Poprzedni temat «» Następny temat
Czubinów jednokierunkwa
Autor Wiadomość
pawelblade 
Gwarek


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 13-07-2009, 17:22   Czubinów jednokierunkwa

Witajcie,
dziś zauważyłem że na ulicy Czubinów są wstawione znaki zakaz wiazdu od strony ulicy Rożnowskiej i od Sierczy. Znaki te będą obowiązywac od 20 lipca. Czy wie ktoś coś więcej na ten temat?
Jak dla mnie jest to czysta paranoja aby tą ulice robic jednokierunkowa :(: co Wy o tym sadzicie i czy może jest jeszcze jakaś szansa aby zrobic odwołanie od tej decyzji?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez pawelblade 13-07-2009, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 13-07-2009, 17:33   

Dokładnie od 20.07.2009 - a to zapewne będzie wniosek mieszkańców albo jednego nadgorliwego, któremu coś przeszkadzało.

Od 20 lipca można spodziewać się zwiększenia korków na lednickiej :028: Wszyscy kierowcy dziękują za wydłużenie drogi do centrum. :<
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-07-2009, 18:18   

Nietopesh uwierz mi ze nie chcialbys aby 500 aut dziennie przejzdzalo rpzed twoimi oknami.
Wybacz ale czubinow to nie tranzyt a droga osiedlowa.
Ja popieram takie inicjatywy.
I tak bandy cwaniaczkow beda tam jezdzic , zobaczycie ze w sumie zmieni to niewiele :)
_________________
 
     
pawelblade 
Gwarek


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-07-2009, 18:49   

to niech jeszcze wstawią tabliczkę że "nie dotyczy mieszkańców" skoro to droga osiedlowa ;)
 
     
student
Gość
Wysłany: 13-07-2009, 22:17   

Też jeździłem tamtędy codziennie. I patrząc na to co się dzieje - spodziewałem się takiego zakończenia. Tam jest ograniczenie prędkości - do 40 km/h. Na moich oczach ze dwa tygodnie temu jakieś dostawczy, gnał z góry tak z 80/h i zatrzymał się na przednim zderzaku jadącego przede mną do góry BMW. Na tym łuku przed zakrętem. Miał ""KWI" na tablicy. Znaczy swój, zna drogę ale jedzie jak d[e]bil.

Jeszcze w zimie jakiś koleś grzał na mnie z góry ze sporą prędkością środkiem. Widząc, że się nie zmieścimy, przytuliłem się do pobocza i zatrzymałem. Koleś nawet nie zwolnił. Rozwalił mi boczne lusterko (mam nadzieję, że sobie też) i poszedł dalej. Miał na budziku dużo więcej niż 40/h. Zdążyłem tylko zobaczyć "KWI" na blachach. Też swój... Może to nawet któryś z forumowiczów ?:(

Jeździłem przez miesiąc po tak samo wąskich i stromych drogach we Włoszech. Tam takiego zachowania nie widziałem Może tam ludziom bardziej zależy na życiu i zdrowiu ?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 07:30   

pawelblade napisał/a:
Jak dla mnie jest to czysta paranoja aby tą ulice robic jednokierunkowa :(: co Wy o tym sadzicie i czy może jest jeszcze jakaś szansa aby zrobic odwołanie od tej decyzji?

Paranoja :?:
I bardzo dobrze :!:
Koniec z rajdowaniem w dół ile wlezie. Odwoływać to się raczej odwołuj w sprawie ochronki, żeby miasto w końcu zrobiło tam normalne skrzyżowanie, o czym się mówi od dziesięcioleci.
Cytat:
a to zapewne będzie wniosek mieszkańców albo jednego nadgorliwego, któremu coś przeszkadzało.

Owszem przeszkadzało wszystkim okolicznym mieszkańcom, którzy często tamtędy chodzą na nogach. Ja tamtędy schodzę codziennie rano z duszą na ramieniu.
student napisał/a:
Jeszcze w zimie jakiś koleś grzał na mnie z góry ze sporą prędkością środkiem. Widząc, że się nie zmieścimy, przytuliłem się do pobocza i zatrzymałem. Koleś nawet nie zwolnił. Rozwalił mi boczne lusterko (mam nadzieję, że sobie też) i poszedł dalej. Miał na budziku dużo więcej niż 40/h. Zdążyłem tylko zobaczyć "KWI" na blachach. Też swój... Może to nawet któryś z forumowiczów

Zauważ, że rejestracja KWI to cały powiat.
Lokalny mieszkaniec, nie sądzę. Tacy często chodzą tamtędy na nogach i wiedzą jak to wygląda z perspektywy pieszego, albo jak się jedzie z dołu, a tu na ciebie wali gość na pełnym gazie i ani myśli się posunąć. Przede wszystkim tam tak gnają cwaniacy, z dalszych rejonów, którzy znaleźli sobie objazd Ochronki w stronę Wieliczki lub Krakowa.
Mam nadzieję, że wreszcie się skończy też rajdowanie Rożnowską bo do Wieliczki trzeba będzie jeździć przez Sierczę, czyli parę kilometrów do nadłożenia
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 08:30   

Nawet nie znałem tej drogi :) Szkoda, bo to chyba fajny skrót był ;)
Nie znam dokładnie tych okolic, ale ta droga nie biegnie podobnie jak Kopernika? Czy tam się teraz nie przerzucą?

Ale Wy nie rozumiecie, z góry trzeba szybko jechać, żeby się hamulce nie przegrzały i nie przestały działać ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-07-2009, 08:35   

To może zamknijmy wszystkie drogi, przekopmy i wypuśćmy bydło, bo kilku wariatów się znalazło, a utrudnia się wszystkim.
Takie są wady mieszkania w mieście, niestety. Ludzie mają blisko na piechotkę zejdą sobie, a co z tymi, którzy mają dalej?? Co gorsi są ??

Ja rozumiem że strach, ale jak kolega wcześniej powiedział jakoś za granicą można się zachować, dla mnie starczyła by tu tylko akcja prewencyjna, co jakiś czas.
Problem w ten sposób się niestety nie rozwiąże ruch przeniesie się w inne ulice, a tymczasem korki staną się większe, bo i na sierczy remont i na dobczyckiej.

Jedynym rozwiązaniem sensownym to realizacja planów budowy obwodnicy południowej, która wyprowadzała by cały ruch z miasta w stronę drogi do baryczy jak zakłada plan.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 09:51   

nietopesh napisał/a:
bo kilku wariatów się znalazło

Ja bym raczej powiedział, że co najmniej kilkuset dziennie, z tych łamiących przepisy.

nietopesh napisał/a:
Jedynym rozwiązaniem sensownym to realizacja planów budowy obwodnicy południowej, która wyprowadzała by cały ruch z miasta w stronę drogi do baryczy jak zakłada plan.

I proponuję w tej sprawie interweniować w mieście. No ale skoro chodniki i krawężniki na Dobczyckiej i Lednickiej robi się już niemal rok, to czego tu się spodziewać.
Zresztą gdzie niby ta obwodnica ma lecieć? Gdyby myślano o tym przed wejściem do UE to jeszcze by się dało, a tak to teraz na południu od groma domów się buduje, działki pokupowane. Nawet jeśli spróbują wybudować obwodnicę południową to zobaczycie jakie będą protesty, nie sądzę aby w tej kadencji obecna ekipa zaryzykowała taki spadek poparcia społecznego w tamtych rejonach.

Co zaś do Kopernika to może się tak stać jak to Pablo pisze. Już widzę jak zimą "wjeżdżają" do "zamku" jeden za drugim ... ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-07-2009, 10:44   

nietopesh napisał/a:
Od 20 lipca można spodziewać się zwiększenia korków na lednickiej :028: Wszyscy kierowcy dziękują za wydłużenie drogi do centrum. :<


Teraz ruch tranzytowy odbywac sie bedzie ul.Kopernika :diabel: :diabel: :diabel:
Dobczycka stoi bo od kilku miesiecy cos ta robota nie idzie .....
Na sierczej wykopali taka dziore na srodku skrzyzowania i puscili tamtedy ruch wachadlowy, polecam wycieczke tamtedy, teraz zamkneli czubinow i dobrze na samym dole szczescie ze nikt nie zginoł sam niekiedy musialem ustepowac ciezarowką i autom ktore chamowały na krawezniku z góry.

Aha zapomnialem dopowiedziec ze tranzyt ciezarowek i busow tez przebiega bita droga Pułaskiego z ktorego wyjazd na ul. Gdowska jesli nie ma sie min. przeswitu 20cm grozi zostawieniem tłumika i reszty zawieszenia.
Zobaczcie co sie dzieje w popoludnie niedzielne ludzie rozjezdza teraz kostke na ul. Kopernika.
No chyba ze tranzyt sie przeniesie na Garbarska i Kopernika.

Ewidentnie brakuje organizacji pracy przy ul. Dobczyckiej, a to strategiczna trasa w tej chwili. Widze co się niekiedy dzieje tam no chyba że przed 15-ta wszyscy maja przerwe sniadaniową :-)
Podobno w Kasinie gdzie prace prowadzi inna firm roboty ida duuużo sprawniej.

Obym sie mylił ale asfalt beda kładli tam chyba podczas śniegu i deszczu a to sie mija całkowicie z sensem i zakładanyum celem.
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 14-07-2009, 11:17   

Panowie, wyjaśnijmy jedną sprawę. Ograniczenia prędkości w Polsce są fikcją. Czy ktoś z Was jeździ zgodnie z nimi? Słucham...

Ograniczenie do 40 km/h przy takim spadku terenu? Bez żartów. Nawet jazda na dwójce bez gazu nie pomoże. Przecież bardziej chodzi tutaj o rozsądek. I wolałbym, żebyście nie nazywali mnie cwaniakiem tylko dlatego, że jeżdżę publiczną drogą, która jest dla mnie skrótem względem zatłoczonej Ochronki, Słowackiego czy też Piłsudskiego. Wolno mi? Wolno.

Nie dziwię się zamknięciu Czubinów, rozumiem mieszkańców. Pocieszam się tym, iż nadal pozostaje ona dostępna jako powrót do domu. Do czasu, aż pojawi się całkowity zakaz ruchu z adnotacją "nie dotyczy mieszkańców"...
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 12:01   

Skrót skrótem, ograniczenia załóżmy że wszyscy będą respektować, ale.... Cała południowa cześć miasta to jedno wielkie osuwisko. Dodatkowo ulice te (tj. Kopernika i Czubinów) nie są przewidziane do takiego wielkiego natężenia ruchu samochodów osobowych (że o ciężarówkach nie wspomnę). Efektem może być tylko zniszczenie w najbliższym czasie nawierzchni, która nota bene była niedawno zakładana na Czubinowie. Więc ruch tamtędy MUSI być ograniczony i basta. Albo miasto (czyt. wszyscy mieszkańcy) będą łożyć co parę lat na kolejne remonty. Koń jaki jest każdy widzi. Masz bracie samochód, mieszkasz na południe od Wieliczki i jeździsz do pracy do Krakowa, odstój swoje w korkach bo nie ma alternatywy. Jak sie komuś nie podoba może zmienić pracę lub miejsce zamieszkania. A może te kwietniki z alei JPII (wcześniej z rynku) postawić na górze pod kapliczką ;)
 
     
student
Gość
Wysłany: 14-07-2009, 12:02   

sierot napisał/a:
Ograniczenie do 40 km/h przy takim spadku terenu? Bez żartów. Nawet jazda na dwójce bez gazu nie pomoże. Przecież bardziej chodzi tutaj o rozsądek. .


Ja na tej drodze i bez znaku nie jechałbym szybciej - wszystko jedno z góry czy pod górę. Droga jest wąska, kręta nie widać co może wyłonić się za chwilę zza łuku. Jak widzisz rozsądek nie wystarczy, bo dla Ciebie "rozsądna prędkość" to ponad 40/h a dla mnie "rozsądna" w tym miejscu to max 40/h. Ten facet który dziobnął się z BMW też się tłumaczył, że "tu nikt nie przestrzega ograniczenia" i że "nie widział co jedzie z dołu". Nie tylko nie widział ale jadąc ponad 40/h nie dał sobie szansy, żeby zobaczyć i zareagować. To banał w sumie ale tacy d[e]bile strasznie mnie denerwują. Nie potrafią połączyć w logiczną całość swojego bezmózgiego zachowania z jego skutkami. Wszystko i wszyscy wokół są winni tylko nie oni.

P.S. Zjeżdżam tam na dwójce + hamulec i nie przekraczam 40/h. Wjeżdżam (bez hamulca dla odmiany) też na dwójce i też nie przekraczam 40/h. Także jeśli ktoś Ci tam "tarasuje drogę" jadąc przepisowe 40/h to właśnie ja :) .
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-07-2009, 12:03   

Nietopesh to moze powiedz gdzie Ty mieszkasz i ja chetnie z kolegami pojezdze ci przez pare godzin non stop z duza predkoscia.
Zobaczymy co Ty na to powiesz.
Jak Kalemu ....
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 12:19   

ygrek napisał/a:
Efektem może być tylko zniszczenie w najbliższym czasie nawierzchni, która nota bene była niedawno zakładana na Czubinowie. Więc ruch tamtędy MUSI być ograniczony i basta. Albo miasto (czyt. wszyscy mieszkańcy) będą łożyć co parę lat na kolejne remonty.

I to jest prawda. Od czasu położenia nawierzchni droga była już reperowana dwukrotnie, plus do tego pobocza którymi wiecznie płynęła woda i je wypłukiwała.
student napisał/a:
Ja na tej drodze i bez znaku nie jechałbym szybciej - wszystko jedno z góry czy pod górę. Droga jest wąska, kręta nie widać co może wyłonić się za chwilę zza łuku. Jak widzisz rozsądek nie wystarczy, bo dla Ciebie "rozsądna prędkość" to ponad 40/h a dla mnie "rozsądna" w tym miejscu to max 40/h.

I to tez jest prawda. Najgorsze miejsca to ten łuk u góry, gdzie z jednej strony jest rów a z drugiej wysokie krzaki - kompletnie nic nie widać. Drugie miejsce na dole, gdzie są płoty i bardzo ciasno.
Co zaś do cwaniactwa to mnie bardziej chodzi o takich co jadą te 60-80 km/h i widzą że ktoś idzie poboczem w dół lub w górę. Ale nie zwolni bo po co. Wali dalej środkiem drogi, nie przesunie się bo się boi tego rowu, płotów albo krzaków, że mu się zniszczy ta sprowadzana "limuzyna" za parę tysięcy - tacy właśnie są najgorsi.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16