Poprzedni temat «» Następny temat
Budownictwo socjalne w Wieliczce
Autor Wiadomość
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 11-07-2007, 16:32   

Nie mam działki na budowe ani nie stac mnie na wynajem na wolnym rynku, więc probuje uzyskać mieszkanie w gminie czy to oznacza, że jestem z marginesu..

Jeżeli pani pisze ze nie jest to zapewne tak jest ,zresztą co to jest tzn. margines..
ale
w takiej sytuacji jak pani jest większość Polaków dlatego robią po 20 godzin dziennie, wyjeżdają za granice, szukają czegoś taniego i do remontu.Co oni mają powiedzieć a moze wszyscy pójdżmy do gminy i niech nam wybuduje.
Rzeczywistość jest taka że ktoś jest wolnym ptakiem , zrobi 5 dzieci ,zyje z zasiłku, roboty nie lubi i nią gardzi i gmina mu da mieszkanie , a ktoś inny uczciwie pracuje i może sie dorobi swojego m ale od gminy figa z makiem to nie jest uczciwe.
Jestem za mieszkaniami komunalnymi ale tylko dla ludzi którzy są skrzywdzeni przez życie niepełnosprawnością , samotne matki lub samotni ojcowie z dziecmi ,
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 11-07-2007, 16:49   

B.Czyżowska napisał/a:
Razem = 510 osób. tj. ponad pół tysiąca osób zgrupowanych razem o określonych predyspozycjach, sposobie bycia, kulturze spędzania wolnego czasuitd..


prosze o wyjaśnienie terminów użytych w tym zdaniu: o określonych predyspozycjach, sposobie bycia, kulturze spędzania wolnego czasu. !!!

czy pani uważa że tam bedą mieszkać same lumpy i menele? jeśli tak to jeszcze raz winszuje inteligencji!
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-07-2007, 18:34   kryteria.

Witam
Kto może się starać o mieszkanie socjalne?(zebrałam dopuszczalne kryteria).

--nie mają żadnego innego mieszkania ,
--mieszkają w pomieszczeniach, które nie są przeznaczone na tzw. stały pobyt ludzi (komórki, altanki),
--są bezdomne,
--mało zarabiają,
--niezależnie od dochodów lokal socjalny mogą dostać osoby, które mają wyrok eksmisyjny z prawem do lokalu socjalnego
--osoby po eksmisji,
--wychowankowie domów dziecka,
--lokatorzy z domów w złym stanie technicznym,
--lokatorzy z wypowiedzeniami,
--osoby w wyjątkowo trudnej sytuacji zdrowotnej (zwłaszcza niepełnosprawni),
--są repatriantami, którym radni obiecali mieszkania,
--mają status uchodźcy,
--miasto wymówiło im najem na podstawie ustaleń wieloletniego programu gospodarowania zasobem mieszkaniowymi,
--zwolnieni na stałe z więzień, którzy w żaden inny sposób nie mogą znaleźć mieszkania,
--osoby pochodzące z środowisk patologicznych,
--ofiary przemocy w rodzinie,
--osoby rozwiedzione, które mieszkają z byłym małżonkiem,
--które mają niezaspokojone potrzeby mieszkaniowe i znalazły się w niedostatku,
--zostały pozbawione dachu nad głową na skutek zdarzeń losowych;
--żyją w rodzinie patologicznej,
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 11-07-2007, 18:49   Re: kryteria.

B.Czyżowska napisał/a:
Kto może się starać o mieszkanie socjalne?(zebrałam dopuszczalne kryteria).

Zawsze proszę podawać źródło takich informacji.
Aby uprzedzić pani ruch - podaję ciekawy artykuł z Gazety Wyborczej. Potwierdza on poniekąd powyższe kryteria:
http://gospodarka.gazeta....09,2510792.html
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 11-07-2007, 23:12   

no tak bardzo rzeczowo odpowiedział pani na moja prośbę wyjaśnienia pani wcześniejszego posta, po prostu rewelka że sie tak wyraże.

zdecydowanie wszyscy spełniający powyższe kryteria są "o określonych predyspozycjach, sposobie bycia, kulturze spędzania wolnego czasu"
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-07-2007, 10:21   odp.

Witam
Kryterium przydziału mieszkania socjalnego jest owszem różnorodne niemniej najważniesze kryterium jest stałe to tzw. bieda. Nikt nie zaprzeczy , że bieda jest siedliskim przeróżnych patologii społecznych. Zgrupowanie w jednym miejscu tak dużej liczby mieszkańców o niskim wskażniku dochodowośći albo bez dochodowości( a tacy też będą ) musi wytworzyć specyficzną subkulturę. Niestety subkultura ma swoje prawa ,a nakładająca się jeszcze izolacja stopniowa od społeczeństwa pogłębia marginelizację życia tych mieszkańców.Będzie pojawiać się tani alkocholizm, narkomania, włóczęgostwo i kradzieże , ogólne rozlużnienie obyczajów, zanik tradycji i wzorców rodzinnych, ideałów.
Bieda niedopuszcza do korzystania z innych zdobyczy społeczeństwa co
przedkłada się też na kulturę spędzania wolnego czasu.To środowisko wówczas staje się miejscem zainteresowania działania coraz aktywniejszych sekt.
Brak odpowiedniego miniumum finansowego rozpoczyna następny problem socjalny , niepłacenie czynszów, zaczyna rodzić się agresja.

ps. Dane mnie było zobaczyć bloki na tzw. zachodzie zamieszkałe przez turków,''jugoli'', cyganów. Koszmar . Miejscowi mówili z pogardą ''Oni''.

Jestem za budownictwem socjalnym - niektórych ludzi życie skrzywdziło i należy im się pomoc i wsparcie od społeczeństwa.
Jestem za modelem mieszkań socjalnych tzw.,,rozproszonych'' a nie tworzeniem współczesnego ''getta''.
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 12-07-2007, 12:57   

1. Uzyskałem weryfikacje informacji odnośnie przydziału mieszkań w nowym budynku socjalnym. UMiG kategorycznie stwierdził, że nie ma jeszcze jakiejkolwiek decyzji o przydziale lokali socjalnych w nowobudowanym bloku. W związku z tym kasuję kontrowersyjny wpis

2. Przy okazji dowiedziałem się jaka jest procedura związana ze staraniem się o lokal socjalny. Wniosek składa się w Wydziale Budynków i Lokali przy ul. Limanowskiego. Wypełnia się szczegółowe podanie określające wszystkie kryteria dotyczące poziomu dochodu, warunków zamieszkania itp. itd. Następnie wniosek weryfikuje Komisja Mieszkaniowa używając do tego 17-stronicowego formularza. Po zakończeniu procedury formalnej rodzina zostaje wpisana na listę oczekujących na lokal socjalny. Obecnie w gminie jest 170 takich rodzin. Są to w przeważającej mierze rodziny gł. zamieszkałe obecnie w budynkach o fatalnym stanie technicznym.

3. Przy ul. Jasnej w Wieliczce powstaje obecnie pierwszy wielorodzinny budynek socjalny. W tamtym miejscu docelowo powstaną 4 budynki.
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 12-07-2007, 14:36   

Super Tardas po przeczytaniu tego wpisu myślę, że forumowicze zwrócą uwage na słowo rodziny !!!
Przeciez na dobrą sprawe mieszkania socjalne czy komunalne to obciążenie dla gminy i gdyby nie te rodziny to myślę, że burmistrz i rada mieliby na co wydac pieniądze, a nie budować bloki komunalne. Dodam jeszcze, czy uzyskałeś informację, że do niektórych lokatorów dawnych lokali gminnych w budynkach prywaenych gmina dopłaca duże pieniądze - to też jest problem.
Oczywiście można wszystko schować pod dywan, jak przez poprzednie 4 lata.
 
     
Wo
Gość
Wysłany: 12-07-2007, 19:57   

podobno o dojrzałości społeczeństw świadczy ich stosunek do najbardziej potrzebujących ...
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-07-2007, 22:40   

Wo napisał/a:
podobno o dojrzałości społeczeństw świadczy ich stosunek do najbardziej potrzebujących ...


dlatego nasz kraj jest 50 lat za europa wlasnie...
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 26-07-2007, 13:41   

otoz to ,50 lat a co to znaczy: ni mniej ni wiecej ,Europa zachodnia odesdzla juz jakies ladnych pare lat temu od budowy skoncentrowanych w jednym miejscu osiedli socjalnych ,w tym wypadku faktycznie jestesmy 50 lat za reszta Europy.A opowiadanie o wartosci rodziny:mam propozycje ,drogi Autorze: udostepnij swoje mieszkanie rodzinie Cyagnow czy innej patalogii ,mysle ,ze ocalisz w ten sposob wartosci rodziny ,zrobisz cos dobrego i moze cie nawet beatyfikuja za zycia ( choc wtedy nalezaloby jeszcze umrzec malowniczo w nedzy).
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-07-2007, 11:41   ciekawe przemilczenie.

Witam
Strona oficjalna wieliczki informuje ze:

26 lipca odbyła się X zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Wieliczce, na której podjęto
także uchwałę o sprzedaży nieruchomości pod budownictwo socjalne. Ma ona charakter intensyjny i będzie jeszcze konsultowana z Radą.

Zastanawia mnie taka lakonicza wiadomośc.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 16-09-2007, 20:15   

Cisza w temacie a tu już jeden budynek prawie w stanie surowym otwartym. Zdjęcia można zobaczyć w temacie Wielickie Inwestycje.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 12-11-2007, 10:35   

Uchwała X/102/2007 z 26 lipca 2007 w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w Wieliczce pod budownictwo mieszkaniowe oraz zwolnienie z obowiązku zbycia tej nieruchomości w drodze przetargu.
Wyraża się zgodę na sprzedaż na rzecz TBS Małopolska Sp. z o o działki nr 907/19 o powierzchni 1,5959 ha obręb ewidencyjny Wieliczka 2.
Decyzja ta ma być wspomożeniem budownictwa socjalnego.
Zakończenie inwestycji 2009 rok.
1 m2 mieszkania około 2300 zł.
Istnieje możliwość uzyskania 10500-11500 m2 powierzchni mieszkalnej.

W Kurierze Wielickim z sierpnia str3 znalazłem tylko wzmiankę: Rada podjęła także uchwałę o sprzedaży nieruchomości pod budownictwo socjalne.

I moje pytania:
Gdzie to będzie budowane?
Od kiedy można się zapisywać na te mieszkania i jakie będą kryteria uzyskania przydziału?
 
     
Marko
Gość
Wysłany: 12-11-2007, 14:46   

poszukaj na forum tematu o budownictwie socjalnym (bo jest na pewno) i tam zapytaj :diabel2:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17