Poprzedni temat «» Następny temat
Budownictwo socjalne w Wieliczce
Autor Wiadomość
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 01-07-2007, 14:17   

A co twoim zdaniem ma zrobic gmina wieliczka jesli ma ok. 250 wniosków o przydział mieszkania, płaci odszkodowania 3 włascielom kamiennic za to że nie wkwaterowała lokatorów ? - oczywiście gmina to "my" a takie domy buduje sie z pieniedzy z podatków za taki 1 mln. mozna zbudować np. 2/5 sali gimn.

Ale nieszczęsne prawo stanowi, że gmina ma obowiązek zapewnic lokal socjalny i koło się zamyka
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 01-07-2007, 20:48   

nord może wiesz ( bo widze ze temat znasz dobrze )kto moze się starać o taki przydział mieszkania , czy gmina ma obowiązek przyznać takie mieszkanie komu , jaki bedzie czynsz ( czy jest on określony z góry przepisami )
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-07-2007, 23:51   

aizuk napisał/a:
kto moze się starać o taki przydział mieszkania , czy gmina ma obowiązek przyznać takie mieszkanie komu , jaki bedzie czynsz


z tego co wiem to starać się może każda rodzina w trudnej sytuacji np wielodzietna gdzie jeden rodzic pracuje drugi nie, rodzina z niepełnosprawnym dzieckiem...
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 03-07-2007, 04:28   

Formalnie o przydział mieszkania może się starać każdy.
Oczywiście jednym z kryteriów jest dochód na członka rodziny.
Wstepny wniosek składa się w wydziale Budynków i Lokali na ul. Limanowskiego i tam radzę zapytać o szczegóły.
Nastepnie trafia sie na listę wnioskodawców i w przypadku gdy znajdą sie mieszkania do przydzielenia wnioskodawcę czeka wizyta komisji , której członkowie w miejscu zamieszkania wnioskodawcy wypełniaja określony w uchwale Rady Miejskiej arkusz kwalifikacyjny z określona liczbą punktów za rózne niedogodności np. grzyb, okna, woda, ilość metrów kw. na mieszkańca, dzieci , wysikość mieszkaniaitp. dość szczegółowa i raczej obiektywna ankieta powinna być podstawą do przydziału.
Niestety z tego co się orientuję ze względu na brak mieszkań do przydziału obecnie komisja odwiedza oczekujących, zresztą w takiej sytuacji i tak nie miałoby to sensu bo przeciez warunki sie zmieniają.
Tyle z moich informacji, o resztę proponuje zapytać w urzędzie.
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 05-07-2007, 18:49   

oseczka napisał/a:
A ja coś powiem z własnego doświadczenia, 5 lat temu na lekarce wybudowano blok 12 mieszkaniowy komunalny.. od 1,5 roku dzieją się różne rzeczy czego nie było za czasu gdy bloku nie było.. co chwile są kradzieże, pobicia, nocne chodzenie po osiedlu darcie sie, zdecydowanie bardziej są pokreślone transformatory.. np wczoraj około 19-20 pod blok przyszła Cracovia a w bloku Wiślacy.. za chwile nawet takie małe dzieciaki (góra 5 klasa podstawówki) biegły albo z młotkiem albo łopatą, albo z widłami oczywiście ze starszą grupą młodzieży.. Rok temu w nocy szła banda około 15 osób i w każdym samochodzie co stał na polu.. tzn nie za bramą tylko np na chodniku czy tam na parkingu to poprzebijali opony nożami.. Z tego co wiem w blokach komunalnych mieszkają głownie rodziny wielodzietne z jakimiś już wykroczeniami prawnymi typu że dzieci mają kuratora sądowego albo już jakieś wyroki w zawieszeniu..



i co ty na to Nord? jakis rozsadny glos w tej dyskusji ,moze niech sie wypowiedza osoby ,ktore znają sytuacje z wlasnego doswiadczenia ..mowimy tylko o jednym bloku ,a tam powstanie ich az 7-zgroza..a co do dbania tylko o wlasny interes..nie rozmieszaj mnie .Troska o bezpieczenstwo swoje i okolicy jest chyba wystarczajacym priorytetem ?
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 05-07-2007, 19:12   pytanie.

Witam
Może policja coś miałaby teraz do powiedzenia w temacie. ?
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-07-2007, 11:31   nie można milczeć.

Witam
Uważam, że powinniśmy jako mieszkańcy miasta turystycznego z kierunkiem rozwojowym Grabówki.(scieżki rowerowe, kąpielisko, ostoja przyrody) dołożyć wszelkich starań aby w nie dopuścić do powstania bloków socjalnych.
Można to zrobić teraz poprzez złożenie pisemnego protestu mieszkańców co skutkuje docelowo uchyleniem wnioseku i unieważnieniem decyzji WZiZT , można też na obecnym etapie konsultacji do planu zagospodarowania miasta i gminy wnieść stosowne uwagi.
Na przykład:(frag. dokumentów)
Rada Miasta Krakowa ustala dla Prezydenta Miasta Krakowa następujące kierunki działania w zakresie pozyskiwania mieszkań w tym mieszkań socjalnych w Gminie Miejskiej Kraków:
--pozyskuje się mieszkania poprzez zakup lub wynajem lokali mieszkalnych
rozproszonych.(różne firmy, pustostany, mieszkania do remontu)
--stosuje się zasadę, że w danym budynku nie może być więcej niż 20 % lokali
wykorzystywanych na w/w potrzeby.

Bezpieczeństwo jest niebywalnym prawem każdego z nas.
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 06-07-2007, 16:19   

oseczka napisał/a:
5 lat temu na lekarce wybudowano blok 12 mieszkaniowy komunalny.. od 1,5 roku dzieją się różne rzeczy czego nie było za czasu gdy bloku nie było..


hmm... blok wybudowano 5 lat temu -> od 1,5 roku "dzieją sie różne rzeczy" hmm... czyli ewidentnie widać że jest to związane tylko i wyłącznie z tym blokiem :/
taaaaaaaaa zwłaszcza jak chodzi o zadymy wywoływane prze kiboli z wisły i cracowi, bo w innych miejscach gdzie nie ma takich bloków to nie ma takich incydentów. no nie bądźmy śmieszni.

B.Czyżowska napisał/a:
Uważam, że powinniśmy jako mieszkańcy miasta turystycznego z kierunkiem rozwojowym Grabówki.(scieżki rowerowe, kąpielisko, ostoja przyrody) dołożyć wszelkich starań aby w nie dopuścić do powstania bloków socjalnych.

no tak bardzo dobry argument, gratuluje pomysłowości :one: miasto turystyczne=brak mieszkań socjalnych. radze policzyć do 10 zanim pani cos napisze.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-07-2007, 18:09   głos w dyskusji.

Witam
Kopiuję wiadomość jaką dostałam w emailu
cytuję
" Szanowna Pani
Wszyscy wiedzą

Tardas: wpis usunięty zgodnie z :
Regulamin Forum napisał/a:
§1. Postanowienia ogólne: [...]
9. Administrator i Moderatorzy mają prawo zmieniać, przenosić i usuwać wiadomości o treści sprzecznej z prawem i regulaminem. [...]
§ 2. Zabrania się:
1. Używania słów i zwrotów [...] oszczerczych, [...] w stosunku do użytkowników forum i innych osób.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-07-2007, 20:49   

hmmm.. w sumie to moze ktos mi napisac gdzie na lekarce jest ten blok socjalny, bo mimo wszystko tu mieszkam i jakos nie widze walesajacych sie dzieciakow ani bojowek wisly czy cracovii (pomijajac grupki pijace piwko pod supermarketem W2)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-07-2007, 22:58   

Tsubasa napisał/a:
hmmm.. w sumie to moze ktos mi napisac gdzie na lekarce jest ten blok socjalny, bo mimo wszystko tu mieszkam i jakos nie widze walesajacych sie dzieciakow ani bojowek wisly czy cracovii (pomijajac grupki pijace piwko pod supermarketem W2)


miejski Blok to budynek za W2 na ul. Korpala , tak obrazowo to ten najbliżej E-4 jak jedziesz czwórką
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-07-2007, 23:06   

Nord napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
hmmm.. w sumie to moze ktos mi napisac gdzie na lekarce jest ten blok socjalny, bo mimo wszystko tu mieszkam i jakos nie widze walesajacych sie dzieciakow ani bojowek wisly czy cracovii (pomijajac grupki pijace piwko pod supermarketem W2)


miejski Blok to budynek za W2 na ul. Korpala , tak obrazowo to ten najbliżej E-4 jak jedziesz czwórką


ooo,, mieszkam tak blisko a dopiero teraz sie dowiedzialem - po prawie roku.. chyba cos mi sie zdaje ze przesadzaja niektorzy ze co socjalne to zle.. :/
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-07-2007, 23:23   

Czasem trudno dogodzić ludziom a kibole i "młodzi chłopcy" ze złych i dobrych domów których rozpiera energia sa wszędzie równiez na lekarce.
Przy ul. Korpala znajduje sie kilka hektarów terenu gminy, sa połozone blisko E-4 wiec do mieskania nie sa komfortowe dlatego chyba postawili tam blok komunalny, jak by tam powstała mini strefa usługowo-przemysłowa byłby jeszcze większy krzyk, jak koło W2 miał powstac maszt tel kom. to była wojna, jak powstawał Herz tez była, na pomysł aby powstało osiedle komunalne tez jest, więc pewnie dalej będą chaszcze podpalane co wiosnę ....
chyba, że zarządzający miastem "się postawią" i cos postawią.
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-07-2007, 13:47   pół tysiąca osób.

Witam
Wiadomość na stronie oficjalnej miasta Wieliczki brzmi:

''''Zakończenie robót planowane jest w I półroczu 2008r. Obecnie wznoszony budynek jest pierwszym z czterech budynków socjalnych, choć docelowo ma powstać sześć tego typu obiektów: 2 budynki po 15 mieszkań oraz 4 budynki po 18 mieszkań.'''''
liczymy:
2 budynki x 15 mieszkań = 30 x 5 osób = 150 osób
4 x 18 = 72 x 5 osób = 360 osób
Razem = 510 osób. tj. ponad pół tysiąca osób zgrupowanych razem o określonych predyspozycjach, sposobie bycia, kulturze spędzania wolnego czasuitd..
 
     
nie-margines
Gość
Wysłany: 11-07-2007, 15:07   

Czy Pani B. Czyzowska twierdzi, że zagrożenie stanowią właszcza starsze panie i rodzice z dziećmi.
Prosze wystapić do Wydziału Budynków i Lokali o pokazanie listy tez tam jestem od 3 lat mam męża 2 dzeci i mieszkam z zagrzybiałej kamiennicy lokatorami sa spokojne zwłaszcza starsze osoby właścicel po jej odzyskaniu od 3 lat stara się nas wyzucic. Nie mam działki na budowe ani nie stac mnie na wynajem na wolnym rynku, więc probuje uzyskać mieszkanie w gminie czy to oznacza, że jestem z marginesu...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17