Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
18-06-2008, 10:13
W obronie Parku Mickiewicza

Czy popierasz budowę szkoły wyższej w Parku Mickiewicza?
Tak
26%
 26%  [ 18 ]
Nie
72%
 72%  [ 49 ]
Nie wiem, nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-10-2007, 20:26   

flash napisał/a:
moje wcześniejsze słowa że Wieliczka jest przede wszystkim miastem turystycznym a nie uniwersyteckim. Dbajmy o historie i zabytki w Wieliczce a nie przyczyniajmy się do budowy kolejnego „hipermarketu”. Wieliczka już staje się „sypialnią” dla Krakowa to chociaż zadbajmy wypoczynkowy charakter Naszego miasta.


Jakiez niedobre i nie myslące sa więc Niepołomice miasto połozone przy puszczy niepołomickiej a zamiast stać sie ekologiczną oazą spokoju i ciszy, jest magnesem inwestycji na skalę całej Polski. A najwazniejsze o zgrozo są to inwestycje w przemysł i usługi. Puszczańskie szlaki żubra zastąpi nowoczesny "żubr" z MAN'a.


Przeciez jeśli w Wieliczce powstanie cos co da inną nową jakośc to nie znaczy, że miasto straci charakter tylko, że może zyskać, jako wartość dodaną. Bez urazy "flash" rozumiem protesty przeciw lokalizacji ale nie zgodzę się na dobrowolne pozostanie tylko "sypialnią".
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 21:58   

Nord napisał/a:
Puszczańskie szlaki żubra zastąpi nowoczesny "żubr" z MAN'a.

to jest czysta demagogia,
po pierwsze nie przypominam sobie aby pod budowę MAN'a, ROYAL CANINA czy Shenkera zostało wycięte choćby jedno drzewo stanowiące Puszczę Niepołomicką!
po drugie te inwestycje są w strefie przemysłowej - szkoła ma być w strefie rekreacyjnej!


Nord napisał/a:
obecny park wraz z przyległościami liczy ok. 9 ha a na inwestycje będzie ok 1,5 ha


czy to oznacza że można zabierać te 1,5ha na zachciankę burmistrza??
Może pasowało by trochę pogłówkować i wybrać lokalizację odpowiednią dla takiej inwestycji

lala napisał/a:
DEGRENGOLADA KOMPLETNA, grupki ujadaczy w każdym temacie chcą związać włodarzowi ręce, mam nadzieję, że ich oleje, bo Wieliczka zasługuje na więcej...

rozumiem że można być bezkrytycznym wobec swoich idoli ale może bez przesady. Na szczęcie są jeszcze ludzie trzeźwo patrzący na świat.

Podsumowując szkoła tak ale nie w parku.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 05-10-2007, 00:11   

A mi się marzyły koło tych kortów jakieś boiska np. do kosza, siatkówki plażowej. Skoro obok powstanie centrum rekreacyjno-sportowe to by pasowało idealnie.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 05-10-2007, 09:18   

W piątkowym (5 października 2007 roku) Dzienniku Polskim ukazał się kolejny artykuł w sprawie budowy WSE w parku. Bardzo ucieszył mnie fakt, że Pani redaktor Jolanta Białek przytoczyła wypowiedzi z naszego forum :) Dziękujemy i zapraszamy ponownie, a wszystkich Wieliczan zapraszamy do wypowiedzenia się w tej sprawie :!:

Dziennik Polski napisał/a:

Pomiędzy parkiem, prestiżem i rozwojem...
W Wieliczce nie ustaje burzliwa dyskusja dotycząca planowanej lokalizacji siedziby Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Obszar, gdzie ma być ona wzniesiona, zdaniem wielu mieszkańców jest parkiem, a wedle gospodarzy gminy - terenem do niego przyległym.
Rzec można, że mieszkańcy rejonu sąsiadującego z miejską zieloną enklawą postawili sprawę na ostrzu noża: w tym tygodniu protest przeciwko budowie w parku obiektów uczelni przesłali do jej rektora, dr. Jarosława Gowina.
W liście sygnowanym przez przewodniczącą Rady Osiedli Kościuszki, Przyszłość i Szymanowskiego, Haliny Sinkunas, napisano m.in.: "Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że WSE im. ks. Tischnera planuje przeniesienie swej siedziby do Wieliczki, (...) niepokoi nas jednak planowana lokalizacja oświatowych obiektów w parku Mickiewicza (...). Miejski park założono w 1835 roku, według projektu Garczyńskiego. Tworzy go wyodrębniony od otoczenia obszar 9 hektarów, z wewnętrznym układem kompozycyjnym i komunikacyjnym (...). W ekspertyzie wykonanej w 1988 roku, na zamówienie UMiG w Wieliczce, widnieje zapis, że teren, gdzie planowany jest kampus, to integralna część parku, w żadnym razie nie przeznaczona pod zabudowę (...). Nie chcemy, by szkoła, której jest Pan rektorem, przyczyniła się do degradacji parku Mickiewicza, który jest naszym narodowym dziedzictwem (...).
Przypomnijmy, że mieszkańcy wystosowali już w tej sprawie pisma m.in. do wojewódzkiego konserwatora zabytków oraz gospodarzy gminy Wieliczka. Zapowiadają, że nie pozwolą na zniszczenie miejskiej enklawy zieleni.
- Taki protest na pewno osłabia gminę i daje szansę innym, by zabrać nam naprawdę znakomitego inwestora. A dzisiaj nie jest łatwo przyciągnąć w dany rejon dobre firmy czy instytucje, bo wszyscy o to walczą... - uważa burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Zaznacza on: - Teren planowany na siedzibę uczelni to nie jest już park. W obowiązującym planie miejscowym tereny te zapisano jako rekreacyjne (kilka tygodni temu wielicka Rada Miejska przegłosowała ich przekwalifikowanie na budowlane - jol.). Szukaliśmy dobrej uczelni, która chciałaby u nas zainwestować. Wzniesienie tu siedziby WSE to dla miasta rozwój i ogromny prestiż. Nie zgadzam się z protestami mieszkańców. Park nie zostanie zniszczony, obiecuję po raz kolejny, że nie będzie wycięte ani jedno drzewo.
Obawy mieszkańców dotyczą nie tylko tego, że po inwestycji park nie będzie już parkiem, ale i likwidacji kortów tenisowych znajdujących się na terenie, gdzie powstać mają oświatowe obiekty. - Korty nie będą zlikwidowane, ale przeniesione. Jako nowe miejsce ich lokalizacji brany jest przed wszystkim pod uwagę wyasfaltowany obecnie teren na Grabówkach. Wiele osób zarzuca mi, że mówię o przeniesieniu kortów, ale nie podaję dokładanego terminu. Zależy to wyłącznie od tego, kiedy szkoła "Tischnera" rozpocznie swą inwestycję. Jeśli będzie to w 2008 roku, to wtedy też przeniesiemy korty - twierdzi Artur Kozioł. Do tematu powrócimy. Tekst i fot. (JOL)

Dyskusja o budowie w Wieliczce siedziby WSE trwa od 30 września także na forum internetowym www.wieliczka24.info. Do tej pory swe opinie o planowanej inwestycji zamieściło tam kilkadziesiąt osób. Większość z nich jest przeciwna lokalizacji uczelni na wybranym terenie. Oto niektóre z opinii:

Lokalizacja jest nie do przyjęcia. Jestem za budową uczelni, ale na innym terenie. Nie można kosztem parku budować w Wieliczce oświatowych obiektów.
Park Mickiewicza to jedyne miejsce w Wieliczce, gdzie można pójść spokojnie na spacer, jest tam też plac zabaw dla dzieci, jest cisza. To wszystko zniknie, jeśli powstanie tam kampus uczelni.
Wierzę, że czas i rozmowy dadzą pozytywny rezultat co do lokalizacji w Wieliczce szkoły wyższej. Znajdzie się miejsce na korty, a i zieleni w gminie nie ubędzie.
Uważam, że taka inwestycja ożywi park. A uczelnia tylko zwiększy prestiż Wieliczki.

źródlo: Dziennik Polski, http://www.dziennik.krako...czka/01/01.html
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 05-10-2007, 09:27   

Cytat:
- Taki protest na pewno osłabia gminę i daje szansę innym, by zabrać nam naprawdę znakomitego inwestora. A dzisiaj nie jest łatwo przyciągnąć w dany rejon dobre firmy czy instytucje, bo wszyscy o to walczą... - uważa burmistrz Wieliczki Artur Kozioł.


Protest jest tylko efektem nieprzemyślanych przez władze gminy decyzji. Nie można podejmować decyzji "bo jakoś to będzie i protesty się stłumi w zarodku, albo zamilkną z czasem". Na początku rozważania takich decyzji należało je konsultować z mieszkańcami. To jest Panie Burmistrzu elementarz zarządzania demokratycznego, gdzie na pierwszym miejscu stawia się społeczeństwo (obywatelskie).


Cytat:
Zaznacza on [Burmistrz]: - Teren planowany na siedzibę uczelni to nie jest już park. W obowiązującym planie miejscowym tereny te zapisano jako rekreacyjne (kilka tygodni temu wielicka Rada Miejska przegłosowała ich przekwalifikowanie na budowlane - jol.)

Zatem zostawmy tereny rekreacyjne, które chyba nie bez powodu tam były zaplanowane.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-10-2007, 12:03   

„Nord”... pisząc że „...Wieliczka już staje się „sypialnią” dla Krakowa...” miałem na myśli że
proces absorpcji Wieliczki przez Kraków powoli następuje i jest to normalne i nie uniknione. „...to chociaż zadbajmy wypoczynkowy charakter Naszego miasta.” Pisząc te słowa chodziło mi o stworzenie choćby takich ścieżek rowerowych jak w Puszczy Niepołomickiej, budowę obiecanego basenu (choćby takiego jak w Niepołomicach), obiecane zagospodarowanie stawów i parku na grabówkach. Obecnie wszystkie „wielkie” wielickie inwestycje skupiają wokół budowy marketów gdzie dla przykładu Lidll postawiono na jedynym w Wieliczce polu campingowym gdzie od razu obiecano odbudowanie go (campingu) w innym miejscu do dziś nie wiem gdzie go przeniesiono....
Dlaczego kampus nie może zostać wybudowany na terenie byłych budynków warzelni zaraz koło nie dawno otwartego nowego pięknego parkingu ;) Budujmy i inwestujmy w Wieliczce ale nie kosztem mieszkańców.
Cytat:
lala napisał/a: Park będzie rewitalizowany, żadne drzewo nie zniknie, a szkoła powstanie wyłącznie na terenach obecnych kortów - i dobrze i świetnie, bo to prestiż dla Gminy.

Cytat:
Nord napisał/a: Przeciez jeśli w Wieliczce powstanie cos co da inną nową jakośc to nie znaczy, że miasto straci charakter tylko, że może zyskać, jako wartość dodaną

o jaki prestiż chodzi i jaką jakość??? przecież to nie jest żadna renomowana uczelnia,
może to tak jak z tą oczywistą oczywistością... jak by nie patrzeć na dziś lokalizacja jest zła
 
     
Edi
Gość
Wysłany: 05-10-2007, 13:03   

flash -''Dlaczego kampus nie może zostać wybudowany na terenie byłych budynków warzelni ''
no wiec własnie - moze kopalnia przekaze jakis teren miastu pod taką inwestycje ?
Nie za darmo - mozna jakies zwolnienia podatkowe przecież. tylko komu taka inicjatywę zglosić Przewodniczacemu Rady czy Dyrektorowi Kopalni Soli ?
 
     
wieliczanin
Gość
Wysłany: 07-10-2007, 01:10   

Rozumiem, że Burmistrz nie jest w stanie pojąć odczuć rdzennych mieszkańcow Wieliczki, bo jakiż z niego Wieliczanin?! Zastanawiacie się nad lokalizacją szkoły p.Gowina?
Przecież Gmina odzyskała 8 ha przy ul. Jedynaka (tzw Anatol) - idealne miejsce na lokalizację szkoły! Ale najwyraźniej zły duch Urzędu, pod postacią Pełnomocnika d/s Inwestycji (znalazł się znawca Wieliczki!!), wmówił Radzie i Burmistrzowi, że znajdą się dzięki tej inwestycji w annałach Historii... ( Oby nie znależli się w nich na najczarniejszej liście, a wcześniej- w kręgu zainteresowań wymiaru sprawiedliwości!)
Niech sobie budują szkołę wyższą ale - na litość Boską! - nie w centrum parku!
I to ma być myślenie o interesie Wieliczan?!
CUI BONO? Lepiej się nie domyślać...
Niech p. Burmistrz (cytując swojego idola - p. Przewodniczącego Rady) nie nazywa Gminy "protestancką", lecz planuje inwestycje dla dobra mieszkańców, a nie na własną
"chwałę" i swojego "dworu"... Wtedy może się doczekać poparcia i pomocy Wieliczan
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 07-10-2007, 08:54   

do "goscia" z postu wyżej
Nie jesteś nawet zalogowany, bo pewnie boisz sie otwartych dyskusji. Najlepiej komus nawrzucać, obrazić i być zadowolonym z marnego wpisu.
Na szczęście nie tak wygląda to forum i dlatego za takich gosci dziękuję.
Pozdrawiam Adminów.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 07-10-2007, 09:29   

Nord napisał/a:
Pozdrawiam Adminów.

No cóż, to forum otwarte i jeśli ktoś chce zachować anonimowość i się wypowiedzieć, to wolno. Tym bardziej, że gość podał interesującą lokalizację dla WSE. Może warto pomyśleć o terenach ul. Jedynaka?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 08-10-2007, 21:37   

Przeczytałem Wasze opinie bardzo dokładnie i mam tylko jedno do powiedzenia W NASZEJ WIELICZCE nie powstanie NIC, NIGDY !!!. I znowu będziemy mówić, że władze mogły a ....... zrobił Kracik. Drodzy Mieszkańcy ja wiem wszędzie niech budują (w całej Wieliczce mogą) tylko nie obok mnie. Mnie niech zrobią drogę i kanalizację (tylko ładnie i szybko bo płacę podatki), ale jak już cokolwiek innego to niech zrobią w innej części Wieliczki. A ja mówię tak Jak Burmistrz chce niech buduje nawet na mojej działce jak sobie ją wykupi, albo obok mnie jak tylko wykupi sąsiadów.
PS.
Jak już powstanie ta Szkoła to ja bym chciał pogadać z dzisiejszymi oponentami, którzy będą zakładać biznesy i biznesiki przy tej szkole.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 08-10-2007, 22:18   

gość napisał/a:
Przeczytałem Wasze opinie bardzo dokładnie i mam tylko jedno do powiedzenia W NASZEJ WIELICZCE nie powstanie NIC, NIGDY !!!


O to się nie ma co martwić, powstanie dużo rzeczy. Najważniejszą kwestią pozostaje to, żeby przyszłe inwestycje były dobrze zaplanowane. Ja, większość forumowiczów, rada Osiedla i mieszkańcy z którymi rozmawialiśmy są zdania że lokalizacja TEJ inwestycji jest nie do przyjęcia.
Jeśli nie będziemy wspólnie dbać o to, żeby inwestycje były dobrze zaplanowane to czekają nas nowe pola Półchłopka, Lidle zamiast hotelu obiektów rekreacyjnych i campingów, pola Anatola o które trzeba się po latach procesować :)

gość napisał/a:

Drodzy Mieszkańcy ja wiem wszędzie niech budują (w całej Wieliczce mogą) tylko nie obok mnie. Mnie niech zrobią drogę i kanalizację (tylko ładnie i szybko bo płacę podatki), ale jak już cokolwiek innego to niech zrobią w innej części Wieliczki.

Twój argument nie do końca jest trafiony. Otóż jedną z alternatywnych propozycji Rady Osiedla był teren obok parku przylegający do ul. Matejki. Wizualizacja poniżej.



Ja rozumiem, że wiązałoby się to z wykupem działki prywatnej od starszych ludzi. Ale oni podobno nie mają nic naprzeciwko by w zamian za to dać im mieszkanie zastępcze i jakąś rekompensatę. Może warto miastu zapłacić trochę by wilk był syty i owca cała?

gość napisał/a:

A ja mówię tak Jak Burmistrz chce niech buduje nawet na mojej działce jak sobie ją wykupi, albo obok mnie jak tylko wykupi sąsiadów.

Moim zdaniem trochę mylisz pojęcia. Park jest dobrem wspólnym, dziedzictwem historycznym którego ot tak sobie nie można zniszczyć. I nie można sprzedawać.

gość napisał/a:

Jak już powstanie ta Szkoła to ja bym chciał pogadać z dzisiejszymi oponentami, którzy będą zakładać biznesy i biznesiki przy tej szkole.

Otóż to :!: Ta szkoła to faktycznie szansa na kopa przedsiębiorczości w Wieliczce :!!: A po pracy wieliccy biznesmeni będą mogli pójść ze współmałzonkiem i z dziećmi do parku pospacerować, pobiegać, pojeździć na rowerze, pograć w tenisa itp itd. Do parku, który pozostanie bez zabudowań szkoły :) Mam taką nadzieję i o tym marzę :)

------------------------

Jeszce gwoli wyjaśnienia. Burmistrz Kozioł podczas negocjacji z Rektorem Gowinem zaproponował trzy lokalizacje dla WSE. Chodziło o:

1. działki nr nr 227/2, 227/4, 227/5 i 1888 położone w Wieliczce, obręb 1, czyli Park Mickiewicza
2. działka nr 309/14 położona w Wieliczce, obręb 1, czyli tzw. pola Anatola położone przy ul. Jedynaka w okolicach naprzeciwko Komendy Powiatowej Policji
3. działki nr 247/3, 247/4, 248/5 i 248/6 położone w Grabówkach obok kopca wodociągowego
Może warto zastanowić się nad innymi lokalizacjami?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Elman
Gość
Wysłany: 09-10-2007, 03:46   

Tak czytam te wszystkie komentarze i nie mogę zrozumieć paru rzeczy:
1. Dlaczego nasi Radni zaakceptowali cytowaną ustawę w lipcu?
Przecież oni też mają dzieci, też jeżdżą na rowerach, też pewnie ktoś gra w tenisa i - mam nadzieję - też im zależy na zachowaniu tego, co jest cenne w Wieliczce. A Park Mickiewicza
należy do jednej z najcenniejszych pomników społecznej myśli naszych przodków i faktycznie jest jedyną enklawą ciszy i zieleni w naszym mieście.
2. Jak piszecie, zostały WSE zaproponowane również inne lokalizacje; dlaczego upierają
się właśnie przy "zagospodarowaniu" parku? Przecież ta stosunkowo niewielka działka nie
pozwała na stworzenie odpowiedniej infrastruktury, nie mówiąc o ewentualnej rozbudowie szkoły w przyszłości. Uważam, że studentom niekoniecznie jest potrzebny śpiew ptaków za oknem sali wykładowej. a i one, pewnie, wyniosłyby się daleko, gdyby zrealizowano tę inwestycję.
Proponowane inne lokalizacje dają możliwość lepszego dojazdu z Krakowa- bo pewnie większość zainteresowanych dojeżdżałaby stamtąd, a poza tym na pewno znalazłby się
przewoźnik, który uruchomiłby stosowną linię "busików". A jakim sposobem dojechać
do tej enklawy w parku? Aleją Kasztanową? Za plecami osób siedzących na ławeczkach nad stawem?
3. Nie rozumiem również, dlaczego Park Mickiewicza nie został wpisany w rejestr zabytków,
pomimo iż tym zabytkiem ewidentnie jest, a proponowana pod zabudowę działka jest
EWIDENTNIE CZĘŚCIĄ TEGO PARKU!
Pozdrawiam
 
     
gość_jeszcze_raz
Gość
Wysłany: 09-10-2007, 18:58   

Ustosunkowując się do Twoich (TARDAS) argumentów rozumiem, że jesteś przeciwny powstaniu LIDL`a, czy PLUS`a. Kwestia gustu, ja lubię mieć wybór. Pola Półchłopka, już dzisiaj jeździłbym do MAKRO, Leroy Merlin, McDonalds, czy do jakiegoś Multikina.
Nie gniewaj się TARDAS, że pozostanę przy mojej argumentacji, a twoje podejście
"Ale oni PODOBNO nie mają nic naprzeciwko by w zamian za to dać im mieszkanie zastępcze i jakąś rekompensatę"
pozostawię bez komentarza. Chyba nigdy nie próbowałeś "wysiedlić z ojcowizny" osób starszych i mieszkających już kilka/kilkanaście lat w jednym miejscu. A wrzucając jeszcze jeden kamyczek do ogródka powiem tak: Przemysłu nie chcemy bo truje - ok. Handlu nie chcemy bo zabije naszych przedsiębiorców-ok. . Rozrywki nie chcemy bo jest głośno (no może gdzieś na Węgrzcach bo daleko od ludzi)-ok. Szkoły nie chcemy (w tym miejscu tylko w tamtym)-ok.
A ewentualni inwestorzy czytają, czytają, czytają i.... (sorry) NIEPOŁOMICE - tam napewno nie będzie problemów. Ja bardzo przepraszam ale głosowaliśmy na KOZIOŁA to miejmy do niego teraz trochę zaufania i pozwólmy Mu działać.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-10-2007, 11:45   

gość_jeszcze_raz napisał/a:
Ja bardzo przepraszam ale głosowaliśmy na KOZIOŁA to miejmy do niego teraz trochę zaufania i pozwólmy Mu działać.

Moim zdaniem mylisz pewne rzeczy.
Burmistrz został wybrany, a więc dostał mandat do działania (mniejsza już o to czy głosowano na Niego czy na zasadzie anty-Duda). I działa, stara się podejmować różne inicjatywy, prostować i wyjaśniać sprawy które ciągnęły się latami. Nikt mu chyba tego nie odmawia.

Ale też i nie wolno odmawiać ludziom wyrażania własnych poglądów i wątpliwości, choćby były nawet odosobnione i jednostkowe. Jeśli komuś się nie podoba, że akurat jego zdaniem Burmistrz coś robi nie tak, to ma prawo głosić takie poglądy. Zabraniając tego cofnęlibyśmy się do PRL-u.
wieliczanin napisał/a:
Niech p. Burmistrz (cytując swojego idola - p. Przewodniczącego Rady) nie nazywa Gminy "protestancką"
Jeśli rzeczywiście padła publicznie z ust tej osoby taka wypowiedź to świadczy to właśnie o takim podejściu do sprawy no i do samych mieszkańców. Nie wymaga chyba szerszego komentarza...

Straszenie "ucieczką inwestorów" też jest chyba nietrafione. Gdyby było wszystko robione z głową i byłoby konsultowane z mieszkańcami, to może by i tej dyskusji w ogóle nie było.
W temacie szkoły akurat z przedstawionych dokumentów oraz przy braku szerokiej polityki informacyjnej wynika, że ludzie zrobili się podejrzliwi. Skoro Gmina chwali się takimi "drobiazgami" jak plac zabaw czy wyremontowany chodnik to czemu nie chwali się bodajże największą inwestycją od lat.

Żeby nie było niedomówień. Jestem gorącym zwolennikiem powstania tej szkoły. Uważam że jest to o niebo lepszy pomysł niż proponowana przed wyborami przez obecnego Burmistrza Wyższa Szkoła Turystyki. Ale nie oznacza to, że wszystko mi jedno jako mieszkańcowi Wieliczki, gdzie to będzie budowane, a dlaczego akurat tam itd itp...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 19