Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkaniówka SKANDAL!
Autor Wiadomość
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:10   mieszkaniówka SKANDAL!

Byłem dzisiaj na zebraniu spółdzielni mieszkaniowej os. W.Pola /Sienkiewicza itd - 0 godz.19.00.
Jestem zbulwersowany tym jak zebranie wyglądało, uważam, że wszytsko jest tam ustawione; obecnych osób na zebraniu było: 62 i w tym 17 z zarządu.

Sprawa dotyczyła działki obok przedszkola przy bloku na ul. piłsudskiego. Mieszkaniówka chce sprzedać działkę na np. lokale handlowo-usług i ciągle o tym mówili, że najlepiej by było gdyby działka została sprzedana. W sumie do głosu było dopuszczonych 53 osoby ponieważ reszta nie była członkami spółdzielni pomimo tego, że są współwłaścicielami swoich mieszkań. za sprzedażą głosowało ok 35 osób (w tym wszytskie osoby z zarządu!!! były za, dodać ich znajomych - już dało to nam 35 osób) reszta czyli 17 osób była przeciwko sprzedaży tej działki....inni nie mogli głosować:/
Nie rozumiem jednej sprawy - dlaczego 35 osób decyduje o sprzedazy? Czy nie może być tak, że np. panie sprzątające będą chodzić po mieszkaniach i będą zbierać podpisy od mieszkańców?

Druga sprawa - parkingi. Wiele osób podało swoje propozycje parkingów - i co? i zarząd zmieniał od razu temat albo negowano pomysł.
Ja rozumiem, że brakuje miejsc parkingowych, sam mam problem z zaparkowaniem samochodu szczególnie gdy wracam z pracy np. ok 21.00.
Jest tyle miejsc na parking - a oni gdzie chcą zrobić miejsca parkingowe? między blokiem 18 a 16 na ul. w. pola. blok 18 będzie z jednej i drugiej strony otoczony betonem. co mi po kasztanowcach pod balkonem skoro będę miał z żoną beton i masę samochodów pod oknem?!!!
rozumiem, że musi być w tym miejscy droga pożarowa - O.K. ale parking na malutkim skrawku zieleni, której tak brakuje?
Można zrobić parking za blokiem nr 16 przed placem zabaw, albo przed blokiem nr 14 mozna zrobić parking za blokiem nr 20 gdzie jest boisko, z którego nikt już nie korzysta oprócz osiedlowych lumpów pijących piwo. Najlepsze jest to, że mieszkaniówka porusza temat parkingu, pyta o zdanie a i tak pod koniec powiedzieli, że projekty na parking już są gotowe. to po co nas o zdanie pytają?!

Jeden wielki skandal.

Moim zdaniem Zarząd Spółdzielni powinien być zmieniany raz na pięć lat, powinniśmy dązyć do tego aby zarząd się nie panoszył, cała mieszkaniówka to rodziny i znajomki, normalny przeciętny człowiek nie ma prawa tam się dostać. Wszytsko jest ustawione od przetargów i remonty poprzez głosowanie. Ciekawy jestem kto znajomy kupi tą działkę na te lokale usługowo handlowe i jak wysoki będzie ten budynek...
Sprawa nadaje się do jakiejś gazety / czy programu "Uwaga" - takie jest moje skromne zdanie. A co wy o tym myślicie?? Ciekawi mnie Wasze zdanie!
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:16   

aleksiej napisał/a:
obecnych osób na zebraniu było: 62 i w tym 17 z zarządu.
A ilu jest członków? Chyba znacznie więcej. Jeśli ludziom nie zależy na decydowaniu o własnych sprawach, to można tylko współczuć.
aleksiej napisał/a:
Sprawa nadaje się do jakiejś gazety / czy programu "Uwaga"
Przede wszystkim do akcji uświadamiającej mieszkańców/spółdzielców o wpływie ich głosów na ich współwłasność.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:21   

Ja myślę że powinieneś sprzedać to mieszkanie i kupić sobie mały domek.
Posadzicie sobie z żoną Rododendrony i kasztanowca. Będziecie mieć piękny widok za oknem. Na wiosnę zakwitnie rododendron, obudzi się kasztan ze snu zimowego a jesienią będziecie robić ludziki z kasztanów.
_________________
Pozdrawiam
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:24   

to też, genralnie informowali o zebraniu. w sali nie było miejsca na te 60 osób, usiadło ledwo 50, więc nawet nie chce wiedzieć co byłoby gdyby przyszło więcej.
Wystarczyłyby dobre chęci SM i moznaby zbierać podpisy ZA/PRZECIW jakiejś sprawie chodząc po mieszkaniach. Panie sprzątające i tak chodzą np. spisywać liczniki wodomierzy to mogłyby i tak zrobić.
Jestem naprawdę zbulwersowany całą sprawą. a zachowaniem SM najbardziej.
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:25   

agga napisał/a:
Ja myślę że powinieneś sprzedać to mieszkanie i kupić sobie mały domek.
Posadzicie sobie z żoną Rododendrony i kasztanowca. Będziecie mieć piękny widok za oknem. Na wiosnę zakwitnie rododendron, obudzi się kasztan ze snu zimowego a jesienią będziecie robić ludziki z kasztanów.


niestety nie stać mnie na takie atrakcje:-( nawet gdybym sprzedał to mieszkanie....to mam na działkę i kawałek domu:/
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 21-10-2010, 22:28   Re: mieszkaniówka SKANDAL!

aleksiej napisał/a:
Czy nie może być tak, że np. panie sprzątające będą chodzić po mieszkaniach i będą zbierać podpisy od mieszkańców?


Niestety nie zawsze są wystarczająco trzeźwe :]
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 22:37   

aleksiej a na poważnie o co piekło nie rozumiem. Mieszkasz w bloku jesteś właścicielem mieszkania i gruntu na którym stoi dom . Zgadza się ? Więc, że tak brzydko napisze to nie Twoja sprawa komu sprzedadzą działkę i na co. Gdzie postawią parkingi też spółdzielnia nie musi brać waszego zdania pod uwagę. Ja tam bym się cieszyła jakbym kupiła mieszkanie bez parkingu, że gdzieś w pobliżu chcą mi za darmo parking wybudować a Ty się rozczulasz nad kasztanowcem.
Proponuję wypij dziś coś mocnego albo jakąś meliskę. Przemyśl to na spokojnie. Zastanów się jak często z żona patrzycie przez te okna i czy ten widok jest więcej wart niż parking za darmochę :): )
_________________
Pozdrawiam
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 21-10-2010, 22:45   

Niestety zebrania spółdzielni zazwyczaj są olewane przez członków spółdzielni. W mojej na ponad 1000 członków na ostatnim było (tak na oko) 50-ciu. Informacja o zebraniu była 2-3 tygodnie wcześniej, termin sobota rano. Część ludzi pracuje... ale taka ilość? Oczywiście kłótnie, krzyki i zero konkretów.

aleksiej napisał/a:
ponieważ reszta nie była członkami spółdzielni pomimo tego, że są współwłaścicielami swoich mieszkań.

Zgodnie ze statutem spółdzielni tak jest. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by współwłaściciel też był członkiem spółdzielni. U mnie jest opłata około 600 zł. Jednak po co wydawać kasę? Dlaczego osoba będąca członkiem nie przyszła?

Niestety jeżeli chodzi o samo głosowanie - popatrz na frekwencję w wyborach i zrozumiesz dlaczego jest jak jest.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-10-2010, 22:48   

aleksiej, zamiast się wyżalać, poczytaj statut Spółdzielni. Rozwieje on Twoje wątpliwości. Mieszkańcy są zainteresowani sprawami SM tylko wtedy, gdy chodzi o czubek ich nosa. Świadczy o tym liczebność zebrań, które są najwyższym organem decyzyjnym. Bez podjęcia uchwały, Zarząd ani Rada Nadzorcza nie są władne sprzedać działki.
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 23:01   

Bartek napisał/a:
Niestety zebrania spółdzielni zazwyczaj są olewane przez członków spółdzielni. W mojej na ponad 1000 członków na ostatnim było (tak na oko) 50-ciu. Informacja o zebraniu była 2-3 tygodnie wcześniej, termin sobota rano. Część ludzi pracuje... ale taka ilość? Oczywiście kłótnie, krzyki i zero konkretów.

aleksiej napisał/a:
ponieważ reszta nie była członkami spółdzielni pomimo tego, że są współwłaścicielami swoich mieszkań.

Zgodnie ze statutem spółdzielni tak jest. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by współwłaściciel też był członkiem spółdzielni. U mnie jest opłata około 600 zł. Jednak po co wydawać kasę? Dlaczego osoba będąca członkiem nie przyszła?

Niestety jeżeli chodzi o samo głosowanie - popatrz na frekwencję w wyborach i zrozumiesz dlaczego jest jak jest.


Ja jestem członkiem SM więc normalnie głosowałem. a dlaczego przyszli "nie-członkowie" SM? Może mysleli, że są członkami SM, nie znali do końca statutu. u mnie teżopłata 600 zł, troche dużo...aż za dużo.


@Agga:
Rozczulam się nad tymi kasztanowcami - bo na tą str mam balkon i czesto tam przebywam, siedze sobie na balkonie w tygodniu, popołudniu, jak mam oczywiście czas i piję kawkę /herbatkę czytam gazetę (w ciepłe dni oczywiście) - taka chwila relaksu o ile to można relaksem nazwać - a jak wybudują parking to nawet pościeli na balkon nie dam:/
już z jednej strony mam parking i smietniki, chyba wystarczy co?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 23:07   

To się nie wyżalaj tutaj tylko działaj. Wystarczy zebrać kilkadziesiąt osób które przegłosują tamtych, ba, możesz zostać nawet prezesem...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 23:09   

nacomito napisał/a:
aleksiej, zamiast się wyżalać, poczytaj statut Spółdzielni. Rozwieje on Twoje wątpliwości. Mieszkańcy są zainteresowani sprawami SM tylko wtedy, gdy chodzi o czubek ich nosa. Świadczy o tym liczebność zebrań, które są najwyższym organem decyzyjnym. Bez podjęcia uchwały, Zarząd ani Rada Nadzorcza nie są władne sprzedać działki.

wiem i zdaję sobie z tego sprawę. przeczytałem statut SM. Mamy mieszkańców, którzy niczym się nie interesują:-( szkoda...
Niestety na zebraniu była większa częśc a i pewnie 100% ludzi z zarządu SM i oni też głosowali - i działka zostanie sprzedana. o tą działkę to tak za bardzo mi się nie rozchodzi, chociaż może powinni poczekać ze sprzedażą rok, dwa? może coś się zmieni? po co budować kolejny budynek na takim skrawku? to osiedle już prawie w ogóle nie ma zieleni. Prawie z każdej strony jest przedszkole, z tyłu będzie szkoła zawodowa to dopiero się zrobi bajzel:-( Zamiast szanować tą resztkę zieleni, którą mamy...ehhh szkoda gadać. Szkoda mi tylko tego małego już skrawka zieleni między blokiem nr 18 a nr 16, przecież parking można zrobić w innym miejscy - wystarczą dobre chęci.
A swoją drogą zarząd SM walczy tylko o swoje własne interesy i nie przejmuje się losem mieszkańców - to tak na marginesie. niestety...polska rzeczywistość:-(
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 21-10-2010, 23:12   

master7 napisał/a:
To się nie wyżalaj tutaj tylko działaj. Wystarczy zebrać kilkadziesiąt osób które przegłosują tamtych, ba, możesz zostać nawet prezesem...

haha, dobre sobie - dziękuję za "stołek" w postaci prezesa SM.
a działać będę, oczywiście. Byłem ciekaw opinii mieszkańców W.Pola, interesuje mnie ich zdanie dlatego utworzyłem ten temat. Ciekawy jestem jak czują się inni mieszkańcy, którzy byli na zebraniu itd, ciekawy jestem ich opinii dot. parkingów / działek. Najpierw chciałbym poznać zdanie, a niedługo zaczynam działać...szkoda tylko, że nie mam na to za wiele czasu.
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 22-10-2010, 08:25   

Aga ty chyba nie do konca rozumiesz sprawe i lokalizacje parkingu. Wg takiego planu pana prezesa mozna by prosto z balkonu wskoczyc do auta. tu sie bawia dzieci, tu jest kawalek zieleni gdzie w lecie rozkladaja koce i sie bawia i ja tez tu wspominam swoje dziecinstwo. I chodzi o to, ze zrobienie tu parkingu jest nierealne tak naprawde. A chodzi o to,ze parking mial powstac w miejscu gdzie obecnie jest teren szambo, tuz przy swiatlach i mial sluzyc mieszkancom W.Pola, pilsudskiego i Sienkiewicza. Ale pan prezes woli sprzedac dzialke i tam postawia molocha, kolejna pseudo galerie handlowa, ktora zasloni przedszkole, wzmozy tam ruch ale o tym jakos pan prezes nie mysli wcale. Chodzi o kasę, że wtedy dostanie kasę i tyle. A nam, mieszkancom propnuje parking kolo kotlowni. Wiec wyobraz sobie, ze ja takze proponuje Tobie,zebys parkowala hen hen od domu i juz widze jak skaczesz z radosci. Ze Tobie proponuje sie,ze sprzeda Twoj ogrodek i postawia Ci na nim jakies dziadostwo, a twoje dzieciaki beda wychodzic prosto na betonowa plytę.
O to tu Aga chodzi, ze pan prezes ma gdzies fakt braku miejsc parkingowych, nie zgodzil sie na pismo by miedzy blokiem 12 a 14, zlikwidowac czesc pasa zieleni, aby tam zrobic miejsce szersze na parking. Wielce wtedy byly oburzenie i stanowcze nie, mimo podpisow mieszkancow za takim pomyslem. a tu nagle sobie wyskakuje z takim oto pomyslem i jest nagle super jego zdaniem.
Wszystko rozbija sie o pazernosc i kasiorę, z której i tak mieszkancy nic miec nie beda, a zeby nam zamknąć gębę wybuduje parking pod kotlownia, na ktorym nie bedzie poarkowal nikt. I tyle.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-10-2010, 08:38   

ja co prawda nie jestem mieszkańcem, ale użytkownikiem samochodowym W.Pola i jak dla mnie to istna tragedia, nie da się tą ulicą normalnie przejechać z powodu parkujących samochodów na poboczu, miałam jeszce jeden problem, bo nie zauważyłam znaku zakazu wjazdu no i wjechałam sobie w uliczkę pod blokiem pod prąd, jak mnie ztrąbiono to usiłowałam nawrócić, no i oczywiście nie było gdzie, bo wszystkie miejsca były zajęte, więc musiałam szybko śmignąć do pętli pod prąd :D
wygląda z tego, że problem parkingów jest tam straszny, co jeszcze pogorszy nowa, wielka szkoła, o sprzedaży działki i budowie obiektów usługowych nie wspomnę, czy nie można tej działki przeznaczyć na parkingi dla mieszkańców?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16