Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszam do przeczytania wywiadu z Burmistrzem Wieliczki
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-11-2010, 10:33   

Oczywiście wypowiem się w swoim imieniu i swoim interesie: zacznijmy od kanalizowania centrum miasta, bo taki wydaje mi się naturalny porządek rzeczy. Nie mówie, że o południu gminy należy zapomnieć ale nie da się wszystkiego zrobić na raz - najpierw centrum.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 09-11-2010, 12:36   

raphalsky napisał/a:
ale nie da się wszystkiego zrobić na raz - najpierw centrum.

Źle zrozumiałeś - Centrum, o ile mi wiadomo, ma już plany i jakis tam harmonogram. Tam kanalizacja będzie. południe gminy - nie ma nic - nawet pomysłu. Ja nie chcę miec kanalizacji jutro - czy za tydzień. ja chcę wiedzeć, kiedy ona będzie w mojej wsi, bo ta informacja jest niezbędna do podejmowania różnych działań dot. choćby własnych remontów, rozbudowy, itp., itd. Brak takiej rzetelnej informacji i mówienie "ze się nie da" stanowi dla mieszkańców południa gminy istotny problem, który przekłada się na realne pieniądze.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-11-2010, 13:02   

To jest tak jak z wejściem Polski do strefy walutowej Euro. Jeśli mnie pamięć nie myli kiedyś, kiedyś mówiło się o roku 2007. Obecnie mamy 2010 i mówi się że najwcześniej nastąpi to w 2015.
Jeżeli Bumistrz powiedziałby, że południe gminy zostanie skanalizowane np. w 2015 to również traktowałbym to z dużą rezerwą. I pewnie dla Ciebie taka informacja niewiele by wniosła.
Ale rozgoryczenie rozumiem.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
ap
Gość
Wysłany: 09-11-2010, 14:46   

raphalsky napisał/a:
Jeżeli Bumistrz powiedziałby, że południe gminy zostanie skanalizowane np. w 2015 to również traktowałbym to z dużą rezerwą


gdyby powiedział, że przed następnymi wyborami - trochę bym mu uwierzył.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-11-2010, 20:14   

raphalsky, tu nie chodzi o to że gość mówi 2015 i wtedy będą robić.
Gość mówi 2015 bo tak szacuje, gdyż myśli o zrobieniu tej kanalizacji. Aktualnie o jej wykonaniu nie myśli się NIC.

Odpuścili temat i PA.
Wiadomo, że teren jest niekorzystny, ale cóż zrobić trzeba działać. Rozbić plan na części i robić mniejszymi kawałkami.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-11-2010, 20:57   

Chciałem jedynie na przykładzie zasygnalizować, że słowa które mogą paść pod presją i tak będą jedynie słowami.
Widocznie kanalizacja tej części gminy jest sprawą ważną lecz trudną do wykonania w najbliższym czasie. Zatem wszelkie daty byłyby wyssane z palca i nic nie warte.
Co jest prostsze: rzucić hasło - będzie kanalizacja w 2014 i pozyskać głosy mieszkańców południa gminy czy też zachować przyzwoitość i zachować milczenie wiedząc, że na chwilę obecną nie da się tego zaplanować. W tym drugim przypadku trzeba się liczyć z rozgoryczeniem mieszkańców i brakiem poparcia. No ale być może zachowuje się przyzwoitość?
Popatrzyłbym na to właśnie z tego punktu widzenia.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-11-2010, 23:08   

A nie lepiej powiedzieć ludziom prosto z mostu.

Chcieli byśmy, ale aktualnie jest to trudne technologicznie i kosztowne w związku z czym po zakończeniu prac nad kanalizacją dla centrum i północnych części gminy planujemy sukcesywne podpinanie kolejnych rejonów małymi etapami.
W związku z powyższym obecnie wykonywana kanalizacja wybudowana zostanie z przewidzianą rezerwą dla podpinanych w późniejszym czasie terenów.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
aloo gobi
Gość
Wysłany: 10-11-2010, 01:44   

Rozwiazaniem dla gorzystych terenow poludnia Gminy W, bylaby budowa akweduktow.

Juz Rzymianie wierzyli, ze woda nie moze plynac pod gore; trudno wiec, tę oczywistą prawdę negowaly, po stuleciach, wspolczesne wladze Miasta Solnego i Gminy Solnej.

Akwedukty, oprocz tego, ze są duktami dla wody, charakteryzują sie monumentalnymi łukami łączącymi przeciwlegle wzgorza.

Trudno zaiste oczekiwac, by Gminę, nawet tak zacną, bo solną - stac bylo na cos monumentalnego :-) .
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 10-11-2010, 11:14   

nietopesh napisał/a:
A nie lepiej powiedzieć ludziom prosto z mostu. [...]


I o to własnie by chodziło.
Mój głos przedstawiciele gminy by wtedy dostali. Za uczciwe postawienie sprawy.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-11-2010, 11:46   

aloo gobi napisał/a:
Rozwiazaniem dla gorzystych terenow poludnia Gminy W, bylaby budowa


... przepompowni, które w obecnym planie są obecne ale w liczbie kilku. Na południu trzeba by było wybudować, ich kilkanaście jak nie kilkadziesiąt. Wszystko OK, ale pompy zjadają prąd. Ten problem można by było rozwiązać innowacyjnym pomysłem budowy, albo solarów z akumulatorami, albo blokami energetycznymi jak na Baryczy, które przetwarzają gaz na energie.
Wymaga to jednak głębszych przemyśleń i kalkulacji.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 10-11-2010, 11:58   

Rozwiązaniem mogłaby być niewielka oczyszczalnia ścieków lub zlewnia oraz zbiorniki bezodpływowe zbiorcze - co kilka dni przyjeżdża szambiara, opróżnia i przewozi do oczyszczalni/zlewni.
Podobny system był rozważany w Raciechowicach (własnie ze względu na górzysty teren i duże rozproszenie zabudowań). Nie wiem czy i na co się zdecydowali.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 10-11-2010, 12:12   

T napisał/a:
oraz zbiorniki bezodpływowe zbiorcze - co kilka dni przyjeżdża szambiara, opróżnia i przewozi do oczyszczalni/zlewni.

Taki system był kiedyś na Sienkiewicza i W.Pola. Ale Beczka jeździła codziennie. +do tego hałas od pompy i odorek dookoła. W rozproszonej zabudowie lepsze są chyba indywidualne zbiorniki.
 
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 10-11-2010, 12:29   

Ale nam się ściekowa rozmowa zrobiła z tego wywiadu. A jednak jakoś mniej rynsztokowo niż w temacie o wyborach ;)

Tomek73 napisał/a:

Taki system był kiedyś na Sienkiewicza i W.Pola. Ale Beczka jeździła codziennie. +do tego hałas od pompy i odorek dookoła.

Nie przeczę, nie jest to ani ładne, ani wygodne, ani zapewne tanie. Z tego wynika, że nie ma to jak system kanalizacji. Nie mniej jednak jest to jakieś rozwiązanie alternatywne do "nie da sie" i "nie opłaca się" budowania pelnej kanalizacji z odprowadzaniem ścieków do oczyszczalni Płaszów.

Tomek73 napisał/a:
W rozproszonej zabudowie lepsze są chyba indywidualne zbiorniki.

Owszem, pod warunkiem, że każdy z tych zbiorników jest szczelny. I tu zaczyna się problem. Bo gdyby rozproszenie było duże to każdy spuszcza to sobie generalnie u siebie i na swoją hektarową działkę. W podwielickich wsiach polega to na spuszczaniu ścieków na działki pomiedzy 10 a 30 arów lub bezpośrednio do przydrożnych rowów. Po dodaniu ukształtowania terenu w Wildze i jej dopływach mamy smród i brud, za 10 lat pewnie będzie to równie urokliwy zakątek jak Serafa dzisiaj.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 16