Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka vs. Niepołomice
Autor Wiadomość
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 17-06-2013, 11:39   

Tak właściwie to trochę smutno, że my możemy tylko porozmawiać o Psiej Arenie, a nie o tematach, z których można mieć podatki i rozwój Gminy:

Cytat:
Firma Trefl sprowadzi się do Niepołomic
GOSPODARKA. Niepołomicka Strefa Inwestycyjna rośnie w siłę. W ostatnich dniach Krakowski Park Technologiczny wydał zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej NSI polskiemu przedsiębiorstwu Trefl.

Firma, która produkuje karty do gry dla dzieci i dorosłych, puzzle i gry planszowe, zainwestuje w Niepołomicach ok. 11 mln zł. Trefl kupił w NSI działkę o powierzchni 2,5 hektara i planuje przenieść tam z Krakowa całą swoją...

http://www.dziennikpolski...niepolomic.html

W Niepołomicach jakieś takie fajne nowe drogi i skrzyżowania mają ...
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 22-06-2013, 06:53   

Niepołomice mają wizję i gospodarza, Wieliczka ma rządzących niedoszłych księży i episkopat
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-06-2013, 16:12   

ale wizję na co? fabryki fabryki fabryki? od jakiegoś czasu się słyszy o nowym stadionie, gdzieś tam przewijało się muzeum motoryzacji.. i co? na razie cisza.. dla ludzi tylko zamek i puszcza, powoli zanikające wśród nowopowstałych fabryk..

dla mnie to po prostu szczęście lokalizacyjne i bliskość ważnej trasy tranzytowej.. gdyby władze odpowiednio wcześnie zadbały o zjazd z autostrady to może Royal Canin tam miałby magazyny a nie w Zabierzowie?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 22-06-2013, 19:10   

Wizja wiodąca to strefa ekonomiczno-przemysłowa dająca potężne wpływy z podatku od nieruchomości, zatrudnienie oraz rozwój drobnej przedsiębiorczości. Puszcza, zamek, żyjący rynek, kort tenisowy czynny w zimie ''balon", doskonale rozwijająca się deweloperka. Mieszkańcy Niepołomic mają szczęście do myślących władz
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-06-2013, 22:17   

michal85 napisał/a:
Puszcza, zamek, żyjący rynek, kort tenisowy czynny w zimie ''balon", doskonale rozwijająca się deweloperka. Mieszkańcy Niepołomic mają szczęście do myślących władz


poza puszczą i rynkiem specjalnej różnicy nadal nie widzę.. deweloperka to na siłę bo w Wieliczce jest to samo.. propaganda

poza lodami na rynku też nic specjalnego dla mojej rodziny nie znalazłem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-06-2013, 22:57   

no mają jeszcze dobry pijar ;)
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 22-06-2013, 23:49   

Tsubasa napisał/a:
poza puszczą i rynkiem specjalnej różnicy nadal nie widzę

ja jeszcze widzę np. nowe i wyremontowane drogi
ja jeszcze widzę np. nowe chodniki
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2013, 10:23   

greg napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
poza puszczą i rynkiem specjalnej różnicy nadal nie widzę

ja jeszcze widzę np. nowe i wyremontowane drogi
ja jeszcze widzę np. nowe chodniki


zaraz jak skończą bałagan kanalizacyjny to i drogi będą musieli zrobić.. poza tym nie porównuj wielkości centrum wieliczki do centrum niepołomic bo to nie ta liga.. lamentujecie tylko i nic więcej :)

od kilku lat ja w wieliczce widzę duże zmiany i temu się nie da zaprzeczyć, a że zawsze znajdzie się na kilka tysięcy osobników kilku malkontentów to normalne.. zawsze niepołomice z pięknie rozwijającą się deweloperką na pewno przyjmą was z otwartymi ramionami :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 23-06-2013, 11:12   

Tsubasa napisał/a:

poza puszczą i rynkiem specjalnej różnicy nadal nie widzę.. deweloperka to na siłę bo w Wieliczce jest to samo.. propaganda

poza lodami na rynku też nic specjalnego dla mojej rodziny nie znalazłem..



Jedni jeżdżą na lody do Dobczyc inni do Niepołomic jeszcze inni do Nowego Targu rzecz gustu i portfela.
Jedni widzą różnicę inni nie, ja widzę olbrzymią różnicę wręcz przepaść w porównaniu do Wieliczki i przykro mi że Niepołomice umiały wykorzystać potencjał środki unijne i dalej się rozwijają a Wieliczka cóż stoi w miejscu :586:
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2013, 14:03   

no ale napisz proszę.. co takiego oferują dla rodziny niepołomice, czego nie ma wieliczka (albo żebyś miał prościej. co mają lepszego od wieliczki że powinienem tam pojechać a nie do naszego miasta).. w punktach..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2013, 16:15   

Tsubasa napisał/a:
zaraz jak skończą bałagan kanalizacyjny to i drogi będą musieli zrobić..


Otóż to i to jest chyba największy plus całej kanalizacji ;-)
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-06-2013, 16:44   

Cytat:
Otóż to i to jest chyba największy plus całej kanalizacji
]
Oj jasne Broniu, tylko, że nowy asfalt będzie pewnie takiej jakości jak kosteczka w centrum, na której ekipy wykonuja ".mini tour de pologne" Zaczlei na wiosne na Daniłowicza i pewnie niebawem tam wrócą.
Ty się nie podniecaj tak tym co jest wykonywane ja każda rzecz w tym mieście : "byle jak i tak odbiorą"
Jakoś chwile nie klaskałeś uszami nowej władzy, ale widzę, że nie wytrzymałeś, albo zauważono twoje "nieróbstwo" :)
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-06-2013, 16:49   

Cytat:
no ale napisz proszę.. co takiego oferują dla rodziny niepołomice, czego nie ma wieliczka (albo żebyś miał prościej. co mają lepszego od wieliczki że powinienem tam pojechać a nie do naszego miasta).. w punktach..

To zróbmy inaczej
Tsubasa co ty widzisz w Wieliczce dla rodziny i spędzania wolnego czasu rodzinnie.
Michal85 a Ty i ja możemy napisać co jest w niepołomicahc takiego, że spędza się tam miło czas.

Może ja zaczne

a) Ścieżki rowerowe
b) chodniki wyremontowane ( nie z kostki), przyjazne matkom z dziećmi, rowerkom, rolkom itd itp
c) otwarty dziedziniec i ogrody zamku ( w Wieliczce ochrona nie pozwala tam wchodzić bez biletu )
d) kawiarenki w różnych miejscach miasta - szczególnie w rynku.
e)zadbana i zrobiona z głową zieleń, tablice informacyjne, plany miasta itd itp
f)w centrum miasta nie ma wywieszonych szmat, ani lodziarni pokroju "XXX XXX"
g) jest gdzie zostawić rower ( stojaki )
h) wyznaczone miejsca do grillowania, palenia ognisk
i) jak teren jest wyznaczony to do rekreacji to nie jeżdżą po nim auta wędkarzy i innych - patrz Grabówki.

Tyle patrząc na to na co zwraca uwagę rodzina. Bronek Ty sie tu nie wypowiadaj bo o rodzinie to może będziesz mógł mówić za kilka lat.
_________________
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2013, 17:19   

przemo, ehehe, myślałeś, że będziesz miał tak łatwo w propagowaniu swoich katastroficznych wizji na każdym kroku? Inteligentny facet jesteś, powinieneś wpaść na to, że jest sesja i student ma trochę mniej czasu, jak to bywa w tym czasie ;-)

Wypowiadać się będę zawsze na temat na który będę miał ochotę - mam do tego prawo. Tak jak Ty.

A co do tematu, który poruszyłem wcześniej - może poczekajmy z zadecydowaniem jakiej jakości będzie asfalt do momentu skończenia definitywnego danego przedsięwzięcia?

Bo to są te właśnie Twoje katastroficzne wizję. Jeszcze wszystkich rur dobrze nie obsadzono w ziemi, ale Ty już wiesz, że asfalt będzie do doopy.

Poza tym - kolejny raz off-top.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 23-06-2013, 18:06   

no ale napisz proszę.. co takiego oferują dla rodziny niepołomice, czego nie ma wieliczka (albo żebyś miał prościej. co mają lepszego od wieliczki że powinienem tam pojechać a nie do naszego miasta).. w punktach..

Przemo napisał wiele, ja pragnę dodać :
- miasto i władze przyjazne mieszkańcom
- możliwość wypoczynku i rekreacji
- basen z super renomą
- większe możliwości znalezienia pracy na miejscu czyli przez mieszkańców
- obserwatorium astronomiczne
Tsubasa ja nie chce Cie namawiać byś akurat spędzał wolny czas w Niepołomicach, ale generalnie jest tam więcej możliwości spędzenia czasu wolnego w ciszy i spokoju niż w Wieliczce :zly:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17