Poprzedni temat «» Następny temat
Chodniki reaktywacja
Autor Wiadomość
@
Gość
Wysłany: 16-10-2008, 09:12   

Jeśli mówimy o chodnikach w naszym mieście, to pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze. Jestem od niedawna mieszkanką Krzyszkowic i tak się składa, ze moja pociecha uczęszcza do lokalnej szkoły podstawowej nr. 4 i o zgrozo, dojście do tej szkoły od strony ul. Ochota, Krzyszkowicka - Kościół jest zatrważające. Brak chodnika, brak jakiegokolwiek pobocza, progów zwalniajacych, na dodatek jeżdżące smieciary i piraci drogowi etc. Uważam, ze to jest skandal !!! Bezpieczeństwo tych dzieciaczków jest zerowe w drodze do szkoły. Co na to nasze WŁADZE ? Musi chyba dojść do jakiejś tragedii, zeby się tym zainteresowali. Nie wiem jak mieszkańcy mogli się do tej pory na to zgadzać. Ja stanowczo protestuję i wręcz rządam bezpiecznej drogi do szkoły dla dzieci Krzyszkowic !!!
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 16-10-2008, 14:07   

Szanowny Gościu,

Sytuacja o której piszesz jest niestety normą w Gminie Wieliczka. Wyobraż sobie że szkoła w Koźmicach Wielkich jest w podobnej sytuacji - z tym, że leży przy drodze powiatowej, którą jeżdżą równiez TIR-y. Wieś Koźmice Wielkie liczy mniej więcej tyle mieszkańców co Krzyszkowice, a jest tam również Gimnazjum dla całego południa Gminy. W podobnej sytuacji są szkoły w Pawlikowicach, Janowicach, Byszycach i Sierczy - Przy niektórych jest tylko parę metrów chodnika, co niewiele załatwia. W Koźmicach rocznie dochodzi do kilku potrąceń, w Pawlikowicach ostatnio zginął człowiek (policja poszukuje sprawcy wypadku, który uciekł). Tymczasem nasze władze walą pieniądze w obiekty sportowe, w kopalnię oraz urządzaja za nasze pieniądze hucpę w postaci popierania prezesa Kopalni. I tak mozna by wymieniać... My mieszkańcy możemy sobie żądać, ale do władz to nie dociera. Mam nadzieję że dotrze po wyborach jak będą sobie musieli poszukać innej pracy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
@
Gość
Wysłany: 16-10-2008, 14:20   

oj ja tez mam nadzieję, ze dotrze :-) ale jeszcze przed wyborami... Tymbardziej, że szkoła podstawowa nr. 4 leży na terenie Miasta Wielczka a nie w przysiółku ...
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 16-10-2008, 14:52   

@ napisał/a:
Tymbardziej, że szkoła podstawowa nr. 4 leży na terenie Miasta Wielczka a nie w przysiółku ...

Nie bardzo rozumiem co za róznica. Mieszkańcy płaca takie same podatki. Co sugerujesz?
 
     
@
Gość
Wysłany: 16-10-2008, 15:32   

nic nie sugeruję, chodziło mi tylko o to, ze droga w Krzyszkowicach jest drogą miejską a nie powiatową i Koźmice może powinny zwrócić się o budowę chodnika do władz powiatu a nie miasta ...
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 16-10-2008, 15:59   

Koźmice zwracaja sie do władz MIASTA i GMINY (taka jest struktura władzy - jest Urząd Miasta i Gminy, Burmistrz Miasta i Gminy itd.) o zajęcie się NASZYMI problemami. Są one tak samo ważne jak problemy mieszkańców Krzyszkowic. A to, czy mieszkańcy Krzyszkowic mieszkają w obrębie administracyjnym miasta Wieliczka, czy stanowią odrębne sołectwo - to już sprawa zupełnie nieistotna.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
@
Gość
Wysłany: 17-10-2008, 08:25   

a moze trzeba do Telewizji się zwrócić, .... z dworcem cos wskórali, to moze i z bezpieczną drogą dzieci do szkoly pomogą ...
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 17-10-2008, 09:24   

W Krzyszkowicach jest istotnie problem z chodnikiem od osiedla Ochota, aż do skrzyżowania Krzyszkowickiej z Różaną, gdzie rozpoczyna się chodnik.

Trasą tą jeździ mnóstwo cwaniaków w "stuningowanych" BMW i za nic mają zakazy i progi spowalniające w okolicy Kościoła. Skracają sobie drogę raz przez Różaną, raz przez Ochotę. Ostatnio (2 tyg.) widziałem jak jeden samochód stanął dęba w rowie przy delikatesach Metro, bo nie wyrobił na skręcie. Wczoraj znowu ok. 16 obserwowałem wyścig kilku XXX z małoletnimi panienkami na rej. KWI pod górę do Krzyszkowic. Ryk tłumików i grubo ponad 100 km/h... trwoga bierze i nie ma rady!
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 17-10-2008, 13:27   

@ napisał/a:
nic nie sugeruję, chodziło mi tylko o to, ze droga w Krzyszkowicach jest drogą miejską a nie powiatową i Koźmice może powinny zwrócić się o budowę chodnika do władz powiatu a nie miasta ...


I tu się mylisz! Krzyszkowicka jest drogą powiatową!!!

Zamiast pluć bezpodstawnie po obecnych włodarzach gminy, zaglądnijcie wszyscy do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego. To harmonogram według którego realizowane są inwestycje w gminie. Był on szeroko konsultowany i przyjęty jednogłośnie przez obecną Radę Miejską. Wcześniej Wieliczka nie miała takiego dokumentu. To nie jest tak, że wszystko można zrealizować w jednym roku.
Najważniejsze, że Plan jest realizowany!!!

Link do WPI:
http://www.wrotamalopolsk.../353091/WPI.pdf
 
     
@
Gość
Wysłany: 17-10-2008, 13:52   

hahaha, nikt nie żąda realizacji wszystkiego w jednym roku.
Ale co się działo, w tym mieście przez poprzednie lata ? Szkoła nr 4. nie istnieje chyba od roku ? Prawda ?
 
     
student
Gość
Wysłany: 17-10-2008, 15:47   

żywokost napisał/a:
Zamiast pluć bezpodstawnie po obecnych włodarzach gminy,


Coś waść taki przewrażliwiony. Kto tu "pluł". Ludzie krytykują "obecnych włodarzy gminy" bo mają do tego prawo choć chyba Ci to nie pasuje. A krytkują ostro - bo chodzi o życie i zdrowie dzieci a nie widzą żeby "obecni włodarze gminy" jakoś się tym przejmowali.

Więcej pokory Panie "włodarzu".
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 17-10-2008, 23:16   

żywokost napisał/a:
Najważniejsze, że Plan jest realizowany!!!

No więc chyba jednak nie jest. Zadanie inwestycyjne nr 245 z powyższego planu - przebudowa drogi nr 2027 Siercza - Koźmice - Gorzków - Borzęta. Z planowanych 6 mln zł na ten cel w tym roku wydano 350 000. Zadanie miało być realizowane przez cały rok, skończyło się na kosmetycznym remoncie 150 m drogi. Co się stało z resztą? Kiedy ten plan będzie zrealizowany - jeśli jesteś tak dobrze poinformowany, to proszę podziel się informacjami.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 21-10-2008, 11:25   

Jak dobrze wiesz Powiat "popłynął" w tym roku na moście i drodze w Brzegach. 245 jest to zadanie powiatowe, jak spojrzysz na kartę zadania. Z budżetu Gminy nie ma tam nawet złotówki.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 21-10-2008, 11:44   

żywokost napisał/a:
Jak dobrze wiesz Powiat "popłynął" w tym roku na moście i drodze w Brzegach. 245 jest to zadanie powiatowe, jak spojrzysz na kartę zadania. Z budżetu Gminy nie ma tam nawet złotówki.

Ale mnie jako mieszkańca Gminy i Powiatu nie obchodzi na czym powiat popłynął i czyja to była wina. Jako mieszkaniec domagam się chodnika przy drodze, którą dzieci chodzą do szkoły, którą jeżdżą TIR-y i na której notuje się kilka potrąceń rocznie.
Rzoumiem, że władze Powiatu/Gminy biorą na siebie konsekwencje ewentualnych przyszłych zdarzeń na tej drodze, skoro wskutek "popłyniecia na moście" remontu tej drogi nie będzie.
żywokost napisał/a:
Najważniejsze, że Plan jest realizowany!!!

A wiec WPI jednak nie jest realizowany - po co więc zaklinać rzeczywistość?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kristi
Gość
Wysłany: 27-05-2009, 14:13   

Jestem od niedawna mieszkanką Krzyszkowic i tak się składa, ze moja pociecha uczęszcza do lokalnej szkoły podstawowej nr. 4 i o zgrozo, dojście do tej szkoły od strony ul. Ochota, Krzyszkowicka - Kościół jest zatrważające. Brak chodnika, brak jakiegokolwiek pobocza, progów zwalniajacych, na dodatek jeżdżące smieciary i piraci drogowi etc. Uważam, ze to jest skandal !!! Bezpieczeństwo tych dzieciaczków jest zerowe w drodze do szkoły. Co na to nasze WŁADZE ? Musi chyba dojść do jakiejś tragedii, zeby się tym zainteresowali. Nie wiem jak mieszkańcy mogli się do tej pory na to zgadzać. Ja stanowczo protestuję i wręcz rządam bezpiecznej drogi do szkoły dla dzieci z osiedla Krzyszkowice !!! Słyszałam od innych sąsiadów, że w 2008 r. mieliśmy obiecane dokończenie tego odcinka drogi, lecz nic w tej sprawie się nie dzieje, dlatego pozwoliłam sobie napisać na tym forum. Może ktoś coś słyszał w naszej sprawie ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16