Poprzedni temat «» Następny temat
Chodniki reaktywacja
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 27-05-2009, 14:33   

kristi napisał/a:
Ja stanowczo protestuję i wręcz rządam bezpiecznej drogi do szkoły dla dzieci z osiedla Krzyszkowice !!!

To samo robi większość miezkańców Gminy - jeśli poczytasz to forum, to bedziesz wiedziała, ze Krzyszkowice to nie jedyne miejsce bez chodnika. Twoja pociecha za to bedzie mogła korzystać z basenu, boiska, kortów i innych inwestycji sportowych w mieście - oczywiście pod warunkiem ze dotrze do nich cała i bezpieczna poboczem ruchliwej drogi. Mamy "sportowca" jako przewodniczącego Rady Miasta i Gminy - i takie są konsekwencje. W następnych wyborach do Rady proponuję głosować na właścicieli firm brukarskich - wtedy chodniki będą wszędzie :diabel:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 12-07-2009, 22:20   

Kilka dni temu rozpoczęto "Przebudowę drogi powiatowej nr 2050K ul. Krzyszkowicka w Wieliczce, na dł. 290 m od ul. Sadowej".

Przebudowa obejmuje:
- wykonanie chodnika,
- wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej,
- remont kładki dla pieszych.

Zakończenie: 30.09.2009.

Przetarg wygrała firma R.D.M. Śródmieście Spółka z o.o. za 354 351,64 zł. brutto.

Źródło: Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
krzyszkowianka
Gość
Wysłany: 13-07-2009, 15:17   

Super długi odcinek, gratulacje dla naszych Władz!!!! Odcinek, o którym się trąbi od lat ( ul. Ochota do Różanej ) może nam zrobią za jakieś 10 lat! To jest tylko mydlenie oczu, żeby się nazywało, ze cokolwiek zrobili !!!! Ech, jak zwykle obiecanki cacanki a głupiemu radość!!!
 
     
cd
Gość
Wysłany: 13-07-2009, 15:20   

Na dodatek na wspomnianym odcinku, który oczywiście czeka w kolejce do zrobienia, jeździ autobus MPK lini 244 - jak się we dwa mijają to trzeba po rowach uciekać. I jak tu dziecko samo do szkoły puścić ? Ale zrobią 290 m chodnika nie tam gdzie potrzeba go najbardziej i zadowoleni .... szkoda słów
 
     
Chłop
Gość
Wysłany: 13-07-2009, 15:46   

Krzyszkowianka i cd stanowicie wręcz modelowy przykład wiecznie niezadowolonych. Zrobiliby wam i po dwa chodniki, a i tak byłoby źle. Popieram prowadzenie inwestycji od centrum na peryferia. Tak nakazuje logika.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 18-07-2010, 21:48   

Jestem zmuszony odgrzać temat.
Na ostatnim zebraniu gminnym w Koźmicach Wielkich Pan sekretarz Panuś i Pan Burmistrz Gawor zapewniali Koźmiczan, że budowa chodnika przy drodze powiatowej 2027 przechodzącej przez Koźmice jest w planach gminnych (jako wsparcie dla powiatu) i całość inwestycji na odcinku z Koźmic do Gorzkowa zostanie zrealizowana w 2010 roku (w tym roku 500m) i w 2011 roku (pozostałe 1,5 km z obiecanych przez burmistrza w 2008 roku 2 km na odcinku do Gorzkowa). Nie wiem, czy te obietnice były poczynione w ramach oferowania kiełbasy wyborczej, ale miesiąc później Rada Miasta I Gminy Wieliczka podjęła uchwałę:
http://www.wrotamalopolsk...chwalanr614.pdf
w której budowę rzeczonego chodnika planuje się na lata 2011 - 2017 !!!
Powstaje zatem pytanie gdzie leży prawda i jakie są plany gminy w zakresie tego chodnika. Czy zapewnienia na zebraniu gminnym, że przetarg na 500m chodnika w powiecie zostanie rozpisany w ciągu kilku tygodni mijały się z prawdą? Czy po raz kolejny mamy zebrać kilkaset podpisów mieszkańców w tej sprawie aby, przyponieć władzom w roku wyborczym o ich obowiązkach względem wyborców? Ten pingpong z władzami w sprawie chodnika trwa już kilka lat. W tym czasie oprócz remontu istniejących 100m nie powstał ani 1 metr nowego chodnika - a przypomnę że droga o której piszę jest niezwykle ruchliwa. Ruch pieszych z racji funkcjonowania przedszkola gminnego, szkoły podstawowej, gimnazjum, ośrodka zdrowia, biblioteki jest znacznie większy niż w sąsiadujących: Sierczy i Gorzkowie, które chodnik przy tej samej drodze mają.
Sprawdzałem na stronie zdp Wieliczka - żaden przetarg na obiecany chodnik się nie rozpoczął - mimo, że od obietnic z zebrania minęło dokładnie 3 miesiące.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kristi
Gość
Wysłany: 19-07-2010, 14:03   

Od roku jestem mieszkanką Krzyszkowic i tak się składa, ze moja pociecha uczęszcza do lokalnej szkoły podstawowej nr. 4 i o zgrozo, dojście do tej szkoły od strony ul. Ochota, Krzyszkowicka - Kościół jest zatrważające. Brak chodnika, brak jakiegokolwiek pobocza, progów zwalniajacych, na dodatek jeżdżące smieciary i piraci drogowi etc. Uważam, ze to jest skandal !!! Bezpieczeństwo tych dzieciaczków jest zerowe w drodze do szkoły. Co na to nasze WŁADZE ? Musi chyba dojść do jakiejś tragedii, zeby się tym zainteresowali. Nie wiem jak mieszkańcy mogli się do tej pory na to zgadzać. Ja stanowczo protestuję i wręcz rządam bezpiecznej drogi do szkoły dla dzieci z osiedla Krzyszkowice !!! Słyszałam od innych sąsiadów, że w 2008 r. mieliśmy obiecane dokończenie tego odcinka drogi, lecz nic w tej sprawie się nie dzieje, dlatego pozwoliłam sobie napisać na tym forum. Może ktoś coś słyszał w naszej sprawie ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 19-07-2010, 15:06   

O ile się nie mylę, władze uznały, że tak oddalona od centrum Wieliczki dzielnica, jaka są Krzyszkowice, nie potrzebuje chodników. Postawiono na edukacje i żółte kamizelki dla dzieci.
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 19-07-2010, 15:32   

W chwili obecnej władze się skupiają na zabezpieczeniu sobie ponownego wyboru...
Osiedla tak małe jak Koźmice czy Krzyszkowice mają mały głos. Trzeba więc jako kiełbasę pokazać cos wiekopomnego - jak np. boisko z podgrzewaną murawą na Psiej Górce. Ciemny lud to kupi i zagłosuje na władzę, która dostarcza mu igrzysk.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 19-07-2010, 15:37   

pablo napisał/a:
Postawiono na edukacje i żółte kamizelki dla dzieci.

a nade wszystko na sport, gdyż sprawność fizyczna zapewni ucieczkę dziecięcia przed drogowym piratem.

Więcej Orlików! Więcej pomników! A jak się komuś nie podoba brak chodników, brak poboczy, to rowem lub kanałami do szkoły marsz! Oto hasło wyborcze miłościwie panujących.
.
 
     
Aśka
Gość
Wysłany: 19-07-2010, 22:19   

Dlatego właśnie w ciszy i spokoju buduje sie kolejne 2,5 km. chodnika przy drodze niepołomskiej - najruchliwszej po E4. Ale co tam każdy widzi tylko swój koniec nosa. Ja tam dziękuję Nowemu Burmistrzowi, że wreszcie sie tym zajął a dawny mówił tylko, że to droga wojewódzka i on do województwa dokładał nie będzie.
A teraz sie dało - Brawo panie Arturze.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-07-2010, 11:31   

kiotari napisał/a:
Sprawdzałem na stronie zdp Wieliczka - żaden przetarg na obiecany chodnik się nie rozpoczął

Jest odzew:
Cytat:
[...]Dzisiaj ogłoszone zostaną kolejne konkursy ofert na modernizację szlaków komunikacyjnych administrowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce.

Tym samym powód do niepokoju stracą m.in. mieszkańcy Koźmic Wielkich obawiający się, że wyczekiwana od lat i zapowiedziana wreszcie na ten rok budowa chodnika przy bardzo ruchliwej drodze - w części wsi, gdzie znajdują się Szkoła Podstawowa, gimnazjum i kościół - skończy się na zamiarze.
- Wcześniej nie można było ogłosić przetargu, ponieważ nie była gotowa dokumentacja dla tej inwestycji - wyjaśnia Grzegorz Łętocha, dyrektor ZDP w Wieliczce. Dodaje:
- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa chodnika w Koźmicach Wielkich ruszy tuż po połowie sierpnia.

Trakt dla pieszych powstanie tam na odcinku ok. 600 m od skrzyżowania powiatowego szlaku komunikacyjnego z drogą wojewódzką nr 964, do stacji benzynowej. W ramach inwestycji, która ma zakończyć się do 30 października tego roku zmodernizowane zostaną także dwa koźmickie skrzyżowania dróg powiatowych z trasami wiodącymi do Pawlikowic oraz do miejscowości Bugaj. [...]
więcej: http://www.dziennik.krako...go-asfaltu.html
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 21-07-2010, 13:17   

Moc sprawcza tego forum??? ;)
Poczekamy na ogłoszenie przetargu przez ZDP - ale informacja brzmi obiecująco. Co prawda to ok 30% tego co było obiecane, ale lepszy rydz niż nic.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-07-2010, 13:27   

Aśka napisał/a:
Dlatego właśnie w ciszy i spokoju buduje sie kolejne 2,5 km. chodnika przy drodze niepołomskiej - najruchliwszej po E4. Ale co tam każdy widzi tylko swój koniec nosa. Ja tam dziękuję Nowemu Burmistrzowi, że wreszcie sie tym zajął a dawny mówił tylko, że to droga wojewódzka i on do województwa dokładał nie będzie.
A teraz sie dało - Brawo panie Arturze.


No proszę, są i zadowoleni!!!
Jak to dobrze, bo chyba więcej jest "plusów dodatnich niż ujemnych" u obecnych włodarzy.

Tych co marudzą, bo mieli obiecane a tu się nie zanosi, żeby się spełniło też rozumiem. Tyle, że patrząc z boku zachowuję chyba nieco większy obiektywizm.

To tak sobie chciałem podywagować...

:)
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 10-08-2010, 16:14   

Dla oddania "tego co należne cesarzowi" - informuję z nieukrywanym zadowoleniem o rozstrzygnięciu przetargu na remont fragmentu drogi powiatowej w Koźmicach wraz z budową chodnika:
http://www.zdp.wieliczka.pl/aktualnosci/66.html

Z obiecanych kilka lat temu przez burmistrza mieszkańcom 2 km chodnika pozostanie do wykonania jeszcze 1,5 km - będziemy więc cierpliwie czekać na kolejne inwestycje w tej materii.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 16