skoro podejmuje się już jakąś inwestycję, to warto ją przemyśleć

dlaczego nie wykorzystać, tego, że i tak mają powstawać place zabaw, aby wzmocnić (wywołać...?;-) turystyczny wizerunek Wieliczki.
pewnie nie dużo drożej można place zabaw zrobić "z jajem", charakterystyczne i takie, że bęą o nich mówili inni (np. turyści)
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 22:09   

aizuk napisał/a:
tak w stawie zaba na zabie , kiedy będzie wysprzątane i zalane krystalicznie czystą wodą ?


Wg przetargu pod tytułem "Remont stawu w Parku A.Mickiewicza – etap II", który właśnie się zakończył termin wykonania zamówienia do 30.10.2007r .

Etap II obejmuje:
- remont brzegów wyspy,
- wydobycie i wywiezienie namułu z dna stawu.

A więc nie ma mowy o napuszczeniu nowej wody :D

Cena najtańszej oferty: 157.076,59 zł

Źródło: www.wieliczka.gmina.pl
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 22:17   

kiedyś czytałem że woda w stawie ma być koło połowy roku 2008
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 22:55   

Jeżeli termin wykonania jest do 30.10.2007r. to liczyć trzeba na srogą zimę. Będzie naturalne lodowisko, a wiosna 2008 r. przyniesie nową wodę w stawie i będzie super.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-05-2007, 13:47   

a wiecie co? w parku mickiewicza jest idealne miejsce na zrobienie placu zabaw! dzisiaj tam byłam chodzi tam sporo matek z dziećmi...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-05-2007, 15:54   

oseczka napisał/a:
w parku mickiewicza jest idealne miejsce na zrobienie placu zabaw! dzisiaj tam byłam chodzi tam sporo matek z dziećmi...


zwłaszcza że w tej części miasta jest podupadajacy plac przy bloku nr 10 na Szymanowskiego, a młodych ludzi z dziećmi coraz więcej mieszka w tym rejonie. Pamietajmy że za jakiś czas powstaną nowe bloki.
 
     
oseczka
Gość
Wysłany: 15-05-2007, 15:57   

almayer napisał/a:
oseczka napisał/a:
w parku mickiewicza jest idealne miejsce na zrobienie placu zabaw! dzisiaj tam byłam chodzi tam sporo matek z dziećmi...


zwłaszcza że w tej części miasta jest podupadajacy plac przy bloku nr 10 na Szymanowskiego, a młodych ludzi z dziećmi coraz więcej mieszka w tym rejonie. Pamietajmy że za jakiś czas powstaną nowe bloki.


a ja na os lekarka tam dzieci zwlaszcza z tej lekarki po stronie cmentarza musza zapylac albo na sienkiewicza albo na 2 lekarke zeby sobie po "wieszaku" przejsc czy pokrecic się na psutej co chwile karuzeli ;/ zadnych hustawek ani nic nie ma tutaj ;/
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 17-05-2007, 13:53   

oseczka napisał/a:
a wiecie co? w parku mickiewicza jest idealne miejsce na zrobienie placu zabaw! dzisiaj tam byłam chodzi tam sporo matek z dziećmi...

dokładnie w tych okolicach miasto ma plac budować w budżecie jest 150 tys. na inwestycje
 
     
Gość

Wysłany: 17-05-2007, 18:42   

Nord napisał/a:
dokładnie w tych okolicach miasto ma plac budować w budżecie jest 150 tys. na inwestycje

a wiadomo przynjmniej kiedy zaczna bucowac? czy to tylko plany na daleka przyszlosc?
 
     
Silene
Gwarek


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: 29-05-2007, 12:07   

Przyjrzałam się Wieliczce pod tym kątem i dlatego chcemy wyposażyć ogródek w piaskownicę i huśtawkę :)
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 22-06-2007, 23:42   

Informacja na temat placów zabaw z Dziennika Polskiego:


Bezpieczeństwo z atestem

Na wielickich placach zabaw

W ostatnich tygodniach w Wieliczce zmodernizowano kilka placów zabaw dla dzieci. Doposażono je w nowe przyrządy, posiadające atesty bezpieczeństwa. Dziecięce enklawy są też ogrodzone i zamykane na noc.

Odnowiono place zabaw na osiedlach Lekarka, Kościuszki oraz Boża Wola. Na modernizację czeka jeszcze m.in. ogródek jordanowski na osiedlu Szymanowskiego, gdzie brakuje przyrządów z certyfikatem bezpieczeństwa.

Jak informuje Agnieszka Szczepaniak z Biura Prasowego wielickiego UMiG, planowane jest także urządzenie nowych placów zabaw dla dzieci m.in. w Parku Mickiewicza oraz przy Szkole Podstawowej w Grabiu.

Źródło: Dziennik Polski


"Ogródek jordanowski na osiedlu Szymanowskiego" - gdzie to jest :?: Jak tak można nazwać ten placyk zabaw z poprzedniej epoki, gdzie wszystko jest wykonane ze stali i do tego nieogrodzone...
Mam nadzieję, że Urząd Gminy zmodernizuje ten ogólnodostępny plac zabaw a nie należący do przedszkola, który jest zamknięty dla normalnych śmiertelników.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-06-2007, 07:27   

Moze do urzedu trzeba wyslac zdjecia placu zabaw z centrum niepołomic ????
Tam plac jest Boski, Bezpieczny, i wcale nie musi byc ogrodzony zeby wszystko stalo nie naruszone.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16