Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Plac targowy
Autor Wiadomość
agga
Gość
Wysłany: 02-08-2007, 16:46   

jerzy.jan hmmm.. widze że okoliczne galerie są ci bardzo dobrze znane i podejrzewam że na nich wzorowane jest twoje poczucie piękna i estetyki nie pozostaje mi nic innego jak polecić ci Harrodsa( Jeżeli skusisz się na wizytę nie zapomnij spytać o adres. Możesz trafić do niewłaściwego).
Powracając do tematu placu. Pięknie to ujeła B. Czyżowska Po pierwsze plac targowy to ma mieć smaczek folklorystyczny i obyczajowy i chyba o to chodzi. W dzisiejszych czasach co prawda wszystko jest możliwe i w kiblu może pachnieć lasem bądź fiołkami ale nie o to chodzi mój drogi.
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 20:14   

Ale tam mogę zrobić zakupy też po pracy. Dlatego tam kupuję najczęściej, choć plac też odwiedzam często.
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2007, 18:31   

dla przypomnienia jak obiekt wygląda bo chyba niektórzy piszą o czymś innym?

z3
Plik ściągnięto 25 raz(y)
135,87 KB
z2
Plik ściągnięto 23 raz(y)
183,64 KB
z1
Plik ściągnięto 22 raz(y)
165,31 KB
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 18:56   

Pokaz mi jakikolwiek wysprzatany plac targowy zaraz po zakonczonej sprzedazy :)
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2007, 19:21   

uderzyc w stół .......
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 12:34   

przemo napisał/a:
Pokaz mi jakikolwiek wysprzatany plac targowy zaraz po zakonczonej sprzedazy

Pytaniem na pytanie: jeżeli wszędzie jest be... to my też musimy z tym żyć?
Życie targowe kończy się 14-15. Dokładnie 8.08. po godzinie 20-tej zrobiłem sobie spacer po centrum nie omijając placu. Widok niewiele różniący się od przedstawionych zdjęć. Posprzątane było wokół koszy, ale kosze pełne. Fakt, że okoliczne sklepy są jescze otwarte, gdy plac zamiera. Wspomniał ktoś o tym chyba w wątku o śmieciach.

agga napisał/a:
widze że okoliczne galerie są ci bardzo dobrze znane i podejrzewam że na nich wzorowane jest twoje poczucie piękna i estetyki

Pozostałości po plakatach, ogłoszeniach na niebieskich słupach super element dla tych co lubią piękno i estetykę wyniesioną z placów targowych o których wspomina przemo.

Mnie plac targowy w takim wydaniu nie odpowiada.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 12:50   

agga napisał/a:
nie pozostaje mi nic innego jak polecić ci Harrodsa

Ja, szumnie nazwane przez ciebie okoliczne galerie (na marginesie - nie widzę ich w promieniu 10 km od Wieliczki) traktuję jako centra handlowe, gdzie szybko, a nawet bardzo szybko dokonuję zaplanowanych zakupów. Jeżeli towarzyszę żonie, a robię to niechętnie, to czas jaki ona poświęca na chyba zakupy - ja spędzam w EMPiK-u, przy stoiskach z książkami, bądź przy elektronice. Jeżeli po kilkudziesięciu minutach zaczynam wzbudzać zainteresowanie ochrony - kupuję prasę i przenoszę się do małej cichej kawiarenki. I czekam cierpliwie... przy następnej lekturze.
To, co mi proponujesz, rozczaruję Cię, nie dla mnie. Dlatego daruj sobie i nie szukaj adresu. Szkoda twojego czasu.

Pozdrawiam
 
     
Silene
Gwarek


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: 12-08-2007, 22:53   

Mnie się sama idea placu w centrum miasta podoba - za to na pewno jeśli się da zadbać o jego lepsze zagospodarowanie i organizację, to czemu by nie.
Tak się zastanawiam - może jeśli uznać taki plac za miejsce właśnie "klimatyczne" i "folklorystyczne", to sensowne koncepcje znalazłyby się może wśród ludzi i organizacji zainteresowanych klimatem i folklorem? Czy w Wieliczce funkcjonują gdzieś tacy historyczno-obyczajowi pasjonaci?
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-08-2007, 23:17   

Hmm z tego co wiem w Raciborsku coś takiego było... :D :D:D
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Ciotka Agi
Gwarek


Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 13-08-2007, 13:50   

[quote="przemo"]arash a parking ?????
Cytat:
Myślcie o dojezdzie dojściu.

Tak, dla mnie możliwość zaparkowania jest bardzo ważna. Robię zakupy raz na tydzień i muszę podjechać samochodem, żeby nie nosić ciężkich worów zbyt daleko. Ja bardzo lubię ten plac tam gdzie jest, tez się przyzwyczaiłam i dobrze się tam kupuje, ale muszę jechać o 7.00 rano, żeby gdzieś postawić samochód /na Górnym Rynku zwykle/ a i tak muszę tam donieść zakupy i to kilka razy, bo sie za jednym razem nie zabiorę.
Więc jak nie mam możliwości zaparkowania, to jadę dalej, niestety.
Myślę że plac z możliwością zaparkowania samochodu w pobliżu byłby i dla kupców atrakcyjniejszy, bo więcej klientów i wogóle wygodniej. Trochę się rozleniwiłam mozliwością podjechania pod supermarkety i chciałabym mieć dwa w jednym: i świeże jarzyny i parking w tym samym miejscu.
Targ w obecnym kształcie nie jest duży, to znaczy nie trwa długo, do południa właściwie. Więc może moznaby wynająć od jakiegoś marketu plac i tam targ urządzać, po południu posprzątać i tyle. Market mógłby byc zadowolony, bo jakiś klient wpadłby przy okazji, dojazd byłby dobry, kupcy mieliby więcej klientów. Nie widzę minusów na razie...
Przeniesienie placu na Rynek Górny wydaje mi sie niezbyt wygodne, gdzie wtedy parkować?
 
     
Elman
Gość
Wysłany: 11-10-2007, 01:14   

Mały wtręt w kwestii parkowania:
większość miejsc parkingowych w centrum zajmują samochody urzędników z US, banków,Urzędu Miasta, a! i jeszcze szkoły. I zajmują te miejsca przez cały czas urzędniczej pracy. A gdyby im zrobić parking gdzieś w okolicach terenów kolejowych (tych kilkanaście metrów mogliby przejść na piechotę!), a w centrum zainstalować parkomaty?
Za pierwszą godzinę np. 1zł, a później coraz drożej. Nie opłacałoby się wtedy zastawiać
miejsca przez np. 8 godz., a za złotówkę można by załatwić sporo spraw i na placu i w sklepie i w urzędzie. Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 11-10-2007, 07:34   

Elman
Cytat:
A gdyby im zrobić parking gdzieś w okolicach terenów kolejowych (tych kilkanaście metrów mogliby przejść na piechotę!),

nie wydaje mi się aby
Cytat:
urzędników z US, banków,Urzędu Miasta, a! i jeszcze szkoły.
ta grupa ludzi zechciała spacerować do swoich miejsc pracy
Cytat:
a w centrum zainstalować parkomaty?
ale to rozwiązanie jest bardzo dobre wtedy nie mieli by wyjścia

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-10-2007, 23:10   

ja juz kiedys pisalem ze jestem za tym pomyslem..

strefa powinna sie zaczynac od skrzyzowania na Powstania Wraszawskiego w gore do rynku i kazda uliczka dojazdowa.. paru chlopow parkingowych.. i bedzie git.. przynajmniej urzedasy sie cos dorzuca w razie czego za niszczenie rynku gornego swoimi samochodami..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 01-11-2007, 20:58   

Po pierwsze plac targowy to jedyna rozrywka w tym mieście dla naszych rodziców, czy dziadków. Na baseny, puszcze,narty, kina w większości nie mają pieniędzy.
Po drugie nie jest on na rynku. W ubiegłym roku piłem piwo na rynku Kazimierzu nad Wisłą w dzień targowy(za ogrodzeniem stał stary żuk i kupa główek kapusty) i jakoś nikomu to tam nie przeszkadzało.
Po trzecie proszę się przejść w godzinach rannych po Floriańskiej i Rynku Krakowskim i zobaczyć jak jest czysto.
Po czwarte uporządkowano kioski na ulicy Daniłowicza, jednak nigdy się nie spotkałem z sytuacją, żeby wszystkie były czynne.
Po piąte mam przed sobą książkę Wieliczka Dzieje Miasta, między okładką a stronami stara mapa Wieliczki na niej w miejscu obecnego placu Góra(szyb) Seraf. I zastanawiam się co będzie, gdy podczas robót ziemnych ukaże się zabytkowy szyb?
Po szóste plac ten ma jak ja to nazywam duszę jak ją ma Rynek w Kazimierzu nad Wisłą dlatego w następnym dniu dołożyłem 60km,żeby jeszcze raz tam wrócić i obejrzeć ten rynek po zmierzchu.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 01-11-2007, 21:03   

Odnośnie chłopów parkingowych nasuwa mi się tylko jedno pytanie, ile Miasto będzie dopłacało do tego interesu bo przypuszczam, że pracownicy US,UMiG,Starostwa będą zwolnieni od opłat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 20