Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
23-08-2010, 07:55
POWÓDŹ 2010
Autor Wiadomość
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-06-2010, 09:33   

to niezły chlopaki mieli ubaw ... a kierowcy mokre koszule ...
 
     
bartek
Gość
Wysłany: 09-06-2010, 22:15   

co do podłeżanki
też słyszałem że wał został przerwany na polecenie kracika i że wieliczka już złożyła doniesienie. my na grabiu mieliśmy szczęście że większość wody ściągły żwirownie bo inaczej byśmy popłyneli. nie wiem jak duża była ta wyrwa, lecz wiem że w miejscu gdzie zbiegają się tory jest taka dolina którą zalała woda na prawie 3. a w nasypie kolejowym była wielka 2 metrowa dziura z betonu przez co cała woda szła w naszą stronę. na szczęście ją zatkali na drugi dzień, lecz kolejarze odcieli worki bo im podmywało tory, przez co po kolenych ulewach woda dalej płyneła i pompy nie nadążały pompować. jednak w tą sobotę osp i ludzie z grabia pojechali ja zatakać to dopiero wtedy pompowanie zaczeło przynosić efekt.

wiem bo sam też tam byłem
 
     
Kubek
Gość
Wysłany: 10-06-2010, 00:03   

ile problemów z tą Podłężanką... Problemów. których - jak mowia starsi ludzie - wczesniej nie bylo. Czy przypadkiem nie jest to efekt uboczny postepu cywilizacyjnego? Mam na mysli strefe i autostrade. Czy na etapie projektowania wszystkich inwestycji poza osuszeniem gruntu pomyslano o planie awaryjnym na wypadek zaistnienia sytuacji wyjatkowej takiej jak ostatnia. Mam na mysli plan, ktory skutecznie chroni zarowno inwewstycje jak i majatki mieszkancow okolicznych miejscowosci. Inaczej kazda wieksza ulewa bedzie ewentualnym zagrozeniem.
 
     
Kubek
Gość
Wysłany: 10-06-2010, 00:06   

No i zapomnialem... Pozdrowienia dla dżwigających worki z piaskiem! W sobotę i niedzielę rano! :D
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2010, 11:38   

Relacja z prac:

http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0

Dziennik Polski napisał/a:
Zbroją się przed "trzecią falą"

WIELICZKA. Powódź pokazała, co trzeba poprawić, by zminimalizować w przyszłości skutki ulewnych deszczy


[...]

Trwają też prace przy odbudowie wału na rzece Podłężanka w rejonie "Trzech Mostów". Choć miejsce, gdzie w poprzednim miesiącu uszkodzone zostało umocnienie rzeki leży w gminie Niepołomice, pierwsi łataniem wyrwy zajęli się mieszkańcy miejscowości Grabie i Brzegi w gminie Wieliczka, które bardzo ucierpiały "od Podłężanki" zarówno podczas pierwszej jak i drugiej (ulewa w dniach 3 - 4 czerwca) fali powodzi. W miniony weekend przy naprawie wału pracowało społecznie ponad 100 mieszkańców tych wsi, pomagali im strażacy. By zabezpieczyć wyrwę zużyto tysiące kubików piasku. Przedsięwzięcie to zorganizowali sami mieszkańcy, którzy zawiadomili władze Wieliczki, co zamierzają czynić i poprosili tylko o dostarczenie pisaku i zapewnienie logistycznej opieki nad akcją.

[...]

Jednak już teraz - przede wszystkim dzięki pracy mieszkańców - feralny wał jest na tyle zabezpieczony, że gdyby nadeszły znów deszcze, Podłężanka nie zagrozi już wsiom Grabie i Brzegi. - Tu została wykona naprawdę dobra robota! - komplementował wczoraj społeczną inicjatywę Bogusław Cekiera z firmy zajmującej się już fachowo renowacją umocnień rzeki. Tłumaczył: - W tym tygodniu zakończymy prace ziemne, potem zrobimy między innymi tzw. dogęszczanie wałów, którego teraz jeszcze nie można wykonać, ponieważ grunt jest zbyt nasiąknięty wodą. Wał Podłężnaki wzmocniony zostanie także "warkoczami" faszyny.

[...]


Wygląda na to, że mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2010, 09:34   

czy ktoś może wie czy przejezdna jest droga przez Świątniki i Włosań do zakopianki?
nie wiem czy gdzieś nie pojawiło się w postach, że coś tam się osunęło...
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-06-2010, 09:39   

Jest przejezdna. Co prawda osuwisko faktycznie istnieje, ale tylko i aż na połowie szerokości jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo.
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2010, 10:41   

a jechał ktoś przez Szczurową? jak tam droga?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2010, 11:33   

sierot, dzięki !
 
     
bartek
Gość
Wysłany: 11-06-2010, 13:53   

nie wiem jak teraz, lecz na początku tygodnia tam nie za dobrze było
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2010, 15:07   

chodzi mi tylko o przejezdzność przez Szczurową w kierunku Żabna..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 11-06-2010, 21:23   

atam napisał/a:
czy ktoś może wie czy przejezdna jest droga przez Świątniki i Włosań do zakopianki?
nie wiem czy gdzieś nie pojawiło się w postach, że coś tam się osunęło...


Droga przejezdna jednak wygląda tak:

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-06-2010, 22:40   

Znalazłem jeszcze kilka fotem z okresu wielkiej wody, której nie wkleiłem bo byłem w rozjazdach.

W Szarowie pojechały skarpy przy rowach i co druga parcela wygladala mniej wiecej tak





Urwało też kawałek drogi między Dąbrową, a Szarowem



Najgorsza sytuacja w samej Dąbrowie, gdzie zalało nowe domy, gdyż właściciele zakupili działki znajdujące się na podmokłych łąkach, które od zawsze były zalewane.
Droga przez kilka dni była zamknięta w związku z licznymi wężami strażackimi przerzuconymi przez drogę. Potem pomyślano i zrobili przejazdy z desek, bo trasa objazdowa wiodąca przez wąwóz też została zablokowana przez osuwisko.






Jeden z sąsiednich domów położony na pagórku chyba też się uszkodził bo badały go później Panie z inspekcji budowlanej widoczne na zdjęciach w swoim autku.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2010, 11:02   

Wieliczce obcięli pieniądze na likwidowanie szkód o kilka milionów:

http://www.dziennikpolski...-pieniedzy.html

Dziennik Polski napisał/a:
Będzie mniej pieniędzy

POWIAT. Dotacje na likwidację skutków powodzi przekazywane zostaną w transzach. Jako pierwsze dostaną je Gdów, Kłaj i Wieliczka.

Dzisiaj o godz. 12 w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie rozdane zostaną pierwsze promesy na likwidację skutków majowych i czerwcowych deszczy. Już wiadomo, że wielickie samorządy dostaną na te zadania mniej pieniędzy, niż wyliczyły gminne komisje szacujące szkody. Po ich weryfikacji przez pracowników MUW, kwoty zostały obniżone o kilkaset tysięcy złotych (gmina Gdów) lub kilka milionów (gmina Wieliczka).


[...]

W gminie Wieliczka wewnętrzna komisja oceniła straty wyrządzone przez wodę na prawie 10 mln zł. Po weryfikacji jest to kwota 7,61 mln zł. - Nie uznano nam zniszczeń części dróg lokalnych, tam gdzie szkody wyceniliśmy poniżej 40 tysięcy złotych. Okazało się, że naprawy do tej kwoty gminy muszą pokrywać z własnego budżetu. Z globalnej sumy szkód "obcięto" nam także 0,5 miliona złotych potrzebne na remont ulicy Podgórskiej - wylicza burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł. Dodaje: - Dostaniemy mniej pieniędzy niż zakładaliśmy, ale te ponad 7 milionów złotych dotacji sprawi, że nie będziemy musieli rezygnować z niektórych gminnych inwestycji, planowanych w tym roku. Obawialiśmy się, że będzie to konieczne, by móc sfinansować likwidację szkód powodziowych. Szczęśliwie nie będzie chyba takiej sytuacji.

[...]

Powodziowa niewiadoma

Kwoty, jakie przekazane zostaną dziś poszczególnym gminom jeszcze wczoraj po południu były niewiadomą. Każdy z pytanych przez nas gospodarzy wielickich gmin miał w tej sprawie inną informację, a opinie te były krańcowo różne. Na rozstrzygnięcie kwestii "ile, kto dostanie" na szczęście nie trzeba będzie długo czekać, jednak w sprawach tej wagi społecznej, jak ostania powódź i wszystko, co z nią związane - taka dezinformacja nie powinna mieć miejsca...

[...]

Burmistrz Artur Kozioł: - Wiem na pewno, że dostaniemy dziś całą kwotę, jaką nam przyznano po weryfikacji strat przez komisję wojewódzką.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-06-2010, 12:42   

http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0

Dziennik Polski napisał/a:
Trzeba zapomnieć o nowych drogach i boiskach

ŻYWIOŁ. - Jest mizernie, więcej: jest źle - tak gospodarze wielickich gmin komentują finansową pomoc ze Skarbu Państwa na usuwanie skutków powodzi


W tym tygodniu rozdano pierwsze powodziowe promesy. Uprawniają one władze gmin: Biskupice, Gdów i Wieliczka do odebrania zaledwie 10 proc. kwot, na jakie oszacowano w tych rejonach szkody poczynione przez wodę.
Kolejne transze dotacji - na razie nie wiadomo, jakiej wielkości - mają być im przekazane we wrześniu. Natomiast Kłaj i Niepołomice oraz powiat wielicki pierwsze rządowe pieniądze dostaną dopiero w drugiej połowie lipca, podczas drugiego rozdania promes.

[...]

Władze Wieliczki zakładają na razie, że - mimo iż pierwsza promesa opiewa tylko na 740 tys. zł, z wnioskowanych 7,6 mln zł - poradzą sobie bez wprowadzania radykalnych cięć w tegorocznym budżecie inwestycyjnym. - Mam nadzieję, że ta dotacja plus 2 miliony złotych, które już wcześniej przeznaczyliśmy z naszego budżetu na usuwanie skutków powodzi, pozwolą wykonać najpilniejsze prace. Powinniśmy przetrwać jakoś do września, kiedy będzie następnie rozdanie promes. Liczę, że wtedy będą większe pieniądze - mówi burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Nie kryje, że był rozczarowany kwotą pierwszego dofinansowania. - Powiedziałem sobie jednak - trudno i przyjąłem z wdzięcznością, co nam ofiarowano. Potrzeby, jeśli chodzi o "popowodziowe" pieniądze są wielkie. Kiedy zobaczyłem dziesiątki wójtów i burmistrzów z Małopolski, którzy zgromadzali się w oczekiwaniu na promesy, a potem rozczarowanie wszystkich ich wysokością, pomyślałem - w tej biedzie trudno narzekać... - stwierdza gospodarz podkrakowskiej gminy.

[...]

Burmistrz Wieliczki zaznacza: - Takie sytuacje, jak te 10-procentowe promesy są szczególnie przykre w kontekście telewizyjnych zapewnień przedstawicieli rządu o tym, że są pieniądze na usuwanie skutków powodzi i że wszyscy je otrzymają. Prawda okazuje się inna, a my nic nie jesteśmy w stanie w tej sprawie zrobić.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17