Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
07-01-2014, 08:39
Finał WOŚP w Wieliczce
Autor Wiadomość
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 08-01-2014, 07:26   

Pretekst napisał/a:
Tomasz Masny napisał/a:
Ostatnie dofinansowanie z Gminy dostaliśmy w 2009roku. Z tym, że wówczas mieliśmy kilku sponsorów, więc koszty się "rozłożyły"...w tym roku ich nie ma.


Tomaszu Masny, nie idź tą drogą, bo nigdzie cię ona nie zaprowadzi. Jakoś zapomniałeś dodać, że pieniądze otrzymywałeś nie tylko z gminy, ale także z powiatu. Zasiadający w zarządzie powiatu tato dbał o to, żeby kasa była. Co roku i to niemała.

Boli cię to, że w końcu ktoś zaczął to organizować lepiej od ciebie?

Jakoś dziwnie rodzina Masnych zaczęła być przeciwna wszystkiemu, co się dzieje. Oczywiście, w trosce o finanse publiczne, zapominając co było jeszcze kilka lat wstecz.

Pozdrowienia dla młodszego brata. Będzie tak samo oddany zbiórce jak w roku ubiegłym? :D


Nie widzę powodu, dla którego istotną sprawą miałoby być zasiadanie w radzie mojego ojca. Powiat te pieniądze przekazał WOŚPowi a nie mnie!
Ponadto, sam zacytowałeś moje słowa o kilku sponsorach, a następnie piszesz, że zapomniałem o tym, iż pieniądze dostaliśmy również z powiatu. Owszem...i z Kopalni Soli, i z PALEO, i z Hotelu Novum w Niepołomicach, i z firmy przewozowej Mat-Bus...
Dobrze zauważyłeś, że "w końcu" zaczął to ktoś organizować...czy lepiej, to zobaczymy ale bardzo możliwe, że tak. W końcu pracuje przy tym kilkadziesiąt osób zatrudnionych w Urzędzie Miasta i Gminy, Centrum Kultury i kolejnych trzech jednostkach, robiącym to w zakresie swoich obowiązków biorąc za to wynagrodzenie, a po imprezie odpowiednią premię; a nie jak to było w naszym przypadku- poświęcając swój wolny czas, nie dostając za to żadnego wynagrodzenia. Byli to w 95% młodzi ludzie- uczniowie Liceum oraz Radni Młodzieżowej Rady Powiatu.
Bardzo dziękuję za pozdrowienia dla brata, przekażę :)
 
     
Biedronka 
Solanka



Osiedle: Zdrojowe
Wiek: 41
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 08-01-2014, 08:13   

Panie Tomaszu, proszę już skończyć. Ta dyskusja ani nie zmierza w dobrą stronę, ani nie wnosi NIC pożytecznego.
Oburzanie się na to, że ktoś robi coś w naszym mieście jest beznadziejne. Od dłuższego czasu obserwuję Pana wypowiedzi na FB i tutaj. Każde działanie kogokolwiek nie związanego z Panem i nie po Pańskiej myśli jest głośno krytykowane. Ale nie cały czas, dopiero od jakiegoś czasu. I to właśnie uważam za przedwyborcze "szczekanie"...
Przykre to, bo w takim wypadku nigdy nic nie będzie w tej Wieliczce grało, nigdy.
Może lepiej skupić się na tym, że skoro Gmina Wieliczka finansuje taka imprezę to tym samym wspiera WOŚP. Umożliwia zbiórkę zapewniając ludziom trochę rozrywki, ściągając jak największą liczbę potencjalnych darczyńców.

Skoro ostatni WOŚP w Wieliczce był tak dawno, to najwyraźniej ktoś bardzo się nie starał, by to zorganizować, przecież to impreza coroczna, jest dużo czasu... Panie Tomaszu, przestało się opłacać, czy za daleko do wyborów było, a teraz ktoś Pana ubiegł?

Żenada...
 
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 08-01-2014, 08:21   

Biedronka napisał/a:
Panie Tomaszu, proszę już skończyć. Ta dyskusja ani nie zmierza w dobrą stronę, ani nie wnosi NIC pożytecznego.
Oburzanie się na to, że ktoś robi coś w naszym mieście jest beznadziejne. Od dłuższego czasu obserwuję Pana wypowiedzi na FB i tutaj. Każde działanie kogokolwiek nie związanego z Panem i nie po Pańskiej myśli jest głośno krytykowane. Ale nie cały czas, dopiero od jakiegoś czasu. I to właśnie uważam za przedwyborcze "szczekanie"...
Przykre to, bo w takim wypadku nigdy nic nie będzie w tej Wieliczce grało, nigdy.
Może lepiej skupić się na tym, że skoro Gmina Wieliczka finansuje taka imprezę to tym samym wspiera WOŚP. Umożliwia zbiórkę zapewniając ludziom trochę rozrywki, ściągając jak największą liczbę potencjalnych darczyńców.

Skoro ostatni WOŚP w Wieliczce był tak dawno, to najwyraźniej ktoś bardzo się nie starał, by to zorganizować, przecież to impreza coroczna, jest dużo czasu... Panie Tomaszu, przestało się opłacać, czy za daleko do wyborów było, a teraz ktoś Pana ubiegł?

Żenada...


Nie szczekam, lecz wypowiadam swoje zdanie. Ponadto, po raz kolejny podkreślam, że mnie wybory nie interesują...nie kandyduje i nie będę!
Nie starał się Pani powiada? Ok...nie będę Pani wyprowadzał z błędu, bo nie ma to sensu.
Do tego, po Pani wypowiedzi wnioskuję, że myli Pani imiona!! Czyż nie?
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-01-2014, 13:23   

Tomasz Masny napisał/a:
Ponadto, po raz kolejny podkreślam, że mnie wybory nie interesują...nie kandyduje i nie będę!


Pożyjemy, zobaczymy. Ale dobrze, że forum ma archiwum.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 08-01-2014, 13:51   

Bronek napisał/a:
Tomasz Masny napisał/a:
Ponadto, po raz kolejny podkreślam, że mnie wybory nie interesują...nie kandyduje i nie będę!


Pożyjemy, zobaczymy. Ale dobrze, że forum ma archiwum.


Też mnie to cieszy Bronku :)
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-01-2014, 00:45   

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, dzięki gościowi specjalnemu Feel, dzięki Sabinie Jeszcze, dzięki Światełku do Nieba, dzięki Vintage, a nade wszystko dzięki sprawującemu patronat honorowy – Burmistrzowi Miasta i Gminy Miasta Wieliczka Arturowi Koziołowi otoczenie nieczynnej fontanny przy Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym doczekało się czystych, tryskających pełnią rzetelnych barw narodowych, flag.

Mała rzecz, a cieszy. I powiewa.
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 12-01-2014, 20:05   

Hmmm...właśnie "looknąłem" na kamerę on-line z Solnego Miasta...pozostawiam bez komentarza ilość ludzi, która przyszła na koncert GOścia Specjalnego, czyli FEELa...
Jedna wielka klapa i kompromitacja Organizatorów!!! I potwornie zmarnowane pieniądze...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-01-2014, 20:07   

Pisałem w wątku o wyborach, fell dla 500 osób, pokaza ogni i inne cuda.
Całośc nie mniej niż 100k-140k. Nie mozna tego było wpłacić na orkiestrę ?
_________________
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 12-01-2014, 20:27   

To faktycznie ciekawe zagadnienie: czy koszt przygotowania nie przewyższy dochodu Orkiestry...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 12-01-2014, 20:54   

Często niestety bywa, że koszt imprezy przewyższa dochód, ale głównie koszty pokrywają sponsorzy, firmy a nie tylko i wyłącznie Gmina! W naszym imieniu, Wieliczan, Gmina zmarnowała ogromne pieniądze! Żeby na występ Gościa specjalnego przyszła taka garstka osób to jest to potężna porażka. Zastanawia mnie tylko powód, dla którego ludzie nie dopisali?! Pogoda raczej nie, gdyż w godzinach popołudniowych wiatr ucichl...
Może jednak rzeczywiście nie przyszli na przedwyborczy wiec, bo to nie ten kandydat objął patronat honorowy?!
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 12-01-2014, 21:06   

Tomasz Masny napisał/a:
powód, dla którego ludzie nie dopisali?
Bo na koncert idzie się dla muzyki, a nie dla gościa, nawet specjalnego? :)
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Tom 
Sztolnia


Dołączył: 09 Mar 2012
Posty: 147
Wysłany: 12-01-2014, 21:07   

Dlaczego nie przyszli?
Kraków może sobie postawić takie samo pytanie, będąc po godzinie 20stej przypadkiem na krakowskim Rynku nie widziałem jakiś tłumów...
Dodać trzeba że WOŚP posiada wielu zwolenników jak i przeciwników. Koncert Fell'a mógł kogoś pociągać, ale stosunek do WOŚP spowodował że ta osoba nie wybrała się na koncert...
_________________
Tomcio
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-01-2014, 22:03   

A zapytałem o to samo w innym wątku nie wiedząc, że to tu już poruszone. Czyli nie tylko ja mam takie odczucia.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 12-01-2014, 23:32   

Nie wiem dlaczego nie przyszli inni. Natomiast ja nie poszedłem, bo nie lubię spędów i tłumów, a przelewy wolę dokonywać w domu.

Rajcowanie się, że burmistrzowi nie wypaliło - w kontekście tego, że wcześniej czy później nasze dzieci, wnuki, rodzice, dziadkowie i my sami, będziemy z medycznego sprzętu Orkiestry korzystać - wydaje mi się, hmm, ujmując to delikatnie: nieracjonalne.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-01-2014, 23:43   

Skoro mamy gest miasto mogło przeznaczyć tę kasę na sprzęt dla np. szpitala w Prokocimiu z napisem dar gminy Wieliczka. Po co pośrednicy, którzy konsumują 50% środków?
Ile mogli uzbierać wolontariusze w Wieliczce? 2-3 tys ludzi po pewnie średnio 5zł to masz 15tys. Połowa na łudstok...ale tego sprzętu będzie za 7 tysięcy, że ho ho.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17