Poprzedni temat «» Następny temat
plac zabaw dla dzieci
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2007, 08:11   

przemo napisał/a:
wcale nie musi byc ogrodzony zeby wszystko stalo nie naruszone.


moze w niepolomicach mniej dresow jest, natomiast ja nie wierze ze w Wieliczce nieogrodzony plac postoi nienaruszony.. zaraz sie znajdzie ktos chetny do silowania sie z hustawkami :(:
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 23-06-2007, 15:14   

wczesną wiosną widziałem z samochodu wyrosniętą młodziez skaczącą wieczorem po zameczku dla dzieci na os. Boża Wola, to obok siedziby strazy miejskiej - więc dobrze nie jest
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 23-06-2007, 16:28   

Tu nawet nie chodzi o dresów itp. ale o pieski i inne zwierzęta, które szczególnie lubią korzystać z piaskownicy.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2007, 10:15   

aby place nie były dewastowane, prężnie powinna działać straż miejska ale skoro straż mamy tylko formalnie z nazwy więc trzeba grodzić i to chyba będzie najlepsze wyjście, dodoatkow jak już zostało napisane zabezpieczy to przed wprowadzaniem psów na teren piskownicy.
a ogródek jordanowski na szymanowskiego, nazwa bardzo szumna i też zastanawiam sie czy przypadkiem nie chodzi o przedszkolny plac zabaw.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-07-2007, 10:08   

jesli idzie o place zabaw to w temacie cos drgnęło .....
będzie całkiem fajny placyk w Wieliczce
statek dla dzieciaków

taki statek ma zacumowac blisko remontowanego jeziorka w Parku Mickiewicza

a w kilku wioskach jest szansa na mniejsze placyki

:one: trzymamy kciuki byle szybko
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 02-07-2007, 12:33   

bardzo proszę o pomoc: jaki związek z Wieliczką ma statek ... ?

zagotowałęm nieco
znowu robi się coś efekciarskiego ... bez długookresowego planu ... :-(

jestem zaskoczony ...

ale oczywiście fakt, że plce zabaw powataną nopwe i ładne to jest jak najbardziej godne pochwały i wsparcia ...
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 02-07-2007, 14:32   

A czy kazdy plac zabaw musi nawiązywać do tradycji miasta ? jesli tak to Wo wyobraź sobie, że to barka do spławiania soli wisłą dalej w Polskę
moje dziecko na placach zabaw sie bawi i wazne dla niego jest aby były różne mozliwości zabawy.
Nie jestem urzędnikiem, który pewnie wybrał projekt ale moim zdaniem u tego producenta statek może dlatego, że to fajny i duzy zestaw który mozna kiedys wzbogacic o inne elementy.

styl pomysł i związek z Wieliczka to powienien miec np. szlak szybów kopalnianych po centrum miasta, mogły by byc to nap. repliki kieratów czy inych dawnych urzadzeń kopalnianych np. z ładną iluminacją
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 02-07-2007, 19:39   

OK poniosło mnie ;-)
ale bardziej niż o statek chodzi mi o brak "systemowego myślenia"
przecież można robić place zabaw, ścieżki rowerowe, oznaczenia miejsc godnych zobaczenia - niezależnie od siebie lub w sposób, w którym będzie widać jakiś sens, zamysł całościowy
i przyznam
że tego oczekuję od samorządu
;-)
pozdrawiam Nord
może kiedyś spotkamy się na placu zabaw, nasze dzieci będą się bawić w piaskownicy lub wspinać na masz ;-) , amy pogadamy o polityce ... ;-)
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-07-2007, 21:56   

Nord napisał/a:
będzie całkiem fajny placyk w Wieliczce
statek dla dzieciaków
całkiem fajny projekt, jest tylko jedno ale projekt jest przeznaczony dla dzieci od 7 do 15 lat - co z mniejszymi szkrabami, które wraz ze swoimi rodzicami odwiedzają park, czy dla nich też coś będzie???
 
     
robson 
Gwarek



Osiedle: Św. Barbary
Wiek: 50
Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 18
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2007, 07:36   

Właśnie, a co z tymi najmniejszymi?
Czyżby o nich zapomniano?
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-07-2007, 21:52   

Nie chcę tu wyręczać tych co projektowali ale tak myslę, że pewnie będzie cos dla najmłodszych np. huśtawki koniki, piaskownica itp. mój synek choć maluszek na wieksze zamki czy pomosty tez lubi chodzić.
Myslę, że nawet taki zestaw 7-15 to sygnał, że coś drgnęło po wielu latach zastoju
ja chce wierzyć, że kiedys doczekamy się zestawów jak w Parku Jordana albo i lepszych. Pamietajmy jednak, że to XXX drogie rzeczy, ale w co ma gmina inwestowac jak nie w dzieci !!!
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-07-2007, 09:24   

ooo a więc miałem dobre informacje hihihi
z oficjalnej strony :


W najbliższym czasie w Parku Mickiewicza w Wieliczce powstanie nowy plac zabaw. Będzie on jednak nieco inny niż wszystkie. W początkowym etapie stanie tam bowiem olbrzymi statek piracki ze zjeżdżalnią, bocianim gniazdem, drabinkami i tajemnymi przejściami.

Budowa nowego placu zabaw w Parku Mickiewicza podzielona została na dwa etapy.
W początkowej fazie, powyżej stawu stanie urządzenie imitujące prawdziwy okręt. W kolejnym etapie (przyszły rok) planuje się postawienie baszty, która zostanie zaprojektowana z myślą o dziecięcych marzeniach pełnych księżniczek i rycerzy. Baszta będzie się składała z dwóch wież połączonych mostkiem z lin. Nie zabraknie na niej również zjeżdżalni i drabinek.
Cały teren, na którym staną nowe urządzenia, zostanie specjalnie przygotowany, być może powstanie tam również zielony labirynt zrobiony z żywych krzewów. Władze Wieliczki mają nadzieję, że nowe urządzenia spodobają sie najmłodszym mieszkańcom gminy.
W planach na ten rok jest również budowa placu zabaw we wsi Grabie. Tam stanie zestaw do zabaw „Tomek” składający się ze zjeżdżalni, rury strażackiej, poziomej drabinki, pomostów oraz ruchomego trapu. Ale to nie koniec –dzieci z Grabia będą mogły również pohuśtać się na umieszczonych na sprężynach huśtawkach w kształcie delfina i motoru. Kolorowe place będą gotowe do końca wakacji. W przyszłym roku planuje się stworzenie palców zabaw również w innych miejscowościach w Gminie Wieliczka.


Ze swej strony dodam, że to nie koniec placów w tym roku ..... ale o tym później ....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-07-2007, 10:47   

Nord - niesiesz chyba wiesci wyczekiwane przez 99,9 % rodziców z Wieliczki :)
Oby tak dalej :)
Moze jednak jakos to miasto zacznie wglądać ?
 
     
schoda 
Solanka



Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 05-07-2007, 07:53   

Myślę, że i taki statek może nadawać się do zabawy dla młodszych dzieci. To, że jest on przeznaczony dla dzieci w wieku 7-15lat wynika pewnie z wymogów bezpieczeństwa. Z własnego doświadczenia wiem, że na wielu zabawkach napisano, że są one przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia, a doskonale bawią się nimi maluchy.

No ale to nie zmienia faktu, że piaskownica czy małe hustawki/karuzela też mogły by być.

Mam nadzieję, że kiedy ten plac już powstanie, będziemy o niego dbać :027:
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 05-07-2007, 10:53   

Jeszcze info z Dziennika Polskiego:


Przypłyną piraci

Rewitalizacja wielickiego parku Mickiewicza

Park Mickiewicza w Wieliczce zmieni znacząco wygląd jeszcze podczas wakacji. Przy odnawianym parkowym stawie wybudowany zostanie plac zabaw dla dzieci, którego głównym elementem będzie ogromny okręt piracki. Prócz tego zamontowane zostaną tam inne nietypowe przyrządy dla dzieci. Wiadomo już również, że nowe "ogródki jordanowskie" powstaną niebawem także w innych miejscowościach gminy.

Statek z bocianim gniazdem, zjeżdżalnią, drabinkami oraz wieloma tajemniczymi zakątkami, stanie przy parkowym "oczku wodnym" w najbliższych tygodniach. Będzie to pierwszy etap budowy placu zabaw, na którym w przyszłym roku przybędą m.in. dwie baszty połączone mostkiem z lin oraz zielony labirynt wykonany z krzewów.

Zrealizowanie tego projektu przyczyni się zapewne do przywrócenia temu rejonowi Wieliczki dawnego blasku. Park Mickiewicza pełnił bowiem niegdyś funkcję swoistego drugiego centrum solnego miasta, odbywały się tam różnorodne spotkania i imprezy, a także uroczystości państwowe. Wielu mieszkańców z nostalgią wspomina tamte czasy.

Renowacja parku Mickiewicza rozpoczęła się przed dwoma laty. Wówczas zamontowano stylizowane lampy oraz dodatkowe ławeczki, otoczono też należytą opieką parkową zieleń. Latem ubiegłego roku przystąpiono do pierwszej od ponad 30 lat odnowy parkowego stawu: z niecki spuszczono wodę, a jej brzegi umocniono fasyną leśną, czyli specjalnymi wałkami wykonanymi z gałęzi i liści oraz kamieniami. Wyremontowano też tzw. mnicha, służącego do odprowadzania wody.

W tym roku prace te są kontynuowane. Staw zostanie odmulony, a znajdująca się na nim wyspa wyremontowana. Jesienią parkową nieckę znów wypełni woda.

Natomiast nowe place zabaw - już bardziej typowe od zaprojektowanego w miejskim parku - powstaną podczas wakacji także przy Szkole Podstawowej w Grabiu oraz w Zabawie. Na poprawę "dziecięcej infrastruktury" w gminie Wieliczka, zarezerwowano w tegorocznym budżecie 150 tys. zł. - Place w Grabiu i Zabawie wyposażone zostaną w przeróżne sprzęty. Będą tam między innymi wozy strażackie, zjeżdżalnie oraz sprężynowe huśtawki w kształcie delfina i motoru - informuje Agnieszka Szczepaniak, rzeczniczka prasowa wielickiego UMiG.


Źródło: Dziennik Polski
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16