Poprzedni temat «» Następny temat
Czubinów jednokierunkwa
Autor Wiadomość
pawelblade 
Gwarek


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-07-2009, 19:15   

Master7 a nie przeszkadza Ci że na Rożnowskiej jak idziesz do ul. Czubinów auta jeżdżą ponad przepisowe 50 km/h bo przecież to teren zabudowany i jeszcze do tego z ograniczeniem do 7t?
dla ruchu pieszego jest jeszcze alternatywa ul. Garbarska tam nikt nie pojedzie szybciej niż 15 km/h bo stan drogi na to nie pozwala a i jeszcze jest tam tylko dla mieszkańców:D
A najlepsze jest że to mieszkańcy Szpitalnej zbierali podpisy pod tym aby Czubinów zrobic jednokierunkową.
a skoro na dole koło kapliczki jest tak niebezpiecznie to niech ma ten jeden kierunek ale można w dół ją póścic przez ul. Górską do Ogrodowej i będzie ok:D
Znaku też nie mogą postawic "tylko dla mieszkańców" bo to droga gminna i jej nie może kompletnie z ruchu wyłączy a jak nawet byłby znak to pewnie i tak by dalej nią wszyscy jeździli;)
jeszcze odnośnie tego że tą drogę szybko zniszczą auta to chyba każdy widzi że co roku aut przybywa a nie ubywa i mogli położyc trochę więcej asfaltu niż jest a i jeszcze kto o zdrowych zmysłach na takiej drodze o takim spadku na poboczach wysypuje drobny kamyk? to było oczywiste że po większych opadach ten kamyk znajdzie się na skrzyżowani ze Szpitalną.
nietopesh masz racje zamknijmy wszystkie drogi bo na każdej znajdą sie wariaty które nie myślą nad jazdą i pędzą na złamanie karku...
pozdrawiam
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-07-2009, 23:50   

Cytat:
Panowie, wyjaśnijmy jedną sprawę. Ograniczenia prędkości w Polsce są fikcją. Czy ktoś z Was jeździ zgodnie z nimi? Słucham...


Nie , jezdze tak jak pozwalaja mi warunki na drodze i dookola niej i stan tech auta.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-07-2009, 00:18   

przemo napisał/a:
Nietopesh to moze powiedz gdzie Ty mieszkasz i ja chetnie z kolegami pojezdze ci przez pare godzin non stop z duza predkoscia.
Zobaczymy co Ty na to powiesz.
Jak Kalemu ....


Zapraszam, ale obawiam się iż możesz mieć problemy z tą jazdą w związku z brakiem częstych mijanek i również dużym ruchem jaki u mnie występuje, zapraszam tylko zapowiedzcie się wcześniej będę robił zdjęcia stłuczek na zakrętach ;p

Drogi robi się po to by z nich korzystać, a jeśli już to najpierw buduje się obwodnice i alternatywy a potem zamyka się centra.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
zenon
Gość
Wysłany: 15-07-2009, 09:37   

Piotrex napisał/a:
Cytat:
Panowie, wyjaśnijmy jedną sprawę. Ograniczenia prędkości w Polsce są fikcją. Czy ktoś z Was jeździ zgodnie z nimi? Słucham...


Nie , jezdze tak jak pozwalaja mi warunki na drodze i dookola niej i stan tech auta.


Panowie - właśnie dzięki takiemu podejściu jakie prezentujecie ulice takie jak Czubinów muszą być zamykane. Ale może jednak nie zamykać - ustawić tam fotoradar . Szybko zarobiły na siebie.
A może pójść dalej i KPP Wieliczka przesyłałby do admina zdjęcia facjat kierowców, takich jak "Piotrex" - oczywiście tylko w przypadku złapania na przekroczeniu prędkości. :)
Choć z drugiej strony, raczej niech miłośnicy jazdy "obok przepisów" niech zwyczajnie płacą za swoje "hobby". W którymś z krajów Ameryki Płd. (Brazylia ?) jest taki eskalacyjny system mandatów - pierwsze przekroczenie prędkości w roku - 100 USD, drugie - 500 USD, trzecie - 5000 USD...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-07-2009, 15:09   

pawelblade napisał/a:
Master7 a nie przeszkadza Ci że na Rożnowskiej jak idziesz do ul. Czubinów auta jeżdżą ponad przepisowe 50 km/h bo przecież to teren zabudowany i jeszcze do tego z ograniczeniem do 7t?

Owszem przeszkadza mi i to bardzo. Pisałem zresztą o tym kilkakrotnie na forum.
Zauważ jednak że jest różnica pomiędzy ul. Czubinów a ul. Rożnowską.

Czubinów to wąska lokalna dróżka, nie tak dawno wyasfaltowana.
Rożnowska to z kolei droga powiatowa i znacznie szersza. I ja się liczę z tym że tam zawsze będzie większy ruch, co nie oznacza że powinno się tam przekraczać prędkość i tonaż. Ograniczenie do 7 ton zresztą pojawiło się niedawno po tym jak okazało się że i tamtędy tiry zaczęły sobie robić skróty.

Co zaś do Czubinowa to bardzo się cieszę że wprowadzono ruch jednokierunkowy, szczególnie jak widzę że co trzeci czy drugi samochód jadący z Rożnowej skręca w Czubinów - zakładam że ruch nieco zelżeje.

Ktoś może powiedzieć, no dobra a co z tymi co mieszkają na górze, przecież nie zjadą teraz Czubinowem na dół? Rozmawiałem ostatnio z jednym z sąsiadów, który stwierdził mnie więcej tak: tyle lat czekano na ten asfalt na Czubinowie no i co to się porobiło. Mówi się trudno, dawniej asfaltu nie było i jakoś to było.

I nie dziwie się mieszkańcom Szpitalnej że protestowali. Tam jest kostka. To mniej więcej tak jakby Ci ktoś codziennie przed 7 rano rozpoczynał tłuczenie pod domem młotem pneumatycznym. Ile tak można wytrzymać?
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
krzysiek29
Skrzat


Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 31
Wysłany: 15-07-2009, 15:43   

Mamy pytanie a propo ograniczenia tonażu:
Czemu ktoś dopuszcza, aby ulicą Asnyka,Piłsudskiego,i dalej krakowską jezdzily tiry??
Po co komu w takim razie jest obwodnica??
Wystarczyło by postawić pare znaków...
Nikomu z miasta chyba nie zależy na kopalni, ani na ludziach mieszkających w CAŁEJ Wieliczce.
Co innego jakby nie było innej możliwości przejazdu... :/
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 15-07-2009, 17:01   

krzysiek29 napisał/a:
Czemu ktoś dopuszcza, aby ulicą Asnyka,Piłsudskiego,i dalej krakowską jezdzily tiry

Prawdopodobnie dlatego ze np z Dobczyckiej na obwodnicę nie ma innej drogi, tak samo wygląda jak jedziesz z kierunku Bochni w kierunku oś. Kościuszki. Dopuki nie będzie południowej obwodnicy bedzie tak dalej
 
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 15-07-2009, 18:07   

A południowej obwodnicy pewnie w ogóle nie będzie...
 
 
     
pawelblade 
Gwarek


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-07-2009, 18:57   

Cytat:
Co zaś do Czubinowa to bardzo się cieszę że wprowadzono ruch jednokierunkowy, szczególnie jak widzę że co trzeci czy drugi samochód jadący z Rożnowej skręca w Czubinów - zakładam że ruch nieco zelżeje.


ale co Tobie to przeszkadza skoro nie mieszkasz na Czubinowie i nie widzisz i słyszysz tych dzikich tłumów samochodów jadących od 7 ze strasznym rykiem w dół? teraz pewnie ruch i tak nie zmniejszy sie bo ludzie pojadą przez Sierczą do centrum.


Cytat:
Ktoś może powiedzieć, no dobra a co z tymi co mieszkają na górze, przecież nie zjadą teraz Czubinowem na dół? Rozmawiałem ostatnio z jednym z sąsiadów, który stwierdził mnie więcej tak: tyle lat czekano na ten asfalt na Czubinowie no i co to się porobiło. Mówi się trudno, dawniej asfaltu nie było i jakoś to było.


pewnie sąsiad samochód używa góra dwa razy w tygodniu i to jeszcze w sobotę jak jedzie na zakupy i w niedziele do Kościoła.
a że jest na tej ulicy asfalt to dzięki jej mieszkańcom któryż pooddawali po kilka metrów swoich działek na drogę


Cytat:
I nie dziwie się mieszkańcom Szpitalnej że protestowali. Tam jest kostka. To mniej więcej tak jakby Ci ktoś codziennie przed 7 rano rozpoczynał tłuczenie pod domem młotem pneumatycznym. Ile tak można wytrzymać?


dokładnie to protestowała tam Pani Radna a nie tak wszyscy mieszkańcy a skoro chce miec cisze i spokój niech ze Szpitalnej zrobi jednokierunkową lub postara się o asfalt na Szpitalnej.
trudno żyjemy w takich czasach że hałas i duże natężenie ruchu to norma a jak nie pasuje to niech się przeprowadzi na jakieś odludzie gdzie będzie miec cisze i spokój

pozdrawiam
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 15-07-2009, 22:57   

Cytat:
A może pójść dalej i KPP Wieliczka przesyłałby do admina zdjęcia facjat kierowców, takich jak "Piotrex"


Źle rozumujesz, chciałem powiedzieć ze jezdze tak aby nie byc zagrożeniem dlainnych i siebie samego,jak to sie robi hm...
Uzywajac zdrowego rozsadku i przewidywania co moze sie stac.
Nie jestem wariatem który jezdzi lokalnymi drogami 100km/h ale też nie jezdze 40km/h na drodze na ktorej jazda z predkoscia 60km/h jest w zupelnosci bezpieczna.
Jesli weźmiemy pod uwage zageszczenie ludzi, dzieci, i wszystkie aspekty mozemy ocenic jaka predkoscia mozemy jechac aby szybko zachamować , zareagować itp.

Piszesz o przekraczaniu predkoci w innych krajach jedz więc do naszych najblizszych sasiadow do Slowacji i przejedz sie tamtedy i zobacz jakie maja ograniczenia, powiem ze maja wystarczajace i przekraczanie ich naprawde moze sie skonczyc brakiem kontroli nad pojazdem w naglych sytuacjach.
Jezdzilem tamtymi drogami i sam sie przekonałem ze wszelkiego rodzaju ograniczenia są robione z glowa a nie z braku ...odpowiednich znaków czy braku jakiejkolwiek logiki jak u nas, najprosciej wstawic na drodze 40km//h.

Co do czubinowa popieram w100% ta inicjatywe juz kilkarazy uciekałem wbijajac wsteczy bieg przez majacym problemy z wychamowaniem autem pedzacym z góry.

Zreszta czeka nas w tym roku jeszcze kilka atrakcyjnych remontów dróg w centrum, ale to pozniej na deser :diabel:
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 16-07-2009, 00:19   

Prawdą jest, że wiele ograniczeń na polskich drogach postawionych jest na wyrost. Jednak nie upoważnia to pożeraczy kilometrów do nagminnego łamania przepisów.

Piotrex napisał/a:
Nie jestem wariatem który jezdzi lokalnymi drogami 100km/h ale też nie jezdze 40km/h na drodze na ktorej jazda z predkoscia 60km/h jest w zupelnosci bezpieczna.
Tym sposobem przyłączasz się do grona użytkowników dróg stasujących własne przepisy. Ty dodajesz sobie 20km/h, Twój sąsiad kolejne 20km/h, a jego szwagier dalsze 20km/h i twierdzi, że w tym miejscu 100km/h jest dla niego szybkością bezpieczną. Tak zapisane jest w jego kodeksie bezdroży i bezmyślności.
Piszesz, że masz 81 lat. Sądzić więc można, iż Twoje doświadczenie drogowe to miliony przejechanych za kółkiem kilometrów. Czy w jego zdobywaniu miałeś przed oczami śmierć? Jest ona wykładnią pytania: które przepisy stosować?

Piotrex napisał/a:
Co do czubinowa popieram w100% ta inicjatywe juz kilkarazy uciekałem wbijajac wsteczy bieg przez majacym problemy z wychamowaniem autem pedzacym z góry.
Rzadko korzystam z tej ulicy. Częściej jako piechur. Przyłączam się do grona popierających ograniczenie.
Ciekaw jestem jak na wstecznym spiepsza się z górki przed nacierającym szwagrem sąsiada. Opisz wrażenia.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-07-2009, 07:33   

pawelblade napisał/a:
ale co Tobie to przeszkadza skoro nie mieszkasz na Czubinowie i nie widzisz i słyszysz tych dzikich tłumów samochodów jadących od 7 ze strasznym rykiem w dół? teraz pewnie ruch i tak nie zmniejszy sie bo ludzie pojadą przez Sierczą do centrum.

Mylisz się i to bardzo. Mieszkam niedaleko i na dodatek często chodzę Czubinowem na piechotę (pieszy też jest uczestnikiem ruchu drogowego, jakbyś nie wiedział). Więc słyszę i widzę na własne oczy codziennie rano co się dzieje.
Co do Sierczej, to może i część skręcających pojedzie naokoło, ale szkoda paliwa bo to 3 km (tyle mi Google Maps pokazało)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 16-07-2009, 08:58   

nacomito napisał/a:
Piotrex napisał/a:
Co do czubinowa popieram w100% ta inicjatywe juz kilkarazy uciekałem wbijajac wsteczy bieg przez majacym problemy z wychamowaniem autem pedzacym z góry.
Rzadko korzystam z tej ulicy. Częściej jako piechur. Przyłączam się do grona popierających ograniczenie.
Ciekaw jestem jak na wstecznym spiepsza się z górki przed nacierającym szwagrem sąsiada. Opisz wrażenia.


Na ostatnim zakrecie widzisz ze auto jadace z góry zaczyna sunąć po asfalcie w twoja strone, więc depniecie po hamulcach aby nie zniszczyc skrzyni poniewaz wsteczny nie jest zsynchronizaowany i te pare metrow do tyłu, zwlaszcza w zime przerabiałem tą sztuke.

Co do wypadków to sam przerabiałem na swojej skórze dwa najechania na moj samochod z czego ostatni otarł sie o szkode calkowita wina ?
Raz gadajacy przez komorke, drugi raz gadajacy z laska zakierownica pozyczonego auta, walniecie w tyl auta samochodu jadacego z predkoscia 70km/h jest druzgocace, bez zagłówków kazdy ma skrecony kark.
Wypadki niestety widze najczesciej jadac popularna jedynką i chyba predkosc i zmeczenie jest głownym winowajcą.
Zobaczcie jak na trzeciego wyprzedzaja na E4 na bochnie i spowrotem ja tak nigdy nie jezdze a jest to tam nagmienne.

nacomito napisał/a:
Piotrex napisał/a:
Nie jestem wariatem który jezdzi lokalnymi drogami 100km/h ale też nie jezdze 40km/h na drodze na ktorej jazda z predkoscia 60km/h jest w zupelnosci bezpieczna.
Tym sposobem przyłączasz się do grona użytkowników dróg stasujących własne przepisy. Ty dodajesz sobie 20km/h, Twój sąsiad kolejne 20km/h, a jego szwagier dalsze 20km/h i twierdzi, że w tym miejscu 100km/h jest dla niego szybkością bezpieczną. Tak zapisane jest w jego kodeksie bezdroży i bezmyślności.


Chciałem tylko powiedzieć ze czesto ograniczenia predkosci sa z kosmosu.
A moze ktos mi napisze jakie jest ograniczenie na Dobczyckiej (przed remontem) od roznowej do ochronki ?
Pozniej od Roznowej do Sierczej ?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 16-07-2009, 10:02   

master7 napisał/a:
ale szkoda paliwa bo to 3 km (tyle mi Google Maps pokazało)


No nie przesadzajmy z tym paliwem nikt nie jedzie czołgiem żeby spalać 60l na 100km - 3km więcej a ile minut przejazdu w korku przez miasto zaoszczędzona, zwłaszcza jak ktoś jedzie do Krakowa w szczycie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 16-07-2009, 14:08   

Sluzby drogowe stawiaja w PL znaki wg nast. kryterium:
Predkosc bezpieczna dla samochodu ciezarowego o masie powyzej 12 ton w czasie opadow deszczu.
Czy jest to logiczne i jak bardzo - pozostawiam do rozwazan kazdego obroncy rygorystycznego przestrzegania przez kazdy samochod, w tym osobowy, znaku ograniczenia predkosci (B-33), ktory to znak nakazal postawic Pan Referent Jozek z biura zarzadcy drogi.

Tytulem dygresji: najbardziej podobaja mi sie w Polsce wynalazki, typu ustawienie znakow D-42 i D-43 (obszar zabudowany) przy wjazdach na autostrade lub S-ke. Po to wybudowano za ciezkie miliony zlotych bekolizyjne szerokie jezdnie, by na nich wymuszac 50 km/h - podczas gdy na byle jakiej drodze wiejskiej, ale poza wsia, mozna grzac 90 km/h po nierownym asfalcie szesciometrowej szerokosci (dla obu kierunkow ruchu) :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17