Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków budowa dworca przesiadkowego dla busów
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2009, 08:30   Kraków budowa dworca przesiadkowego dla busów

Przy ul. Wielickiej rozpoczyna się budowa dworca przesiadkowego. Kiedy go otworzą, miasto będzie chciało, by zatrzymywały się tam busy - zamiast wjeżdżać w ścisłe centrum Krakowa.
Dworzec dla autobusów miejskich i podmiejskich, stanowiska dla busów oraz parking dla samochodów osobowych - tak będzie wyglądał dworzec autobusowy, który za dwa lata ma być otwarty przy estakadzie nad skrzyżowaniem ulicy Wielickiej i al. Powstańców Śląskich.

Za 5 mln zł zaprojektuje go i zbuduje firma Sambud. Dworzec ma być węzłem przesiadkowym, który ułatwi pasażerom spoza Krakowa poruszanie się po mieście. Zamiejskie autobusy i busy z południowego wschodu mają tam kończyć trasy, a ich pasażerowie przesiadać się do komunikacji miejskiej.

To początek budowy sieci węzłów przesiadkowych w Krakowie. Chodzi o to, by autobusy i busy, z których korzystają dojeżdżający spoza miasta do pracy, nie wjeżdżały w ścisłe centrum miasta, gdzie tkwią w korkach.
[...]

Choć busiarze domagają się równych praw, oficjalnie nie mają nic przeciwko ograniczeniu im wjazdu do centrum na rzecz korzystania z dworców przesiadkowych. - Udałoby się przekonać większość do tego pomysłu. Jest tylko jeden kłopot. Nasi klienci przyzwyczaili się do bezpośredniego dojazdu do centrum - ocenia Dyszy. - By zrekompensować im przesiadkę, trzeba by wprowadzić jeden bilet na bus i komunikację miejską. Bez tego stracimy pasażerów na rzecz autobusów dojeżdżających do Dworca Głównego.

- Tworzenie punktów przesiadkowych ma odsunąć z centrum miasta wzmożony ruch. Wspólny bilet na krakowską komunikację i busy jest więc jak najbardziej możliwy - twierdzi Starowicz.
[...]

Cały artykuło na
http://miasta.gazeta.pl/k...um_Krakowa.html
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 03-07-2009, 11:05   

Ciekawe jest jeszcze jedno stwierdzenie w tym artykule:
Cytat:
Kilka dni temu magistrat ponownie odmówił busiarzom korzystania z pasów ruchu przeznaczonych wyłącznie dla komunikacji miejskiej. - Busy przewożą zaledwie dwa proc. pasażerów korzystających z miejskiej komunikacji. A liczba ich pojazdów dorównuje liczbie miejskich autobusów - mówi Wiesław Starowicz, wiceprezydent Krakowa. - Nie mogliśmy pozwolić, by legalnie blokowali jedyne nitki, które udrażniają przejazd miejskiej komunikacji.

Czy dotyczy to też pasów wzdłuż Alei?? Bo nie zauważyłem, żeby busy przestały jeździć tymi pasami.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2009, 11:17   

A jak tam pisze na pasach? BUS czy MPK?
Bo z tego co kojarzę to miasto jest właścicielem pasów na torowiskach i tam może dowolnie wskazywać uczestników, a na normalnej drodze nie. I dlatego na Limanowskiego np. pisze MPK.
Ale nie wiem ile w tym prawdy.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 03-07-2009, 22:09   

To by się zgadzało bo na Alejach są napisy "bus"
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-07-2009, 23:45   

jakby dostali zgode na jazde po torach to juz bylby koniec swiata.. rozumiem frustracje pasazerow i busiarzy ale i tak juz maja przywileje.. poza tym to gdzie oni by chcieli po tych torach jezdzic.. z tego co kojarze to pewnie chodzi m.in o ul dietla, westerplatte, pewnie powstania warszawskiego i most na wisle od pl. getta i koncowke ulicy wielickiej.. .. moze by jeszcze chcieli jezdzic tunelem jak szybki tramwaj.. ;)

mnie szlag trafia jak widze jak notorycznie lamia przepisy, wpuszczaja sie jeden przed drugiego, blokuja pasy, zatrzymuja sie gdzie popadnie, sa tak przeladowani ze z jednego busa by sie ludzi na 2 uzbieralo.. dla mnie paranoja jakas, zwlaszcza ze odpowiadaja za bezpieczenstwo pasazerow...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
adelajda
Gość
Wysłany: 05-07-2009, 20:28   

a z kolei nasze lokalne Contry świecą pustkami.. żal mi ich w sumie. pełne są tylko te przelotowe przez Wieliczkę. :/
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 05-07-2009, 21:12   busy

proba
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 05-07-2009, 21:18   busy

Zadziwia mnie niechęć niektórych ludzi i gazet do prywatnych przewoźników. Przecież te busy uławiały i ułatwiają tysiącom ludzi szybki i tani dojazd do pracy, szkoły, itp. Jednak niektórzy wolą monopolistę, który sam ,jak sądzę, uprawia czarny PR wobec prywatnych przewoźników i wszelkim sposobami chce zniszczyć "tych wstrętnych prywaciarzy". A potem to już hulaj dusza, ceny w górę i niech się gniecie swołocz, jak za jaruzela.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-07-2009, 21:36   

Wiesz sam jezdzilem busami dlugie lata i nic przeciwko nim nie mam.
Ale wpuszczanie takiej ilosci busow paralizuje centrum.
Wybacz ale dawniej busy dojezdzaly do plaszowa albo boahterow getta i ludzie sie cieszyli.
Pozatem jezlei polacza bilety z busow z MPK to beda tylko same korzysci.

A za jaruzela to polaczenia z wieliczka nie bylo wiec skoncz wiesz co robic
_________________
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 06-07-2009, 23:06   busy

przemo napisał/a:
Wiesz sam jezdzilem busami dlugie lata i nic przeciwko nim nie mam.
Ale wpuszczanie takiej ilosci busow paralizuje centrum.
Wybacz ale dawniej busy dojezdzaly do plaszowa albo boahterow getta i ludzie sie cieszyli.
Pozatem jezlei polacza bilety z busow z MPK to beda tylko same korzysci.

A za jaruzela to polaczenia z wieliczka nie bylo wiec skoncz wiesz co robic


Prywatne busy jeździły od początku do Dworca lub Poczty Głównej, ew. do Kleparza.
A za Jaruzela dojeżdżało się do Prokocimia a potem , jak udało się wcisnąć "pospiesznym" autobusem "D" do Wieliczki. A jakież to będą korzyści z tego połączenia biletów - że będziesz musiał się przesiadać i czekać nie wiadomo ile na tramwaj czy autobus?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-07-2009, 05:22   

Oj widac ze nie pamietasz tych czasow.
Pierwszy LuxBus konczyl na placu bohaterów getta a konta na kleparzu.
Długgo Długo nic nie jezdzilo do dworca.
Pozniej wszystko jezdzilo tylko do plaszowa bo byly remonty torowsik w centrum.

Widac tez ze nie jezdzisz tramwajem.
Pod "tandeta" rano nie czekasz dluzej na tramwaj niz 2-3 minut na autobus bedzie pewnie podobnie, chociaz teraz tam ich nie ma zbyt duzo ( przewazie w kierunku huty )


Ludzie sie przyzywczaja do czegos takiego, niestety wsztsykie miasta swiecie ograniczaja wjazd do centrum. Busy ktorych kultura jazdy w niektorych przypadkach pozostawia wiele do zyczenia wyleca z centrum pierwsze.
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-07-2009, 09:19   

a ja pamiętam pierwsze lux busy.. nysami wtedy śmigali :) to była jazda hehe...

poza tym wtedy to był klimat bo nie mówiło się że idzie się na busa tylko na nyskę ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 40
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-07-2009, 11:34   

Mojej babci do niedawna jeszcze też zdarzało się tak to określić ;)
 
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-07-2009, 12:55   

A ja pamiętam ekstra miejsce siedzące koło kierowcy. Na takim "luźno związanym z podłożem" zydlu (na oko 30 cm wysoki). W razie ostrego hamowania atrakcje zapewnione ;)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-07-2009, 13:40   

ostre hamowanie? nyską? zapomnij :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16