Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkaniówka SKANDAL!
Autor Wiadomość
marcin
Gość
Wysłany: 22-10-2010, 08:40   

po pierwsze spódzielnia nie może bez zgody członków decydować o takich sprawach jak sprzedaz. Dlatego było zebranie i członkowie zdecdydowali o sprzedaży działki za co spódzielnia dostanie z tego co wiem naprawde dobre pieniądze na remonty itd. Nie rozumiem co cie w tym bulwersuje. acha wiem zamiast wymiany chodników , odmalowania klatek schodowych , termoizolacji ,budowy nowych parkingów chcesz mieć kasztanowca bo się do niego przywiązałeś. Przykro mi zostałeś przegłosowany.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 22-10-2010, 08:42   

Debris, Wynajmowałam kiedyś mieszkanie na tym osiedlu. Nie da się wszystkim dogodzić jeśli chodzi o parkingi. Zawsze znajdzie się ktoś kto będzie miał dalej i nie będzie komuś to odpowiadać. Jeśli Wam to nie odpowiada to zbierzcie podpisy przeciw wśród wszystkich mieszkańców. Nie do końca ma gdzieś prezes ja bym powiedziała że mieszkańcy mają gdzieś którzy nieprzyszli na zebranie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-10-2010, 08:55   

Cytat:
czy nie można tej działki przeznaczyć na parkingi dla mieszkańców?
Ot tak w prezencie na Mikolaja, moze byc?
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 22-10-2010, 09:01   

Artur takie bylo pierwotne przeznaczenie dzialki. i ja nadal uwazam, ze tak, prezes ma gdzies. I nie chodzi XXX o kasztanowca, jakos powinnam skakac z radosci ze bede mogla prosto z balkonu wskoczyc do swojego auta. skacze z radosci i bardzo sie ciesze,ze szanowny pan prezes taka mozliwosc daje. Podalam przyklad pisma, inicjatywy, ktora pan prezes olal.
Nie bede tu przypominac walki burmistrza z prezesem o teren pętli, o to jak było z przekazaniem dzialki itd. Tu sie liczy tylko kasa i dla mnie też sprawa śmierdzi z daleka szwindlem.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-10-2010, 09:19   

ArturSosin napisał/a:
Ot tak w prezencie na Mikolaja, moze byc?

nie bardzo rozumiem w czym widzisz problem?
jak dla mnie a na pewno dla mieszkańców to może być nawet na Wszystkich Świętych.. :P
 
     
aleksiej
Gość
Wysłany: 22-10-2010, 10:05   

marcin napisał/a:
po pierwsze spódzielnia nie może bez zgody członków decydować o takich sprawach jak sprzedaz. Dlatego było zebranie i członkowie zdecdydowali o sprzedaży działki za co spódzielnia dostanie z tego co wiem naprawde dobre pieniądze na remonty itd. Nie rozumiem co cie w tym bulwersuje. acha wiem zamiast wymiany chodników , odmalowania klatek schodowych , termoizolacji ,budowy nowych parkingów chcesz mieć kasztanowca bo się do niego przywiązałeś. Przykro mi zostałeś przegłosowany.


wiem, wiem, gdyby przyszło więcej osób...
denerwuje mnie fakt, że na xxx mieszkańców tylko jakieś 50 decyduje o całokształcie:/

i nie chodzi mi tu tylko o kasztanowca, nie przywiązałem się do tych drzewek, bo jest ich kilka pod balkonem - to poprostu jedyny kawałek zieleni jaki mam pod oknem, a niedługo będę miał pod oknem parking...z jednej strony już mam parking, drogę i śmietniki.

Bloki 99, 97 - mają z jednej strony parking
blok 16 - jak na razie z żadnej strony
blok 14 - w sumie też z żadnej strony, tylko dwie czy trzy pierwsze klatki mają parking o jednej str.
blok 12 - tak samo
blok 10 - z tyłu mają kawałek zieleni i sklepy
blok 18 - z jednej strony: droga, ostatnio nawet ruch jest wzmożony, parking, smietniki; a z drugiej strony też będzie parking. bez sensu.
Szkoda mi tylko, że mieszkańcy w ogóle nie zainteresowali się niczym, nie przyszli na głosowanie; z drugiej str w tym bloku jest dużo mieszkań wynajmowanych z tego co wiem:/
Chodzi mi o to, że zabierają ostatni kawałek zieleni pod blokiem, dlaczego wszystko mamy przeznaczać na tzw. beton? Ten pas zieleni jest naprawdę niewielki i bezsensowne jest budowanie parkingu w tym miejscu. ...no tak, tak, zapomniałem w bloku nr 18 nikt z SM nie mieszka, w bloku 16 już chyba też nie więc najlepiej to zrobić w tym miejscu.
a może by tak zrobić parking prostopadle do bloków 16, 18? wdłuż 99? (czy 97? nigdy nie nie rozróżniam, który blok ma który nr, chodzi mi o ten blok bez przedszkola;-))))

już wspomniałem, że za blokiem nr 20 jest boisko, z którego żaden dzieciak nie korzysta bo wszystko jest zniszczone - złe miejsce na parking? moim zdaniem idealne; podaje oczywiście przykład.

Poprostu SM nie potrafi wykorzystać swoich terenów tak jak należy - takie jest moje skromne zdanie.

Cytat:
Tu sie liczy tylko kasa i dla mnie też sprawa śmierdzi z daleka szwindlem.
bo tak jest właśnie w SM. Zarząd jest już za długo zarządem, rozpanoszyli się, pozwalają sobie na więcej...ehhh ta szara polska rzeczywistość
 
     
aleksiej 
Kopacz


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: wieliczka
Wysłany: 22-10-2010, 10:09   

coś mi się pomieszało, z góry sorry za podwójnego posta, na dodatek cytowałem samego siebie hehe^^

no cóż, ja w miarę wolnego czasu powalczę o ten zielony skrawek, o ile nie jest za późno. a teraz do pracy rodacy!;-)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-10-2010, 10:30   

atam napisał/a:
nie bardzo rozumiem w czym widzisz problem?
W niczym, chyba zle odczytalem twoja mysl. Walczcie o sluszna sprawe, bedziemy trzymac kciuki
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 22-10-2010, 19:20   

Z tego co wspominali mi rodzice na zebrania nie chodzi większość osób ze względu na to, że tam chodzi tylko klika dbajaca o własny interes i kase i na dobra sprawę "ręka rękę myje" Ponadto często cięzko z kimkolwiek się dogadać i dojść do porozumienia.
Dawniej ponoć frekwencja była większa.

Co do parkingu między 18 a 16... Jeśli trzeba będzie to chyba rozłożę się krzyżem pod walcem i nie pozwolę jeszcze bardziej zabetonować mi widoku z okna.
Jeszcze tego mi brakuje, żeby pod oknem jeździły mi samochody i żeby tam toczyły się główne posiadówki dresiarzy! :O
Ponadto, co mają na to powiedzieć mieszkańcy bloku 18? Zabetonowani z dwóch stron.
Rosnące tam kasztany to miejsce zabaw wielu dzieci jak również miejsce zaopatrzenia podstawówek w kasztany -śmiejcie się ale taka prawda pół osiedla je tam strąca w okolicach października :-)
Zróbmy coś!

ps. parking ponoć miał byś na miejscu zburzonego kiosku za garażami przy W.Pola...
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-10-2010, 19:49   

pan_jacek napisał/a:
na zebrania nie chodzi większość osób ze względu na to, że tam chodzi tylko klika dbajaca o własny interes i kase
Moze kiedys dojrzejesz , zeby zrozumiec, ze tak ma byc. I rodzice tez powinni isc zadbac o swoj interes. I wszyscy inni tez.
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 22-10-2010, 22:30   

ArturSosin napisał/a:
Moze kiedys dojrzejesz , zeby zrozumiec, ze tak ma byc.


Wykorzystywanie różnicy wieku, która nas dzieli akurat jest przykładem dość bufońskiego zachowania, jestem niemal przekonana, że gdybym zamiast 19 wpisała 33 nagle traktowalibyście mnie o wiele poważniej.
Poza tym nie Tobie dane moralizować innych.
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-10-2010, 22:37   

aleksiej napisał/a:

no cóż, ja w miarę wolnego czasu powalczę o ten zielony skrawek, o ile nie jest za późno. a teraz do pracy rodacy!;-)


trzymam kciuki :one: sam jestem przeciwny parkingowi między 16 a 18 bo to XXX pomysł i sprzedaży tej łączki przy przedszkolu...

może by ktoś podsunął pomysł wybudowania wzdłuż Wincentego Pola (prostopadle do 14,12, 10) parkingu z parkowaniem skośnym (przy blokach) a po drugiej stronie zakaz postoju? Poszerzyć jezdnię, śmietniki poprzenosić jakoś sensownie? sporo więcej aut by się zmieściło? parkingi przy 10 i 12 powinny być wydłużone i poszerzone i też sensownie zrobić parkowanie skośne. zrobić parking przy garażach, tylko jakiś układ zrobić a nie tak jak to teraz wygląda - troche żwiru nasypali i kilka aut parkuje. Żenada ;/

Koło "szamba" zrobić wjazd dla warzywniaków, żeby tam stawali autami bo jak wszyscy przyjadą to zajmują 5 miejsc pod monopolowym :zly:
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 22-10-2010, 22:41   

pan_jacek napisał/a:
Poza tym nie Tobie dane moralizować innych.
Staraj sie jeszcze uzywac slow, ktore rozumiesz i juz bedzie powazniej
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 22-10-2010, 23:14   

ArturSosin napisał/a:
I rodzice tez powinni isc zadbac o swoj interes. I wszyscy inni tez.


A czy przypadkiem nie zarzucasz im w tym wypadku bierności i nie sugerujesz (a jednocześnie pouczasz co chcąc nie chcąc jest synonimem moralizowania) że powinni jednak ruszyć tyłki do spółdzielni?
Jeśli źle zinterpretowałam Twoje zdanie, to przepraszam.
Ale najpierw obsmarowujesz mnie od niedojrzałych a później stajesz po mojej stronie jesli chodzi o awanturowanie się w spółdzielni.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 23-10-2010, 04:25   

Dojrzałość nie koniecznie idzie z wiekiem - jest to stan psychiczny. I tutaj zgadzam się z ArturemSosinem: jeżeli nie chodzisz na tego typu zebrania i nie walczysz o swoje to niestety nie masz prawa narzekać. Za postawę twoich rodziców mogą ci podziękować osoby obecne na zebraniu - dzięki temu ich głos był wart kilkanaście głosów.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 17