Poprzedni temat «» Następny temat
PEDOFIL W WIELICZCE?!
Autor Wiadomość
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 24-09-2012, 09:03   UWAGA DZIECI!!!!UWAGA RODZICE!!!!!

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ. W czerwcu b.r na ulicy Jagiellońska/Rejtana ok godz 13,14 doszło do incydentu, w którym uczestniczyła moja 12-letnia córka i jej koleżanka (dziewczynki wracały ze szkoły). Podjechał do nich samochód marki Renault Clio, koloru niebieskiego na wielickich numerach rejestracyjnych.Kierowca (mężczyzna w wieku 20 do 30 lat, ciemne, krótko ścięte włosy, zakola) uchylił okno i skinął w ich kierunku ręką. Jedna z dziewczynek podeszła bliżej i widząc,że mężczyzna jest rozebrany od pasa w dół uciekła kryjąc się w najbliższym domu. Dziewczynki były potwornie przerażone. Sprawę zgłosiliśmy na policję. Okazało się,że tego samego dnia na ul Grunwaldzkiej mężczyzna zaczepił kobietę, również na tle seksualnym.Jechał obok niej samochodem, kobieta zapamiętała numery rejestracyjne pojazdu, złożyła zeznania na policji.Wydawało się nam,że sprawa została zakończona, że sprawca został ukarany. Jednak w piątek b.r (dnia 21 września) ok godz 14.50 moja córka znowu zadzwoniła do mnie przerażona. Tym razem samochód (ten sam) z tym samym kierowcą w środku wyjeżdżał z ul.Jagiellońskiej w Piłsudskiego.Dziewczynki przechodziły po pasach przez ul.Piłsudskiego i chciały skręcić w Jagiellońską.Kierowca mimo możliwości wyjazdu długo nie wyjeżdżał w Piłsudskiego.Podchodziły bardzo powoli, ostrożnie bo poznały kolor samochodu.Zobaczyły,że okno się uchyla,ta sama twarz, więc uciekły w kierunku pętli autobusowej. DRODZY MIESZKAŃCY, JEŚLI WASZE DZIECI SPOTKAŁO TO SAMO PROSZĘ SKONTAKTUJECIE SIĘ Z KOMISARIATEM POLICJI W CELU ZŁOŻENIA ZEZNAŃ.JEŚLI KTOS Z PAŃSTWA CHCIAŁBY POROZMAWIAĆ ZE MNĄ, COŚ WIE W TEJ SPRAWIE PISZCIE- CHĘTNIE ODPOWIEM NA MAILE.EWENTUALNIE SKONTAKTUJĘ SIĘ Z PAŃSTWEM TELEFONICZNIE.IM JEST NAS WIĘCEJ TYM JEST LEPIEJ.Sprawa do tej pory wisi w prokuraturze a moje dziecko boi się chodzić do szkoły!!!!!Facet jest bezkarny, jest już wrzesień.Obawiam się,że od czerwca nikt go jeszcze nie przesłuchał.
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 24-09-2012, 22:44   

Straszne co piszesz! A to moje okolice. A dzieci nie kojarzą który rocznik tego clio? W sensie czy to starsze czy nowe, bo jest jedno takie specyficzne u nas na osiedlu.
Byłaś może na Radzie Osiedla opowiedzieć o tym?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-09-2012, 23:43   

no to trzeba do wózka na spacer wsadzić bejzbola :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 25-09-2012, 08:57   

Jeśli chodzi o rocznik tego clio -to jest to nowe clio. luuv numery rejestracyjne kończą sie na 13 (znam cały numer rejestracyjny ale nie mogę go podać do zakończenia sprawy:).Jeśli jest takie specyficzne na osiedlu z tą końcówka to proszę o kontakt(na prywatnego maila).Nie byłam na Radzie Osiedla.Kilka godzin składałam w piątek zeznania na naszej policji, wczoraj poinformowałam Panią Dyrektor Szkoły nr 3 o sprawie, zadzwoniłam na prokuraturę,obiecali:) szybką interwencję.Muszę pobyć trochę w domu z dziećmi, bo córka jest przerażona,boi się chodzić do szkoły. Zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą.Jeśli będzie taka konieczność pójdę na radę. Wiem, że dziewczyn, które ten pan zaczepiał jest więcej na naszym osiedlu. Sa to głównie nastolatki, dzieci ale też 18-latki i starsze, które nie chcą lub tez boja się zeznawać. Ja ich nie jestem w stanie zmusić do składania zeznań. W czerwcu nie chciałam rozdmuchiwać tematu (spokojnie czekałam) ale jak w piątek sytuacja sie powtórzyła to nie mam wyjścia.Muszę ostrzec innych, no bo na co mam czekać? Wiecie jak to wygląda, pan zaczepia dziewczynki, albo się wstydza o tym mówić,albo się boja,albo nie potrafią, rodzice ich nie słuchają no bo nikt ich nie zgwałcił,nic się nie stało????ALE MOJA CÓRKĘ SPOTKAŁO TO JUŻ DRUGI RAZ, CZUJE SIĘ TAK JAKBY ATAK SKIEROWANY BYŁ W JEJ KIERUNKU,JAKBY PAN ZA NIĄ CELOWO JEŹDZIŁ.STĄD TA MOJA PROŚBA DO WAS NA TYM PORTALU. NAWET TO CO PISZECIE JEST FORMĄ JAKIEGOŚ PROTEStU ZBIOROWEGO PRZECIWKO BAGATELIZOWANIU TEGO PROBLEMU.JA SOBIE SAMA NIE PORADZĘ Z TZW JAK TO MÓWIĄ "PROCEDURAMI" DLATEGO TAK WAŻNE JEST DLA MNIE WAszE ZDANIE.Może teraz czyta to jakaś dziewczyna, której nie chce się złożyć zeznań na policji???Może w taki sposób dotrę do ludzi??? XXX jasna, nie mozemy byc bierni, musimy wymagac od poli :( cji,prokuratury i sądu konkretnych działań.Nie mozemy byc tylko i wyłącznie od "płacenia podatków".
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 25-09-2012, 21:05   

Jeśli numery rej kończa się na 13 i jest to niebieskie clio, to policja w minutę może ustalić kto to...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 25-09-2012, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2012, 21:30   

dawaj.. ja już się rozglądam za jegomościem choć nie bardzo kojarzę takie auto tutaj..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 26-09-2012, 09:07   

solniak napisał/a:
Jeśli numery rej kończa się na 13 i jest to niebieskie clio, to policja w minutę może ustalić kto to...


Policja doskonale wie kto to jest,prokuratura doskonale wie kto to jest i moja córka wie kto to jest i jej koleżanka wie kto to jest i kobieta, która zaczepił też wie kto to jest:)Wiesz, nie było dnia, żebym nie oglądała jego zdjęcia z żoną i dzieckiem na facebooku. To ja własnymi drogami, znając numery rejestracyjne zapamiętane przez ofiarę zlokalizowałam faceta. To kobieta, którą zaczepił doniosła zdjęcia gościa wydrukowane z facebooka. To wszystko było w czerwcu. Mamy wrzesień i......facet znowu kręci się przy dzieciach, przy mojej córce....znowu. Wiesz są tacy, którzy mówią, że nic się nie stało, że dzieci trzeba przyzwyczajać do takich sytuacji ale zacytuję słowa ofiary 34 letniej kobiety, o filigranowej,dziewczęcej urodzie (jadąc za nią od tyłu był przekonany,ze to nastolatka), "czułam się potwornie upokorzona, szłam Grunwaldzką z jednej strony siatka, obok jadący wolno samochód- czułam strach,potworny lęk,nie miałam jak uciekać". To nasza sąsiadka, chciałam ją ostrzec przed zboczeńcem bo sama ma dzieci a ona mi powiedziała, że ją to samo spotkało i zapamiętała numery. Nie wahała się, powiedziała, że jeśli chodzi o dzieci to złoży zeznania natychmiast. Jeśli kobieta 34-letnia czuła taki lęk, to co czuje dwunastolatka, która we wrześniu spokojnie wraca sobie ze szkoły, przekonana, że jest już po problemie i widzi znowu ten sam samochód, tego samego faceta? co ja czuję w takim momencie: bezradność, bezsilność....słyszę w uszach słowa prokuratury: mamy dużo spraw i każda jest ważna. Nikt tak naprawdę "nie może" udzielić nam informacji bo sprawa w toku.Wiecie jak się kończą tzw "samosądy" tym,że facet jest chroniony a ty ponosisz karę. I tak już policja dziwnie się na mnie patrzyła,no bo jak znając numery rejestracyjne mogłam ustalić nazwisko kierującego???? Nie traktują mnie jak kogoś kto pomaga w śledztwie, jakby się to mogło wydawać:) Pewnie,ze mogłabym iść na całość wypisać Wam numery rejestracyjne,dane faceta,zdjęcie zamieścić ale nie mogę, mogę Was tylko ostrzec. No i liczę na to,że zapewnienia prokuratury z poniedziałku 24 września, że dziś (czyli w poniedziałek) załatwimy sprawę skoro sytuacja się powtórzyła nie są skierowane w moim kierunku dla tzw "odczep się".
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-09-2012, 09:20   

Przygnębiające to co piszesz...
Jakiegos linka do tego facebooka byś na priva mi przysłała?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 26-09-2012, 09:42   

Strasznie mi przykro, nawet na prywatnego maila nic nie mogę wysyłać:(
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-09-2012, 13:11   

Nie ma przepisów prawnych, które by zabraniały prywatnie podzielić się informacjami ze znajomymi...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 26-09-2012, 13:35   

solniak napisał/a:
Nie ma przepisów prawnych, które by zabraniały prywatnie podzielić się informacjami ze znajomymi...



Zgodnie z art. 51 Konstytucji RP, a także art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych każdy ma prawo do ochrony danych go dotyczących.



Zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych osobowych określa się mianem przetwarzania danych osobowych. Przetwarzanie danych jest dopuszczalne, ale tylko w niżej wymienionych przypadkach:



Po pierwsze, gdy osoba, której dane dotyczą, wyrazi na to zgodę, albo jest to niezbędne dla zrealizowania uprawnienia lub spełnienia obowiązku wynikającego z przepisu prawa.



Drugim przypadkiem legalnego przetwarzania danych jest wykorzystanie danych osobowych przy realizacji umowy, gdy osoba, której dane dotyczą, jest jej stroną lub gdy jest to niezbędne do podjęcia działań przed zawarciem umowy na żądanie osoby, której dane dotyczą.



Po trzecie dopuszczalne jest przetwarzanie danych, jeśli jest to niezbędne do wykonania określonych prawem zadań realizowanych dla dobra publicznego bądź też niezbędne dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez administratorów danych albo odbiorców danych, a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.



W tym trzecim przypadku miałyśmy prawo do udostępnienia Policji danych mężczyzny.Niestety nie mamy zgody na udostępnianie jego wizerunku i danych osobowych osobom postronnym (nie związanych bezpośrednio ze sprawą).
 
     
sadop 
Gwarek


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 11
Wysłany: 26-09-2012, 14:01   

Według mnie wystarczy zamieścić link do konta na facebooku. Jeżeli osoba ta posiada konto na portalu społecznościowym (dostępnego dla wszystkich) to nie może mieć żadnych pretensji do upowszechniania jej wizerunku.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-09-2012, 14:16   

Monia7505, myślę, że za bardzo się przejmujesz...
Znacznie bardziej niż ten drań.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
monia7505
Gwarek


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 16
Wysłany: 26-09-2012, 14:29   

Mnie nie do końca o to chodzi. Muszę myśleć o tym co będzie. Tak naprawdę nie znam Was, a sprawa nie jest zamknięta. A może to Wasz brat, a może mąż, może dobry znajomy, może przykładny i miły sąsiad?????. Nie wiem co robi ten facet, gdzie jest??? a może ktoś mu powie o całej sprawie, może facet sobie zwieje za granicę?????
Mam nadzieję, że po tym co napisałam najmniej ważną sprawą jest jego wizerunek. Wolałabym, żeby mieszkańcy zadzwonili np na policję z pytaniem, czy sprawa została zakończona, czy ich dzieci są bezpieczne, czy osiedle jest patrolowane bo boicie się o dzieci???
No i chodzi mi o to,żeby inne dziewczyny wraz z rodzicami udały się i zeznały na Policji co ich spotkało. Bo wiem,że są jeszcze takie osoby, które nie chcą zeznawać. Moim celem nie jest pokazywanie faceta, tym bardziej,że na wszystkich zdjęciach jest albo z żoną albo z dzieckiem. O ile męża można sobie wybrać o tyle ojca już nie bardzo. A bawienie się w przerabianie zdjęć, zamazywanie żony i dziecka nie wchodzi w grę:)Szkoda mojego czasu bo to nie jest moją intencją.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 26-09-2012, 14:58   

Wybacz, ale jesteś nieco niekonsekwentna. Podanie tu informacji o niebieskim clio i końcówce numeru jest wystarczające, aby gościa albo namierzyć, albo ostrzec. Jak ktos miał to zrobic - to juz zrobił.
monia7505 napisał/a:
a może ktoś mu powie o całej sprawie

Czy obawiasz się, ze go ktoś ostrzeże przed niebieskim clio? - przecież on wie, ze taki zboczeniec jeździ po okolicy i wie co za to grozi. Jeśli zgłosiłas na policję, a ta nic nie robi - to należy tym zainteresować media. Troszczenie się o wizerunek gościa i jego rodziny - to najgorsze z wyjść. Albo rodzina wie i to akceptuje - albo nie wie - a wtedy powinna sie dowiedzieć.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16