Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka vs. Niepołomice
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-06-2013, 10:01   

Zamiast piepszyć farmazony, weź się do nauki, byś będąc kierownikiem niższego szczebla mógł w garniturze zasiąść za sterami wózka widłowego. Powodzenia!
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2013, 10:15   

nacomito, pozwól, że sam zadecyduję co będę robił :)
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
michal85 
Żupnik


Osiedle: Boża Wola
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 74
Wysłany: 24-06-2013, 10:38   

Cytat:
ja i moja rodzina korzyść ze strefy będzie miała znikomą więc mnie to lotto.. wiele gmin ma podobne tereny, stref nie robi i jakoś żyje.. a niepołomice poza rynkiem i 200m od rynku w każdą stronę nie oferuje już nic specjalnie ciekawego.. do mnie argument że tu nie ma strefy, że władze nie myślą, że nie ma co robić po prostu nie trafia, bo nigdy nie miałem z tym problemu..


Zastanawiam się co mam odpisać na Twój post, chodzi o to aby Cie nie obrazić....
Strefa ekonomiczna Tobie lotto, ale ludziom bez pracy daje możliwości pracy co dziś jest bardzo ważne.
Twoja krótkowzroczność i brak wyobraźni bo myślisz tylko o sobie jest dla mnie zaskakująca i szokująca.
Mam nadzieję że nigdzie nie uraziłem, jeśli tak to sorki ale bardziej delikatnie chyba już nie mogłem napisać.
 
     
Jacek8 
Siuda Baba


Osiedle: Lekarka
Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2013, 12:57   

Ciekawa dyskusja, ale Wieliczka przespała swoją szansę :029: Teraz jest kryzys i choćby władze miały kasę i chęci to na wiele się to nie zda. Wielicka strefa ekonomiczna czy jak tam się nazywa to fikcja!!!
Miło jest pojechać na rower czy rolki do Niepołomic, bo jest tam gdzie pojeździć ale czy chciałbym tam mieszkać????
_________________
Jacek
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2013, 16:15   

michal85 napisał/a:
Cytat:
ja i moja rodzina korzyść ze strefy będzie miała znikomą więc mnie to lotto.. wiele gmin ma podobne tereny, stref nie robi i jakoś żyje.. a niepołomice poza rynkiem i 200m od rynku w każdą stronę nie oferuje już nic specjalnie ciekawego.. do mnie argument że tu nie ma strefy, że władze nie myślą, że nie ma co robić po prostu nie trafia, bo nigdy nie miałem z tym problemu..


Zastanawiam się co mam odpisać na Twój post, chodzi o to aby Cie nie obrazić....
Strefa ekonomiczna Tobie lotto, ale ludziom bez pracy daje możliwości pracy co dziś jest bardzo ważne.
Twoja krótkowzroczność i brak wyobraźni bo myślisz tylko o sobie jest dla mnie zaskakująca i szokująca.
Mam nadzieję że nigdzie nie uraziłem, jeśli tak to sorki ale bardziej delikatnie chyba już nie mogłem napisać.



mam zrezygnować z funkcji moderatora żebyś nie bał się pisać tego co myślisz?
po co mam myśleć o innych? od tego są.. inni :) wszyscy by tylko ręce wyciągali ale robić jak przyjdzie to nie ma komu - od 3 miesięcy szukam kogoś sensownego z budowlanki i znaleźć nie mogę.. a te fabryki ze strefy jak przyjdzie kryzys i zaczną zwalniać to wyobrażasz sobie pół niepołomic na bezrobociu?

wolę myśleć o sobie i żyć szczęśliwie niż myśleć o wszystkich dookoła i zastanawiać się co do garnka włożyć..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-06-2013, 16:28   

Jacek8 napisał/a:
czy chciałbym tam mieszkać????
Nas sie pytasz?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-06-2013, 17:05   

Cytat:
Według mnie, żeby oceniać korzyść dla mieszkańców Niepołomic pod względem zatrudnienia w danym miejscu, trzeba byłoby znać odpowiedź na pytanie - ilu mieszkańców Niepołomic pracuję w strefie ekonomicznej na stanowiskach chociażby niższego szczebla kierowniczego?

A co ma do tego szczebel kierowniczy ?
Cytat:
pozwól, że sam zadecyduję co będę robił

Może nie Ty tylko ten co zaryzykuje dać Ci pracę, ale nie bez powodu działasz ku chwale małej ojczyzny.
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2013, 17:10   

zważywszy na fakt ile osób wynajmuje w niepołomicach mieszkania dla kadry kierowniczej i pracowników w ogóle, to mogę się założyć że mieszkańcy niepołomic to bardzo znikomy procent..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Jacek8 
Siuda Baba


Osiedle: Lekarka
Wiek: 49
Dołączył: 22 Lis 2011
Posty: 59
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-06-2013, 19:10   

ArturSosin napisał/a:
Jacek8 napisał/a:
czy chciałbym tam mieszkać????
Nas sie pytasz?


jeśli masz cytować to cytuj może całe zdanie aby inni forumowicze zrozumieli
_________________
Jacek
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-06-2013, 19:54   

Jacek8 napisał/a:
jeśli masz cytować
Jakze sie ciesze, ze jestes na forum. Tyle sie od ciebie mozemy nauczyc... :P
 
     
n-ce
Gwarek


Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 14
Wysłany: 26-06-2013, 13:05   

Wypowiem się jako niepołomiczanka.
Pytacie co strefa przemysłowa daje mieszkańcom Niepołomic. Z pracą bywa różnie, w sterfe pracuje wiele osób z poza Niepołomic, dużo osób z Niepołomic dojeżdza do pracy gdzie indziej np. Kraków. Ale ogólnie bezrobocie w Niepołomicach jest niższe niż średnia dla całego powiatu.
Sterfa to przede wszystkim przychód dla gminy z podatków: od nieruchomości i CIT a pośrednio PIT ( jak ludzie pracują to i podatki płacą) a z tych dochodów gmina może się rozwijać i wydawać je na inwestycje dla mieszkańców ( place zabaw, chodniki itp)
Gdyby nie wpływy właśnie z tych podatków generowanych przez strefę wiele inwestycji nie mogłoby być zrealizowanych i Niepołomice byłyby zapyziałom dziurą.
20% dochodów Gminy Niepołomice stanowi podatek od nieruchomości od przedsiębiorców
tutaj raport o stanie gminy ( jak dla mnie przygotowanie do wyborów już się zaczęło, i raport nie jest raportem ale laurką ale dla celów statystycznych może być :diabel2: )
http://wspolny.niepolomic...iny_2010-13.pdf
Oczywiście w Niepołomicach tak różowo nie jest, wiele inwestycji ma niedociągnięcia o zasadność niektórych można się spierać, ale całkiem źle też nie jest.
U was dochód generuje przede wszystkim kopalnia ( z historią kilku wieków) i gdyby nie położenie ( sól) to dopiero byście mieli niewesoło.
Jako mieszkanka Niepołomic co zaproponowałabym moim znajomym. Zamek ( gdyby nie decyzja Kracika z 90 roku o komunalizacji to dzisiaj byłaby ruina), Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa - polecam i jeszcze kilka innych rzeczy.
A jak ja widzę Wieliczkę - jako osoba z zewnątrz. Jak się idzie w okolice rynku to co najbardziej rzuca się w oczy to szmateksy i brak miejsc parkingowych.
Oczywiście kopalnia to perełka.
To jest oczywiście wizja z mojej perspektywy. :P
I jeszcze jedno, widzę że Wieliczka zaczęła się rozwijać , u was bardzo dużo zaprzepaścił poprzedni Burmistrz. Gdyby nie ściskał tak dutków w kieszeni tylko miał jakąś wizję rozwoju Wieliczka byłaby w czołówce miast małopolski. Niestety facet nie miał żadnej wizji i tak naprawdę bał się chyba własnego cienia i wolał wykazywac że ma nadwyżkę budżetową, zamiast inwestować ( na co kilka lat temu był najlepszy czas)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-06-2013, 15:14   

Niepołomice sa bardzo potrzebne Wieliczce.
Do porównań.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 26-06-2013, 15:19   

solniak napisał/a:
Niepołomice sa bardzo potrzebne Wieliczce

poczekaj, żeby przypadkiem nie wrócił temat przenosin Powiatu do Niepołomic
wtedy nie będzie KWI
KN też nie, wszystkie KaNSas, KaLIforfornia, KeNTucky też już zarezerwowanne :diabel:
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-06-2013, 15:29   

solniak napisał/a:
Niepołomice sa bardzo potrzebne Wieliczce.
Do porównań.


I odwrotnie.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-06-2013, 18:31   

n-ce napisał/a:
Zamek ( gdyby nie decyzja Kracika z 90 roku o komunalizacji to dzisiaj byłaby ruina),

I wiele innych śmiałych jego decyzji. Ale nie każdy ma (miał) swego Kracika
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17