Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: master7
18-06-2008, 10:13
W obronie Parku Mickiewicza

Czy popierasz budowę szkoły wyższej w Parku Mickiewicza?
Tak
26%
 26%  [ 18 ]
Nie
72%
 72%  [ 49 ]
Nie wiem, nie mam zdania
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 68
Wszystkich Głosów: 68

Autor Wiadomość
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2007, 14:39   

Wczytuję się w te wszystkie opinie na temat ewent. kampusu przy parku, rzucane propozycje innych lokalizacji i zastanawiam się, gdzie tam można usytuować budynki, czy też kompleks budynków przyszłej uczelni? Jedynie wyciąć cały drzewostan istniejący przy kortach (bo tam chyba rozważana jest lokalizacja), powyżej kortów wywłaszczyć wszystkich mieszkańców i cały teren wyrównać???!!!
Wg mnie czarny scenariusz.
Taniej i korzystniej dla miasta byłoby zlokalizować uczelnię na proponowanym terenie parkingu/miejscu między Klasztorem, Plusem, stacją PKP, Turówką nawet dalej, aż do wiaduktu kolejowego. Przecież stację benzynową wraz z terenem zajmowanym przez zarządcę dróg miejskich, czy też publicznych można przenieść.
Włodarze miasta winny w dalszym ciągu stwarzać z parku oazę spokoju i miejsc spacerowo - rekreacyjnych.
Chyba dwa razy spotkałem burmistrza wraz z rodzinką na spacerze w parku. Czuł się tam dobrze, baraszkował ze swoim kilkunastomiesięcznym synkiem. Nie podejrzewam, aby swoimi decyzjami chciał sobie i nam zrobić na złość.
A jak wygląda park miejski w miejscowości nie wiele większej od naszej Wieliczki. Podam bardzo skrótowy opis nie po to, aby popadać w zachwyt nad tym co inni mają, ale dlaczego, że nam chce się ograniczyć już istniejące tereny rekreacyjne.
We wrześniu zaplątałem się do parku miejskiego ok. 30 km od Lizbony, a zwrócił on moją uwagę dużym parkingiem przed bramą wejściową. Od razu przyszedł mi na myśl nasz wielicki park, nie ten istniejący, ale ten, który mógłby rozwijać się przy dobrych chęciach władz miasta. Park ogrodzony, alejki szutrowe zadbane (widać ślady grabienia), o koszach na śmieci nie wspomnę, strzałki kierunkowe prowadzące w różne zakamarki parku – a jest gdzie chodzić: sadzawka z kaczkami i łabędziami, stylowy mostek, kilka romantycznych altanek dla mających się ku sobie (obłożenie 100%), kilka fajnie wkomponowanych w teren rzeźb, wystawa plenerowa rzeźb, boiska do gier zespołowych, place zabaw dla maluchów i średniaków, górka stylizowana na kopiec zakończony zamkiem dla dzieci, dla rodziców co chwilę wygodne ławeczki, kawiarenka nad wodą, a żeby już był przesyt na terenie parku usytuowane jest mini mini zoo (m.in. ptaszki, zwierzyna domowa,) a pawie z pięknymi piórami spacerują wśród ludzi po parku podchodząc również do stolików kawiarnianych. Nie, to nie był sen.
Na dokładkę powiem o istniejącej ścieżce zdrowia. Biegając, spacerując można przystanąć przy kilku estetycznych „słupach”, do których przymocowane są różnego rodzaju uchwyty służące do odpowiednich ćwiczeń. A jak ćwiczyć i jakim mięśniom mają pomóc są bardzo czytelne rysunki i opisy w kilku językach.

Jak już wspomniałem, daleki jestem od zachwytów i twierdzenia, że u nas jest be a w świecie cacy.
Tam też jest dużo mankamentów, które mogliby poprawić biorąc przykład z naszych rozwiązań.
A człowiek jest tylko człowiekiem i wszystko co dobre, ładne i funkcjonalne chciałby mieć na swoim terenie.

Ale na chwilę obecną nie pozwólmy, aby tak urocze miejsce z dnia na dzień zostało okrojone, pozbawione zaczątków terenów rekreacyjnych (korty tenisowe), zabudowane.
Niech istniejący park pozostanie i będzie takim miejscem dla przyszłych studentów, jak park Jordana dla studentów krakowskich.
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 03-10-2007, 18:01   

A skąd wiesz oseczka czy dużo czy nie ??? Powiem ci ze dużo ludzi studjuje w bielsku białej ale dobrze bielsko jest większe od wieliczki. A nowa huta ??? Dzielnica która ma tragiczną opinie i jest daleko od cenrum. Tam swoje siedzimy mają różne uczelnie, np. wyższa szkoła zawodowa turystki. I jakoś tam ludzie studjują. Po za tym uczelnia mogła by podnieść prestiż naszego miasta. Jedynym teraz problemem jest loklalizacja choć ktoś fajnie wymyślił między turówką a lidlem. Brawo za pomysł naprawde super. Blisko centrum a zdala od parku. A po za tym zauważ oseczka że liczba ludzi w tym kraju którzy chcą sie uczyć rośnie a nie wspomne o studentah za granicy !!! Uczelnia w tym mieście jest BARDZO potrzebna !!!
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 03-10-2007, 21:46   

Master - masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem, WIELKIE NIC W TEMACIE PARKU? -na stonie i w prasie - kompletna bzdura i DEZINFORMACJA. Wielokrotnie była mowa o PROJEKCIE REWITALIZACJI PARKU, a nie wycince drzew - jak histerycznie donosicie. Park będzie rewitalizowany, żadne drzewo nie zniknie, a szkoła powstanie wyłącznie na terenach obecnych kortów - i dobrze i świetnie, bo to prestiż dla Gminy. Kracik dałby sie pociąć za taką inwestycje i ulokowałby ją nawet w sąsiedztwie zamku (w Niepołomicach na przyzamkowych terasach brykają konie - o zgrozo). Nie było mowy o szkole oficjalnie - no pomyśl dlaczego? - żeby konkurencja zaoferowała lepsze warunki? chyba logiczne, że się ogłasza SUKCES wszem i wobec na etapie finału rozmów w tym temacie. KORTY!! KORTÓW NIE BĘDZIE!! i znowu lament, oczywiście, że powstaną i takie pismo - wam krzykaczom przedstawiono, że będą przeniesione, że nikt obecnemu właścicielowi i trenerowi krzywdy nie zrobi. DEGRENGOLADA KOMPLETNA, grupki ujadaczy w każdym temacie chcą związać włodarzowi ręce, mam nadzieję, że ich oleje, bo Wieliczka zasługuje na więcej...
póki co obraz nędznego zaścianka dominuje - zgadzam się z Nordem.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 03-10-2007, 22:03   

lala napisał/a:
Park będzie rewitalizowany, żadne drzewo nie zniknie, a szkoła powstanie wyłącznie na terenach obecnych kortów - i dobrze i świetnie, bo to prestiż dla Gminy.


Krytykę proszę kierować przede wszystkim do mnie, a nie do Master7. Ja ten temat podjąłem.

Skoro wszyscy mamy problemy z czytaniem i z oglądaniem załączników graficznych to pozwoliłem sobie zaznaczyć teren gdzie planowana jest inwestycja. Kolor czerwony to całość pod inwestycję, kolor niebieski to obszar obecnych kortów.



Twoja wypowiedź:
lala napisał/a:
szkoła powstanie wyłącznie na terenach obecnych kortów
jest jawnym kłamstwem. Dla polityków zostawiam sformułowania typu "mijasz się z prawdą" i powiem otwarcie - kłamiesz. Wystarczy nawet poczytać co powiedział burmistrz gazetom. Szkoła to nie tylko korty.

Ponadto proszę o stonowanie wypowiedzi, bo to właśnie ta powyżej jest najbardziej histeryczna ze wszystkich.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2007, 22:06   

Jurkovia, ale zrozum ze tu nie ma miejsca na takie sprawy!!! ;/ a po 2 rozmawialam z paroma osobami i kazda mowi tak smao ze woleli by isc do krakowa bo tam przynajmniej uczelnie maja juz wyrobiona opienie i po takich zazwyczaj przyjmuja do pracy a po takiej nowej szkole w Weiliczce moze byc ciezko
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 03-10-2007, 22:22   

Ludzie apeluje o spokój. Prosze o wypowiedzi nie agresywne to ma być rozmowa nie robienie sobie nazłość. A wrcając do sprawy oseczka uwieżmi ze znam osoby które sie znają bardzo dobrze w tym temacie i taka uczelnia ma przyszłość. Nie patrzmy płytko patrzmy perspektywicznie ze taka uczelnia to sznasa. Ludzie chcą sie uczyć i trzeba i zagwarantować miejsce. Wiem ze sie powtarzam ale problem tego projektu wydaje mi sie leży tylko w kwesji lokalizacji.
 
     
peter.pan 
Skrzat


Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 48
Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 32
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2007, 22:27   

Szkola - TAK ale napewno sa miejsca w tym miescie gdzie moznaby ja zbudowac. Dlaczego park ktory moglby sie stac fajnym miejscem dla chwili odpoczynku musi zamienic sie w zaplecze dla szkoly . Znajac tworczosc mlodziezy "zmeczonej" praniem mozgu park zmieni sie w malpi gaj gdzie fantazja "zakow" znajdzie ujscie ze zmeczonych lepetyn...
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-10-2007, 08:18   

Giełda internetowych pomysłów :

jerzy.jan napisał/a:
Taniej i korzystniej dla miasta byłoby zlokalizować uczelnię na proponowanym terenie parkingu/miejscu między Klasztorem, Plusem, stacją PKP, Turówką nawet dalej, aż do wiaduktu kolejowego. Przecież stację benzynową wraz z terenem zajmowanym przez zarządcę dróg miejskich, czy też publicznych można przenieść.
.


Jurkovia Jedynym teraz problemem jest loklalizacja choć ktoś fajnie wymyślił między turówką a lidlem. Brawo za pomysł naprawde super.

Zarząd osiedla - przy petli MPK na os. W Pola


Mam gorący apel : prosze nie wypisywac super lokalizacji bez sprawdzenia czy teren nalezy do gminy Wieliczka.
Zakup terenów przez gmine jest mozliwy tylko po uzyskaniu zgody przez właściciela i wypłaceniu uzgodnionej sumy a w Wieliczce grunty sa bardzo drogie.
Gmina nie może realizowac inwestycji na terenie, który do niej nie należy.
Wszystkie nawet najbardziej fantastyczne lokalizacje wymienione wyżej nie dotycza terenów gminy.
Dlatego : Jerzy.jan - na pewno nie byłoby taniej bo wszystko trzeba by wykupić i nie ma zarządcy dróg miejsckich tylko baza zarządu dróg wojewódzkich.
Jurkovia - teren miedzy turówką a plusem - rozumiem, że chodziło ci o turówke i plusa, bo teren miedzy turówka a lidlem obejmuje 1/4 miasta.
Za pętlą MPK sa tereny powiatowe !

Naprawe miasto Wieliczka ma bardzo mało terenów gminnych.
Tardas oczywiście pokazał mapkę z ujeciem tego co trzeba ale w skali max, przeciez obecny park wraz z przyległościami liczy ok. 9 ha a na inwestycje będzie ok 1,5 ha. A pokazując od strony kortów widac tak jakby pół parku wycinali. A może nawet jedno drzewo ruszone nie będzie.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 09:13   

lala napisał/a:
Master - masz chyba problemy z czytaniem ze zrozumieniem, WIELKIE NIC W TEMACIE PARKU? -na stonie i w prasie - kompletna bzdura i DEZINFORMACJA.


Cytuję stosowny fragment własnej wyppowiedzi:

master7 napisał/a:
Dlaczego praktycznie nic nie było i nie ma na ten temat na stronie Gminy :?:
Nie było też nic w Panoramie Powiatu, która przecież tak dzielnie prezentuje i relacjonuje wszystkie plany i dokonania władz Gminy i Powiatu.
Przecież gdyby wszystko było w jak najlepszym porządku z tą inwestycją to by trąbili o tym wszem i wobec i chwalili się tym na każdym kroku.


Chyba dość wyraźnie napisałem, że chodzi o stronę oficjalną Gminy i Panoramę Powiatu Wielickiego. Wątek jest o planowanej budowie Wyższej Szkoły Europejskiej a o tym nie ma nic we wspomnianych "mediach"

I kto tu ma problemy z czytaniem :?:

W mojej wypowiedzi są same tylko pytania.
I co, to już pytać się nie wolno :?:
Jasne, najlepiej buzia w kubeł, cieszyć się że się mieszka koło "Cudu Polski" i się nie odzywać. Władza przecież wie najlepiej co robi...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 11:25   

Nord - cenię twoje wypowiedzi, jako bardzo rzeczowe, konkretne i do ostatniego postu pozbawione jakiegokolwiek uszczypliwości.
Moim zdaniem po to temat został poruszony, aby każdy miał prawo wypowiedzieć swoje zdanie; mądre, czy też głupie, logiczne czy też nie – ocena należy do czytającego. To jest dyskusja, do której każdy na tym forum ma prawo.
To chyba dobrze, że mieszkańcy (forumowicze) nie negują istnienia uczelni na terenie Wieliczki, ale mają wątpliwości, czy też lokalizacja jest szczęśliwie dobrana i rzucają różnego rodzaju propozycje.
Czy to źle? Jeżeli jesteś w temacie, a śledząc twoje wypowiedzi w różnych postach, to możesz, choć nie musisz, na bieżąco oceniać te propozycje. Mało kto posiada wiedzę na temat właściciela, a może dzierżawcy danego terenu. Pisząc o zarządcy dróg miejskich, czy też publicznych – chciałem określić teren, a nie prawidłową nazwę właściciela lub dzierżawcy terenu. Moja wiedza na ten temat zatrzymała się na okresie, gdy pracowałem w Woj.Zarządzie Dróg Publicznych (późniejszy DODP), a przedmiotowy teren należał do Rejonu Eksploatacji Dróg Publicznych. Tak na marginesie nie w tym jest problem.
Czy nie słyszałeś o wymianie gruntów, miedzy dwoma jednostkami będącymi własnością skarbu państwa? Teren za teren. Do kogo należy WSE? Jaki jest udział miasta w tej inwestycji? Czy jest wstępna wycena usunięcia jednego, a może kilkunastu wiekowych drzew? Jaka przyszłość rozpoczętego placu zabaw?
Mam nadzieję, że władze miasta znając odpowiedzi na te pytania, biorąc pod uwagę opinie mieszkańców z pewnością dokonało porównań co wyboru najbardziej optymalnej lokalizacji.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 04-10-2007, 12:44   

jerzy.jan - ok
nie miałem zamiaru nikogo "uszczypnąć" po prostu chciałem zaznaczyc, dla pamięci forumowiczów w tej i przyszłych dyskusjach fakt, że Gmina Wieliczka ma bardzo mało gruntów, których jest właścicielem. Z tąd biorą sie problemy z lokalizacją róznych inwestycji. Dlatego wspólnie z PKP burmistrz chce zagospodarować tereny stacji, itp. Przykładowo aby wybudowac w Wieliczce przedszkole gmina musiała podjąc decyzje o kupnie terenu na os. W.Pola od parafii św. Klemensa.
Moim zdaniem decyzja o propozycji lokalizacji WES przy parku Mickiewicza wynikała własnie z tej przyczyny. Z tego co mi wiadomo a było to napisane w prasie ... inwestycja nie doprowadzi do naruszenia drzewostanu parku.
Jesli idzie o wymianę gruntów - to aby sie wymienic trzeba mieć czym sie wymienić.
Do kogo należy WSE : za wilkipedią Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera - w skrócie WSE jest prywatną wyższą uczelnią w Krakowie. WSE powstała z inicjatywy Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak w marcu 2003 roku. Rektorem WSE jest Jarosław Gowin.

Oczywiście nie dam sie pociąć za tą inwestycję, ale chce reprezentowac inny głos. Wynika to z faktu, ze interesując sie żywo sprawami lokalnymi i często bywając na róznych zebraniach martwi mnie "protestancki" charakter gminy Wieliczka.
Charakter ten jest przy tym mocno "roszczeniowy".
Niedługo Rada Miejska zajmie sie Planem Wieloletnim dla naszej gminy. Wszyscy (!!!) mieszkańcy mogli zgłaszać w styczniu propozycje do tego planu. W rzeczywistosci składało bardzo waskie grono. Podoba mi się poruszenie i zaangażowanie mieszkańców w przypadku gdy cos ich bezposrednio dotyczy. To zaangazowanie byłoby cenniejsze gdyby patrzyło tez w przód przyszłosciowo i z perspektywą.
I nie chodzi mi tu tylko o Tischnera. A co do działan władz gminy - nie myli i nie naraża się społeczeństwu tylko ten co nic nie robi. Mam jednak też nadzieję, że władza XXX sie w głos społeczeństwa i wyciąga z tąd wnioski.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 13:54   

:one:

Prawa własności WSE też znam, ciekawi mnie jedynie, na jakich zasadach następuje oddanie terenu pod WSE.

"...nie dam sie pociąć za tą inwestycję, ale chce reprezentowac inny głos."
W pełni szanuję twoje zdanie, ale... już humorystycznie i z lekkim ;)
to przypisywanie jedynie mieszkańcom miasta i gminy Wieliczka „protestanckiego” charakteru
może doprowadzić do tego, że cała Polska się na nas obrazi.
Przecież to zjawisko występuje wszędzie: Gdzie dwóch Polaków, tam dwie przeciwstawne opinie.

A tak na marginesie, to odpowiedzi na moje wątpliwości i wcześniejsze pytania przyniesie ... mijający czas.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 04-10-2007, 14:21   

Publikuję treść listu, która trafiła do Rektora WSE Jarosława Gowina. Kopię listu otrzymali Burmistrz Wieliczki oraz Przewodniczący wielickiej Rady Miasta. Podkreślenia moje.

Cytat:
Zarząd Osiedla
Kościuszki, Szymanowskiego, Przyszłość
32-020 Wieliczka
Os. Przyszłość 59
Tel. 012 278 2379

Szanowny Pan
Dr Jarosław Gowin
Rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11
31-033 Kraków


Szanowny Panie Rektorze!


Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera planuje przeniesienie swojej siedziby do Wieliczki. Jesteśmy przekonani, że taka instytucja przyczyni się do ożywienia naszego miasta, wzrostu oferty kulturalnej i rozrywkowej oraz pobudzenia indywidualnej przedsiębiorczości. Nasz niepokój wzbudza jednakże planowana lokalizacja dla obiektów WSE, czyli teren Parku im. Adama Mickiewicza.

Park Miejski Adama Mickiewicza został założony w roku 1835 wg proj. Garszczyńskiego. Jest to drugi miejski park założony w Polsce w tym okresie. Tworzy wyodrębniony od otoczenia obszar o powierzchni 9 ha o wewnętrznym układzie kompozycyjnym i komunikacyjnym. Jest to miejsce spędzania czasu wolnego dla sporej części mieszkańców Wieliczki, miejsce które chętnie odwiedzają rodzice z dziećmi, młodzież i osoby starsze. Jest to także jedyny miejski park w Wieliczce.

W ekspertyzie wykonanej na zamówienie Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka w 1988 roku dla konserwatorskiej wizji rewaloryzacji Parku wyraźnie wskazano, że działki obecnie przeznaczone pod kampus Szkoły stanowią integralną część parku i nie mogą być wykorzystywane pod zabudowę. Złożona przez władze Miasta i Gminy Wieliczka propozycja utworzenia w tym miejscu kampusu WSE nie jest, jak się wydaje, do końca przemyślana, co więcej – jest sprzeczna z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

W związku z tym zwracamy się z propozycją o rozważenie przez Wyższą Szkołę Europejską innej lokalizacji dla swojej siedziby w Wieliczce. Nie chcemy, by Szkoła, której jest Pan Rektorem, przyczyniła się do degradacji Parku im. A. Mickiewicza, będącego obiektem naszego dziedzictwa narodowego.

„Tylko ten czyn jest w pełni ludzki, który wynika z wolności, i to tylko, co wynikło z wolności, konstytuuje pole odpowiedzialności” - mówił Patron WSE ks. prof. Józef Tischner. My czujemy się odpowiedzialni za miejsce w którym żyjemy, chcemy, by najpiękniejsze zakątki Wieliczki zostały zachowane dla przyszłych pokoleń. Wierzymy, że również Pan weźmie pod uwagę wątpliwości, które przedstawiliśmy.

Z wyrazami szacunku

Halina Sinkunas
Przewodnicząca Zarządu Osiedla
„Kościuszki, Szymanowskiego, Przyszłość”

_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 14:33   

czyli park zostaje w nienaruszonym stanie??? Bo nie sadze by Ci z WSE byli aż takimi ***** żeby zabytki niszczyć
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2007, 16:17   

Ładnie wszystko napisane, ale według mnie to jeszcze nie koniec batalii o Park im. Adama Mickiewicza - (obym się mylił). Napisze czemu tak uważam, po prostu jest to uczelnia prywatna a na takich liczy się każda złotówka nie zależnie od zadowolenia mieszkańców, inną ważną sprawą jest to że jest to znakomita lokalizacja z punktu widzenia marketingu. Powtórzę moje wcześniejsze słowa że Wieliczka jest przede wszystkim miastem turystycznym a nie uniwersyteckim. Dbajmy o historie i zabytki w Wieliczce a nie przyczyniajmy się do budowy kolejnego „hipermarketu”. Wieliczka już staje się „sypialnią” dla Krakowa to chociaż zadbajmy wypoczynkowy charakter Naszego miasta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 19