Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
26-01-2011, 13:32
Kącik kulinarny
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 26-01-2011, 13:17   Kącik kulinarny

Chciałam w tym wątku przywitać się z Wami chlebem i sola . Co by było tradycyjnie po Polsku ale z braku czasu tak na szybciutko będzie.
Podaję Wam linka do bardzo dobrego kurczaka z ananasem w przepisie są linki do sosu i sałatki też wartej polecenia..
Przyprawy Sambal Olelek nie kupicie w Wieliczce. Najbliżej w tesco koszt 4 zł. Warta zakupu często jej używam w kuchni. Szukać w przyprawach słoikowych :)
http://www.wielkiezarcie.com/recipe36978.html
O chlebach których ostatnio uczyłam się robić będzie później.
Oczywiście czekam też na Wasze przepisy które z przyjemnością wypruje
ygrek czekam na przepis spaghetti po sycylijsku.
Ja teraz przez kilka dni będę bardzo zajęta dlatego z góry proszę o wybaczenie nie uczestniczenia w wątku.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 26-01-2011, 18:31   

agga napisał/a:
O chlebach których ostatnio uczyłam się robić będzie później.

Czy możesz rozwinąć temat? Ostatnio zastanawiam się nad wypiekaczem/automatem chlebowym i nie wiem co będzie lepsze: gotowe mieszanki czy samemu coś przygotować. Mam nadzieję, że taki automat nie będzie dla ciebie profanacją ;-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-01-2011, 19:18   

Bartek napisał/a:
Mam nadzieję, że taki automat nie będzie dla ciebie profanacją
Chyba jednak będzie. ;)
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 26-01-2011, 21:56   

Bartek napisał/a:
Czy możesz rozwinąć temat? Ostatnio zastanawiam się nad wypiekaczem/automatem chlebowym i nie wiem co będzie lepsze: gotowe mieszanki czy samemu coś przygotować. Mam nadzieję, że taki automat nie będzie dla ciebie profanacją

Dla mnie nie jest - używam od 2 lat. Praktycznie nie kupuję chleba, ale mieszanek też nie. Sam mieszam różne mąki (pszenne, żytnie, orkiszowe, gryczane) - przynajmniej za każdym razem mam inny. Z mieszanki zawsze wychodzi taki sam - co dla mnie nie jest zaletą. Polecam automat - najlepsza funkcja to taka, że można ustawić czas startu - tak, że budzisz się rano i masz świeżutki chlebuś, jeszcze ciepły.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 27-01-2011, 07:26   

Bartek nie nie będzie profanacją automat wypieka chleb więc dlaczego miał by być. Co do gotowych mieszanek nie korzystałam z nich więc trudno mi polecić ale nie mam nic przeciwko jest to mieszanina różnych typów mąk z z drożdżami. Chyba wszystko zależy od smaku. Koszt takiej mieszanki nie jest duży polecam Ci spróbuj i tak i tak.
Co do rozwinięcia tematu dajcie mi troszkę czasu. Jestem uziemiona przez kilka dni .
_________________
Pozdrawiam
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 27-01-2011, 08:51   

Przyznam, że początkowo chcę iść na łatwiznę czyli wypróbować kilka mieszanek które są dostępne np. na allegro. Po prostu kupny chleb przestał mi smakować, denerwuje mnie to, ze na następny dzień robi się czerstwy. Szukam jakiejś alternatywy... i może własny chlebek co kilka dni to będzie.

Agga, jeżeli masz jakiś przepis na własne mieszanki to chętnie przeczytam.

Przy okazji jakie urządzenie polecacie? Ja na razie mam rekomendację od znajomego na moulinexa ow 2000.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 27-01-2011, 09:24   

Też mam moulinexa - można na nim robić też konfitury. Załatwia to co najbardziej wkurzające przy smażeniu konfitur - ciągłe mieszanie.
Mieszanki możesz kupowac przez allegro - ale wystarczy przejechac się do Carrefoura (Zakopianka) lub do Bomi (Solvay) - tam jest spory wybór i możesz sobie kupić jedną na spróbowanie - a nie całą "paletę" :)
Mieszanka - to nie jest tylko mąka i drożdże - jest tez sól i podejrzewam jakiś tłuszcz, bo dodajesz tylko wodę.
Z własnej mąki musisz dac pięc składników: mąka, woda, sól, drożdże i oliwę - 2 łyżki (można chyba też masło).
Agga - próbowałaś bez oliwy?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 27-01-2011, 09:57   

kiotari napisał/a:
do Bomi (Solvay) - tam jest spory wybór i możesz sobie kupić jedną na spróbowanie - a nie całą "paletę" :)

Ufff, to jestem uratowany - jeden z nielicznych sklepów wielkopowierzchniowych który trawię (jeszcze jak by był to Carrefour na Witosa ;-) ). Pewnie kilka kupię i sprawdzę na sobie i rodzinie.

kiotari, jaki masz model? Czy raczej takiego już nie dostanę. Jedno mieszadełko wystarczy czy muszą być dwa?
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 27-01-2011, 10:50   

Bartek napisał/a:
jeden z nielicznych sklepów wielkopowierzchniowych który trawię

Ja też - tam przynajmniej nigdy nie ma tłumu ludzi biegającego z obłędem w oczach między półkami. Nie wiem z czego to wynika :D
Mam 2 mieszadełka - Moulinex Home Bread OW 5000. Możesz spokojnie robić bochenki kilogramowe i nawet większe. nie wiem jak się spisują z jednym mieszadełkiem - u mnie ciasto jest wymieszane perfekcyjnie. Muszisz wiedzieć, że wyjęcie mieszadełka po upieczeniu powoduje, że w chlebie od spodu masz "dziurę" po mieszadełku - co wyglada nieszczególnie, ale da sie z tym żyć :)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 27-01-2011, 10:58   

kiotari napisał/a:
Muszisz wiedzieć, że wyjęcie mieszadełka po upieczeniu powoduje, że w chlebie od spodu masz "dziurę" po mieszadełku - co wyglada nieszczególnie, ale da sie z tym żyć :)

O tym wiem - zostałem poinformowany. Jednak z tego co słyszałem niczemu to nie przeszkadza ;-)

Ja chyba zdecyduję się na jedno mieszadełko - patrząc po ilości miejsca jaką zajmuje oraz ilości chleba jaka mi potrzebna (rodzinka 2+1) :-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2011, 11:41   

Bartek napisał/a:
na następny dzień robi się czerstwy. Szukam jakiejś alternatywy... i może własny chlebek co kilka dni to będzie.
Zona raz na czas piecze chlebki, cebulowy i jakies tam inne. Moga spokojnie lezec i z 2 tygodnie.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-01-2011, 13:00   

Jest gdzieś w Wieliczce sklepik gdzie można kupić małże lub inne owoce morze? Ostatnio mój żołądek dąży w tym kierunku...

Mówąc o morskich sprawach, w Tesco całego tuńczyka sprzedają (dane sprzed 3 tygodni) nawet za 28 zł/kilogram. Trzeba łebek uciąć i skórę oddzielić, wiec może uwzględniwszy to wydzię 33-35 zł / kilogram.
W Paleo (i zapene nie tylko tam) filet z tuńczyka w niedużych foliowanych paczkach wychodzi ponad 90 zł / kilogram...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2011, 13:12   

solniak napisał/a:
Jest gdzieś w Wieliczce sklepik gdzie można kupić małże lub inne owoce morze?
Jesli interesuja cie produkty z Biedronki to tam. Sklepy rybne masz na rynku i na sienkiewicza ale nie wiem jaki asortyment
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-01-2011, 13:33   

W Biedronce frutti di mare :?: :galy:
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2011, 13:46   

veni, vidi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17