Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Plac targowy
Autor Wiadomość
ap
Gość
Wysłany: 31-03-2010, 21:54   

no widzisz - wracamy do konstruktywnej rozmowy:
mieszkałem 11 lat niedaleko placu - dlatego się wypowiadam na jego temat
samochodów na rynku nie powinno być, tak samo jak 5 tysięcy nowych schodów (widzisz - ja już miałem prawo jazdy jak mozna było jeździć po Rynku w Krakowie - i jestem szczęśliwy, że już nie można)
obskurny parking koło warzelni zlikwidować - zrobiż park and drive - i nie stoimy w Brzegach
toalety - nawet Toi-toi może miast na sezon postawić - niedługo wybory - pamiętajmy
kawiarnie - jak najbardziej, to powinno regulować prawo podaży i popytu
w handlu, sprzedaży obwoźnej, dostawach do sklepów itp nie pracowałem i sądzę, że nie będę
jeżeli nie dajesz się ponosić emocjom to super się z Tobą dyskutuje
p.s.
a ten płynący syf w Myślenicach - to chyba Bysinka - i patrząc z mojego punktu widzenia i wiedzy - niestet, błąd popełniono wiele lat temu i już nie ma odwrotu, niech wąchają (my mamy podobne w paru miejscach tylko bez kamiennych skarp)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 31-03-2010, 21:58   

Plac trzeba zorganizowac, ale nei na sile.
Pamietaj ze w Wieliczce na placu kupuja tez mniej zamozni ludzie - to dla nich są "dżinsy", bluzki, firanki, ruskie wiertarki i majteczki w kropeczki.
Jak to zlikwidujesz co im dasz w zamian ?

Duża część z nich nie była nigdy w galerii handlowej i nigdy się tam nie wybierze.
Duża część nie ma karty płatniczej i konta w banku.

Niestety jak gdzieś dziś napisał anhelli mieszkamy w Wieśniczce, bo dalej miasto traktuje sie jak "spalnie" a nie jak atrakcje dla turystów jakim powinno byc.

Może z tym coś można zrobić ??? Tak na dobry początek :)


Nie wiem jak Ty ale ja z rodziną w weekendy jestem zmuszony jezdzic poza Wieliczke spędzać czas wolny bo tu nie ma KOMPLETNIE co robić. Basen to zbyt mało :) Orlik i korty też mnie nie rajcują :)
_________________
 
     
ap
Gość
Wysłany: 31-03-2010, 22:16   

na szczęście wyprowadziłem się poza Wieliczkę - miałem trochę szczęścia i mamony, udało się
basen w Wieliczce omijam - jeżdżę do Myślenic, Oravicy itp.
w nocy Wieliczka wygląda jak po bombie neutronwej - budynki są a reszta wyparowała (chyba, że jakieś grube poniżej uszu, łyse itp)
przesadziłem z jeansami - zawsze brałem do domu, mierzyłem i oddawałem te co nie pasują
plac zawsze można przenieść troszkę dalej - jest pare miejsc - i niekoniecznie trzeba robić na jego miejscu parking podziemny - już obecnie robią duży parking przy dawnej cynkowni a w planach następny za Cechem
zlikwidowanie ohydnego dużego parkingu przy warzelni - miasto lub powiat wysyła kontrolę i sprawdza odprowadzenia wód do kanalizacji - separatory tłuszczu, osadniki ropopochodnych itp - daję miesią na usunięcie braków i co? Za poprzednich, obecnych, przyszłych (???????) władz wszyscy głowa w piasek (bo KTOŚ Z TEGO ŻYJE)!!!! - to jest pole do popisu dl działań lokalnyc :>
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-04-2010, 06:15   

ap ale gdzie chciałbyś przeniść ten plac ?
Na targowice ? Czy nei uwazasz ze to trovche daleko i nie zmotoryzowani beda mieli problem ?
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2010, 06:57   

A o co w ogóle cała ta XXX zadyma :?:

Jak komuś nie pasuje, to nie kupuje na targu i już.
Jak komuś dzieciak dostał uczulenia to się zawiadamia odpowiednie służby i już.

Po co mielić w kółko te same argumenty :?:

Żeby nie było, ja też nie kupuję za często na targu, bo zauważyłem, że tam wcale nie jest tak tanio.

Takie targi mają to do siebie, że są tam sprzedawcy, którzy faktycznie mają swój towar, są też i tacy, którzy mówią, że mają swój.
Podejrzewam, że tak jest wszędzie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2010, 07:07   

czego Wy się czepiacie tego placu?
Całkiem podobne są w wielu miejscach w Europie. Przykład: Paryż lub Lyon. Towar: np. kradzione perfumy (bo z nalepkami tester), stosy (dokładnie wysypane na kupy) ubrania, kosmetyki, lewe papierosy i wszelaka chińska tandeta (i Francuzi to kupują :!: ). Część żywieniowa wygląda lepiej, bo z reguły jest kryta i zabudowana w środku. No albo handlarze przyjeżdżają samochodami-sklepami na otwarte place (Polaków jeszcze na to nie stać).
Jasne, że plac mógłby wyglądać lepiej, bo np. nawierzchnia jest w fatalnym stanie, no ale to już zależy od właściciela placu.
A od kupującego - czy odpowiada mu tego rodzaju handel i jakość towarów.
 
     
brzegusy
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 34
Wysłany: 24-06-2010, 08:04   

Hej, nie orientujecie się do której godziny w piatki czynny jest plac targowy ??
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-06-2010, 10:05   

Pewnie jak w inne dni
 
     
brzegusy
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 34
  Wysłany: 24-06-2010, 11:10   

Dzięki, ale nie wiem nawet do której jest otwarty w inne dni :)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-06-2010, 11:17   

Gdzies kolo 13 sie zwijaja, warzywka dluzej
 
     
Aska 
Magnum Sal
as



Osiedle: okolice Rynku ;)
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 08 Wrz 2009
Posty: 91
Wysłany: 26-07-2010, 19:20   

na placu trzeba się po prostu rozeznać... moja mama kupuje tam od lat i wie co i gdzie :) np. jest taki facet który ma swoje - gruntowe -bo to rzadkość pomidory ale jest tylko w dni targowe i z rana bo ma tych pomidorów niewiele i do 9 wszystko mu schodzi... tak samo jest z mięsem w masarni "po schodkach" ostatnio jak mama chciała kupić mięsko na kotlety to jej sprzedawca odradził ale tylko dlatego że ją zna a przecież leżało do sprzedania i pewnie jak ja bym poszła to by mi sprzedał :/
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 27-07-2010, 21:04   

to prawda.

trzeba być zorientowanym, wiedzieć jak gdzie i od kogo i najlepiej wcześnie rano.

facet z warzywami za stoiskiem z kwiatami - pomidory najlepsze na świecie.

a najwięcej sprzedających jest w soboty rano chyba. a po 9 już wszystko przebrane ;)
 
     
Mago 
Gwarek


Wiek: 49
Dołączyła: 04 Wrz 2009
Posty: 12
Skąd: Okolice Wieliczki
Wysłany: 28-07-2010, 21:05   

luuv napisał/a:

facet z warzywami za stoiskiem z kwiatami - pomidory najlepsze na świecie.


Zwłaszcza te podłużne. Mniam.
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 28-07-2010, 22:30   

Trochę się po Polsce kręciłem i w wielu miastach wielkości Wieliczki funkcjonują takie place. I towar bardzo podobny. I stoiska podobne. I ludzie też. Po prostu są kupujący to i sprzedający też się pojawią. I na siłę tego nikt nie zmieni. Może za wyjątkiem lokalizacji która i tak zawsze komuś będzie przeszkadzać. Sam na placu w Wieliczce kupuję warzywa ale tylko od jednego człowieka (pomidory pyszne ;) ) i nigdy nie narzekałem. Pozostałe stoiska mnie nie interesują i nie przeszkadzają. Jeżeli tam są to widocznie ktoś inny ich utrzymuje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 17