Poprzedni temat «» Następny temat
Budownictwo socjalne w Wieliczce
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-01-2012, 19:56   

Najlepiej nie budowac nic.
Nie stac cie to sorry. Nie ma sensu budowac dla kogos kto i tak nei bedzie placi a na fajki i wódke wyda setki zlotych miesiecznie.
lepiej niech zasiedlaja kanaly i nowo wyremontowane mosty w powiecie.
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-01-2012, 20:39   

a według mnie zamiast budować blok i zasiedlać tam same takie rodziny, miasto powinno kupić kilkanaście mieszkań w zwykłych blokach..

jak Ci ludzie mają podnosić swój standard życia i próbować się odbijać, skoro są wiecznie zasiedlani wśród im podobnych.. do kogo mają się podciągać? wg mnie tak to powinno wyglądać..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 26-01-2012, 20:44   

Tsubasa napisał/a:
jak Ci ludzie mają podnosić swój standard życia i próbować się odbijać
A jak to nowe lokum ma wplynac na to podnoszenie?
I dalej, chcialbys uczciwym czlonkom wspolnot mieszkaniowych dac takiego strupa na glowe, za ktorego beda musieli placic?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-01-2012, 21:13   

wydaje mi się że żyjąc wśród innych żyjących w lepszym standardzie będą się starali im dorównać.. w przypadku bloków komunalnych są zamykani jak w getcie. otoczenie też ich wytyka palcami.. nie powinno tak być
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 26-01-2012, 21:25   

Tsubasa napisał/a:
wydaje mi się
Wiem o co Ci chodzilo, ale tak nie sadze. Dlaczego akurat mieszkanie ma im zmienic swiatopoglad? Wczesniej nigdzie nie mieszkali, nie mieli rodzicow aby wiedziec jak mozna zyc? Nie zyja w spolecznosci, panstwie? Teraz nagle nalezy im sie prezent, ktory inni beda splacac do konca zycia w pocie czola? Mam inny swiatopoglad.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 26-01-2012, 21:43   

ArturSosin napisał/a:
Teraz nagle nalezy im sie prezent, ktory inni beda splacac do konca zycia w pocie czola? Mam inny swiatopoglad.


W tym temacie podzielam twoje zdanie.
Trzeba pamiętać, że czynsz w takim mieszkaniu również nie jest wygórowany.

Ja rozumiem, że są ludzie w trudnej sytuacji, ale na ich miejscu przyjąłbym mieszkanie i zapier***** od rana do świtu, aby się odkuć i podciągnąć pod tych mieszkających na normalnych osiedlach.
Osobiście dziękowałbym wielce za kontener mieszkalny, czy tam jakiś własny oddzielny domek drewniaczek całoroczny do którego mógłbym wrócić i przenocować aby rano wrócić do zapier******

Ja jestem za tanimi dla gminy rozwiązaniami, bo tu nie chodzi o to, aby komuś sponsorować mieszkanie, lecz o to aby komuś w trudnej sytuacji PRZEZ JAKIŚ CZAS pomóc się odkuć.

Nie mówcie, że mieszkanie w kontenerze jest do doopy. Uważam, że to by miało swoje korzyści. Dla gminy to niższe koszta lub większa ilość mieszkań. Dla mieszkańców z kolei to mobilizacja do pracy, aby się odkuć i wrócić do społeczeństwa na równych zasadach. Otrzymując fajne przytulne mieszkanko nie ma się po co starać bo przecież jest to co trzeba.

Czasem trzeba trochę brutalności do życia wprowadzić, bo inaczej kombinatorzy wezmą górę.

U nas w gminie mając to co mamy, czyli brakujące mieszkania i mało kasy ja bym postawił osiedle kontenerów. Jeżeli przez okres X miesięcy płacisz rachunki i jesteś OK to dostajesz bonus i możesz się przeprowadzić do murowanego bloku. Jeżeli jesteś w bloku i lecisz w kulki to wypad do kontenera.
To już jest mocne ostrzeżenie dla takiego gagatka, że musi się brać do roboty, bo jeszcze chwila i będzie na bruk eksmisja.

I polecam w tym temacie
http://biznes.onet.pl/bar...39,1,news-detal
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-01-2012, 23:58   

nietopesh napisał/a:
Nie mówcie, że mieszkanie w kontenerze jest do doopy.

Wręcz przeciwnie. Taka doopa, po trzech latach będzie miała czterech umorusanych bąków, każdego z innym ancymonem. Z sufitu i po ścianach będzie się lała woda. Wszędobylski grzyb, bród i smród będzie argumentem do żądania nowego, większego mieszkania, bo przecież w takim syfie nie można wychować dzieci, a im się przecież należy!

Toż to istne perpetuum mobile.
 
     
Tomek
Sztolnia


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 145
Wysłany: 27-01-2012, 07:47   

Cytat:
a według mnie zamiast budować blok i zasiedlać tam same takie rodziny, miasto powinno kupić kilkanaście mieszkań w zwykłych blokach..

jak Ci ludzie mają podnosić swój standard życia i próbować się odbijać, skoro są wiecznie zasiedlani wśród im podobnych.. do kogo mają się podciągać? wg mnie tak to powinno wyglądać..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania


Wiesz nie wydaje mi się aby ktokolwiek chciał mieszkać w sąsiedztwie patologii, nocnych awantur libacji trwających tydzień...... A często właśnie tak bywa
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-01-2012, 13:26   

nietopesh napisał/a:
Zadłużeni lokatorzy będą eksmitowani?

WIELICZKA. Lokatorzy mieszkań komunalnych są winni gminie łącznie prawie 1,2 mln zł. Problemy z bieżącym płaceniem czynszu ma połowa mieszkańców tego typu lokali.

06-10-2008 Gazeta Krakowska napisał/a:
[...] Blok socjalny przy ulicy Jasnej to dopiero pierwszy budynek wzniesiony za pieniądze Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce. Od lat w gminie nie powstało ani jedno mieszkanie socjalne. Starających się o przydział lokalu z każdym rokiem przybywało.

W tej chwili na darmowe mieszkanie czeka około 200 osób. Ówczesne władze gminy jednak nie spieszyły się z rozwiązaniem problemu. Sytuacja się zmieniła. Artur Kozioł, burmistrz solnej gminy, bardzo sobie upodobał budowanie bloków socjalnych.
Do 2015 roku władze Wieliczki chcą wznieść sześć takich budynków.

Jolata Sobol, kierowniczka referatu ds. inwestycji, zdradza, że teraz jest gotowy jeden blok dla 15 rodzin. - Drugi analogiczny jest już w budowie - wylicza Jolanta Sobol. - W tej chwili czekamy na pozwolenie na budowę kolejnych dwóch bloków - dodaje. W każdym z tych budynków będą atrakcyjne i komfortowe mieszkania jedno i dwupokojowe z łazienką i kuchnią. [...]
źródło: http://polskatimes.pl/gaz...iczce,id,t.html


Jeśli mnie pamięć nie myli, to podwaliny pod wielickie budownictwo socjalne wykonano w erze dudajskiej. Ale nie to jest istotne. Ludzie latami mieszkają w norach, których nie próbują nawet remontować, by wizja lokalna komisji mieszkaniowej wypadła "pomyślnie". Po otrzymaniu przydziału na nowe mieszkanie nie płacą czynszu, nie dbają o lokal - przecież to nie ich własność, oni tam tylko mieszkają - bo im się należy. Niech więc gmina je remontuje, niech gmina ich utrzymuje - bo im się należy. Mają małe dzieci? - od czego jest opieka socjalna, niech dba o nie - bo im się należy.

Opiekuńcze państwo prawa. Smutna (s)prawa.
.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-01-2012, 13:37   

Jesli jest takie kolosalne zadluzenie to znaczy, ze system sie nie sprawdza. Jaki wiec sens ma budowanie kolejnych blokow? Aby wtopic kolejne zbedne gminie miliony?
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-01-2012, 14:02   

ArturSosin napisał/a:
Jaki wiec sens ma budowanie kolejnych blokow?

Bo: Artur Kozioł, burmistrz solnej gminy, bardzo sobie upodobał budowanie bloków socjalnych. (cyt. Gazeta Krakowska)
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 27-01-2012, 14:22   

Człowiek musi niejednokrotnie do końca życia spłacać kredyt hipoteczny a rodzinka całe życie nie pracowała nie martwiła się o nic dostają atrakcyjne komfortowe mieszkanie w prezencie. TO JEST NIENORMALNE !!!
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-01-2012, 22:55   

nacomito napisał/a:
Wszędobylski grzyb, bród i smród będzie argumentem do żądania nowego


Ostatnio miałem przyjemność współpracować z jednym gościem z branży kontenerów.

Pierwotnie miałem zdanie takie jak ty, a już o tym wcześniej pisałeś.

Aktualnie po zapoznaniu się z ofertą stwierdzam, że w przypadku średniej klasy kontenera wentylacja jest OK. Natomiast jak mieszkańcy zrobią z własnej woli chlew to tak samo zrobią z murowańcem jak i z blaszakiem. Różnica taka, że chlew w blaszaku można zawsze zezłomować ;)

Druga sprawa. Jak wspomniałem życie ciągle dostarcza nowych doświadczeń i uważam, że "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz".

Zrobiłeś chlew w kontenerku więc chowaj dzieci w boksie dla prosiaków. Brutalne to, ale inaczej się nie da. Terapia szokowa działa czasem najlepiej.

Miasto nie może sobie nic zarzucić, bo pomocy udziela. Eliminujemy tym sposobem kombinatorów, którym godność do kontenera iść nie pozwala, a wygodny murowaniec przyjmą z radością.

Prawdziwa bieda siedzi cicho i za kontener będzie dziękować jeszcze.

W aktualnej sytuacji mówię stanowcze NIE polityce socjalnej i budowaniu kolejnych bloków w naszej gminie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Aleksander
Bałwan solny


Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 240
Wysłany: 28-01-2012, 09:27   

Cytat:
W aktualnej sytuacji mówię stanowcze NIE polityce socjalnej i budowaniu kolejnych bloków w naszej gminie.
_________________


Cytat:
Człowiek musi niejednokrotnie do końca życia spłacać kredyt hipoteczny a rodzinka całe życie nie pracowała nie martwiła się o nic dostają atrakcyjne komfortowe mieszkanie w prezencie. TO JEST NIENORMALNE !!!


ZGADZAM SIĘ W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 29-01-2012, 12:22   

Kiedyś w UWADZE na TVN pokazywali socjalne mieszkania, samochody stojące przed blokiem i mieszkańców, którzy nie wyglądali jak mieszkańcy mieszkań socjalnych.
Oczywiście nie jest to regułą ale czasami tak bywa :029:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16