Poprzedni temat «» Następny temat
Chodniki reaktywacja
Autor Wiadomość
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 06-11-2007, 22:05   Chodniki reaktywacja

W nawiązaniu do naszych wcześniejszych dyskusji chciałam poruszyć parę tematów z dziedziny remontu chodników w Wieliczce. Zacznę może od podziękowań dla anonimowego przedstawiciela władz miasta za zainteresowanie się tematem chodnika przy gimnazjum w Wieliczce. Na skwerku leżą już przygotowane kostki brukowe i krawężniki. Mam nadzieję że właśnie w tym celu zostały tam przytransportowane. Dodam jeszcze że jak już powstanie piękny chodnik to doczekamy się obiecanego znaku zakazu zatrzymywania i postoju .
Nie ponaglam Panów z Policji bo wiem jak ciężko pracujecie ale będę chylić czoła jak sprawa doczeka się szczęśliwego zakończenia.
Niestety teraz smutne rzeczy.
W dwóch lokalizacjach nowo wyremontowany chodnik przy ulicy Piłsudskiego jest używany w nie przeznaczony do tego celu sposób mianowicie parkowania aut na całej szerokości chodnika:
- koło apteki na w/w ulicy, samochody uniemożliwiają przejście nie wspomnę o przejściu z wózkiem
- koło restauracji przy przystanku pomimo zamontowania słupków zabezpieczających przed parkowaniem auta stoją za słupkami blokując dojście do przystanku, kwiaciarni swobodne poruszanie się na jednym z głównych traktów komunikacyjnych.
- odnoście tego właśnie chodnika chciałam tutaj przypomnieć o dalszym nie zamontowaniu barierek zabezpieczających na światłach przy gimnazjum. Wydaje mi sie to sprawą priorytetową dotyczącą bezpieczeństwa małych dzieci.


Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-09-2008, 23:22   

ze się tak zapytam od dłuższego czasu chodząc chodnikiem między SP3 a placem zabaw są rozstawione palety z krawężnikami (gdzieś grubo od miesiąca już leżą) na samym początku jeszcze było widać ludzi którzy burzyli stary krawężnik i zasypali go kamykami i piaskiem, z racji że często widzę jak ludzie gapią się na te krawężniki z miła ochotą ich zabrania i stąd moje pytanie czy ktoś wie kiedy, i co będą z tym robić?
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 04-09-2008, 13:11   

Fakt, krawążniki leżą tam od początku wakacji. Kilka sztuk wymieniono w okolicy fontanny i Victusa a reszta leży i czeka az ktoś się nimi zaopiekuje. A tak wogóle to pilniejszy jest remony chodnika biegnącego z Sienkiewicza do SP3, niż obok IPNu - nie da sie tamtędy przejść, nie wspominając o przejechaniu wózkiem. Chyba, że miasto czeka aż któryś dzieciak złamie nogę , wybije zeby - wtedy się obudzą. Z tego co wiem to szkoła i rodzice zgłaszali problem - ale pozostał bez odzewu.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-09-2008, 22:13   

te krawężniki to może dar miasta dla mieszkańców ;) może można je wziąć :)
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 09-10-2008, 16:02   

Wygląda na to, że w końcu znikną krawezniki i inne mat. budowlane. Lepiej poźno niż wcale. Ale szczerze mówiąc to troche długo trwa wymiana 340 m2 nawierzchni.

Nowy chodnik przy placu Skulimowskiego
Miasto turystyczne Wieliczka zyskuje nowy wygląd. Oprócz wielu prac modernizacyjnych i remontowych, a także nowych inwestycji prowadzonych w mieście, równolegle trwają prace remontowe dróg i ciągów dla pieszych. Nowy chodnik – przy placu Skulimowskiego - zostanie oddany do użytku do końca października.
Zadanie pod nazwą „Remont ciągu pieszego przy placu Skulimowskiego” zostanie wykonane do końca października. Plac Skulimowskiego, przy którym znajduje się Pałac Konopków – siedziba IPN, to również miejsce przez które przechodzi ciąg pieszy z osiedla Sienkiewicza do centrum miasta. Na remont tego chodnika została przeznaczona kwota 53 tys. 918 zł. Chodnik z kostki brukowej o powierzchni 341, 5 m2 wykonuje firma Grotrans z Mietniowa.

www.wieliczka.eu
 
 
     
Amika
Solanka


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 49
Wysłany: 09-10-2008, 16:37   

Ale wiecie jak to jest ... Okolice IPNu odwiedzają osobistości a ul.Sienkiewicza nie :P
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-10-2008, 17:26   

ale przy biedronce obok "Urzedu Pracy" tez wymieniają i dosyć sprawnie im to idzie :P
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-10-2008, 11:43   

oseczka napisał/a:
sprawnie im to idzie

Na Dobczyckiej grzebią się z kolei okrutnie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-10-2008, 01:07   

Przy "Grand Sal" panie zajmujące się ogrodem wymieniały głośno poglądy że Kopalnia bogata a tylko jedna alejkę porządnie zrobili gdzie tylko turyści chodzą a na pozostałyh to smród brud... i teraz moja myśl do kogo w końcu należy Park Kingi?
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
mozza 
Kopacz


Osiedle: Wielika Sól
Wiek: 47
Dołączyła: 05 Paź 2008
Posty: 5
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-10-2008, 21:31   

Park Kingi jest własnością Kopalni Soli, ale w tym sensiej , że jest to zarazem własność Skarbu Państwa( tak jak i KS).Podsumowwując, a estetykę ( ?)na terenie Parku Kingi odpowiedzialna jest Kopalnia.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 15-10-2008, 11:51   Chodnik przy ul. Kościuszki

Po cichutku, bez rozgłosu i chyba bez przetargu, po za planem prowadzony jest remont ciągu pieszego przy ul. Kościuszki, wzdłuż pawilonu i garaży.

Cieszy mnie każda inwestycja w mieście, jednak na tą spoglądam z mieszanymi uczuciami. Moim zdaniem wystarczyłoby podsypanie piaskiem kilku płyt chodnikowych i mógłby służyć przez szereg lat. Zaś o remont prosi się odcinek chodnika przy ul. Kościuszki od wlotu ul. Kubusia Puchatka w kierunku Krzyszkowic oraz pokryty błotem i trawą chodnik na początku ul. Jedynaka i wykonanie brakującego jego odcinka do ul. Nowy Świat, wzdłuż potoku.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2008, 11:56   

a ja dzisiaj wpadlam do dziury za rogiem optyka na przeciwko UMiG ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 15-10-2008, 14:09   

oj oseczka, 13 był przed wczoraj ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-10-2008, 20:27   

a co ma 13 do metrowego dziurska na srodku chodnika? ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 16-10-2008, 07:46   

Chodnik pod biedronką wczoraj był prawie skończony z 2 metry im tylko zostało. Powiem szczerze że szybko m poszła ta robota. Nawet wczoraj po 17 jeszcze pracowali.
oseczka, Do tego jeszcze metrowa ;)
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17