Poprzedni temat «» Następny temat
Czy potrzebna jest w Wieliczce Wyższa Szkoła Turystyki

Czy potrzebna jest w Wieliczce Wyższa Szkoła Turystyki
Tak
34%
 34%  [ 9 ]
Nie
57%
 57%  [ 15 ]
Nie wiem
7%
 7%  [ 2 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-03-2007, 09:57   Czy potrzebna jest w Wieliczce Wyższa Szkoła Turystyki

Wątek Wyższej Szkoły Turystyki szczególnie mocno był akcentowany przed wyborami samorządowymi.
Odnoszę jednak wrażenie, że po wyborach zapadła coś cisza w tym temacie...

Zarejestruj się w wortalu i zagłosuj w ankiecie!
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 08-12-2007, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
  master771
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 01-03-2007, 22:55   

moim zdaniem jest to kompletny XXX i tyle ,pomijajac juz bliskosc ( o rzut beretem) tak preznego osrodka akademickiego jakim jest Krakow.Mnozenie \prywatnych placowek nie tylko pogarsza jakosc ksztalcenia ale sprawia ,ze matura i tytul licencjacki czy magistra moze uzyskac wlasciwie kazdy :czyli konczysz zawodowke ,LO w rok ,potem stufia-paranoja i tyle;/a potem sie dziwimy ,ze fala mlodziezy emigruje ;/
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-03-2007, 08:39   

sal city napisał/a:
tak preznego osrodka akademickiego jakim jest Krakow.Mnozenie \prywatnych placowek...

Tak, to są poważne argumenty przeciw.
Moje zdanie jest mieszane, ale pozwolę sobie postawić pod dyskusję takie argumenty za jak:
-> prestiż miasta
-> wygenerowanie dodatkowych miejsc pracy (sprzątanie, dozór, księgowość, administracja, pobliskie bary knajpki...)

Co do tego czy turystykę studiuje za dużo osób w kraju się nie wypowiadam bo nie znam odpowiednich danych. Zważ tylko że Polska, a szczególnie Kraków, przeżywa ostatnio prawdziwy najazd turystów.
Więc kto wie, może jednak warto. Niemniej jednak powinno to być chyba poprzedzone odpowiednią analizą rynku edukacyjnego.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 02-03-2007, 08:52   

Też nie znam badań rynku edukacyjnego, wiem jednak że w najbliższym czasie część uczelni będzie zmuszona się konsolidować.
Cytat z czwartkowej "Gazety Prawnej":
"Według założeń do projektu noweli prawa o szkolnictwie wyższym zmieni się też sama organizacja uczelni wyższych. Resort nauki chce, by w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne powstawały państwowe uczelnie z niepublicznymi wydziałami (w tym również wydziały uczelni zagranicznych). - To rozwiązanie może poprawić jakość kształcenia - uważa Mirosław Sawicki. [...]
Mniejsze uczelnie będą mogły łączyć się w większe placówki (tzw. uniwersyteckie kolegia regionalne) . "

Dlaczego nie stworzyć po prostu w Wieliczce oddziału jakiejś świetnej już istniejącej szkoły turystyki - która by wprowadziła nowatorski program kształcenia z wykorzystaniem potencjału naszego miasta?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-03-2007, 11:19   

Jejku jaki prestiż ?
Chłopie ta szkoła musiała by mieć historie żeby mieć prestiż.
A co do miejsc pracy to policzymy je na 2 łapkach ? bo nie sądze, żeby więcej.
Dodatkowo i tak zgóry ktoś bedzie obsadzony na część z nich.


A co do kawiarni i knajpek, jakos sie nikomu nie krzepi zeby zalozyc takie cos dla mieszkancow i nei sadze ze by sie spieszylo dla potencjalnych studentow !!!

Dla mnei to wyrzucone pieniadze ktore mozna wydac naprzyklad na Rekultywacje Grabówek i Stoku pod Baranem ( jako park a nie stacje narciarska ).
Dla mnie ważna jest zieleń i wypoczynek a nie tlumy ludzi w centrum krzatajacych sie bez celu.


Wydawajmy pieniadze z głowa :)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-03-2007, 11:28   

przemo napisał/a:
Chłopie

Chłopie może masz rację, a może nie.
Jak napisałem moje zdanie jest neutralne, a podałem tylko argumenty, które jak pamiętam, gdzieś tam się przewijały w dyskusji przedwyborczej.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 02-03-2007, 12:51   

przemo napisał/a:
Dla mnei to wyrzucone pieniadze ktore mozna wydac naprzyklad na Rekultywacje Grabówek i Stoku pod Baranem
Wydawajmy pieniadze z głowa :)

Właśnie! Ale trzeba myśleć o inwestowaniu pieniędzy na rzeczy, które w przyszłości same będą generować zysk. Grabówki i tereny rekreacyjne - jestem całym sercem za. Chciałbym jednak widzieć w Wieliczce przedsięwzięcia które stworzą miejsca pracy i przyczynią się do bogacenia się miasta.
Żeby nie było tak, że owszem - w Wieliczce jest super stok. Ale do pracy to trzeba jeździć do Krakowa, Bochni, Niepołomic.
A szkoła jakimś pomysłem inwestycyjnym jest. Czy dobrym?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Gość

Wysłany: 02-03-2007, 15:41   

calym sercem zgadzam sie z Przemo ,poza tym orientuje sie co nieco jaki jest poziom ksztalcenia placowek prywatnych -nie oszukujmy sie bida z nędzą ,o ile jednak za granicą konczac prestizowa uczelnie faktycznie cos za to masz ,to w Polsce mozesz sobie skonczyc wyższa szkolke gotowania na gazie i pastowania podlog i jestes niemal takim samym magistrem jak absolwent dobrej uczelni z tradycjami.dla mnie ta szkola to XXX wyrzucanie pieniedzy i tyle ,nalezaloby przeznaczyc pieniadze na cos zupelnie innego ,lub chocby na szkoly srednie.Zreszta kto sie bedzie tam ksztalcic? jak znam zycie to osoby,ktore na gwalt musza uzupelnic kwalifikacje albo osoby ,ktore nigdzie sie nie dostaly a chca malym kosztem skonczyc wyzsza uczelnie.Zreszta juz cos czytalam nawet UE zaczela ostatnio baczniej przygladac sie tym naszym prywatnym uczelniom ,bo doszlo do tego,ze w byle wiosce wyrasta ( lol) "uniwersytet".
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-03-2007, 22:21   

ja jestem na nie... zdecydowanie na nie...

juz wystarczy szkola pana Kwietniowskiego ktora poziomem nie odstaje od zawodowki a rozdaje dyplomy na lewo i prawo...

poza tym taka szkola zabierze miejsca pracy w branzy turystycznej... dla miasta nic nie da, w dodatku beda sie tu jacys studenciaacy platac... poroniony pomysl....
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-03-2007, 10:55   

No moi drodzy po wstępnym zapoznaniu się z budżetem gminy, stwierdzam, że nic tam takiego nie widzę, jak szkoła wyższa.
Mieliśmy raczej do czynienia z taką małą kiełbaską wyborczą ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
czyżowska
Gość
Wysłany: 06-03-2007, 21:59   czy Wieliczce potrzebna jest.....

Witam.

Szkoła powinna powstać i działać.
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 06-03-2007, 23:06   Re: czy Wieliczce potrzebna jest.....

czyżowska napisał/a:
Witam.

Szkoła powinna powstać i działać.


taa jasne nie wiadomo po co i dla kogo. byle żeby wywalić kupe kasy w bezsensowny pomysł. kto w ogóle wpadł na taki pomysł że coś takiego jest Wieliczce potrzebne? chyba juz to ktoś napisał wyżej ale powtórze, to berdzie jakaś szkólka, gdzie będą mogli uciekać przed wojskiem niedouczeni absolwenci srednich szkół, którzy nie dostali sie na prawdziwe uczelnie. kto inny bedzie chciał na czymś takim sie uczyć? już widze te tłumy jakie będą zalewać nasze miasto i dobijać sie drzwiami i oknami do takiego "sanktuarium" oświaty. no po prostu bezsensu.
 
     
KozaX 
Warzelnik



Dołączył: 02 Mar 2007
Posty: 23
Skąd: Koźmice Wielkie
Wysłany: 12-03-2007, 18:43   

Skopiuję troszkę ze swojego postu z forum UMiG...

1. Co z akademikami ?
2. Kto będzie na niej wykładał ?
3. Gdzie umiejscowiona ?
4. Kto za to będzie płacił (studenci czy niebieskie kołnierzyki) ?
5. Będzie to miało jakąś bibliotekę ? Bądź będzie jakaś księgarnia naukowa w Wieliczce otworzona ?

Jak ktoś odpowie mi na te pytania to będę mógł się wypowiedzieć na ten temat. Bo rzucić hasło 'Wyższa Szkoła Turystyki' jest łatwo, ale co z organizacją, planem, przedsięwzięciami ? Ja też mogę dla przykładu walnąć od tak, np. 'pole golfowe', 'wielkie centrum handlowe', 'kino'... :okulary2:


master7 napisał/a:
Zważ tylko że Polska, a szczególnie Kraków, przeżywa ostatnio prawdziwy najazd turystów.

Chciałeś napisać turystów-jazdowiczów. :D
Ostatnio takich widziałem, bodajże w piątek na rynku, jak zachlani w cztery pupy krzyczeli na taksiarza, żeby ich zawiózł do burdelu. Wielcy mocarze z Anglii co u siebie piją pseudo-piwa w liczbie sztuk siedem, a u Nas już po trzecim trzeba im pokazywać, tfu, prowadzić do ubikatora.


Anonymous napisał/a:
poza tym orientuje sie co nieco jaki jest poziom ksztalcenia placowek prywatnych -nie oszukujmy sie bida z nędzą, (...), to w Polsce mozesz sobie skonczyc wyższa szkolke gotowania na gazie i pastowania podlog i jestes niemal takim samym magistrem jak absolwent dobrej uczelni z tradycjami.

Nie przesadzaj... niektóre uczelnie prywatne są naprawdę dobre, jeżeli chodzi o poziom kształcenia, więc nie możesz wszystkich razem brać do jednego wora. A nawet niektóre kierunki na uczelniach prywatnych są lepiej prowadzone niżeli na uczelniach państwowych.


rakocz napisał/a:
to berdzie jakaś szkólka, gdzie będą mogli uciekać przed wojskiem niedouczeni absolwenci srednich szkół, którzy nie dostali sie na prawdziwe uczelnie. kto inny bedzie chciał na czymś takim sie uczyć?

Każdy studiujący w prywatnej szkole jest 'niedouczony' ?
Znam wielu ludzi, którzy studiują na prywatnych uczelniach i z tego co wiem, to łatwo im nie jest by zaliczyć sesje. W LO mieli dobre stopnie, maturę bardzo dobrze napisali, lecz nie dostali się na swój kierunek na uczelni państwowej, więc wybrali uczelnie prywatną. W sumie nie dziwię im się, bo po co studiować coś, czego się nie lubi, jak można na uczelni prywatnej studiować swój wymarzony kierunek przy tych samych nauczycielach co wykładają na uczelniach państwowych.
 
     
Silene
Gwarek


Dołączył: 10 Mar 2007
Posty: 10
Wysłany: 14-03-2007, 23:05   

Gdyby to miał być taki kwiatek do kożucha, żeby można było się pochwalić, że jest uczelnia, to mam doświadczenie z takimi tworami - pracuję w bibliotece przy prywatnej szkole wyższej, założonej ewidentnie po to, żeby dodać prestiżu właścicielom, i co tydzień łamiemy ręce nad poziomem studentów, wykładów, lektur, sposobem zaliczania lat i czym tam jeszcze: w bibliotece to wszystko ślicznie widać, niestety. W każdym razie jeśli nie ma na tę szkołę konkretnego, dobrze przygotowanego i poprzedzonego badaniami pomysłu, to będzie śmieszno i straszno.
 
     
Nankaa 
Kopacz


Wiek: 39
Dołączyła: 28 Mar 2007
Posty: 9
Skąd: Okolice
Wysłany: 29-03-2007, 20:37   

Turystykę można studiować w Krakowie na AWF-ie, na AGH kilka kierunków związanych z turystyką bodajże jest, na AR jest agroturystyka, na AE od października rusza kierunek turystyczny. A prócz tego na KSW i innych prywatnych też. Wybór jest spory. Czy Wieliczka potrafiłaby przyciągnąć studentów? Znam ludzi, którzy przyjeżdżali z Olsztyna, Szczecina studiować do Krakowa. Bo przecież studiowanie to nie tylko sesja... to przecież wspaniała atmosfera, studenckie życie, knajpki, imprezki... Ponawiam pytanie: Czy Wieliczka potrafiłaby przyciągnąć studentów?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 18