Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
14-02-2011, 09:41
RTV AGD w Wieliczce
Autor Wiadomość
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-08-2011, 14:37   

Adam 777 napisał/a:
roponował bym model UE40D6500 ciut większe zużycie energii ale 400 Hz i 3D i jest WiFI


Do 3D nie jestem przekonany i nie potrzebuje tego dodatku. Co do wifi to może i jest to jakaś karta przetargowa, ale kabel u mnie problemem nie jest ;)

Co więc polecasz bez 3D ??
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 11-08-2011, 20:07   

Doświadczenie podpowiada min że tanie plazmy firmy na S.......maja niewielkie mankamenty ale kupują le ludzie o małych wymaganiach .
Zawsze skłaniałem się do telewizorów LCD mimo że początki tej technologi były dość kontrowersyjne z uwagi na cenę , a w szczególności na jakość obrazu , lecz wszystko już za nami i dzisiaj króluje technologia podświetlenia krawędziowego czyli tzw tv Led.
Tv plazmowych nie skreślam lecz ta technologia według niektórych fachowców nie ma przyszłości .Wszystkie te 400 ,600 i 800 hz to lekka naciągana historia .
Mimo że panasonic uratował technologie plazmowa wynajdując lepszą mieszankę "gazu" plazmowego dzięki której tv mniej zużywają energii to tak naprawdę jest nam prezentowany obraz który składa się tak z 80 % czarnych klatek .
Jeśli chodzi o 3D to chyba Panasonic lub LG będą pierwsi w tv 3D bez "OKULARÓW"
Efekty 3D są naprawdę powalające lecz jeszcze jest za mało materiałów w tym systemie .
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-08-2011, 20:22   

no cóż.. pewnie może i masz rację. ja porównując biorę pod uwagę mojego Szajsunga 50'' full hd oczywiście plazma do 46'' super hiper szajsunga LCD LED którego zakupiła sobie mama.. i wszelkie za są w moim przypadku za plazmą.. w zasadzie zaczynając od kolorów, poprzez płynność i ostrość wyświetlania do czerni, której żaden LCD nie jest w stanie wyświetlić tak jak plazma.. a to że jest cieńszy, że zużywa mniej prądu, że niby LCD ma większą przyszłość - to kompletnie nie ma dla mnie znaczenia bo jest tu i teraz.. telewizora się nie upgraduje w przyszłości tylko wymienia na nowy..

spór oczywiście był od zawsze co niby jest lepsze dlatego moje wywody są oparte na faktach a nie po naklejkach na telewizorach.. ;)


kwestia 3D teraz to wiadome że to technologia przejściowa i nie ma się co napalać.. mnie oczy bolą po oglądnięciu dema w sklepie dla id.iotów, to raz, a dwa dla mnie 3d będzie miało sens jak będzie bez okularów i w wydaniu konsolowym..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-08-2011, 20:42   

Adam 777 napisał/a:
Doświadczenie podpowiada min że tanie plazmy firmy na S.......maja niewielkie mankamenty ale kupują le ludzie o małych wymaganiach .


ale ja nie chce plazmy tylko wbrew tsubasie wole szajsunga LED ;)

Tsubasa napisał/a:
spór oczywiście był od zawsze co niby jest lepsze dlatego moje wywody są oparte na faktach a nie po naklejkach na telewizorach..


Ja nie patrze na naklejki tylko na odczucia organoleptyczne jakich doświadczyłem ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 11-08-2011, 20:45   

sorki nie miałem zamiaru nikogo "dotknąć "podają ten przykład z S......
Co do czerni to kryształ w lcd reaguje na płynący prąd i przepuszcza światło lub nie , a plazma w ogóle nie "ganie" mimo ze czas reakcji matrycy producenci podają nawet
0.001 ms
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-08-2011, 20:47   

Adam 777 napisał/a:
sorki nie miałem zamiaru nikogo "dotknąć "podają ten przykład z S......


No co ja lubię bardzo szajsunga i uważam, że mają niezłe sprzęty ostatnimi czasy. Zwłaszcza w kategorii TV - dlatego też chcę zakupić tą firmę
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Adam 777 
Kopacz


Osiedle: Lekarka
Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: 11-08-2011, 20:50   

z s...... już warto popatrzeć na modele 5 generacji np.D5000, 5003. 5500
_________________
wszyscy jesteśmy ludźmi
 
     
mareq
Kopacz


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 07-02-2012, 07:41   

Na Sikorskiego 4 w Wieliczce jest dobry sklep. Było już pisane ale nikt nie podał strony www:

RTV Wieliczka
 
     
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2012, 13:18   

niema jak reklama ... nikt się nie zorientuje po pierwszym wystawionym poście.
Swoją drogą strona masakra ,kto będzie sprawdzał jakie 4 produkty mają w promocji aktualnie ?

W ogóle promocja ... :
Telewizor KDL40EX720 - 2799
http://www.ceneo.pl/11057960 ( ceny od 2629)
Pralka GORENJE WS 50109 N - 1049
http://www.ceneo.pl/7376140 (ceny od 999)
Odkurzacz ZELMER Odyssey 450.0 ST - 299
http://www.ceneo.pl/15294509 (ceny od 236)
Żelazko Philips GC2960/02 - 179
http://www.ceneo.pl/13481562 (ceny od 134)

Każdy zna ten sklep ,pozytywnie lub negatywnie ... ja go mino wspominam za dawnych czasów ,teraz niestety kupuję już gdzieś indziej.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2012, 17:11   

kupowałem i dalej będę tam kupował.. ceny zawsze zrobią na tyle dobrą że nie chce mi się czekać na kuriera z internetowego dla 100pln różnicy. także w zasadzie 3/4 agd rtv mam od nich właśnie..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 07-02-2012, 20:12   

Mam podobnie. A frajerstwem jest porownywanie cen w sklepie internetowym a stacjonarnym.
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 09-02-2012, 10:44   

Trafia mnie jak w sklepie internetowym po dwóch tygodniach użerania się przez telefon okazuje się, że produktu nie ma (mogą wysłać "podobny" w "podobnej" cenie) albo po dwóch dniach, że jest ale oczywiście 200zl droższy.
Zalety na Sikorskiego: panowie przy mnie zadzwonią, czy jest u dostawcy i kiedy może być dostarczone, obejrzę, czy nie walnięte w transporcie i nie muszę się użerać z kurierami (którzy zawsze wtedy łaskę okazują i nie lubią brać paczki z powrotem), gwarancje mam wszystkie podbite a ceny są rzeczywiście negocjowalne.
Ceny z ceneo itp stron traktuję orientacyjnie, najniższe odrzucam (chyba, że atrakcyjna oferta pochodzi ze sklepów przeze mnie sprawdzonych i wynika np z wyprzedaży starych modeli etc), jeśli to coś większego to idę negocjować do stacjonarnych sklepów i wtedy podejmuję decyzję czy ryzykować nieco wysyłkowo czy zakupić na miejscu.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
Ostatnio zmieniony przez T 09-02-2012, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 09-02-2012, 11:51   

ArturSosin napisał/a:
A frajerstwem jest porownywanie cen w sklepie internetowym a stacjonarnym.


Aha, a... dlaczego :zdziw:
 
     
guzik 
Warzelnik
Gaduła


Osiedle: Mała Wieś
Dołączył: 21 Lis 2010
Posty: 28
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-02-2012, 13:04   

Kozmicki napisał/a:
ArturSosin napisał/a:
A frajerstwem jest porownywanie cen w sklepie internetowym a stacjonarnym.


Aha, a... dlaczego :zdziw:

Też mnie to dziwi ...

Kilka rzeczy po pierwsze jak ktoś oferuje 10 tys. produktów nie należy oczekiwać, że wszystko jest od tzw. ręki. Sprawa wysyłki są już inne rozwiązania tzw. punktu odbioru gdzie można podjechać i odebrać.
"Trafia mnie jak w sklepie internetowym po dwóch tygodniach użerania się przez telefon okazuje się, że produktu nie ma (mogą wysłać "podobny" w "podobnej" cenie) albo po dwóch dniach, że jest ale oczywiście 200zl droższy."
Tutaj to raczej trafiłeś na zły sklep albo miałeś pecha :one:
Ja jak kupowałem kotłownie + grzejniki to po sklepach stacjonarnych nie było co chodzić ,w hurtowniach czy od montera miałem dużo wyższe ceny ,prawda jest taka ,że zamówiłem odebrałem w punkcie i zyskałem kilka tys. , taka sama sprawy przy sprzęcie do zabudowy.
Pomyśl jaką oni mają rotacje klientów ma sklep stacjonarny ,jest skazany tylko na regionalnych klientów. Dlatego też pewnie cena się od tego kształtuje bo ma mniejszą możliwość sprzedaży danego produktu no i marże też pewnie inne bo inne koszty utrzymania.
A swoją drogą byłem wczoraj na sikorskiego po baterie ,tam pracują tylko 2 pracownicy ? a reszta to chyba praktykanci :)

A swoją drogą chyba zeszliśmy z tematu :)
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 09-02-2012, 13:56   

guzik napisał/a:
jak ktoś oferuje 10 tys. produktów nie należy oczekiwać, że wszystko jest od tzw. ręki.

Dlaczego nie należy tego oczekiwać? Szczególnie wtedy, gdy towar opisany jest "dostępny", "wysyłamy w ciągu 24h" itp? Dla mnie jest to zwykłe naciąganie - podobnie jak podawanie zaniżonych cen. Nie mam nic przeciwko niedostępności od ręki o ile mnie ktoś uprzedzi.

guzik napisał/a:
Tutaj to raczej trafiłeś na zły sklep albo miałeś pecha

Możliwe - u mnie nazywa się to nieuczciwością.

guzik napisał/a:
no i marże też pewnie inne bo inne koszty utrzymania.

Koszty przechowania towaru, którego się nie posiada wynoszą zero. Masz więc zupełną rację. :D
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18