Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
18-06-2008, 10:13
W obronie Parku Mickiewicza

Czy popierasz budowę szkoły wyższej w Parku Mickiewicza?
Tak
26%
 26%  [ 18 ]
Nie
72%
 72%  [ 49 ]
Nie wiem, nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 01-11-2007, 15:14   

mgan napisał/a:
Jeden Pan nazwał barbarzyństwem budowanie szkoły wyższej w Wieliczce

Uprzejmie proszę czytać ze zrozumieniem i nie wkładać w usta innych użytkowników coś czego nie napisali.
brzeziniak napisał/a:
Mam takie przekonanie, że wspólnymi siłami nie dopuścimy do wcześniej wspominanego barbarzyństwa, jakim byłoby zabudowanie części Parku Mickiewicza
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 01-11-2007, 18:15   

Park nie jest miejscem rozrywek, jest miejscem wypoczynku czynnego lub biernego (spacery, jazda na rowerze,tenis,biegi,plac zabaw dla dzieci, odpoczynek na ławkach).Jeżeli ktoś się tam nudzi niech rozrywek szuka w innych miejscach. Ankieta w pełni oddaje oczekiwania Wieliczan 80% przeciw. Ponieważ od kilkudziesięciu lat kilka razy w tygodniu bywam w tym Parku całą duszą jestem z tą większością.
 
     
mgan 
Groty kryształowe


Osiedle: Oś.Sienkiewicza
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 117
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2007, 17:11   

Nie Wieliczan,tylko użytkowników forum,jest to duża różnica.Przykro mi ale park Mickiewicza kojarzy mi się XXX ze zboczeńcami pokazującymi swoje "walory" i z pijaczkami zajmującymi ławki i z tym że strach było wracać do domu w nocy jak mieszkałem na Szymanowskiego .Trochę kultury w postaci szkoły wyższej nie zaszkodziło by okolicy.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2007, 19:57   

taaa.. rewelacyjny pomysl kolego mgan..

zamiast podpitych meneli na lawkach beda przesiadywac podpici studenci.. dla mnie bez roznicy.. poza tym po zmroku zaden park nie nalezy do bezpiecznych.. w dzien jakos ilekroc tam jestem, badz przejezdzam to pijakow nie widze.. ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-11-2007, 20:31   

mgan napisał/a:
Przykro mi ale park Mickiewicza kojarzy mi się XXX ze zboczeńcami pokazującymi swoje "walory" i z pijaczkami zajmującymi ławki
to chyba dawno przez park nie przechodziłeś. Ostatnio meneli w parku widziałem w czasie dni Kingi. W dzień jest spokojnie a w nocy to jak wszędzie..
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 03-11-2007, 11:58   

Kolego Mgan jak Ci tej kultury brakuje to radzę przeprowadzić się do akademika. Będziesz ją wtedy łykał całą piersią.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 03-11-2007, 12:13   

mgan napisał/a:
że strach było wracać do domu w nocy jak mieszkałem na Szymanowskiego

Ja systematycznie wieczorami tam spaceruję i biegam. Często też tamtędy wracałem w nocy. Jakoś nigdy nie widziałem sytuacji wywołujących strach i przerażenie. Podobnież nigdy nie widziałem osobników w długich płaszczach pokazujących swoje walory. Może jednak jestem za mało spostrzegawczy :)

mgan napisał/a:
Trochę kultury w postaci szkoły wyższej nie zaszkodziło by okolicy.

Istotą parku jest mimo wszystko natura a nie kultura
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 03-11-2007, 18:48   

P. przyszły min. MEN raczej odłoży swoje prywatne sprawy ( może nawet na 4 lata) , być może też podjęto już decyzje o wycofaniu się z budowy szkoły w Wieliczce.Przed p.Gowinem nie takie lokalizacje się teraz otworzą .
 
     
gostek
Gość
  Wysłany: 09-11-2007, 21:00   RĘCE PRECZ OD PARKU !

LUDZIE !
Wyobrażacie sobie co się stanie z parkiem, nawet jak go okroją na potrzeby szkoły ?
4000 studentów, a gdzie administracja, nauczyciele, ochrona, sklepy, bufety i cała infrastruktura. Przecież powstaną parkingi, nowe drogi, słupy, budowle....
Żaden park tego nie wytrzyma ! BUDUJCIE SZKOŁE ALE NA BOGA, W INNYM MIEJSCU !
Np. Zburzcie ohydne (11-ohyda Wieliczki) slamsowate bloczyska na ul. Dembowskiego obok Sztygarówki - i macie miejsce najlepsze na świecie ! Na pewno zwróci się zakupienie nowych mieszkań dla lokatorów bloków, a Wieliczka nabierze rozmachu, ściągnie ludzi do centrum. SZKOŁA W PARKU TO PORAŻKA !
Jedyne co w parku można zrobić to plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia, bezpieczny, drewniany bez drutów, metali i innych niebezpiecznych elementów. Z ochroną i kamerami, zamykany na noc i strzezony. Wieliczka - miasto powiatowe nie posiada takiego miejsca, gdzie mogłyby bezpiecznie bawić się dzieci.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 13-11-2007, 15:24   

Stoję dzisiaj na skrzyżowaniu pod Kryształem patrzę na mapę Wieliczki i nie wierzę własnym oczom, podchodzę więc bliżej i dalej nie wierzę więc ubieram okulary.A tu cały Park Mickiewicza razem z kortami i łąką zaznaczony na zielono.
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 20-11-2007, 12:56   

W przypadku dalszego upierania się władz miasta w sprawie lokalizacji WSE w Parku Mickiewicza deklaruję kwotę 100 zł na jego obronę!
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 20-11-2007, 17:16   

brzeziniak, proponuję w/w kwote przeznaczyć na szlachetniejszy cel moje propozycje
- Fundacja Anny Dymnej
- Szpital Prokocim
- Fundacja TVN
- Fundacja Brata Alojzego Kosiby


Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 30-11-2007, 23:36   

No dobrze a jesli nawet powstanie szkoła wyższa to musi powstac zaplecze tzn jakis campus parkingi i gdzie ja będe z dzieckiem chodzic na spacery skoro w Parku powstanie Ogromny kompleks uczelniany?
 
     
obywatel 
Kopacz
obywatel


Dołączył: 24 Lis 2007
Posty: 9
Wysłany: 02-12-2007, 08:37   

Na przykładzie Wieliczki władze Krakowa powinny zabudować Planty i Błonia.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-12-2007, 16:45   

a Kraków ma mieć wszystkiego razy dwa czy to Wieliczka powinna ściągnąć od Krakowa Błonia? planty niby są :D (koło MDKu byłego obecnego Starostwa)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 20