Poprzedni temat «» Następny temat
Kraków budowa dworca przesiadkowego dla busów
Autor Wiadomość
jaybee
Gość
Wysłany: 07-07-2009, 14:33   

Malo jest miast w Polsce, gdzie kolej wjezdza do najscislejszego centrum, czyli do rynku. Wieliczka to ma. I co? Nic... to.
Kolej gwarantuje przejazd tych 15 km w 25 minut. Autobus, bus i takie inne na gumokolach nie gwarantuja nic, oprocz stania w wolno posuwajacym sie wezu.
Przyszlosc szybkiej i efektywnej komunikacji z centrum Wieliczki do centrum Krakowa zalezec bedzie od jakosci (czestotliwosci) polaczenia kolejowego. Od tej prawdy nie uciekniemy :)
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 07-07-2009, 21:15   

przemo napisał/a:
Oj widac ze nie pamietasz tych czasow.
Pierwszy LuxBus konczyl na placu bohaterów getta a konta na kleparzu.
Długgo Długo nic nie jezdzilo do dworca.
Pozniej wszystko jezdzilo tylko do plaszowa bo byly remonty torowsik w centrum.
.

Otóż w tamtych czasach raczkującego kapitalizmu (pocz, lat 90.)jeździłem b. często busami do Krakowa (teraz się rozleniwiłem i niemal wyłącznie samochodem - kierowcy busów mi nie przeszkadzają, ale niektórzy to ich nienawidzą wręcz zoologicznie - zwłaszcza chyba lobbyści MPK) i wysiadałem najczęściej pod Pocztą Główną, do Płaszowa jeździł autobus FB. Ty mówisz o jakichś sytuacjach nadzwyczajnych -remont itp.
Każdy z nas pamięta to inaczej : trzeba by zaangażować historyka transportu, jeśli tajki jest.
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 07-07-2009, 21:17   busy

jaybee napisał/a:
Malo jest miast w Polsce, gdzie kolej wjezdza do najscislejszego centrum, czyli do rynku. Wieliczka to ma. I co? Nic... to.
Kolej gwarantuje przejazd tych 15 km w 25 minut. Autobus, bus i takie inne na gumokolach nie gwarantuja nic, oprocz stania w wolno posuwajacym sie wezu.
Przyszlosc szybkiej i efektywnej komunikacji z centrum Wieliczki do centrum Krakowa zalezec bedzie od jakosci (czestotliwosci) polaczenia kolejowego. Od tej prawdy nie uciekniemy :)


To przedłuż jeszcze tory do Grajowa, Podłęża, Koźmic, itp. I żeby tak te pociągi jeśdziły co jakie 15 minut do 23.00
 
     
jaybee
Gość
Wysłany: 08-07-2009, 16:42   

ogrodowiec napisał/a:
To przedłuż jeszcze tory do Grajowa, Podłęża, Koźmic, itp

Czytanie ze zrozumieniem sie klania. Bus conta, autobus 304 lub jakies inne 204 - nie dowiezie ogrodowcow do Grajowa, Podleza, Kozmic, prawdaz?
Wiec o czym Ty ze mna rozmawiasz?
A za postulatywny ton ogrodowy, typu "przedluz jeszcze tory" - dziekuje unizenie, juz biore lopatke i pedze robic co Pan kaze :D
 
     
Marcin S
Gość
Wysłany: 08-07-2009, 20:50   

Dworzec ma sens, jeżeli szynobusy będą kursować w godzinach szczytu co 30 minut, poza może być co godzinę. To minimum.
Patrzcie co jest teraz: popołudniami do Wieliczki (nie mówiąc o samym mieście) jest korek. To nie tylko w piątek popołudniu. Codziennie.
Szynobus to przyszłość.
A jeżeli by zsumować liczbę busów jaka dojeżdża do Krakowa(ogólnie, nie tylko przez Wieliczkę) to ilość jest spora. A ulice typu: Lubicz,Westerplatte czy Starowiślna nie są z gumy
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 08-07-2009, 23:14   busy

Korki powodują przede wszystkim jednak samochody osobowe wiozące po jednym dwóch pasażerów. Minibus jadący np. z Dobczyc do Krakowa przez różne wioski obsługuje w sumie na pewno kilkadziesiąt osób wsiadających i wysiadających po drodze, Nie wiem dokładnie, ale myślę, że cały kurs to około 50 minut. Z przesiadkami pewnie dwa razy dłużej. Cała sprawa rozgrywa się nie o promocję transportu zbiorowe względem indywidualnego, tylko administracyjne wspieranie jednej firmy nad inne, bo wiadomo - nie ma to jak monopolistą być
 
     
ogrodowiec
Gość
Wysłany: 08-07-2009, 23:25   

Panie Jaybee, przez ww. miejscowości jeżdżą busy, które dowożą ludzi bezpośrednio do centrum Krakowa. I niech się Pan nie gniewa za kolokwialne "to przedłuż tory", to tylko taki zwrot retoryczny. Nie wszystko należy czytać dosłownie i to też wchodzi w zakres czytania ze zrozumieniem.
I jeszcze do poprzedniego postu, jeżeli się okaże, że jazda z przesiadkami się wydłuży i ceny przejazdu wzrosną, to wielu ludzi przerzuci się na samochody osobowe i korek będzie jeszcze większy.
Zresztą, co ja się strzepię, sam nie dojeżdżam codziennie, a jak muszę to samochodem, bo leniwy jestem. Tylko mnie wkurzają te zapędy monopolistyczne i administracyjne wykańczanie konkurencji, któremu sprzyjają niektóre media i podjudzają ludzi.
Na tym kończę swoje występy w tej materii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16