Poprzedni temat «» Następny temat
Czy potrzebna jest w Wieliczce Wyższa Szkoła Turystyki

Czy potrzebna jest w Wieliczce Wyższa Szkoła Turystyki
Tak
34%
 34%  [ 9 ]
Nie
57%
 57%  [ 15 ]
Nie wiem
7%
 7%  [ 2 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 26

Autor Wiadomość
schoda 
Solanka



Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 46
Wysłany: 05-04-2007, 08:33   

master7 napisał/a:
Mieliśmy raczej do czynienia z taką małą kiełbaską wyborczą ;)


Mam nadzieję, że nie była to kiełbaska ;)
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 19-04-2007, 17:00   

Zdecydowanie za Wyższą Szkołą jestem ...
tak bardzo jestem za
że aż nie rozumiem argumentów przeciw
pozdr
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-06-2007, 11:29   

osobiscie sadze ze szkola nie powinna zaistniec Poniewaz Jak ktos wspomniaj wczesniej Na prestiż szkola musi miec historie swoje lata A pozatym Wieliczka jest dosc spokojny miastem wiec poco zeby sie platali studenci i inni Wystarczy pojrzec na kraków tam ludzie chca miec chwile ciszy I zazdrosza na ze my to mamy Niema tyle utrudniej w ruchu, takich korkow mamy troche ciszy spokojniejsze zycie Powinismy to docenic
pozdrawiam
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-06-2007, 11:32   

Spoko loko ta szkola nie powstanie a nawet jak powstanie to szybko zwinie zagle :)
hehhehe
Chlopie chcialbys skonczyc cos takiego ?
Ja nie :)
 
     
Gringo 
Solanka



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-06-2007, 13:29   

hehe no racja Szybko powstanie i szybko sie zwinie !!!
Jakoś niechciałbym kończyć czegoś takiego <lol2>
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 06-06-2007, 17:03   

Gringo napisał/a:
poco zeby sie platali studenci i inni Wystarczy pojrzec na kraków tam ludzie chca miec chwile ciszy I zazdrosza na ze my to mamy Niema tyle utrudniej w ruchu, takich korkow mamy troche ciszy spokojniejsze zycie Powinismy to docenic

a co to ma być bo jakoś nie rozumiem?? co korki na drodzei i utrudnienia w ruchu, albo korki są winą studentów?? weź sie zastanów co mówisz!
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 12-07-2007, 19:16   

Czy macie może jakieś aktualne informacje na temat Wyższej Szkoły w Wieliczce ... ?
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 19-08-2007, 11:07   

ehhh

szkoły działające w obsłudze ruchu turystycznego to mity.
Potem mamy wykształconych pracowników recepcji, sprzedawcę wczasów mało istotnych biur podróży, albo niewykwalifikowanego pilota wycieczek, który kończy najczęsciej na trasie Kraków - Oświęcim - Wieliczka.

Takie szkoły kuszą łatwą dostępnością, tzn każdy może mieć wykształcenie w kierunku turystyki, ale zauważcie, że rynek jest przepełniony !!!

Żadna praktyka i żadne studia nie dają choćby pojęcia o pracy w turystyce.
Kończy się na studiowaniu Ustawy, wkuwaniu na pamięć listy UNESCO, zabytków na terenie Polski, opracowywaniu trasy przejazdu i zwiedzania... a całej reszty człowiek uczy się na swoich błędach.

Polecam normalne studia w swoim kierunku zainteresowań a potem praktykę w bdb biurze podróży,


....JaDu -> od 6 lat pracujący w szeroko rozumianej turystyce ....
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 07-10-2007, 00:29   

tak i nie ,bo zalezy jaki profil szkoly skonczysz a potem siedza tacy niedouczeni filozofowie ,historycy sztuki itd.uwazam ,ze np.wyksztalcenie ekonomiczne plus specjalizacja z zakresu turystyki jest ciekawą opcją na rynku pracy.A wiem o tym wydaje mi sie ciut wiecej od ciebie,pozdrawiam
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 08-10-2007, 18:48   

sal city napisał/a:
tak i nie ,bo zalezy jaki profil szkoly skonczysz a potem siedza tacy niedouczeni filozofowie ,historycy sztuki itd.uwazam ,ze np.wyksztalcenie ekonomiczne plus specjalizacja z zakresu turystyki jest ciekawą opcją na rynku pracy.A wiem o tym wydaje mi sie ciut wiecej od ciebie,pozdrawiam



Tzn. trzeba sie zastanowić o jakiej dziedzinie turystyki mówimy. Owszem specj. ekonomiczna z dodatkiem turystyki jest bardzo dobra tak samo jak specj. zarządzania w turystyce ale też jak np geografia na UJ.

Zresztą w Ustawie w art. 6 czytamy jakie wykształcenie jest potrzebne do uzyskania zezwolenia Organizatora (zresztą które posiada biuro, którego jestem właścicielem, więc mogę powiedzieć , że doświadczenie mam zarówno jako organizator wyjazdów, pilot wycieczek, kasjer lotniczy czy nawet jako sprzedawca imprez i to wieloletnie).

"1) 1 rok praktyki w obsłudze turystów i ukończone studia wyższe z zakresu turystyki i rekreacji, prawa, ekonomii, zarządzania i marketingu,
2) 2 lata praktyki w obsłudze turystów i ukończoną szkołę średnią z zakresu obsługi turystów lub ukończone studia wyższe inne niż wymienione w pkt 1"

Generalnie studia studiami, natomiast mit mitem, tzn chodzi o to, że szkoły o profilu turystycznym powstają jak grzyby po deszczu. Wabią karierą i sporymi zarobkami. Natomiast dużo osób traktuje je jako przedłużenie nauki w poszukiwaniu swoich celów w przyszłości.

Nie mniej jako punkt wyjściowy stawiałbym normalne wykształcenie tego co daną osobę interesuję, a potem do tego dorzucić siebie - praktykę, doświadczenie, umiejętność kontaktu z klientem. Obawiam się, że tych rzeczy chyba żadna szkoła nie nauczy.

Schody zaczynają sie, gdy ktoś poda klientowi złą cenę bo źle doczytał, gdy nie anuluje się rezerwacji, gdy sprzeda się imprezę a pasażer nie będzie miał wymaganej wizy, gdy klientowi nie powie się, że tam gdzie leci to o tej porze panuje monsun, i masę innych przykładów, które przerabiałem już z praktykantami.

Myślę, że to tak jak z byciem przewodnikiem po Krakowie, jak się ma pasję to jest się najlepszym niezależnie od tego jakie ma się wykształcenie (np historyk sztuki).

a potem to już tylko praktyka, praktyka i praktyka ....
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 01-11-2007, 12:58   

no nie mowie o takim dziadostwie jak na Uj ,predzej UE.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 19