Poprzedni temat «» Następny temat
plac zabaw dla dzieci
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 06-06-2008, 19:09   

Tymczasem w Parku Mickiewicza rozpoczęto rozbudowę placu zabaw - postawili jakieś słupy więc będzie to coś większego.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 12-06-2008, 15:20   

Kolejny etap rozbudowy placu zabaw w Parku Mickiewicza dobiega końca. W początkowej fazie jego budowy stanął olbrzymi statek piracki ze zjeżdżalnią, bocianim gniazdem, drabinkami i tajemnymi przejściami Z kolei w rozbudowywanej części umieszczone zostały różnorodne konstrukcje z lin: tor przeszkód, globusy wspinaczkowe, pajęczyna. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe związane z wyrównywaniem terenu, na którym następnie zostanie wysypany piasek. Wówczas, użytkowana część placu zostanie połączona z noworozbudowaną tworząc duży, ogólnodostępny, orginalny plac zabaw.

Budowa nowego placu zabaw w Parku Mickiewicza podzielona została na dwa etapy. W zakończonej w ubiegłym roku pierwszej fazie prac, powyżej stawu stanęło urządzenie imitujące prawdziwy okręt oraz karuzela, huśtawki i kiwaki. W drugim, kończącym się etapie prac, powstają baszty zaprojektowane z myślą o dziecięcych marzeniach pełnych księżniczek i rycerzy. Baszta składa się z dwóch wież połączonych mostkiem z lin. Oczywiście nie zabraknie na niej również zjeżdżalni i drabinek. Cały teren, na którym stanęły nowe urządzenia, został specjalnie przygotowany. Planuje się też powstanie zielonego labiryntu zrobionego z żywych krzewów. W trosce o wygodę i bezpieczeństwo rodziców oraz ich małych pociech przy wejściu na plac zabaw została umieszczona informacja na temat zasad jego użytkowania.

W ciepłe, słoneczne dni plac zabaw zapełnia się dziećmi, które z rodzinami przychodzą spędzać tutaj swój wolny czas. Już niebawem będą mogły bawić się w rozbudowanej części placu. Nowoczesny plac zabaw w Parku Mickiewicza to inwestycja naszej Gminy.

za www.wieliczka.eu
 
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 12-06-2008, 15:32   

Tomek73 napisał/a:
stanął olbrzymi statek piracki


Może dla dwulatka jest on olbrzymi :-)
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 13-06-2008, 08:41   

Pretekst napisał/a:
Może dla dwulatka jest on olbrzymi

Przecież plac zabaw nie jest dla 15-to latków (oni mają już inne zabawki)
 
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 15:25   

Tomek73 napisał/a:
W drugim, kończącym się etapie prac, powstają baszty zaprojektowane z myślą o dziecięcych marzeniach pełnych księżniczek i rycerzy. Baszta składa się z dwóch wież połączonych mostkiem z lin. Oczywiście nie zabraknie na niej również zjeżdżalni i drabinek.
za www.wieliczka.eu


Mam za słabą wyobraźnię bo jakoś tego nie widzę :D :













_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 16:08   

Cytat:
Mam za słabą wyobraźnię bo jakoś tego nie widzę :D :
moja wyobraźnia tez jakoś ogarnąć tego nie może. Wypróbuje na dzieciakach :D
_________________
Pozdrawiam
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 16:37   

eee już widać, że będzie fajnie
sam bym poszalał ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-06-2008, 01:53   

Szkoda tylko, że zapewne w niedługim okresie czasu znajdzie się jakiś wandal co to wszystko zniszczy, swoją drogą mogli by założyć tam monitoring, ale to takie życzenie przyszłościowe.

Mam też cicha nadzieję że wykonane tam zostanie chociaż niewielkie ogrodzenie, coś jak w parkowym pasie zieleni na dunajewskiego w krakowie, takie małe zabezpieczenie przed pieskami i ich właścicielami, wyprowadzającymi pupile w ten wspaniały piaseczek
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-06-2008, 07:45   

Ja wczoraj bylem na placu z synem.
Ogolnei jezeli ktos pisze ze to sa 2 wieze i zamek i marzenie kazdej ksiezniczki i rycerze to poprosze o adres dealera gdzie urzad kupuje ziola.
Ja takich wizji nie mialem.

Wedlug mnie wywalono kolejnie pieniadze w bloto bo poza ta wielka karuzela ( na ktorej szaleja 10-11 latki skaczac z niej podczas obracania - do 1 nieszczescia ) nie ma tam nic co interesowalo y dzieci.

Czasami ciezko zrozumiec do czego dany elemnt ma sluzyc.

Drodzy wlodaze miasta prosze zobaczcie na 2 place w niepolomicach, przy zamku i przy basenie, coś takiego u nas a nie jakies BADZIEWIE , które nawet nie rowija wyobrazni do nowych zabaw.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-06-2008, 11:48   

Może zależy od wieku dziecka? Moje raczej zamiast karuzeli i zjeżdżalni wybiorą te mostki sznurkowe bo uwielbiają wygibasy i wspinanie się i wiem, że będzie im się to podobać. To dobrze, że zabawki dostosowane są do różnego wieku dzieciaków, a nie tylko tych najmniejszych.
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 15-06-2008, 16:03   

A moze zapytajcie swoje dzieci co sądzą o tym placu zabaw bo moja 18 miesieczna córka nie patrzy na to co znajduje się na placu zabaw jakiej jest jakosci i czy jest przystosowane do jej wieku tylko bawi sie tam gdzie jej sie podoba włazi tam gdzie inne dzieci sie boją i bawi się na całego. i nie narzeka ze karuzela jest niebezpieczna ze zamek jest bezsensowny itp itp
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-06-2008, 20:49   

Wyobraz sobie ze nie zauwazylem zainteresowania u mojego 4 latka nowa czescia placu zabaw.

A swoja opinie na temat placu wyrazam jako rodzic bo 4 latek raczej nie ocenia jakosci wykonania., bezpieczenstwa i innych aspektow.

Tyle w temacie
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 15-06-2008, 20:53   

dzika79 napisał/a:
i nie narzeka ze karuzela jest niebezpieczna ze zamek jest bezsensowny itp itp
, a piasek ma w buciczkach, majtkach i we włosach ...
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 15-06-2008, 21:01   

nacomito napisał/a:
a piasek ma w buciczkach, majtkach i we włosach

niestety musicie się pogodzić z tym piaskiem. Według przepisów aktualnie obowiązujących, podłaże nowo powstajacego placu zabaw (szczególnie pod uzadzeniami do zabawy) moze byc z piasku albo ze specjalnych elastycznych mat.
Maty są trochę drogie, wiec chyba lepiej kupić kilka hustawek więcej i nosić piasek w butach do domu, niż zabudować cały plac tworzywem sztucznym.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-06-2008, 21:51   

Nie przesadzajcie z tym piaskiem. Trzeba się z tym pogodzić, że dziecko idąc bawić się na pole z innymi dziećmi wróci brudne, podobnie idąc na plac zabaw :) Chyba obserwuje taką zależność, że u dzieciaków ubrudzenie jest wprost proporcjonalne do radości z zabawy.

Cytat:
Wyobraz sobie ze nie zauwazylem zainteresowania u mojego 4 latka nowa czescia placu zabaw.

No właśnie, a uwierz, że 8 i 11 latki też lubią chodzić na plac zabaw i wieszać się i wspinać po czym się da, czym trudniej tym lepiej. Dla 4 latka jest statek i huśtawki.

Cytat:
bezpieczenstwa

Ja i moi znajomi z bloku wychowaliśmy się spędzając masę czasu pod blokiem na trzepaku na betonowym podłożu, wyprawiając najróżniejsze wygibasy i żyjemy. Wbrew naszym (dorosłych) wyobrażeniom dzieci mają instynkt samozachowawczy i przesada w drugą stronę z zabezpieczaniem wszystkiego co się da jest też bez sensu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16