Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
18-06-2008, 10:13
W obronie Parku Mickiewicza

Czy popierasz budowę szkoły wyższej w Parku Mickiewicza?
Tak
26%
 26%  [ 18 ]
Nie
72%
 72%  [ 49 ]
Nie wiem, nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 02-10-2007, 19:37   

hmmm... Każdy z nas ma poniekąd racji. Taka uczelnia napewno by sie przydała , w mojej opini to jest dobra loklizacja i dla kampusu i dla parku oraz miasta. Ale ok może sie nie znam i jestem w błedzie. Czy ktoś ma może jakąś inną propozycje na taki kampus. Tylko było by dobrze żeby ta lokalizacja była taka by każdy był zadowolny i dojeżdżający studenci i mieszkańcy. A dobrze by było jak by i miasto na nich zarobiło i oni samo wieliczke ożywili.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 19:38   

tak duzo sie ostatnio mowi o rewitalizacji Baryczy.. niech sobie tam Tischner kampus wybuduje.. cos mi sie zdaje ze cos na lewo komus wskoczy bo ta inwestycja strasznie tajemnicza jest.. zeby sie nie okazalo ze my tu gadu-gadu a pewnego poranka buldozery na korty wjada..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 19:49   

jak dla mnie budowa szkoły i kampusu w tym miejscu to totalny XXX. Wygląda na to że burmistrzowi tak spodobały się pochwały na forum że buduje się to i tamto że troszkę się zapędził.
Skoro nie chcą postawić galerii handlowej to niech na polach Półchłopka wybudują tą szkołę.
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 02-10-2007, 19:56   

Almayer wybacz ale pole półchłopka to nie jest za dobry pomysł. Studenci którzy tam będą studiować po zajeciach zaraz bedą wracać do domu mało kto zachaczy o centrum miasta. Dla tego było by dobre centrum wieliczki. Czy korty to jedyne takie miejsce blisko centrum a okolice sądu czy tam nie ma jakiegoś miejsca ???

P.S pole połchłopka niech zostanie dla galerii hihihi ;) :D
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 02-10-2007, 20:30   Co zamiast szkoły

W dokumencie "Strategia rozwoju turystyki Miasta i Gminy Wieliczka na lata 2007-2013" znajduje się bardzo wiele pomysłów na wykorzystanie Parku im. Mickiewicza.
I tak:

Działanie: Park Mickiewicza – rośliny słonolubne
- Wprowadzenie na teren parku roślin słonolubnych (halofitów)
- Na bazie wprowadzonych roślin przygotowanie szlaku edukacyjnego

Działanie: zadbana zieleń miejska – parki, skwery z przygotowaną infrastrukturą dla turysty uzdrowiskowego
- realizacja projektu koncepcji programowo-przestrzennej rewitalizacji zieleni miejskiej na terenie miasta Wieliczka, w tym ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań
turysty uzdrowiskowego
- wprowadzenie atrakcyjnych elementów małej architektury zdrojowej (ławeczki, lampy, fontanny parkowe, kosze na śmieci); podświetlenie fontann nocą
- aranżacje „dywanów” kwiatowych, dbanie o ciekawy wygląd parku o każdej porze roku (sadzenie roślin i kwiatów, które mają różne okresy kwitnięcia)

Działanie: Imprezy rozrywkowe, festiwale, koncerty dla klientów uzdrowiska oraz oferty wellnes (2006-2013)
- opracowanie kalendarza imprez zdrojowych na bazie lokalnego folkloru
- realizacja zadania

Działanie: Park Mickiewicza (2006-2010)
- wytyczenie ścieżek i alei spacerowych po parku
- rewitalizacja zieleni i oznakowanie najciekawszych roślin i drzew
- wprowadzenie atrakcyjnych elementów małej architektury zdrojowej (ławeczki, lampy, fontanny parkowe, kosze na śmieci); podświetlenie fontann nocą
(2006-2010)

Działanie: altany koncertowe (2007-2011)
- ogłoszenie konkursu na opracowanie architektoniczne altan koncertowych w Parku Mickiewicza wśród lokalnych architektów
- budowa sceny, altany koncertowej

Żadna z propozycji nie uwzględnia infrastruktury szkolnictwa wyższego w Parku.

Dokument został przygotowany na zlecenie UMiG na przełomie 2004 i 2005 roku przez Polską Agencję Rozwoju Turystyki. Z PARTem współpracowały i uzgadniały następujące instytucje:
1. Urząd Miasta i Gminy Wieliczka
2. Kopalnia Soli Wieliczka – Przedsiębiorstwo Państwowe
3. Kopalnia Soli Wieliczka – Trasa Turystyczna
4. Kopalnia Soli Wieliczka – Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy
5. Muzeum Żup Krakowskich
6. Miejski Dom Kultury
7. Wielicka Lokalna Organizacja Turystyczna
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 02-10-2007, 20:43   

Dodaję artykuł z Dziennika Polskiego.

Miejsce dla "Tischnera" cd.
Trudna zielona granica
Dziennik Polski, 29.09.2007
Rozpoczęcie działań zmierzających do ratowania parku Mickiewicza w Wieliczce, będącego dobrem narodowym, oraz poparcie dla budowy w mieście obiektów Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, ale w innej lokalizacji - takie zapisy widnieją w uchwale, jaką Rada Osiedli Kościuszki, Szymanowskiego i Przyszłość zaakceptowała podczas środowego zebrania.
Członkowie osiedlowego zarządu jako "miejsce dla ťTischneraŤ" proponują: teren na osiedlu Wincentego Pola (okolice pętli MPK), który w planie zagospodarowania przestrzennego został przeznaczony pod szkolnictwo; obszar w rejonie ulic Jedynaka i Kościuszki (w kierunku Grabówek); górny poziom wyrobiska na "Psiej Górce"; plac obok warzelni przy ul. Dembowskiego.
Uczestnicy środowego spotkania rozważali też ewentualność powołania Komitetu Obrony Parku oraz zawiadomienie o sytuacji wojewódzkiego i krajowego konserwatora zabytków. Mieli też zaprezentować swe stanowisko podczas czwartkowej sesji wielickiej Rady Miejskiej, jednak podczas obrad temat budowy w Wieliczce siedziby krakowskiej uczelni nie był poruszany.
- Teren, na którym ma powstać uczelnia, nie jest już parkiem. To nie jest mój wymysł, ale zapisy aktualnie obowiązującego planu zagospodarowania dla gminy Wieliczka z 2005 roku. To były - owszem - tereny rekreacyjne, które uchwałą rady zmienione zostały na budowlane, ale nie park. Zarówno budowa oświatowych obiektów, jak i Centrum Sportowo-Rekreacyjnego nie zniszczy parku. O miejscach parkingowych także pomyśleliśmy: niespełna 300 metrów od tego miejsca powstanie przecież centrum komunikacyjne z parkingami, gdzie nie zabraknie miejsc postojowych - twierdzi burmistrz Artur Kozioł. Nie ukrywa, że jest rozgoryczony protestami mieszkańców.
- To jest inwestycja o historycznym znaczeniu dla Wieliczki, to jest uczelnia, a nie supermarket! Obserwując reakcje ludzi, dochodzę do wniosku, że gdyby w obecnych czasach zaproponować w mieście budowę kopalni soli, to też powiedzieliby, że sobie tego nie życzą... - uważa.

źródło: Dziennik Polski, 29.09.2007 http://www.dziennik.krako.../02/02.html[/i]
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 02-10-2007, 20:50   

"To jest inwestycja o historycznym znaczeniu dla Wieliczki, to jest uczelnia, a nie supermarket..." . No tu burmistrz ma racje i go popieram ale fajnie jak by było tak jak pisze Tardas fontany rzeźby, scena itp. Teraz to już sam mam rozterke. A jak by tak przesunąć tą uczelnie troche dalej. Może da sie tak zrobić by park Mickiewicza i uczelnia razem dobrze współ grały. Taka uczelnia w pięknym otoczeniu była by atrakcyjna. Napewno isteniej złoty środek.
 
     
dora
Gość
Wysłany: 02-10-2007, 20:55   w obronie parku Mickiewicza

Mieszkam w okolicy parku, wybudowanie właśnie tam szkoły będzie czymś okropnym.. park jest bardzo przyjemnymmiejscem na spacery, na wyciszenie, właściwie jedyne takie fajne spokone miejsce w wieliczce, wszedzie indziej jest glosno i tłoczno i śmierdząco spalinami. Gdy pojawi sie akurat tam szkoła pojawi się też strasznie duzo aut, gdzie beda biegać nasze dzieci, czym oddychac... :(
 
     
dora
Gość
Wysłany: 02-10-2007, 20:59   

I jeszcze jedno.. przecież szkoła może powstać gdzie indziej i przy niej także mozna zaprojektowac piekne zielone otoczenie, nie rujnujmy pięknego miejsca ale dodajmy nowe gdzie indziej, tam gdzie pasuje "głośna" szkoła a nie w naszym cichym parku, gdzie dzieci w wózkach smacznie śpią
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 21:01   

a mnie srednio interesuje zdanie burmistrza w tej kwestii gdyz on reprezentuje nas wszystkich, to My go wybralismy i powinien byc nam wdzieczny a nie pitolic o jakims rozgoryczeniu nasza opinia..

jest tyle lokalizacji mozliwych w Wieliczce a On chce park zniszczyc.. moze do Pana Burmistrza nie dociera to co napisala np "dora".. szkola zniszczy ten park niestety.

ja jestem przeciwny robieniu z Wieliczki na sile betonowego miasta.. jezeli chcecie moj podpis pod protestem to go macie

pozdrawiam przeciwnikow niszczenia Parku Mickiewicza
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 21:06   

a ja mam takie genialne pytanie kto w ogóle będzie studiował w Wieliczce skoro w krakowie na lepszych uczelniach brakuje studentów?
po 2. jak już wspomniałam gdzieś wcześniej na co była nowa inwestycja w parku z placem zabaw?
po 3 Żeby pooddychać świeżym powietrzem wyciszyć się i żeby powariowały troche lub iść z dzieciakami na spacer gdzieś to najbliżej do Puszczy w Niepołomicach?
a po 4 NOWI STUDENCI TO TEŻ NOWE PROBLEMY! Zaraz im się coś nie spodoba przy tym Tisherze i znowu będą jakieś gigantyczne inwestycje ;/ widzieliście gdzieś żeby w małym powiecie były uczelnie?!
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 22:18   

I znów wychodzi bezsens nowego plany zagospodarowania przestrzennego to istny dramat jest, kto komu zapłacił żeby takie coś wymyślił, może to kolejna sprawa dla Ziobry.....
Panie Burmistrzu może zrealizuje Pan ośrodek rekreacyjny (basen) jak obiecał, zajmie się rozwijaniem Wieliczki w kierunku turystycznym i wypoczynkowym a szkolnictwo wyższe pozostawi dla Krakowa oni tam mają znacznie starsze lepsze z większą renomą uczelnie niż Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera. To jest taki mały głos do Pana Burmistrza...
A od siebie chciałem dodać że głosowałem na obecnego Burmistrza Wieliczki ale powoli zaczynam dochodzić do wniosku że popełniłem błąd. Od czasu objęcia urzędu w Wieliczce przez Pana Kozła nie powstało nic godnego uwagi i sprzyjającego mieszkańcom, jeśli się mylę poprawcie mnie. Budowa kampusu uniwersyteckiego w Wieliczce jest znacznie większą inwestycja niż budowa basenu a nasze władze z tym sobie nie mogą poradzić choć plan jest już gotowy.... SAD BUT TRUE!!!!
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-10-2007, 22:24   

Tardas napisał/a:
Artur Kozioł. Nie ukrywa, że jest rozgoryczony protestami mieszkańców.


czyżby wychodziło prawdziwe oblicze naszego "kochanego" burmistrza. W sumie to po co pytać ludzi, przecież JA wiem lepiej i mylić się nie mogę.
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 03-10-2007, 07:51   

A od siebie chciałem dodać że głosowałem na obecnego Burmistrza Wieliczki ale powoli zaczynam dochodzić do wniosku że popełniłem błąd.

A którego z kandydatów obecnego Burmistrza widziałbyś na tym miejscu, który Twoim zdaniem zrobił by więcej lub zrobił by coś skoro ten nic nie robi. Ja też na niego głosowałem i zagłosował bym jeszcze raz i nie dla tego że jest taki wspaniały tylko dlatego że alternatywa była marna.
Co do rozgoryczenia naszego Burmistrza, każdy mógłby tak się czuć gdyby poświęcił czas i wysiłek aby coś zrobić i spotkał się z dezaprobatą. W takich chwilach właśnie chyba przychodzi zwątpienie w sens całej pracy, ale myślę że kierunek w jakim poszła Rada osiedli jest dobry zaproponujmy inne miejsca, może tutaj przypomnę o parkingu/miejscu między Klasztorem, Plusem, stacją PKP, Turówką - do kogo należy to miejsce jest trochę utopione w dole ale myślę że przemyślane rozwiązanie architektoniczne może upiększyć ten stok. Ja też nie chciałbym aby zabudowywać nawet okolice Parku żeby była tam oaza spokoju, którego tak brakuje w naszym mieście.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2007, 07:58   

gebet napisał/a:
Rada osiedli jest dobry zaproponujmy inne miejsca, może tutaj przypomnę o parkingu/miejscu między Klasztorem, Plusem, stacją PKP, Turówką


To miejsce było by za małe dla tego kampusu ;/ ale i tak nie rozumiem po co tu budować coś skoro to nie będzie miało sensu bo praktycznie dużo osób nie będzie tu studiować ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 19