Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
14-02-2011, 09:41
RTV AGD w Wieliczce
Autor Wiadomość
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 07-08-2011, 19:35   

...oczywiście każdy ma swój ulubiony sklep i fakt że sprzęcik tam kupiony ma się nie psuć .
Co do negocjacji to brak możliwości takiej w dużych sklepach np Saturn czy Euro .
Przeglądałem ofertę Saturna obecną i rzucił mi się tv prosty bez "cudów" panasonic 32U3E za 1368 zł a w Kindze za 1099 zł
Dalej będę stał na stanowisku że na naszym lokalnym rynku można kupić taniej ,a jak wcześniej napisałem w wysokim standardzie obsługi .
http://www.saturnpolska.c...ferta-specjalna - "nie wszystko złoto co się świeci"
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-08-2011, 20:21   

Adam 777 napisał/a:
każdy ma swój ulubiony sklep


Mój ulubiony sklep to taki, który ma dobrą cenę i tyle.

Adam 777 napisał/a:
tv prosty bez "cudów" panasonic 32U3E za 1368 zł a w Kindze za 1099 zł
Dalej będę stał na stanowisku że na naszym lokalnym rynku można kupić taniej


Dobra dobra już z tą reklamą - mówisz tu nam o produktach które masz w dobrej cenie, a co z pozostałymi ??

Ja rozglądam się aktualnie za jakimś TV. Upatrzyłem sobie w chwili obecnej Samsunga UE40C6500. Rozpatruje jeszcze ten wybór. Jaką cenę możesz za niego zaoferować :?:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2011, 20:34   

a LEDa chcesz dlatego że cienki? też tak kiedyś rozważałem aż mama kupiła LEDa a ja plazmę i po ponad roku uważam porównując te dwie technologie że jednak plazma..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 07-08-2011, 20:54   

nietopesh napisał/a:
Czasem pewnie trafiają się odstępstwa od reguły bo to też zależy od miejsca zakupu. Ja przedstawiłem jedynie moje doświadczenia ze sklepem NEO24, gdyż wiekszość rzeczy znajduje w porównywalnych cenach w naszej okolicy. Kuchenka gazowa była wyjątkiem.

Też z nimi bywa różnie. Ja płacąc gotówką odebrałem na następny dzień. Kolega z firmy zamawiał w tej samej chwili (no może kwadrans wcześniej) i od razu wysłał przelew i czekał 3 dni na odbiór towaru, który podobno był na stanie. Mimo wszystko gotówką załatwia się tam szybciej ;-) .
Tak na marginesie: bardzo fajna obsługa w punkcie odbioru na Zawiłej :-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-08-2011, 21:02   

Plazme mi każdy odradza kogo spotkam. Jesteś pierwszy polecający ;) Ponoć czas reakcji jest gorszy, większe zużycie prądu, większe nagrzewanie, no i na dłuższą metę plazma nie pociągnie bo z tego co mówią kolesie w sklepach stosunkowo szybko się wypala.
Owszem kąty widzenia, i jakość obrazu jest lepsza na plazmie, no ale to opinia z 2008 roku z jednego forum, więc myślę, że technologicznie dorównali już jakości z plazmy.

Wstępnie plazmę odrzuciłem w przedbiegach
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 07-08-2011, 21:09   

nietopesh napisał/a:
większe zużycie prądu

O ile cały czas oglądasz czarny obraz ;-)

nietopesh napisał/a:
no i na dłuższą metę plazma nie pociągnie bo z tego co mówią kolesie w sklepach stosunkowo szybko się wypala.

Jakieś 10 latek... ale do tego czasu pewnie i tak coś innego padnie.

Ogólnie to co piszesz to problemy pierwszych plazm. Jak bym chciał kupić 50 calowy tv to tylko plazma. Ja szukałem 37 cali i niestety tylko LCD.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-08-2011, 21:13   

Bartek napisał/a:
Ogólnie to co piszesz to problemy pierwszych plazm. Jak bym chciał kupić 50 calowy tv to tylko plazma. Ja szukałem 37 cali i niestety tylko LCD.


Właśnie na razie robię rozeznanie w terenie. Powyższe stwierdzenia w większości usłyszałem od sprzedawców. Na forach zdania są podzielone. Jest jeszcze do przeczytania kilka artykułów z fachowej prasy w sumie które znalazłem, ale zostawiam sobie tę lekturę już na jutro ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-08-2011, 22:25   

Mam plazme 42' od kilku lat i nie zamienilbym na zaden wspolczesny lcd.
W slepie dla XXX tez negocjowalem ceny z dobrym skutkiem. Ale ponoc u nich jest tak ze zawieraja kontrakty dlugoterminowe i czesto ceny gdzie indziej spadaja a nich nie. Ale potem jest duza obnizka i bywa korzystniej.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-08-2011, 22:38   

z plazmą ja widzę jeden problem - lubię pograć na konsoli i jak na dłuższą chwilę zostawię jakiś statyczny obraz w wysokiej rozdzielczości to robią mi się powidoki (czyli cień obrazu na czarnych scenach) - jednak po uruchomieniu pasków antypowidokowych (opcja w menu telewizora) obraz się czyści..

jednakże czerń jest czarna a nie szara jak na LCD, kąty jak sam napisałeś o wiele większe co plusuje przy mniejszych pomieszczeniach. różnica w poborze prądu jest tylko sporawa bo wynosi około 350W plazmy do 140W LEDa.. natomiast płynność ruchu na plaźmie jest o wiele przyjemniejsza niż na LCD a to chyba wynika z samej technologii wyświetlania obrazu (plazma jest stale w ruchu pod napięciem a LCD włącza i wyłącza poszczególne piksele)..


na opinii sprzedawcy to nigdy nie polegam - w większości przypadków wciskają to co najdroższe jak wyczają że klient łyknie haczyk..a że LED a teraz 3D jest modne to się ludzie dają nabierać..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-08-2011, 13:09   

Adam 777 napisał/a:
...oczywiście każdy ma swój ulubiony sklep i fakt że sprzęcik tam kupiony ma się nie psuć .
Co do negocjacji to brak możliwości takiej w dużych sklepach np Saturn czy Euro .
Przeglądałem ofertę Saturna obecną i rzucił mi się tv prosty bez "cudów" panasonic 32U3E za 1368 zł a w Kindze za 1099 zł
Dalej będę stał na stanowisku że na naszym lokalnym rynku można kupić taniej ,a jak wcześniej napisałem w wysokim standardzie obsługi .
http://www.saturnpolska.c...ferta-specjalna - "nie wszystko złoto co się świeci"


Adam troszkę mi tutaj śmierdzi marketingiem szeptanym, ja osobiście kupuję tam gdzie taniej ,a najlepsze są sklepy internetowe z odbiorem osobistym a takich w rejonie krakowa jest dużo.
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 09-08-2011, 21:36   

Co do marketingi to fakt dwa słowa z a dużo lecz pisałem spontanicznie .
O sprzęcie TV troszkę się naczytałem lecz nie jestem ekspertem i to co pisze rzecz jasna nie jest podstawa przy wyborze produktu .
Dzisiejsze tv to grzejniki lecz urządzenia o niskim zużyciu energii.Najlepszym producentem plazm jest panasonic i wszystkie parametry o tym świadczą.Plazma to jakieś 110-150 W w trybie standardowym ,a lcd to do 110 W max Biorąc pod uwagę że że jesteśmy fanami futbolu zalecana jest technologia plazmowa ( pomieszczenia mało nasycone światłem dziennym )
Co do kino maniaków to już zasobność portfela decyduje np w/w samsung lub UE40C5500 jak się nie mylę już za jakieś 2600 zł ,jest dostępny w Polsce (nowy model) lub panasonic
TX-L42E30 z nagrywaniem na HDD,200Hz i matryca min 100 godzin podświetlana za jakieś 2600-2700
Co do kontrastów ( czyli czerni miedzy innymi) to 5 000 000 : 1 współczynnik to już bardzo dobry wynik
Ludzkie oko rozróżnia nie więcej niż 200 tys kolorów a w każdym tv jest ponad 5 tys odcieni jednego koloru .
Wszystkie te rzeczy i tak powinny być tańsze niż są !!!
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 10-08-2011, 00:32   

powyzej gawedy jst stary serwisant plazm i LCD podjedz nietopesh do niego to Ci powie jaki kupić i kto je montuje i jakie maja przetworniki a czego unikać :-)
Bo obecnie można wtopić nieźle a naprawa plazmy to może być czarna dziura bez dna albo zabawka jednorazowa..

Jeśli mowa o kinie domowym to w Wieliczce nie ma sensownego wyboru a firmy Panasonic hm...nie jesem przekonany, choć TV są OK .

Aby to dobrze zagralo i tąpneło to wystarczy kupić budzetową KODĘ, z amplitunerów to Yamaha 10 lat temu miała niedoścignione modele w akceptowalnej cenie z fantastycznymi koncówkami mocy.
Można pojechac do salonu na róg Wielckiej do Audi Hifi czy Audoifil nie pamiętam nazwy tam jest salon z kinami domowymi.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-08-2011, 01:41   

Piotrex napisał/a:
powyzej gawedy jst stary serwisant plazm i LCD


No nie tylko plazm i LCD bo CRT też naprawia do dziś ;)

Ale trzeba przyznać zna się na robocie i doświadczenie w sprzęcie ogromne ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 11-08-2011, 00:19   

Proponował bym model UE40D6500 ciut większe zużycie energii ale 400 Hz i 3D i jest WiFI
za nie więcej niż 3500
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2011, 07:24   

a ja jakbym teraz kupował telewizor to PS50C6900...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18