Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola drogowa - policja łamie prawo
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-03-2009, 15:16   

A propos zapinania pasów:
http://www.bankier.pl/wia...ch-1919962.html
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
miki 
Zawalisko


Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 702
Skąd: gm. Wieliczka
Wysłany: 24-03-2009, 18:11   

http://www.policja.pl/por...ANDATOWEGO.html
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 26-03-2009, 17:48   

Mnie tylko wkurza ze policje wywalili na takie XXX prawie pod grabówki oni powinni byc w centrum i patrolowac ulice wieczorami..
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-03-2009, 13:36   

Może jestem złośliwy, ale...
z patrolowania ulic i łapania zbirów żadnych pieniędzy nie ma, a z łapania kierowców owszem.
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-03-2009, 14:25   

Zlosliwy nie ale ... ale nie wiem do czego pijesz ?
Przeszkadza ci drgówka przesiadz sie na pociag.
Dziwne ze innym nie przeszkadza a Ty masz z Tym problem.
Pisalem kiedys ze robie pare tysiecy miesiecznie i jakos nie udalo mi sie nic zarobic, moze poprostu postepuje zgodnie z kodeksem ?
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-03-2009, 14:34   

Cytat:
postepuje zgodnie z kodeksem ?

nierealne :)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 27-03-2009, 14:59   

w granicach rozsadku wszystko jest realne, nie mowie ze jezdze wszedzie tak jak kaza znaki ale przynajmnije staram sie nie przeginac o 200 %
_________________
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-03-2009, 15:01   

Drogówka jest potrzebna - bez niej porozjeżdżalibyśmy się nawzajem niechybnie :)
Zauważam jednak pewną dysproporcję pomiędzy prewencją na drodze a na ulicy. Być może jestem w błędzie...
Ponadto w dalszym ciągu doskwiera mi fakt, że od czasu do czasu nakładane są na mnie kary za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego (przy czym np. to że nie zapiąłem pasów nikomu nie szkodzi), natomiast przestępcy, którzy dokonali włamania do mojego mieszkania i mnie obrabowali nie zostali ujęci (tymczasem wyrządzili i pewnie dalej wyrządzają oczywiste szkody innym ludziom).
A propos przestrzegania przepisów - ponieważ na tym forum zostałem skrytykowany przez co najmniej dwie osoby ( w tym przemo, ), które stawiają siebie za wzór, zacząłem się zastanawiać czy aby rzeczywiście nie ponosi mnie za kierownicą...
I cóż wymyśliłem? Jadąc ulicą Wielicką (3 pasy ruchu) poruszam się z podobną szybkością jak pozostali uczestnicy ruchu. Niemenij szybkośc ta to ok. 90 km/h a dopuszczalna to 70 km/h. Obserwacji takiej dokonuję codziennie - wyniki takie same. Jedynie bardzo nieliczne jednostki poruszaja się wolniej - zapewne w okolicach 70 km/h. Odetchnąłem zatem z ulgą - nie szarżuję, nie jestem piratem, nie brak mi wyobraźni za kierownicą. Po prostu jeżdżę podobnie jak 80-90% użytkowników dróg.
A przyczyny mojego rozgoryczenia względem policji wyjaśniłem.
Oczywiście osobną kwestią jest wątek ekonomiczny motywujący czynniki rządzące jak i policję do chętnego karania kierowców a mniej chętnego ścigania i karania sprawców pospolitych przestępstw. To drugie jest znacznie trudniejsze (droższe!) a wpływy mizerne (zdaje się, że niska szkodliwość społeczna usprawiedliwia znaczną część wybryków chuligańskich). Ekonomia usprawiedliwia zatem taki stan rzeczy. Ale mnie jakoś to nie satysfakcjonuje :/
_________________
Przy okazji uprzejmie informuję, że wbrew temu co twierdzą użytkownicy przemo, nacomito i kszpakik nie jestem Burmistrzem Wieliczki.

Pozdrawiam,
raphalsky
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 27-03-2009, 15:12   

raphalsky napisał/a:
(przy czym np. to że nie zapiąłem pasów nikomu nie szkodzi),

tylko tym którzy będą się składali na Twoją rente jak przy dzwonie się przykleisz do szyby.
raphalsky napisał/a:
z patrolowania ulic i łapania zbirów żadnych pieniędzy nie ma

I tu masz rację - ostatni patrol pieszy na osiedlu widziałeł jakieś 5 lat temu. A z za kierownicy wszystkiego nie widać. Od czasu do czasu trzeba się przespacerować między blokami - szczególnie w nocy.
 
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-03-2009, 15:32   

Tomek73 napisał/a:

tylko tym którzy będą się składali na Twoją rente jak przy dzwonie się przykleisz do szyby.


Kwestia kosztów społecznych spowodowanych brakiem zapięcia pasów jest podnoszona co jakiś czas. Odpowiedź: a moje comiesięczne składki to dla kogo są zarezerwowane?
Jeżeli dbamy o koszty społeczne to... wprowadźmy całkowity zakaz palenia tytoniu. Palacze szkodzą sobie i innym - społeczeństwo za to płaci.

Widzę tu zatem pewną niekonsekwencję. (ale i konsekwencję zarazem: z akcyzy na tytoń są spore wpływy do budżetu, z mandatów mniejsze ale trwają prace nad zwiększeniem wpływów z tego tytułu :D :D :D )

Oczywiście zależy mi na swoim zdrowiu i życiu, dlatego staram się jednak coraz częściej zapinać pasy (no i bodziec finansowy). Jednak włażenie z butami w moje życie prywatne w moim prywatym samochodzi jest dla mnie męczące.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 27-03-2009, 22:00   

raphalsky napisał/a:
Może jestem złośliwy, ale...
z patrolowania ulic i łapania zbirów żadnych pieniędzy nie ma, a z łapania kierowców owszem.


Tzn. co policja robi to co robi tylko dla kasy czy z obywatelskiego obowiazku i naszych podatkow ?
jakas bzdura...
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-03-2009, 07:27   

raphalsky napisał/a:
z patrolowania ulic i łapania zbirów żadnych pieniędzy nie ma, a z łapania kierowców owszem.


O ile dobrze pamiętam to łapaniem zbirów i patrolowaniem ulic zajmuje się raczej prewencja, a drogówka i mandaty to calkiem inna bajka, więc tu raczej nie ma powiązania jakiegoś specjalnego między tym co się opłaca a tym co się nie opłaca, zwlaszcza, iż mandaty nie trafiają do policji, a do budżetu państwa.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
andy
Gość
Wysłany: 01-04-2009, 20:15   

Dziwne,aż roi się tu od policjantów a faktem jest,ze kiedy są naprawdę potrzebni-kamień w wodę.Przykro mi to stwierdzać bo przecież chodzi o pewnego rodzaju wizytówkę naszego pięknego kraju ale na 10-u funkcjonariuszy 5-u powinno pracować w innej branży i w żadnym wypadku nie mieć kontaktu z ludżmi.
Krótki opis sytuacji;żona jadąc wieczorem przez miasto została zatrzymana do kontroli drogowej gdyż jak twierdził funkcjonariusz-jechała na światłach przeciwmgielnych.Cały dowcip polegał na tym,że była to wierutna bzdura[niekompetentny funkcjonariusz nie znał budowy auta-chodzi o hundaia coupe fx].Celowo nie przeprowadził dowodu pomimo,że żona nie gasiła silnika.kiedy zapaliła światła przeciwmgielne słowo przepraszam nie przechodziło mu przez gardło mało dalej uparcie obstawał przy swoim.W kontekście powyższego pytam czy dalej nie warto interweniować i pozwalać wpierać chorobę zdrowemu?Czy z takimi policjantami społeczeństwo zechce współpracować?Czy można mieć zaufanie do tego funkcjonariusza i zwrócić się do niego z jakimkolwiek problemem?Na koniec dodam że chodzi w tym wypadku o dzielnicowego nie o pracownika Ruchu Drogowego.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 01-04-2009, 20:53   

Zglosiles skarge ?
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-04-2009, 21:22   

po co i tak by się dowiedział, że zapewne było całkiem inaczej ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17