Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
23-08-2010, 07:55
POWÓDŹ 2010
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 04-06-2010, 14:35   

Panie i Panowie dziś mierzyłem ile spadło przez noc wody, wyszło mi dokładnie 35L/1m kw.
Swoja droga az szlag czlowieka trafia jak jedzie przez Sierczą w kier. Krzyszkowic i widzi jak woda przelewa się przez zupelnie niedrożne przepusty pod mostkami, zabierając i niszcząc pobocza i asfalty nanosząc pełno żwiru i kamienia.
Nie wiem dlaczego nikt z tym nie zrobi porzadku, przecież każdy może zadbać o swoje 5 metrów przed wjazdem aby umozliwić wodzie swobodne przepływanie rowem i przepustem. ....
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 04-06-2010, 14:38   

Jechałem rano Klaśnieńską - dramat, wody na 5 cm na prawie całej ulicy - woda lała sie każdym mozliwym otworem ściekając z grzbietu Siercza - Rożnowa. Tam nie ma żadnych rowów, ani studzienek (np. nz Czubinów - pisał o tym master7)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-06-2010, 15:02   

na Rżące w Krakowie zalany skwer i plac zabaw dla dzieci. Prądnik Czerwony zalany w nocy (Dobrego Pasterza, Majora), znowu zamknięty przejazd pod rondem grunwaldzkim.. a to tylko 2 ulewy nocne..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
gość
Gość
Wysłany: 04-06-2010, 15:05   

to przykre i zdumiewające, że kolejna katastrofa, tym razem związana z powodzią, staje okazją do niewybrednych żarów na temat Prezydenta i tragedii w Smoleńsku.
Fakt ten nie spotyka się z żadną reakcją ze strony administratorów forum.
Co więcej, sprzeciw wobec tego typu dowcipów został przez administratorów ocenzurowany, a ściślej - posty w tym temacie wykasowane.

Uważam, że wymaga to wyjaśnień, skoro jest to portal społecznikowski, forum publiczne, gdzie każdy mieszkaniec Wieliczki może wypowiedzieć swoje zdanie, pod warunkiem, że nie obraża uczuć innych osób, nie łamie prawa, w tym regulaminu Wieliczka24info.
Proszę również o wyjaśnienie, jaki związek z wątkiem powodzi mają chamskie dowcipy na temat Prezydenta, które pozostawiono ku uciesze gawiedzi.
 
     
też gość
Gość
Wysłany: 04-06-2010, 15:07   

A gdzie masz dowcip o Prezydencie - ja widzę tylko o Wawelu - jako próbę wyjaśnienia "czemu zalało". Jak najbardziej na temat.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-06-2010, 15:08   

więcej dystansu - mniej inwektywów (nie wspominam już o marnych próbach pisania pod nickami zrejestrowanych osób). ośmieszacie się tylko
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-06-2010, 21:18   

no i chyba mamy winnych ulew i podtopieniom:

http://czestochowa.gazeta...e_powoduja.html

mam nadzieję że za kilkanaście lat nie będę musiał już mieszkać w tym d.urnym kraju..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-06-2010, 21:39   

Tsubasa napisał/a:
no i chyba mamy winnych ulew i podtopieniom:

http://czestochowa.gazeta...e_powoduja.html

Rydzyk bis?
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-06-2010, 23:40   

Okolice przejazdów na Rybitwach tez zalane i to grubo, jechałem siedząc jak na szpilkach ale się udało. Stresogenna sytuacja :P

Z okolicznych nowinek w Pawlikowicach ziemia ruszyła się i wystąpiło osuwisko w rejonie Pode Dwora. Część zbocza gdzie znajduje się kraniec lasu jedzie w stronę rzeki. W bliskim sąsiedztwie znajdują się 2 budynki.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 04-06-2010, 23:43   

Tsubasa napisał/a:
no i chyba mamy winnych ulew i podtopieniom:
http://czestochowa.gazeta...e_powoduja.html

Szaman zawsze chciał mieć władzę nad zjawiskami atmosferycznymi dla siebie tylko.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 05-06-2010, 11:08   Wał Podłężanki przerwała woda, czy ludzie?

Dziwna sprawa Trzech Mostów
Cytat:
Prokuratura w Wieliczce sprawdza, czy wał Podłężanki przerwała woda, czy ludzie

Na to, że wyrwa w wale rzeki Podłężanka w Podłężu, w rejonie zwanym Trzema Mostami jest "dziwna", pierwsi zwrócili uwagę mieszkańcy Grabia.
- Jeszcze w poniedziałek 17 maja byliśmy na wale sprawdzać, jaki jest poziom wody w Podłężance: był wysoki, ale w normie. Jednak w nocy woda zalała nam domy... Oglądaliśmy wyrwę w wale bardzo dokładnie. Wygląda ona tak, jakby zrobiono ją jakimś ciężkim sprzętem. Świadczy o tym choćby to, że korzenie krzewów i drzew są równo obcięte, a żywioł nie jest przecież taki precyzyjny... Dziwne jest także to, że wyrwa powstała jakby wstecz nurtu rzeki - opowiadają mieszkańcy podwielickiej miejscowości, gdzie woda zalała kilkadziesiąt domów oraz drogi i pola. Łącznie w Grabiu oraz sąsiednich Brzegach Podłężanka podtopiła 28 posesji oraz 40 hektarów terenu.
- Gdyby woda po prostu przelała się przez wał - sytuacja byłaby jasna, ale to, że pojawiła się taka dziwna wyrwa jest zastanawiające. Mieszkańcy wsi, którzy pamiętają tutejsze powodzie i z lat 50. ubiegłego wieku, i te ostatnich lat nie przypominają sobie, by w Grabiu zagrożenie stwarzała Podłężanka. Zawsze była to Wisła... - dodają właściciele podtopionych domów.
Ich zdaniem zastanawiające są także informacje, jakie w tej sprawie pojawiały się na stronie internetowej gminy Niepołomice. 17 maja była to wiadomość o celowym skierowaniu wód Podłężanki na poldery przy Trzech Mostach, by obniżyć poziom rzeki, a dzień później została już tylko informacja o przerwaniu wału Podłężanki w tym właśnie miejscu. - Z informacji uzyskanych w niepołomickim urzędzie wynika, że ta wiadomość była w ogóle błędna, ponieważ pracownik zamieszczający informacje w Internecie niewłaściwie podał miejsce zdarzenia - informują mieszkańcy Grabia.
- Dokładnie tak było. Woda z Podłężanki została rzeczywiście celowo skierowana na poldery, jednak nie przy Trzech Mostach, ale około cztery kilometry dalej, w rejonie boiska sportowego w Staniątkach - twierdzi burmistrz Niepołomic Roman Ptak. Dodaje: - Pracownik urzędu źle zinterpretował informację przekazaną ze sztabu kryzysowego, stąd na stronie internetowej pojawiła się taka, a nie inna wiadomość. Bardzo przepraszam za to wszystkich, którzy zostali z tego powodu narażeni na stres.
Informacja o celowym przerwaniu wału rzeki przy Trzech Mostach bardzo szybko rozeszła się wśród mieszkańców gminy Wieliczka i okolic; podały ja też niektóre media. W związku z tym wydano oświadczenie, w którym napisano m.in. "Nieprawdą jest, jakoby wały na rzece Podłężanka, pomiędzy mostami kolejowymi zostały celowo przerwane". Zaznaczono też, że gminy Wieliczka i Niepołomice prowadzą działania przeciwpowodziowe, by "zminimalizować straty dla wszystkich mieszkańców".
Jednak kilka dni później władze Wieliczki zdecydowały się zawiadomić o tej sprawie organy ścigania. - Oświadczenie burmistrzów było odpowiedzią na pojawiające się informacje, iż gmina Niepołomice dokonała celowego przerwania wałów na rzece Podłężanka. Po ukazaniu się tych wiadomości i po sprostowaniu ich przez gminę Niepołomice oraz po rozmowie, podczas której wyjaśniono te kwestie, burmistrz Artur Kozioł uznał wyjaśnienia burmistrza Niepołomic za wystarczające. To było podstawą do wydania wspólnego oświadczenia - tłumaczy Renata Gawlik, kierująca zespołem ds. informacji wielickiego UMiG.
Dlaczego sprawa trafiła do prokuratury? - Kiedy woda nieco opadła i możliwe było sprawdzenie w terenie sytuacji dotyczącej wałów na rzece Podłężance, a także po wykonaniu na zlecenie gminy Wieliczka zdjęć lotniczych, na których wyraźnie widoczna jest kilkumetrowa wyrwa w wale, w dniu 24 maja burmistrz Wieliczki upoważnił zastępcę szefa Zespołu Zarządzania Kryzysowego gminy Wieliczka, Romualda Hrabiego do wystąpienia do Komendy Powiatowej Policji z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na celowym uszkodzeniu wału przeciwpowodziowego na Podłężance. Zdjęcia lotnicze, które stanowią załącznik do zawiadomienia pokazały, iż mogło nastąpić faktycznie uszkodzenie wałów przez osoby trzecie. Zawiadomienie to nie ma jednak nic wspólnego z wydanym wcześniej oświadczeniem i nie jest skierowane przeciwko konkretnej osobie, ale będzie toczyć się w sprawie - podkreśla Renta Gawlik.
"Sprawa Podłężanki" trafiła do prokuratury w Wieliczce. - Z uwagi na to, że związana jest z możliwością zagrożenia zdrowia i życia ludzi objęta została śledztwem prokuratorskim - informuje nadkom. Krzysztof Kühl, komendant powiatowy policji w Wieliczce.
"W dniu 17 maja 2010 roku, podczas działań mających na celu zabezpieczenie przed powodzią najbardziej zagrożonych miejscowości położonych w gminie Wieliczka, stwierdziliśmy znacznie zalanie terenów w Brzegach i Grabiu. Podjęliśmy działania w celu ustalenia źródła zalania. W trakcie oględzin wału na Podłężance okazało się, że umocnienie rzeki zostało uszkodzone, co spowodowało wypływ wody na tereny wsi Brzegi i Grabie. Charakter i kształt uszkodzeń i pozostawione ślady wskazywały na to, że wał mógł zostać przerwany przez celowe działania i z użyciem ciężkiego sprzętu (...). Wątpliwości w tym zakresie pogłębiła rozmowa ze specjalistą - hydrologiem (...)" - napisano m.in. w zawiadomieniu o możliwości popełnienia przestępstwa złożonym przez gminę Wieliczka.
Zdaniem mieszkańców Grabia wał Podłężanki mógł być przerwany po to, by ochronić przed zalaniem Niepołomicką Strefę Inwestycyjną. - Do siedziby MAN-a jest od tej rzeki stosunkowo niedaleko, może o to właśnie chodziło? Mogło być i tak, że komuś przyszło go głowy, że jak woda wyleje się na poldery przy Trzech Mostach, to obniży się poziom rzeki i domy w innych miejscowościach, między innymi w Podłężu będą bezpieczne? Szkoda tylko, że komuś zabrakło w tej sprawie wyobraźni: poldery w tym miejscu są zbyt małe, by przyjąć tak dużą ilość wody i skutek tego jest taki, że podtopione została znaczna część naszej miejscowości - komentują mieszkańcy Grabia. Zaznaczają, że o powstanie wyrwy w wale nie oskarżają gminy Niepołomice. - Nie wyrokujemy, kto to zrobił. Uważamy po prostu, że przy Trzech Mostach stało się "coś" złego, a my z tego powodu bardzo ucierpieliśmy.
Burmistrz Roman Ptak, zapytany, czy w jego opinii wał przy Trzech Mostach mógł zostać przerwany celowo stwierdza: - Nie sądzę. Konsultowałem tę sprawą z pracownikiem między innymi naszego sztabu kryzysowego, ich zdaniem jest to mało prawdopodobne.
Podkreśla też, że trudno sądzić, by "sprawa Trzech Mostów" mogła mieć związek z chronieniem MAN-a przed podtopieniem. - Przez cały czas trwania powodzi nie miałem stamtąd żadnego sygnału, że czują się w jakikolwiek sposób zagrożeni. Zresztą tam są bardzo wysokiej jakości systemy zabezpieczające przed wodą itp. Moim zdaniem "wersja z MAN-em" nie wchodzi w grę.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennik.krako...:2,0:pag:3#nav0
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-06-2010, 11:16   

nietopesh napisał/a:
Okolice przejazdów na Rybitwach tez zalane i to grubo, jechałem siedząc jak na szpilkach ale się udało. Stresogenna sytuacja :P


hehehe widać lubisz adrenaline sobie podnieść ;)

to wysoko zawieszone autko masz ?? bo mowisz ze grubo wody było... czyli do połowy koła wiecej ??
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 05-06-2010, 12:06   

Po odstaniu swojego w świętym przekonaniu że to z powodu pociągu ludziom było wszystko jedno więc jechałem za resztą.

Wody było do progu czyli faktycznie pół koła, ruch wahadłowy tylko jedną stroną (tą płytszą) i atrakcja w postaci ukrytej dziury na środku rozlewiska.

Zawieszenie nawet wysokie, ale dla pewności zapytałem przed wjechaniem strażnika miejskiego czy faktycznie da rady przejechać na wprost. Było spokojnieee ;) jednak wraz z każdym metrem i zwiększającą głębokością zaczynałem się zastanawiać czy mnie nie wkręcili :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-06-2010, 12:28   

nietopesh napisał/a:
Było spokojnieee ;) jednak wraz z każdym metrem i zwiększającą głębokością zaczynałem się zastanawiać czy mnie nie wkręcili :P


też jechałem.. na moje zapytanie o poziom wody odpowiedzieli:

- Paaaaaanie. Przed chwilą kaczki przechodziły i im ledwo nogi zakryło :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-06-2010, 20:03   

nacomito napisał/a:
Dziwna sprawa Trzech Mostów

Niezły przewał.
Warto wejść na stronę Dziennika Polskiego.
Tam jest zdjęcie, ewidentnie widać że wał został przekopany koparką.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 18