Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:45
Plac targowy
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 11:43   

jerzy.jan odnośnie modernizacji placu i ekonomi. Czy zdajesz sobie sprawe ile bedzięmy płacic np. za jabłka w pięknie zadaszonych kramach a sprzedawcy za najem tego cuda ??
Zgadzam się z wami część ciuchowa powinna być gdzieś przeniesiona na stałe co do części warzywnej mnie odpowiada jak jest tanio ,dobrze ,zdrowo jak chcę podziwiać ładne witryny jadę sobie do jakieś galerii.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 12:34   

bez przesady.. wzrost komfortu o 20% cen nie podniesie ;)

mnie by bylo przyjemniej chodzic wsrod "poukladanych" kramow a nie wsrod burakow lezacych na ziemi.. a co do lokalizacji placu to mysle ze zarowno te przy stacji jak i te z placu warzywa maja podobne wlasnosci jezeli chodzi o kurz i spaliny
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 13:04   

agga napisał/a:
jerzy.jan odnośnie modernizacji placu i ekonomi. Czy zdajesz sobie sprawe ile bedzięmy płacic np. za jabłka w pięknie zadaszonych kramach a sprzedawcy za najem tego cuda ??

Cud to będzie jeżeli plany przybiorą realne kształty.
Pytaniem odpowiem na pytanie. Czy teraz sprzedający nie płacą dzierżawy za miejsce pod własne stoiska, a ich utrzymanie, konserwacja i eksploatacja nie kosztuje? Teren należy do miasta i władze miasta za estetykę i wygląd odpowiadają. A jak jest świadczy "burzliwa" dyskusja.
Twoją ekonomię połączyć z propozycją placu obok torów kolejowych (bez jakichkolwiek nakładów) i na trawce można sprzedawać warzywka.
Będzie tanio!!!

Tsubasa napisał/a:
mnie by bylo przyjemniej chodzic wsrod "poukladanych" kramow a nie wsrod burakow lezacych na ziemi..

I o to właśnie chodzi.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2007, 14:18   

jerzy poprostu zaczynasz myslec jak nasz rzad.

Obecnie sprzedawcy placa 5 PLN za dzien.
Jezeli kiedykolwiek robiles business plan wiesz co gdzie sie wylicza i w jaki sposob.
Miasto inwestujac w plac musi odzyskac pieniadze zeby im arpu wyszlo sliczne.
A swoja droga po co zmieniac cokolwiek ?

A co do placu przy Plusie.

Ciekawy jestem czy ktokolwiek z Was pamieta w jakim celu powstal ?????
Moze wykazecie sie swoja wiedza anie bedziecie niweinne niewiasty o "krzywa ekonomie" posadzac.


Jerzy pozatem upominales sie o tolaty na placu, a toalety sa przy parkingu po drodze na plac i kazdy jak chce moze skorzystac, nie sadze ze wszyscy sprzedajacy zalatwiaja sie gdzies pod murkiem albo za kioskiem bo pewnie wiekszosc z nas by to wyczula.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2007, 14:19   

1. Tsubasa jak vczesto robisz zakupy na placu ????
2. Buraki na puleczkach sa w praxi i supermarkecie oraz budkach kolo dworca i kingi, kazdy ma wybor ja wybieram te z ziemi bo wiem od kogo kupuje, a w innych miejscach kupuje byle co byle tanio kupione na rybitwach.

Dziekuje
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 14:55   

Tsubasa hmmm... dla jednych jabłko to poprostu jabłko i nie ważne gdzie rośnie i czy przez cały dzień wnikają do niego trujące szczególnie dla dzieci chemikalia. Nie wiem u kogo i czy wogóle zaopatrujesz się na placu. Ja tam wiem u kogo i co kupuje z dziada pradziada rodzin rolniczych. Dla mnie jest istotne co kupuje i od kogo ale jak pisałam dla jednych jabłko jest jabłkiem a czy na nie s...ł pies to szereg osób ma to gdzieś.
Czego oczy nie widzą sercu nie żal.
_________________
Pozdrawiam
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2007, 15:02   '''kolorowe jarmarki''

Witam
Oj Panowie
Po pierwsze plac targowy to ma mieć smaczek folklorystyczny i obyczajowy. Proszę pamiętać , że można na takim placu kupić szybko rajstopy dzieciakom, kosz na bieliznę i jeszcze pokazać dzieciakom królika, który właśnie uciekł właścicielowi i ten biega za nim.
Uliczki dochodzące do placu tworzą do tego klimat duchowego wejścia w ten świat , gdzie można się potargowac, zastanowić się czym to jeszcze ludzie potrafią handlować.
Gwarowa mowa ma też swój urok niepowtarzany.

Sprawa parkowania - mnie się podoba sprawdzian : kto pierwszy straż miejska czy ja z zakupami.

Ja bym ten plac targowy jeszcze powiększyła , straż miejską pogoniła do innych zajęc niż mandatowienie w tej okolicy, mieszkańcy zapewne poszerzyli by jeszcze asortyment na placu targowym.

Nie niszczmy Tego - będzie nam potem brakować ,,, kolorowych jarmarków...'''.

Natomiast dla mnie jest niedopuszczalne , aby na czas remontu placu targowego przenieść go na Wielicki Rynek. Niemocą intelektualną i XXX do kwadratu urzędników to nazwałabym delikatnie mówiąc.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 15:12   

jerzy.jan :)
owszem płaca ale ile kosztuje wydzielony pas placu na którym stoją skrzynki z warzywami a ile będzie kosztować ładny kramik .Więc mojej ekonomi się nie czepiaj. Trzeba też myśleć o tym że dla jednych 1 zł to tylko 1 zł a dla innych aż 1 zł. O czym świadczy fact zaopatrywania się ludzi na placu w chińską odzież ( damskie figi po 2 zeta) Więc widzisz nie dla wszystkich wszystko czasem po prostu inni nie mają wyboru. A ciebie z Twoja ekonomia odsyłam za zakupy do galerii gdzie jak sobie zażyczysz buraczki możesz mieć ładnie zapakowane i przewiązane kokardka

Miłych zakupów
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 15:25   

Uważam że plac to plac a rządnych zmian odsyłam do wspomnianej galerii.
Jest tyle miejsc w Wieliczce które wymagają modernizacji np. dworzec wspaniała chluba Wieliczki. Co widzi turysta jak wysiada z pociągu pijaczków pochowanych po krzakach brud szarość nie rzadko żygowiny. Wiec jeśli chodzi o modernizacje to chyba są inne miejsca.
_________________
Pozdrawiam
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 15:55   

przemo napisał/a:
jerzy poprostu zaczynasz myslec jak nasz rzad.

Nie wiem, czy to mam traktować jako komplement, czy obelgę? Polityka mnie nie rajcuje. Moi kandydaci z wyborów, to jak wygrana 6-tka w totolotku, z tą różnicą, że nie gram w totolotka i mogę mieć o to pretensje tylko do siebie. Rząd pozostaje w mojej pamięci jako ... "dwóch takich co ukradli księżyc" Na obsadę rządu mam taki sam wpływ, jak na obsadę tego filmu.


przemo napisał/a:
Jerzy pozatem upominales sie o tolaty na placu, a toalety sa przy parkingu po drodze na plac i kazdy jak chce moze skorzystac, nie sadze ze wszyscy sprzedajacy zalatwiaja sie gdzies pod murkiem albo za kioskiem bo pewnie wiekszosc z nas by to wyczula.

Czytaj dokładnie poszczególne posty. To na co się powołujesz było na starej tandecie, za którą tak tęsknisz.

agga napisał/a:
Dla mnie jest istotne co kupuje i od kogo ale jak pisałam dla jednych jabłko jest jabłkiem a czy na nie s...ł pies to szereg osób ma to gdzieś

Święte słowa!!! Nierzadko byłem świadkiem zakupów osób z pieskami, nie spotkałem się z tym, aby pieski na jabłuszka s...ły, ale obwąchiwanie - to piesków specjalność.

przemo napisał/a:
A swoja droga po co zmieniac cokolwiek ?

Rajcuje cię "brud, smród i ubóstwo" ... proszę bardzo. Swoje zdanie wypowiedziałem.

Zwolennikom stanu dzisiejszego życzę smacznego jabłuszka ... prosto z ziemi.

Ale tak na poważnie ;) wydaje mi się, że zatraciliśmy sens dyskusji. Prawdopodobnie plany modernizacji placu są, plany modernizacji, a w zasadzie przeniesienia "dworca" są, menele na dotychczasowym przystanku końcowym są, wieczorami na placu targowym też są.
Nowy parking przy kopalni jest - zapytam po co? wcześniej też był. Ładne alejki i park łączący kopalnie z muzeum po co? Żeby pieski cytuję s...ły?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 16:02   

przemo napisał/a:
1. Tsubasa jak vczesto robisz zakupy na placu ????


a widzisz.. zdarza mi sie kupowac na naszym placu, moze nie sa to regularne zakupy ale kiedys znajomi mieli tam kram wiec jakos tak juz z przyzwyczajenia zachodze co jakis czas.. tu nie chodzi mi o fakt ze burak lezy na ziemi tylko ze panuje tam balagan i kazdy uklada sobie jak chce i gdzie chce..

wiem, moze sie czepiam ale np w tarnowie sa ladne ciagi kramow na placu targowym, w nowej hucie plac bienczycki tez jest ladnie zagospodarowany i w dodatku jest tam tez miejsce na inne uslugi typu kosmetyczka, fryzjer czy solarium.. nasz plac tez moglby byc taki tylko kiedy?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 16:04   

agga napisał/a:
( damskie figi po 2 zeta) Więc widzisz nie dla wszystkich wszystko czasem po prostu inni nie mają wyboru. A ciebie z Twoja ekonomia odsyłam za zakupy do galerii

Za to w innych "galeriach" (by nie kusić, nie wspomnę nazwy) są figi ogólnodostępne, pakowane w celofanik i też kupują ci dla których złotówka jest złotówką. Jeżeli skusisz się na wizytę w galerii nie zapomnij spytać o adres. Możesz trafić do niewłaściwej.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2007, 16:11   

Ja odpadam :)
jerzy czasami mi sie wydaje ze madry z Ciebie facet ale czasam mnie bawisz swoimi teriami.

Podsumowujac jako ostatni moj post w tej dyskusji bo skzoda opuszkow palcow.


Wola zeby mi pieski obwachiwaly jablka, zeby lezaly na ziemi, niz maja byc trzymane na statku kilka tygodni, pozniej sypane azotanami fosforu zeby miec piekny kolor, pozniej trzymac je bog wie ile w ciezarowkach a pzoneij walnac na lade.


Chlopie przypominasz mi film ( nie pamietam tytule z Jackiem Nicolsonem ), gdzie facet chodzil tylko po pełnych płytkach, jadał jednorazowymi sztuccami, a psa podnosił w rękawiczkach ?!


gdzie ty żyjesz ????


AMEN
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-08-2007, 16:12   

Tsubasa :) A ten Twoj znajomy to w tranzycie nei trzymal tych warzyw czesto po pol dnia ?
Co z tego ze beda na estetycznej ladzi ejak sa kupione bog wie gdzie i przewozone bog wie jak.
Lepiej kupowac co widac ;)


KONIEC !!!!
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-08-2007, 16:12   

a Ty przemo PW odczytaj :P fiflaku ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17