Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
07-01-2014, 08:39
Finał WOŚP w Wieliczce
Autor Wiadomość
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 08:14   

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.
Bardzo się cieszę, że został utworzony temat odnośnie organizacji Finału WOŚP w Wieliczce.
Jako wieloletni organizator Finałów WOŚP w Wieliczce( Gimnazjum K.Wielkiego, LO im. Jana Matejki oraz Młodzieżowa Rada Powiatu Wielickiego) mówię kategoryczne NIE dla takiego działania przez MiG Wieliczka przy współudziale Centrum Kultury i Turystyki, Solnego Miasta i Biblioteki Miejskiej( czyli jednostek podległych Gminie).
Jak dobrze ktoś z Was zauważył, w Wieliczce występował zespół Hunter, następnie Andrzej Sikorowski z córką( w zastępstwie za zespół Bracia, który w ostatniej chwili zrezygnował z występu z powodu choroby wokalisty) oraz w 2009 roku Kabaret Pod Wyrwigroszem... I to była ostatnia impreza jaką udało nam się zorganizować, gdyż nasze Instytucje nie miały na to funduszy...jakie było moje zaskoczenie, gdy ujrzałem plakat informujący o organizacji Finału w Wieliczce w tym roku...szczęka opadła mi do kolan...
Mało tego, organizatorzy z tygodnia na tydzień wyciągają kolejne wyborcze Asy z rękawów...pierwsza informacja brzmiała, aby przynosić "dary" na licytację, jakiś czas później, że będą występowały lokalne zespoły oraz SABINA JASZKA i zespół VINTAGE...aż tu nagle jeszcze pojawił się GOŚĆ SPECJALNY FELL!!!
Na bieżąco "komentuję" newsy WOŚPowe na swoim profilu na fb, gdzie w zeszłym tygodniu informowałem, że nie ma ŻADNYCH sponsorów imprezy...całość pokrywa MiG Wieliczka!!! Co jest po prostu nie do pomyślenia. Proszę spojrzeć na inne Gminy...ilu tam jest sponsorów...bo w końcu o to w tym chodzi...
Teraz ukazał się nowy plakat informujący o zespole FEEL, a na nim partnerzy imprezy m.in. Hotel Turówka i WESEM...ale czy partner oznacza sponsor?!
Nie mniej jednak z doświadczenia wiem, że organizacja tego przedsięwzięcia pochłonie ogromne pieniądze... i dziwi mnie, skąd w budżecie Gminy ich się tyle znalazło?! Zadłużenie rośnie, a kosztownych imprez przybywa...ale cóż...wybory nadchodzą wielkimi krokami...
Na koniec chcę podkreślić! NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!! JESTEM W CAŁOŚCI ZA!
Jestem przeciwny wykorzystywaniu akcji charytatywnej jaką jest Finał WOŚP na potrzeby kampanii wyborczej!!!!! A ma to miejsce w naszym mieście!!!

Dziękuję za uwagę!

PS. Ja nie zawitam na Finał Orkiestry w Wieliczce. Odwiedzę sąsiadujące Myślenice lub Niepołomice, którzy grają z WOŚP rok rocznie, a nie co 4 lata.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Masny 07-01-2014, 14:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2014, 09:09   

Tomasz Masny napisał/a:
a na nim partnerzy imprezy m.in. Hotel Turówka i WESEM...ale czy partner oznacza sponsor?!

Hotel może dać np. Noclegi gratis albo po obniżonej cenie, na pewno nie pieniądze...

W załączeniu rzeczony plakat.

Plik ściągnięto 17 raz(y)
121,21 KB
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 09:14   

master7 napisał/a:
Tomasz Masny napisał/a:
a na nim partnerzy imprezy m.in. Hotel Turówka i WESEM...ale czy partner oznacza sponsor?!

Hotel może dać np. Noclegi gratis albo po obniżonej cenie, na pewno nie pieniądze...

W załączeniu rzeczony plakat.



Otóż to...Wiem jakie to są koszty- zespoły, scena, sztuczne ognie, ochrona... Dlatego jestem w szoku, że nie ma sponsorów! Ale widocznie sytuacja finansowa Gminy jest super.
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 09:21   

A oto historia "graficzna"...

A teraz jest tak...
Plik ściągnięto 37 raz(y)
121,21 KB
Potem było tak...
Plik ściągnięto 69 raz(y)
148,82 KB
Tak się zaczęło...
Plik ściągnięto 23 raz(y)
187,25 KB
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2014, 11:35   

Cytat:
NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!! JESTEM W CAŁOŚCI ZA!

Nie no, oczywiście. Powiedzenie, że się jest przeciwnikiem WOŚP jest niepoprawne politycznie i może spowodować śmierć polityczną ;)

Cytat:
estem przeciwny wykorzystywaniu akcji charytatywnej jaką jest Finał WOŚP na potrzeby kampanii wyborczej!!!!!

Czy ostatni koncert WOŚP w Wieliczce nie był w roku wyborczym?
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 11:57   

pablo napisał/a:
Cytat:
NIE JESTEM PRZECIWNIKIEM WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY!!! JESTEM W CAŁOŚCI ZA!

Nie no, oczywiście. Powiedzenie, że się jest przeciwnikiem WOŚP jest niepoprawne politycznie i może spowodować śmierć polityczną ;)

Cytat:
estem przeciwny wykorzystywaniu akcji charytatywnej jaką jest Finał WOŚP na potrzeby kampanii wyborczej!!!!!

Czy ostatni koncert WOŚP w Wieliczce nie był w roku wyborczym?


Ja nie startuje w wyborach ani nic w tym rodzaju...
Odnosnie ostatniego koncertu w Wieliczce, napisałem o tym...proszę przeczytać...
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2014, 12:44   

O co w ogóle jest halo?

Nie byłoby koncertu - byłyby płacze i żale, że wszyscy mają tylko my nie mamy i "lipa w tej Wieliczce".

Jest koncert - źle bo źle. Bo wybory. Bo źle.

A i tak kto ma przyjść ten przyjdzie i pewnie będzie się dobrze bawił.

Jak dla mnie, to tutaj ktoś właśnie na samym fakcie odbycia się tego koncertu robi sobie kampanię, a nie organizując koncert, bo organizowanych jest 100000 różnych rzeczy.

Orszak też bo wybory? Pastorałka też bo wybory?

Zaraz Memoriał - WYBORY!

Zapomniałbym, tuż przed wyborami - DNI KINGI - WYBORY!

Ochłońcie, naprawdę. Bo idąc tym tropem myślenia, nie powinno się NIC organizować i grzecznie czekać.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 07-01-2014, 13:54   

Bronek napisał/a:
O co w ogóle jest halo?

Bronek, nie bądź naiwny. Im bliżej wyborów, tym wrzask przedwyborczy będzie się nasilał, a okazją do tego będzie m.in. każda impreza krzycząca ze swego plakatowego nagłówka
PATRONAT HONOROWY: BURMISTRZ MIASTA I GMINY WIELICZKA ARTUR KOZIOŁ.

Dotyczy to również orszaku i pastorałki.

Jak dobrze pójdzie, to pewnego dnia otworzysz lodówkę, a z niej wyskoczy burmistrz miasta i gminy Wieliczka Artur Kozioł. Smacznego.
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 14:01   

Szanowny Bronku. Jakbyś czytał uważnie to co napisałem, powinieneś zrozumieć o co chodzi.
Albo odpowiedz mi na pytanie...czy uważasz, że organizacja imprezy na rzecz WOŚP nie jest częścią kampanii wyborczej? Dla uproszczenia odpowiedzi, po raz kolejny przypominam, że od 4 lat nie otrzymaliśmy pomocy finansowej(a chcieliśmy organizować jako sztab przy LO)!
Ostatnie dofinansowanie z Gminy dostaliśmy w 2009roku. Z tym, że wówczas mieliśmy kilku sponsorów, więc koszty się "rozłożyły"...w tym roku ich nie ma.
Jeśli nadal podtrzymujesz swoje zdanie to ok, rozumiem, każdy ma swoje...w każdym bądź razie ja mam odmienne.
Ostatnio zmieniony przez Tomasz Masny 07-01-2014, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2014, 14:25   

Tomasz Masny, nacomito, - imprezy pod patronatem miasta, powiatu, Starosty, Burmistrza odbywają się odkąd pamiętam, nie jest to żadnym novum w skali ani tygodnia, ani miesiąca, ani roku ani nawet kilku lat.

Ja nie zauważyłem jakiejś nasilonej ilości imprez.

To, że Orszak jest imprezą nową to przypadek, bo nie jest to nowość tylko w naszym mieście ale w wielu.

WOŚP nie jest imprezą nową - WOŚP do Wieliczki po prostu wrócił i ja nie widzę osobiście w tym nic nadzwyczajnego.

Cała reszta to imprezy stałe. Ja zdania nie zmienię - robienie z igły widły.

Gdyby nie było WOŚP w Wieliczce, daję rękę uciąć, na forum pojawiłyby się głosy, że źle i nudno, bo nie ma. Ot, takie Polskie piekiełko.

EDIT: A co najciekawsze - plakaty nt. zgłoszeń na wolontariuszy wiszą na słupach w Wieliczce od niemalże dwóch miesięcy, +/- tak pamiętam. Nasilona dyskusja w temacie pojawiła się dopiero jak ktoś rzucił hasło Feel. Czyli, idąc tym tropem, gdyby odbyło się wszystko po cichu i bez echa i historii a co za tym idzie - nieciekawie dla widza - mieszkańca Wieliczki, byłoby OK. W momencie kiedy pojawia się fajna impreza na którą zejdzie się pewnie mnóstwo mieszkańców których, o czym chyba nikogo nie trzeba przekonywać, przyciągnie Feel, już jest bee.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Tomasz Masny
Gwarek


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 14
Wysłany: 07-01-2014, 14:40   

Bronek napisał/a:
Tomasz Masny, nacomito, - imprezy pod patronatem miasta, powiatu, Starosty, Burmistrza odbywają się odkąd pamiętam, nie jest to żadnym novum w skali ani tygodnia, ani miesiąca, ani roku ani nawet kilku lat.

Ja nie zauważyłem jakiejś nasilonej ilości imprez.

To, że Orszak jest imprezą nową to przypadek, bo nie jest to nowość tylko w naszym mieście ale w wielu.

WOŚP nie jest imprezą nową - WOŚP do Wieliczki po prostu wrócił i ja nie widzę osobiście w tym nic nadzwyczajnego.

Cała reszta to imprezy stałe. Ja zdania nie zmienię - robienie z igły widły.

Gdyby nie było WOŚP w Wieliczce, daję rękę uciąć, na forum pojawiłyby się głosy, że źle i nudno, bo nie ma. Ot, takie Polskie piekiełko.

EDIT: A co najciekawsze - plakaty nt. zgłoszeń na wolontariuszy wiszą na słupach w Wieliczce od niemalże dwóch miesięcy, +/- tak pamiętam. Nasilona dyskusja w temacie pojawiła się dopiero jak ktoś rzucił hasło Feel. Czyli, idąc tym tropem, gdyby odbyło się wszystko po cichu i bez echa i historii a co za tym idzie - nieciekawie dla widza - mieszkańca Wieliczki, byłoby OK. W momencie kiedy pojawia się fajna impreza na którą zejdzie się pewnie mnóstwo mieszkańców których, o czym chyba nikogo nie trzeba przekonywać, przyciągnie Feel, już jest bee.


Na tym forum owszem zaczęło się od Feela, ale to tylko dlatego, że dzisiaj pojawiła się ta informacja.
Ja temat poruszyłem zaraz na początku...z tym, że na fb na którym była prowadzona dyskusja, nie na tym forum...
Masz oczywiście prawo mieć swoje zdanie...chociaż powinno Cię choć trochę zastanowić, dlaczego ta impreza, jak to nazwałeś, wróciła do Wieliczki w roku wyborczym...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-01-2014, 15:23   

Już widziałem kilka sponsoringów gminy po 1000 zł. Brawo
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-01-2014, 21:18   

Cytat:
Pastorałka też bo wybory?

Nazywaj to jak chcesz. Dla mnie to jest kabaret z munduru Górniczego. Wyimaginowane coś wymyślone przez prostego faceta. Jeżeli komuś się to wydaję sztuką to niech i tak zostanie.
Ile ta cała impreza kosztuje Miasto ? Ile dostał Pan Anioł dotacji z gminy na ten cyrk ?
Jak długo Urząd będzie sobie robił jaja z górniczych tradycji ? ( patrz barbórka w solnym mieście )
Dlaczego mówi się, że pastrałka jest dziełem mieszkańców Wieliczki ? Skoro tak nie jest.

Dlaczego prezentuj się to najpierw w Łagiewnikach i ile trzeba tam zapłacić za wynajem sali ?

Nie nurtują Cie te pytania ?
A no tak, Twoja rodzina nie miała nic wspólnego z kopalnią ( przynajmniej tak się domyślam )
_________________
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 07-01-2014, 22:45   

Tomasz Masny napisał/a:
Ostatnie dofinansowanie z Gminy dostaliśmy w 2009roku. Z tym, że wówczas mieliśmy kilku sponsorów, więc koszty się "rozłożyły"...w tym roku ich nie ma.


Tomaszu Masny, nie idź tą drogą, bo nigdzie cię ona nie zaprowadzi. Jakoś zapomniałeś dodać, że pieniądze otrzymywałeś nie tylko z gminy, ale także z powiatu. Zasiadający w zarządzie powiatu tato dbał o to, żeby kasa była. Co roku i to niemała.

Boli cię to, że w końcu ktoś zaczął to organizować lepiej od ciebie?

Jakoś dziwnie rodzina Masnych zaczęła być przeciwna wszystkiemu, co się dzieje. Oczywiście, w trosce o finanse publiczne, zapominając co było jeszcze kilka lat wstecz.

Pozdrowienia dla młodszego brata. Będzie tak samo oddany zbiórce jak w roku ubiegłym? :D
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-01-2014, 23:55   

przemo napisał/a:

A no tak, Twoja rodzina nie miała nic wspólnego z kopalnią ( przynajmniej tak się domyślam )


I tu się mylisz.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 20