Poprzedni temat «» Następny temat
Biskupice
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-12-2012, 11:25   

Powstaną place zabaw, chodniki i "zebra"
Cytat:
[…] Najważniejszym przyszłorocznym przedsięwzięciem na drodze wojewódzkiej, która wiedzie przez większość biskupickich sołectw, będzie wyznaczenie przejścia dla pieszych na niebezpiecznym skrzyżowaniu przy Urzędzie Gminy w Tomaszkowicach. Mieszkańcy upominają się o to od dawna. Inwestycja, której z różnych powodów nie udało się wykonać w tym roku, ma być zrealizowana najbliższej wiosny. Fundusze na to zadanie zarezerwowano i w budżecie Biskupic, i województwa małopolskiego, a w Tomaszkowicach, prócz "zebry", pojawi się również belka pulsacyjna oraz bezpieczne dojście do przystanku autobusowego. […]
więcej: http://www.dziennikpolski...ki-i-zebra.html

Maluczko, maluczko, a będziemy hucznie obchodzić okrągły jubileusz niespełnionych obietnic budowy przejścia dla pieszych. Orkiestra z Podstolic już czyni przygotowania smarując smyczki, polerując trąbki.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-01-2013, 23:57   

Kanalizacja w Biskupicach
Cytat:
Umowę o przyznaniu gminie ponad 1,4 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na budowę pierwszych w tym rejonie - oczyszczalni ścieków oraz kanalizacji, podpisano pod koniec grudnia 2012 roku. Przetarg na wykonanie sanitarnej inwestycji zostanie ogłoszony na dniach, a finał historycznego dla gminy przedsięwzięcia - w tej części powiatu wielickiego kanalizacji nie ma w ogóle - powinien nastąpić w 2014 r. Budowa nowej infrastruktury ma ruszyć na wiosnę. Najpierw powstanie oczyszczalnia ścieków, a w następnym roku sieć kanalizacyjna. Koszt inwestycji w Biskupicach oszacowano na ponad 2,3 mln zł. Resztę pieniędzy zapewni gmina.
źródło: http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-02-2013, 11:37   

Będą nowe przystanki i przejście dla pieszych
Cytat:
[…] od dawna mieszkańcy upominali się o wyznaczenie przejścia dla pieszych na niebezpiecznym skrzyżowaniu dróg wojewódzkiej i powiatowej przy Urzędzie Gminy w Tomaszkowicach. Przedsięwzięcie, którego z różnych powodów nie udało się wykonać w poprzednich dwóch latach, ma być zrealizowane w najbliższych miesiącach.

- Mamy już pozwolenie na budowę dla tej inwestycji. Teraz czekamy, by zatwierdził ją do realizacji Zarząd Dróg Wojewódzkich. Gdy spisane zostanie porozumienie o współfinansowaniu tego przedsięwzięcia przez województwo i gminę, będziemy mogli ogłosić przetarg na jego wykonanie - mówi Tadeusz Luraniec.

Prócz "zebry" w Tomaszkowicach pojawi się również belka pulsacyjna oraz kilkadziesiąt metrów chodnika, którym można będzie dojść bezpiecznie do przystanku znajdującego się po przeciwnej stronie Urzędu Gminy. Koszty inwestycji, która ma być realizowana w ramach tzw. Inicjatyw Samorzadowych, co oznacza, że zapłacą za nia po połowie województwo małopolskie i gmina Biskupice, są szacowane na 130 tys. zł
JOLANTA BIAŁEK.
więcej: http://www.dziennikpolski...n-wielicki.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-04-2013, 12:07   

Znów dominowali w światowej elicie
Cytat:
MUSHING. Zakończył się kolejny sezon w wyścigach psich zaprzęgów. Był on niezwykle udany dla zawodników Durango Rimo z Wieliczki.
Wyścigi są bardzo atrakcyjne Fot. Marcin Oliva Soto

- W 1999 roku pierwszy raz wystartowałem w mistrzostwach Europy i wówczas zdobyłem srebrny medal. Od tego czasu rokrocznie staję na najwyższym stopniu podium mistrzostw Europy i świata - mówi lider zespołu Mateusz Surówka.

W styczniu Mateusz Surówka zdobył dwa złote medale mistrzostw Europy, jego syn Filip jeden złoty w kategorii juniorów. Obaj triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do tego polska reprezentacja wygrała klasyfikację drużynową ME. - Za rok w najważniejszych zawodach startować będzie także moja córka Alicja, która rywalizować będzie z bratem w kategorii juniorów - mówi Mateusz Surówka, który nie kryje radości, że dzieci podzielają jego sportową pasję. - Do tej pory Filip otrzymywał dobrze przygotowane psy i startował w zawodach, teraz coraz częściej dogląda zwierząt i sań, dba o szczegóły, jak żużlowiec o swój motocykl - dodaje.

Psikusa sprawiła specjalistom tej dyscypliny sportu pogoda, gdyż obecnie w całej Europie aura sprzyja rozgrywaniu zawodów, tymczasem sezon już się zakończył. - Mieliśmy ogromne kłopoty z przygotowaniami do sezonu, ponieważ w Małopolsce nie było śniegu i trzeba było wyjeżdżać za granicę, aby trenować. To zwłaszcza dla uczącego się w Gimnazjum nr 28 Filipa było uciążliwie. Trudy sezonu dały się nam we znaki, odmówiliśmy nawet organizatorom imprezy w Soczi, którzy zapraszali nas na zawody.

Mushing będzie dyscypliną pokazową podczas przyszłorocznych igrzysk w Soczi. Działacze międzynarodowej federacji czynią starania, aby specjaliści w tej dyscyplinie sportu za pięć lat walczyli już o medale. Dla Polski byłaby to świetna wiadomość, bo jesteśmy liczącą się siłą w Europie.

- Ja już pewnie tego nie doczekam, ale liczę, że moje dzieci powalczą o medale olimpijskie. Filip startuje już drugi sezon i choć jest młodszy od większości rywali, to spokojnie z nimi wygrywa. Przyszły sezon pokaże na co stać Alicję. Za rok czekają nas mistrzostwa świata w Szwajcarii, ja bardziej skupię się na kilkuetapowych wyścigach, do których przygotowywać się będę już od lata - mówi na zakończenie Mateusz Surówka.
(PAN)
źródło: http://www.dziennikpolski...wej-elicie.html

Słowa uznania i gratulacje za zaangażowanie i osiągnięcia dla marszerów i ich czworonożnych towarzyszy w tej ekskluzywnej dziedzinie sportu.
Uwaga do autora notatki: Klub Durango Rimo ma siedzibę w Szczygłowie, gm. Biskupice, które tylko sąsiadują z Wieliczką.
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 04-04-2013, 18:14   

Brawo!! Piękna i trudna dyscyplina. Życzę wielu następnych sukcesów :)
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-04-2013, 09:31   

GMINA BISKUPICE. Będzie nowy asfalt.
Cytat:
Rozpoczęto kolejny etap remontu bardzo zniszczonego gminnego traktu Trąbki-Sułów. Prace prowadzone są na odcinku 550 m w rejonie siedziby jednostki OSP; prócz modernizacji jezdni zostaną tam także przebudowane przepusty oraz umocnione pobocza.

Inwestycja finansowana z budżetu gminy Biskupice pochłonie prawie 220 tys. zł. Finał remontu zaplanowano w następnym miesiącu.
źródło: http://www.dziennikpolski...653-krotko.html
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-04-2013, 12:59   

550 metrów jezdni i rowów w Biskupicach kosztuje 220 tys, a 350 metrów chodnika w Wieliczce 0,5 mln.
Troche dziwne
_________________
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 23-04-2013, 13:24   

przemo napisał/a:
Troche dziwne


mógłbyś wyjaśnić, na czym to "trochę dziwne" polega?
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usiaPomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 23-04-2013, 13:30   

Pretekst napisał/a:
przemo napisał/a:
Troche dziwne


mógłbyś wyjaśnić, na czym to "trochę dziwne" polega?

porównanie kosztów
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-04-2013, 13:36   

Wszystko zależy od zakresu prac. Przypuszczam że w Biskupicach położą tylko nakładkę asfaltową. W Krzyszkowicach budowa idzie od podstaw - czyli budowa wszystkich warstw chodnika, przesuniecie pobocza, przeróbki podziemne itd. Tu może wyjśc taka róznica. Tylko mozna by troche zejść z ceny robąc np. chodnik z asfaltu zamiast wszechobecnej nietaniej kostki.
 
 
     
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 23-04-2013, 14:32   

jolakozaczka napisał/a:
porównanie kosztów


Podstawowa różnica polega na tym, że Biskupice znają faktyczne koszty - skoro remont ma się zakończyć w przyszłym miesiącu. W przypadku ulicy Krzyszkowickiej przetarg dopiero zostanie ogłoszony, więc podane koszty są szacunkowe. Nie ma co porównywać obu tych inwestycji i związanych z nią kosztów.
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-07-2013, 07:11   

Dziennik Polski napisał/a:
INWESTYCJE. Dzięki unijnym funduszom w gminie Biskupice wybudowane zostaną liczne place zabaw oraz nowe obiekty sportowe

270 tys. zł - tyle będzie kosztować zagospodarowanie centrum Przebieczan.
W ramach tej inwestycji powstanie plac zabaw oraz boisko. Pracownicy Firmy Budowlano-Remontowej z Nowego Sącza, która wygrała przetarg na wykonanie przedsięwzięcia weszli na plac budowy w tym tygodniu. Obiekty sportowo-rekreacyjne mają być gotowe przed końcem tegorocznych wakacji. Około połowy kosztów inwestycji pokryje dotacja unijna (z puli przeznaczonej dla lokalnych grup działania), a brakujące pieniądze wyłoży gmina Biskupice.
Plac zabaw zostanie wyposażony w nowoczesny i bezpieczny dla najmłodszych sprzęt. Dobrej klasy będzie też wielofunkcyjne boisko o wymiarach 20 na 40 m - ze sztuczną nawierzchnią, piłkochwytami oraz ogrodzeniem.
- Będzie to obiekt o podobnym standardzie jak "Orlik" w Tomaszkowicach, który jest mocno oblegany przez dzieci i dorosłych. Boisko w Przebieczanach będzie drugim w gminie Biskupice o sztucznej nawierzchni. Można z góry założyć, że obiekt ten będzie popularny wśród mieszkańców i odciąży nieco "Orlika" - mówi Tadeusz Luraniec, dyrektor Wydziału ds. Inwestycji Urzędu Gminy Biskupice.
Z unijnych funduszy skorzystają też Tomaszkowice, gdzie powstaną plenerowa siłowania oraz plac zabaw (przy "Orliku"). Pod szyldem tego samego przedsięwzięcia, na które gmina Biskupice pozyskała łącznie 310 tys. zł, wybudowane zostaną również trzy inne enklawy dla najmłodszych.
O taką infrastrukturę wzbogacą się Bodzanów, Trąbki i Szczygłów. Przetarg na budowę placów zabaw oraz siłowni zostanie ogłoszony w tym miesiącu, a mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych obiektów od jesieni tego roku.
Dłużej - być może nawet do przyszłorocznych wakacji - trzeba będzie poczekać na budowę "unijnego" boiska w Łazanach. Natomiast przed końcem tego roku w siedmiu biskupickich sołectwach pojawią się tablice z informacjami o historii wiosek, zabytkach, obiektach użyteczności publicznej i innych atrakcjach rejonu. Dzięki funduszom z UE takie "informatory" pojawiły się wcześniej także w czterech pozostałych sołectwach gminy.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-07-2013, 12:32   

i...
_________________
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 30
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-07-2013, 12:52   

przemo napisał/a:
i...


Za wiem.onet.pl:

Informacja - powiadomienie, zakomunikowanie, wiadomość; w socjotechnice – przekazywanie określonej treści przez nadawcę do odbiorcy za pośrednictwem kanału (środek przekazywania informacji). Ze względu na charakter można nadać cechy prawdziwości lub niezgodności z rzeczywistością.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-07-2013, 13:06   

Ale wypada napisać parę słów, bo samo przekejanie treści z DP jest takie słabo zrozumiałe ?
Nie wiadomo jaki jest cel przekazania tej "informacji"
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13