Poprzedni temat «» Następny temat
plac zabaw dla dzieci
Autor Wiadomość
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 13:32   

a po co przemo posiłkować sie placem zabaw z Niepołomic, skoro nasz wielicki wedle projektu bije tamten o głowę? Place powstają nie tylko w Parku Mickiewicza, ale i w Grabiu, Zabawie, a tu już na forum słychać malkontencki lament o braku "systemowego myślenia" i pretensje, że "efekciarski" statek ma się nijak do wizerunku miasta. To jakieś nieporozumienie - place zabaw są dla dzieci i mają być skrojone na miarę dziecięcych fantazji, idę o zakład, że zabawa w piratów będzie przebojem lata...
(o placach zabaw pisze również Gazeta Krakowska)
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 05-07-2007, 13:44   

ty lala, to jesteś niezła zawodniczka ;-)
jeżeli ty wyczytujesz w tekstach przesłania, których nie ma, to jak sobie radzisz z pismami, które czytasz w Urzędzie Wojewódzkim, też je nadinterpretowujesz, albo nie chcesz przeczytać tego co w nich jest zawarte ... ?
Przyznam, że równie zadziwia mnie, twój lala, beztroski sposób myślenia o wydawaniu pieniędzy i zagospodarowywaniu przestrzeni publicznej.
Place zabaw "mają być skrojone na miarę dziecięcych fantazji", ale dzlaczego widzisz w tym sprzeczność z myśleniem o wizji (nie bójmy się tego ładnego słowa) szerszej.
Czy to myślenie musi być sprzeczne z dobrą zabawką i zabawą dla dzieci ... ?
Myślę, że kto jak kto, ale ty, lala, takiej sprzeczności nie dostrzegasz... :-)

malutki malkontent
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 14:41   

e tam Wo, dzięki za troskę, jakoś mi w tym urzędzie leci, ale ale
no faktycznie władze w tegorocznym budżecie beztrosko wydają 150 tys. na place zabaw, od których, aż roi się w mieście, a poważnie Wo to chodzi Ci o to, aby place były utrzymane w jednakiej stylistyce i jeszcze w nawiązaniu do estetyki solnego miasta, co nie? - taka "solilandia" bis?
jednakowa stylistyka to nuda - szczególnie dla najmłodszych tu kiwaczek tam kiwaczek made in china... a nie sadzisz, że statek świetnie się wpisuje konkretne miejsce czyli otoczenie bajorka?
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 15:21   ciekawska.

witam
Mam pytania do ''lali'''.
1.Zasłyszałam na własne uszy w Urzędzie w Wieliczce (byłam świadkiem rozmowy) - że projekt z placem zabaw dla dzieci w Wieliczce jest autorstywa osoby, która z własnej inicjatywy go przygotowała. Czy to prawda?
2. Piszesz jak mężczyzna - taki masz styl pisania - co Ty na to?
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 16:08   

własne uszy to ja chronię psze Pani przed plotami i nie jestem raczej typem korytarzowego podsłuchiwacza...
i przyznam, że nie bardzo mi smakują sensacyjne wywary gotowane z ochłapów cudzych rozmów..., ale ciepło Bogusławę pozdrawiam - Marian.
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 05-07-2007, 16:34   

lala,
dzięki za skojarzenie statku z bajorkiem - tego mi trzeba było ... :-)
jakiś, naciągany, ale jednak, sens się pojawia ... ;-)

troszkę mi niewygodnie z tobą polemizować, bo coś chyba nie bardzo się rozumiemy, może to moja nieudolność przelewania słów na znaki pisane, a może ... (aż boje się, lala, pisać o innej możliwości...)

jakże ja mam udowadniać, że cieszy mnie, iż place zabaw wreszcie powstać mają ... ? Może najprościej byłoby się odwołać do moich wcześniejszych "pisań" - ale mniejsza o to ...
Jednakowa stylistyka, lala, to nie jednakowe zabawki. To nawet nie podobne zestawy. To pewna myśl, którą da się wyłonić, po zastanowieniu ... ;-)
czy naprawdę nie jest dobrym pomysłem robienia czegoś w podobnej stylistyce, aby nie było "bylejakości" ... ?
widzisz, lala, każdy kto ma dzieci w Wieliczce, powie: super, że wreszcie place zabaw powstają. I rzeczywiście super!
Ale dlaczego nie pójść jeden kroczek dalej: "zadowolić" młodych i ich rodziców ;-)
dbając równocześnie o promowanie czegoś nowego ...
nie wiem może pomysłu na wspólne osiedlowe imprezy ... ?
może miejsca na "sąsiedzkie grilowanie" ... ? (piszę luźne pomysły, bez przywiązywania się do nich - pamiętaj, lala, żeby tego nie wykorzystywać przeciwko mnie ... ;-)

czy naprawdę złym wydaje ci się, lala, pomysł wykorzystania placów zabaw, do stworzenia miejsc, gdzie nie tylko dzieci, ale i ich rodzice chętnie się udadzą, gdzie będzie można usiąść i ze znajomymi porozmawiać, podczas, gdy pociechy na maszt wspinać lub inne figle wyczyniać będą ... ?

no, jak, lala
dalej się nie rozumiemy ... ? ;-)

ps
do pani B.Cz.
mnie by tam nie przeszkadzało gdyby się okazało, że lala to np. lal ;-)
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-07-2007, 16:46   

Abrakadabra napisał/a:
Jeszcze info z Dziennika Polskiego:


Przypłyną piraci

Rewitalizacja wielickiego parku Mickiewicza

Park Mickiewicza w Wieliczce zmieni znacząco wygląd jeszcze podczas wakacji. Przy odnawianym parkowym stawie wybudowany zostanie plac zabaw dla dzieci, którego głównym elementem będzie ogromny okręt piracki. Prócz tego zamontowane zostaną tam inne nietypowe przyrządy dla dzieci.
Zrealizowanie tego projektu przyczyni się zapewne do przywrócenia temu rejonowi Wieliczki dawnego blasku. Park Mickiewicza pełnił bowiem niegdyś funkcję swoistego drugiego centrum solnego miasta, odbywały się tam różnorodne spotkania i imprezy, a także uroczystości państwowe. Wielu mieszkańców z nostalgią wspomina tamte czasy.

Źródło: Dziennik Polski


mam nadzieję , że Wo czyta uwaznie i odnajduje w tekście o placach zabaw sens i ideę taka samą jak on podaje
Plac zabaw w Parku Mickiewicza to nie hustawka w blokowisku ale sposób na ozywienie tej części Wieliczki
tata będzie mógł zazucic wędkę, mama z niemowlakiem pospacrowac alejkami 2 latek będzie dreptał i oglądał, starszaki będa sie bawić na statku a potem w forcie
kawałek dalej powstanie basen i byc może wyższa szkoła
Wo jasniej nie umiem sorki
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-07-2007, 16:57   Re: ciekawska.

B.Czyżowska napisał/a:
witam
Mam pytania do ''lali'''.
1.Zasłyszałam na własne uszy w Urzędzie w Wieliczce (byłam świadkiem rozmowy) - że projekt z placem zabaw dla dzieci w Wieliczce jest autorstywa osoby, która z własnej inicjatywy go przygotowała. Czy to prawda?
2. Piszesz jak mężczyzna - taki masz styl pisania - co Ty na to?


Projekt "place zabaw w gminie wieliczka" jest autorstwa burmistrza i obecnej większości w radzie mnie to nie dziwi bo wiekszość z nich sama ma małe dzieci i te potrzeby po prostu widzi.

Pani Bogusławo jak by Pani zerknęła do programu wyborczego A.K. i PiS z Wieliczki i zerkneła do budżetu uchwalonego z poczatkiem roku ton jak byk jest napisane "Place zabaw dla dzieci" a w budżecie jest kwota 150000 zł.

Pani Bogusławo nie trzeba nic podsłuchiwac jeszcze ktos Pania w urzędzie przypadkiem drzwiami uderzy.

Podkreslam wystarczy czytać oficjalne dokumenty i publikacje.

Ja się cieieszę, że wreszcie coś ruszyło i mam nadzieję, że takie placyki powstaną w róznych częściach gminy przecież Kochani młodzi mieszkańcy na to zasługują !
Ostatnio zmieniony przez Nord 05-07-2007, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 05-07-2007, 16:57   

Nord
jaśniej nie trzeba ;-)

tym "fortem" mnie rozłożyłeś na łopatki
gdzie plany ujrzeć mogę .. ? Toż to postulaty realizowane z forum urzędowego sprzed miesięcy wielu
jeżeli tak
cała moja pisanina do kosza !!! ;-) ;-) ;-)

ale Nord proszę o dane na temat "fortu"
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 05-07-2007, 17:07   

wieliczka.eu
W początkowej fazie, powyżej stawu stanie urządzenie imitujące prawdziwy okręt. W kolejnym etapie (przyszły rok) planuje się postawienie baszty, która zostanie zaprojektowana z myślą o dziecięcych marzeniach pełnych księżniczek i rycerzy. Baszta będzie się składała z dwóch wież połączonych mostkiem z lin. Nie zabraknie na niej również zjeżdżalni i drabinek.
Cały teren, na którym staną nowe urządzenia, zostanie specjalnie przygotowany, być może powstanie tam również zielony labirynt zrobiony z żywych krzewów.


dla mnie baszty z mostkiem to taki mały "fort" :one:
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 05-07-2007, 17:22   

Nord
polałeś miodem na me serce ... ;-)

ciekaw jestem autora pomysłu ;-)
nie umniejszając oczywiście w niczym burmistrzowi, że kierunek naznaczył ;-)
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 18:31   

Wo- statek piracki możesz zobaczyć na stronie urzędowej i ewentualnie w Gazecie Krakowskiej, faktycznie ma być także fort, ale ludzie to przecież niespodzianka ma być, co nie ? a wy o jakichś projektach marzycie; kierunki wyznacza Burmistrz, bo dzięki Bogu ma wizję i na wizji się nie kończy....cierpliwości...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-07-2007, 11:18   

Część dyskusji przeniesiona tutaj:
http://www.wieliczka24.in...takie-vt481.htm
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 10-07-2007, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-07-2007, 20:59   

lala napisał/a:
kierunki wyznacza Burmistrz, bo dzięki Bogu ma wizję
myślę że bardziej niż wizja jest tu fakt posiadania dziecka przez naszego Burmistrza - mając dziecko zauważa się takie sprawy jak braki placów zabaw. Nie mniej jednak pomysł z powiekszeniem liczby placów zabaw świetny oby tak dalej.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2007, 21:33   

no i ruszyła budowa statku w paku Mickiewicza. Ze wstępnych obserwacji wynika że w takie dni jak ostatnio (niemiłosierny upał), plac będzi się nadawał do użytku albo wczas rano albo po 18:00. Uważam że miesce powinno zostać lepiej dobrane.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16