Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Plac targowy
Autor Wiadomość
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 11:12   

Pretekst napisał/a:
Wyremontowany rynek, który przyciąga turystów i tuż obok "folklor" w postaci targu.

Co w tym złego? Turysta też człowiek i nie samymi "zabytkami" żyje. A samym mieszkańcom nic się nie należy?
Co niektórzy lubią powoływać się na wzorce zachodnie... Z autopsji wiem, że takie przypadki wcale nie należą do rzadkości. Przykładem może być plac przed katedrą w Norymberdze - miasto targowe, z licznymi zabytkami, tłumnie odwiedzane przez turystów. I "folklor" tam istniejący cieszy się dużym wzięciem.

przemo napisał/a:
Mam sentyment do tego placu i chciałbym aby on pozostał w tej formie w jakiej jest.

Forma jak najbardziej tak, natomiast wystrój czas najwyższy zmienić i oto chyba włodarzom miasta chodzi.

master7 napisał/a:
Martwi mnie tylko kwestia miejsc do parkowania.

Dlatego ten podziemny parking (o ile brany jest pod uwagę) problem po części by rozwiązał.
Nie chcę być złym prorokiem, ale i Wieliczka dojrzeje do tego, że za parkowanie w ścisłym centum trzeba płacić.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2007, 11:17   

Arash prosze Ci nie fantazjuj, miasto nie ma kasy na zrobienie porzadnego wystroju parku i placu zabaw a ty chcesz plac i parking machnac za jednym razem, pozatem z tego co wiem koncepcje na tamten teren sa calkiem inne.

Jerzy.jan parking przyda sie tylko wtedy kiedy bedzie tam ruch, ak zniknie plac kto tam bedize prakowal ???
A co do wystroju ? hmm caly urok w tym ze to nie jest takie sztuczne jak supermarket.


Ogolnie to tak jak ze stokiem pod baranem, zniszczyc cos co jest by powstalo cos co bedzie niepotrzebne :) .
Skzoda tylko ze mlodzi ludzie tak malo przywiazuj uwagi do tego co jest radycyjne i co ma korzenie a chca tylko nowe nowe nowe nowe......
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 11:35   

przemo napisał/a:
caly urok w tym ze to nie jest takie sztuczne jak supermarket.

Czy ta pstrokacizna, pseudo namiociki, nie rzadko jeszcze łóżka polowe, ławy podparte tym, co pod ręką .... to dla ciebie urok?
Podejrzewałem się o lepszy gust.
Obiema rękami podpisuję się za pozostawieniem placu w tradycyjnej formie (estetyczne kramy), ale uporządkowanego wraz z tak niezbędnym zapleczem sanitarnym, jak i miejscami do parkowania.
Nie porównuj placu ze stokiem - plac to konieczność przede wszystkim dla mieszkańców, a stok to już komercja, której tak nie lubisz.
Na marginesie, parkowanie wokół placu - to dopiero "folklor"
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2007, 12:12   

Hmmm
Mnie akuratnie wystroj nie przszkadza.
Pamietasz stara tandete ??? Byles na nowej ???
Widzisz roznice ? Inaczje clzowiek sie czuje - jak w supermarkecie a nie na bazarze.
Wlasnie tego nie chce u nas :)


A co do parkowania sa 2 sposoby.
Albo na parkingu kolo placu zabaw - przewaznie jest miejsce, bo wiekszosc wielickich kierowcow nie umie sie tam zlozyc. Lub na chama kolo straznicy ale czesciowo na chodniku a czesciowo na jezdni.
Toretycznie jest tam zakaz, ale zaraz przed straznica jest wyjazd ze slepej ulicy i w mowie przepisow powinien kasowac zakaz :)

Miki, mada moze wy sie wypowiecie o tym miejscu do prakowania, wkoncu przepisy znacie lepiej niz ja czy ktokowielk inny na tym forum ???
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 12:31   

przemo napisał/a:
Mnie akuratnie wystroj nie przszkadza.
Pamietasz stara tandete ??? Byles na nowej ???

Przemo - coraz bardziej mnie zaskakujesz!!!
Czy atrakcyjniejszy jest plac, bazar, w którym kupujący paplają się w błocie, przymierzalnie są na wolnym powietrzu za brudnym dziurawym kocem, a potrzeby tak kupujący, jak i sprzedający załatwiają pod nielicznymi krzaczkami?
Dla mnie temat uważam za zamknięty. Nie dlatego, że jestem niegrzeczny, ale nie chciałbym się cofać.
Cieszę się, że dożyłem XXI wieku i folklor, który pozostał w mej pamięci mogę wspominać z sentymentem, ale bez chęci powrotu do niego.

jerzy.jan napisał/a:
Obiema rękami podpisuję się za pozostawieniem placu w tradycyjnej formie (estetyczne kramy), ale uporządkowanego wraz z tak niezbędnym zapleczem sanitarnym, jak i miejscami do parkowania.

Takie zdanie wyraziłem i będę zadowolony, gdy choć w części kiedyś to zobaczę.
Pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-08-2007, 12:34   

Czekaj ja plac dziele na 2 czescie : ciuchland i warzywniak.
Naszczescie zakupy glownie robie na tej warzywniej a tam blota nie ma i wszystko ladnie zadaszone oraz pod estetycznymi parasolami.

Co do dolnej czesci zgodze sie ze jest to obskurne :) Ale gore mozna by zostawc a rementowac sam dol ( w sumie gore robiono jakies 5 lat temu ??? )

Wydaje mi sie ze warzywniak i mliko i syry powinny byc dalej a ciuchland moze dla mnei zniknac jak i kramy z wiertarkami z rosji i XXX :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 12:56   

ja tam tez bardziej jestem za pozostawieniem warzywniaka, natomiast cala reszte menelstwa mogliby gdzies wyniesc.. jak dla mnie nawet poza obreb Wieliczki.. choc z drugiej strony zdaje sobie sprawe ze ten targ przyciaga tez ludzi spoza miasta, co najlepiej widac we wtorki i piatki bodajze ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 12:59   

przemo napisał/a:
Mnie akuratnie wystroj nie przszkadza.
Pamietasz stara tandete ??? Byles na nowej ???

przemo napisał/a:
zakupy glownie robie na tej warzywniej a tam blota nie ma i wszystko ladnie zadaszone oraz pod estetycznymi parasolami.

Tak, byłem ale nie pozostał mi w pamięci widok straganów z warzywami. Przykład chyba niezbyt odpowiedni. Bardziej wymowny do twojej tezy byłby przykład placu na Prokocimiu Nowym.
Na dzień dzisiejszy plac targowy w Wieliczce jest jeden i stanowi całość. Remont, czy modernizacja dotyczyć więc powinna całego placu.
Jescze raz powtórzę :
Obiema rękami podpisuję się za pozostawieniem placu w tradycyjnej formie (estetyczne kramy), ale uporządkowanego wraz z tak niezbędnym zapleczem sanitarnym, jak i miejscami do parkowania.
A czym tam będą handlować zdecyduje rynek. Jest popyt - to do przodu. Jest plaża - majdan zwijany.
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 12:59   

w poniedziałki, czwartki i soboty są dni targowe mój drogi :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 13:00   

no popatrz.. nie wiem dlaczego wydawalo mi sie ze we wtorki.. wczoraj nie moglem znalezc miejsca do zaparkowania - moze dlatego ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
dzaga 
Bałwan solny



Osiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 13:03   

a no bo miejsca do zaparkowania nie znajdziesz raczej w zaden dzien poza niedzielą ;) ale to odrębny temat...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 20:18   

aziuk :) rynkowi już nic nie zaszkodzi
zgadzam się z Tobą w 100 %
pozatem ja też nie mam ochoty na "chińską marchewke " hehehh
wole te naszą z placu i jakoś nie wyobrażam sobie abym miala sie odżywiać ziemniakami z tesco czy z lidla paskudztwo także dla mnie ta część wieliczki jest niezwykle ważna jak żadna inna.
agga
_________________
Pozdrawiam
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 20:30   

przemo napisał/a:

Toretycznie jest tam zakaz, ale zaraz przed straznica jest wyjazd ze slepej ulicy i w mowie przepisow powinien kasowac zakaz :)

Miki, mada moze wy sie wypowiecie o tym miejscu do prakowania, wkoncu przepisy znacie lepiej niz ja czy ktokowielk inny na tym forum ???


Muszę sobie to sprawdzić, pomimo tego, iż często robię na placyku zakupy. Musimy mieć doczynienia ze skrzyżowaniem, by znak został odwołany ( nie wiem jaką długość ma ta droga o której mówisz, a po drugie ,być może to jest tylko dojazd do posesji bez przejazdu - jakoś w tym momencie nie kojarzę).
A parkowanie to temat rzeka, walka z wiatrakami.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 01-08-2007, 20:33   

Odnośnie kupowania warzyw i owoców - przyznam, iż kupuję najczęściej na tych dwóch stoiskach koło stacji PKP Rynek.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 11:38   

miki owszem warzywa na tych stoiskach wyglądają ładnie ale ja tam nie robie zakupów wole wstać rano i zrobić to na placu. Jakoś jak pomyśle sobie o ilości kurzu z okolicznych ruchliwych ulic i Bog wie czego jeszcze odechciewa mi sie
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18