Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkaniówka SKANDAL!
Autor Wiadomość
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 23-10-2010, 09:11   

Do licha dajcie już spokój z moimi rodzicami. Krytykujecie, a w ogóle nie rozumiecie o czym mowię.
Postaram sie zatem jak najprościej.
Rodzice - w czasie zebran nie ma ich w domu
Sąsiedzi - ze względu na szemrane układy i to co wspomniałam powyżej - słyszałam jak o tym mówili.

Co do mnie...Oskalpujcie mnie, bo nie poszlam na zebranie - okej. Jestem pewna ze akurat mój głos byłby decydujący.
Mam prawo narzekać choćby na głupotę ludzi którzy podrzucają pomysły a'la parking miedzy 18 a 16.
Umowa stoi, pójdę na następne zebranie "walczyć za milijony" i zobaczymy co z tego będzie.
Gorzej jeśli natknę się tam na społeczniaków waszego pokroju którzy dla zasady wszystko negują.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-10-2010, 09:52   

AdR napisał/a:
zrobić parking przy garażach, tylko jakiś układ zrobić a nie tak jak to teraz wygląda - troche żwiru nasypali i kilka aut parkuje. Żenada

to tak wyglada bo prezes wpadł na pomysł zeby wybudować tam blaszaki dla ludzi, którzy stracili miejsce kolo dawnej piekarni. Na szczescie, kilku ludzi miało czas chwycic za telefon i powiedzieć co o tym sadzą i inwestycje wstrzymano. Tylko jestem ciekaw kto zaplacil za tamten projekt, mapy i pozwolenie na budowe. pewnie my - społdzielcy.
 
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 23-10-2010, 10:20   

pan_jacek napisał/a:
Rodzice - w czasie zebran nie ma ich w domu

Dziwne, bo termin zebrania podawany jest z kilkutygodniowym wyprzedzeniem - no chyba, że rodzice na kilka tygodni/miesięcy/stałe są za granicą/choruję/itp. Jeżeli ich mimo to nie było to chyba sama rozumiesz co to oznacza.
Cytat:
Sąsiedzi - ze względu na szemrane układy i to co wspomniałam powyżej - słyszałam jak o tym mówili.

Nieźle mnie ubawiłaś. Jeden też widział talibów lądujących w Klewkach (czy gdzie tam).
pan_jacek napisał/a:
Co do mnie...Oskalpujcie mnie, bo nie poszlam na zebranie - okej. Jestem pewna ze akurat mój głos byłby decydujący.

Skąd wiesz skoro nie byłaś? Na ostatnim zebraniu mój głos był decydujący w jednym głosowaniu. Po prostu szok...
pan_jacek napisał/a:
Mam prawo narzekać choćby na głupotę ludzi którzy podrzucają pomysły a'la parking miedzy 18 a 16.

Skoro nic z tym nie robisz (np. nie biorąc udziału w zebraniu - jeżeli masz oczywiście do tego prawo) to co da twoje narzekanie? Może zamiast mówić/pisać po prostu rób coś?
Cytat:
Umowa stoi, pójdę na następne zebranie "walczyć za milijony" i zobaczymy co z tego będzie.

Skoro już maturę zdałaś to czemu nie zrobisz listy, nie przejdziesz się po sąsiadach i nie uświadomisz ich o problemie? Ba możesz nawet poinformować ich o forum i o tym by tutaj zebrać się. Jak nie chcesz tutaj to założenie własnego forum to nie problem - jak nie potrafisz to spokojnie znajdziesz kogoś kto pomoże (nawet ja).
Cytat:
Gorzej jeśli natknę się tam na społeczniaków waszego pokroju którzy dla zasady wszystko negują.

Co negujemy? Twoją bierność i narzekanie, że ktoś za ciebie czegoś nie zrobił? Zauważ, że nawet drukarka + tekst + przejście się po klatkach i wrzucenie do skrzynek da sporo, a tak naprawdę nie wiele kosztuje. Mi się chciało i poświęciłem na to w sumie godzinę...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 23-10-2010, 10:51   

Bartek napisał/a:

Dziwne, bo termin zebrania podawany jest z kilkutygodniowym wyprzedzeniem - no chyba, że rodzice na kilka tygodni/miesięcy/stałe są za granicą/choruję/itp. Jeżeli ich mimo to nie było to chyba sama rozumiesz co to oznacza.


Pracują? :)

Przecież to, że sobie psioczę na spółdzielnię wcale nie znaczy, że nie zamierzam nic z tym zrobić.
Ostatnio udało mi się zebrać sporo podpisów dzięki którym mamy nowe domofony, więc może i tym razem coś z tego wyjdzie.
Niestety nie jestem w stanie obskoczyć 99 18 i 16 sama (najwyżej 16) więc jeśli ktoś z osiedla byłby chętny do pomocy to zapraszam :)

A co do sąsiadów to piszesz jakbyś nigdy starej kobity nie słyszał :)

Dobra, proponuję już to zażegnać, przecież nic takiego się nie stało.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-10-2010, 12:05   

Podobno jest też plan aby parking powstał na terenie starej kotłowni. Gdyby wyburzyć ten "zabytek" i w jego miejsce zrobiś parking z prawdziwego zdarzenia to prawdopodobnie kłopot z parkowaniem zostałby rozwiazany i nie trzeba by wciskac parkingów miedzy bloki. Wiem, ze jest wiele osób które musza samochód z okna ogladac i w pantoflach do samochodu wchodzić. Ale przecież z najdalszego krańca osiedla na kotłownie jest nie dalej niż 400m / 5 min na butach. To nie jest wiele. Od 10 lat smigam codziennie taki kawałek do samochodu i nie narzekam.
 
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 23-10-2010, 22:55   

Tomek73 napisał/a:
Podobno jest też plan aby parking powstał na terenie starej kotłowni. Gdyby wyburzyć ten "zabytek" i w jego miejsce zrobiś parking z prawdziwego zdarzenia to prawdopodobnie kłopot z parkowaniem zostałby rozwiazany i nie trzeba by wciskac parkingów miedzy bloki. Wiem, ze jest wiele osób które musza samochód z okna ogladac i w pantoflach do samochodu wchodzić. Ale przecież z najdalszego krańca osiedla na kotłownie jest nie dalej niż 400m / 5 min na butach. To nie jest wiele. Od 10 lat smigam codziennie taki kawałek do samochodu i nie narzekam.


tak, są takie plany aby tam zrobić tam parking...zobaczymy co z tego wyniknie. w sumie niby blisko, chociaż wieczorem, głównie dla kobiet, może być nieciekawie aby przejść przez całę osiedle np. do bloku nr 20;-) tak serio to idealny parking dla mieszkańców sienkiewicza - i jestem jak najbardziej ZA.
Niestety mieszkańcy generalnie mają wsyztsko "gdzieś" nie chodzą na zebrania, ci co przyszli /jakieś 10 osób/ nie byli członkami SM więc nie mieli prawa głosu - a szkoda. wydawałoby sie, ze prawo głosu powinien miec każdy zameldowany na osiedlu należącym do SM:///

Cytat:
to tak wyglada bo prezes wpadł na pomysł zeby wybudować tam blaszaki dla ludzi, którzy stracili miejsce kolo dawnej piekarni. Na szczescie, kilku ludzi miało czas chwycic za telefon i powiedzieć co o tym sadzą i inwestycje wstrzymano. Tylko jestem ciekaw kto zaplacil za tamten projekt, mapy i pozwolenie na budowe. pewnie my - społdzielcy.


najbardziej XXX pomysł jaki mógł mieć. pytanie mam do tych co mieszkają tu dłużej niż ja: czy te "byłe" miejsca koło dawnej piekarni (tam gdzie sanepid, dobrze myślę?)były, że tak to napiszę, prywatne / "własnościowe"? dlaczego te "blaszaki" należą się tym ludziom?oni płacili za te wcześniejsze miejsca? właśnie tej sprawy nie znam do końca, coś tam ze słyszenia:/

z góry przepraszam za jakieś literowki i błędy, właśnie wróciłem z pracy i jestem niesamowicie zmeczony.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 24-10-2010, 00:09   

aleksiej napisał/a:
czy te "byłe" miejsca koło dawnej piekarni (tam gdzie sanepid, dobrze myślę?)

dobrze myślisz - to właśnie to miejsce. Na terenie sp-ni byłypostawione garaze, ok 10 szt. Ludzie mieli umowy ze sp-nia i placili co miesiac za miejsce. Garaże mieli wlasne. W umowach bylo zaznaczone ze mozna umowy rozwiazać z kilkumiesiecznym wypowiedzeniem. Teren sprzedano miastu, a umowy rozwiazano. Miasto zostawilo garaze na zasadzie ze w kazdej chwili moga poprosic o opuszczenie miejsca. I własnie nad niedola tych ludzi prezio chciał sie pochylić .tylko nie wiem po jakiego grzyba jeśli nie mieli juz umowy ze sp-nia. Widocznie ktos miał gdzieś dojscia. teraz koło garazy obok bloku 14 straszy kupa gruzu. A spokojnie mozna tam zrobic parking na ok. 15 samochodów i nikomu to nie bedzie przeszkadzało. tylko ze pewnie parking zrobi sp-nia a z parkingu beda przede wszystkim korzystać mieszkańcy wspólnotowej czesci 14.
 
 
     
ppppp
Gość
Wysłany: 24-10-2010, 14:48   

parkowanie na W.Pola to dramat potwierdzam,pomysl z kotlownia czy boiskiem zamiana na parkingi dobry ale na ile one beda bezpieczne pole do popisu dla wandali a ze takich nie brakuje to widac pourywane wycieraczki anteny poprzebijane kola. spoldzielnia idzie na latwizne zamiast wybudowac drogi pozarowe wstawia znaki i po sprawie a co szkodzi zrobic droge dla wszystkich sluzb od strony swiatel dojazd praktycznie do kazdego bloku bezkolizyjny obecne parkingi spelnialy swoja role trzydziesci lat temu.problem i tak dalej bedzie nawet jak sie wygospodaruje nowe miejsca parkingowe bo aut przybywa
 
     
.
Gość
Wysłany: 24-10-2010, 16:28   

w sumie nie rozumiem Waszych zażaleń nt kasztanowców, mieszkając na osiedlu niejako zgadzacie się na żywot w betonowej dżungli :] zresztą i tak wielickie osiedla wydają się bardziej przyjazne niż krakowskie (jeśli chodzi o widoki z okien ;)) .
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 24-10-2010, 17:51   

. napisał/a:
mieszkając na osiedlu niejako zgadzacie się na żywot w betonowej dżungli :] .


Myślisz, że gdyby nas było stać na postawienie domu to nadal z własnego wyboru mieszkalibyśmy w bloku?
Nie każdy mieszka w bloku ze względu na swoje upodobania, niejednokrotnie po prostu nie ma wyboru.
 
     
.
Gość
Wysłany: 24-10-2010, 17:58   

często bardziej opłaca się wybudować mały domek niż wykupić mieszkanie ;)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 24-10-2010, 18:38   

A to smiala teoria. Masz jakis przyklad takich 'okazji'?
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 24-10-2010, 18:41   

Też chętnie zobaczę. Najlepiej taki domek z działką i dodatkowo nadający się do zamieszkania :)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
lekmedwet 
Kierat konny
lekmedwet.pl


Osiedle: Lekarka II
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 347
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-10-2010, 19:14   

dlaczego członkowie nie chodzą na zebrania ??

bo maja to głęboko, wynajmują mieszkania i nie oni walczą o np miejsce parkingowe.
lub mają długi i są umieszczeni w książeczce i nie chcą sie pokazać na zebraniach.

a ci co pójdą na zebranie, a nie są członkami zaraz są zaszczuci choć mogą poddać dobry pomysł na rozwiązanie problemu.

wystarczy tylko dobra wola ... i chęć rozmowy
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 25-10-2010, 12:51   

Może przyda wam się przy sprawdzaniu czy SM działa fair:
http://www.gazetapodatnik...owej-a_1916.htm
Poprosić o poprzednie sprawozdanie, dowiedzieć się kiedy następne, itp.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 17