Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
14-02-2011, 09:41
RTV AGD w Wieliczce
Autor Wiadomość
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 09-02-2012, 14:16   

T napisał/a:

Możliwe - u mnie nazywa się to nieuczciwością.


Masz rację. Ale nie sugerujesz chyba, że nieuczciwość jest wyłączną domeną sklepów internetowych ? Mnie zdarzyło się doświadczyć takiej samej "nieuczciwości" w sklepie "realnym". Sprzedawca wziął zaliczkę, po czym tydzień po obiecanej dacie dostawy musiałem mu ją wydzierać, bo sam nie bardzo się kwapił do zwrotu.

Rynek daje szansę wyboru - każdy może wybrać co lubi.
Ja kupuję w 90% przez sieć: całe AGD, elektronikę, opony i wiele innych rzeczy. Najczęściej decyduje cena, ale nie tylko. ..
Dzięki zakupom przez sieć unikam aroganckich, niekompetentnych sprzedawców,wciskających mi na siłę, to co im akurat zalega w magazynie. Unikam sklepów, przy których nie mogę zaparkować, które są czynne wyłącznie w godzinach, kiedy ja też pracuję, w których mogę zapłacić wyłącznie gotówką.

Pewnie kilka korzyści jeszcze bym znalazł, ale nie o to chodzi. W każdym razie im większa konkurencja - wszystko jedno: realna czy internetowa, tym lepiej dla nas, klientów.
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 09-02-2012, 14:59   

Kozmicki napisał/a:
Ale nie sugerujesz chyba, że nieuczciwość jest wyłączną domeną sklepów internetowych ?

Nie, ani trochę. Niestety równie mocno można poczuć konsekwencje oszukania w "realnym" sklepie.
Przykład z mojej branży: jeden z krakowskich sklepów "realnych", sprzedający również przez Internet, ma w ofercie produkty sprowadzone poza oficjalnymi kanałami dystrybucji. Produkty te nie mają właściwej dla Polski gwarancji i polski serwis odmawia ich gwarancyjnej naprawy. Przykład ogólny: kupował ktoś ostatnio auto w komisie?
W "realnym" zazwyczaj pytam czy jest, odpowiedź brzmi "nie ma" - wychodzę/pytam o czas sprowadzenia lub "jest" - kupuję; w Internetowym najczęściej następuje odpowiedź "jest" a potem, czasami, zdarza się zwodzenie tygodniami ("może jednak w szarym kolorze", "jest ale w nowej cenie" - wyższej oczywiście, "nie mieliśmy zgłoszenia o problemie z zamówieniem" itd). Jest to denerwujące, szczególnie gdy wybiera się zakup przez net by zaoszczędzić sobie czas; a wystarczyła uczciwa odpowiedź "aktualnie nie ma, możemy sprowadzić wtedy i wtedy".
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 09-02-2012, 19:17   

T napisał/a:
w Internetowym najczęściej następuje odpowiedź "jest" a potem
No wlasnie. Niedawno zrobilem zonie prezent urodzinowy. Ale w teorii bo w praktyce okazalo sie, ze 'dostawca dostarczyl partie uszkodzonego towaru'. :D Tyle szczescia, ze dowiedzialem sie o tym dzien przed urodzinami i zdazylem zadzialac.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-02-2012, 20:10   

T napisał/a:
Koszty przechowania towaru, którego się nie posiada wynoszą zero.


Dlatego praktycznie większość rzeczy w Wielickich sklepach sprowadzana jest na zamówienie.

Z wyjątkiem tych na wystawie które można kupić "od ręki".
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18